vurs ali društvo

mija222 · 3307

mija222

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
: 03 Marec 2010, 20:46:15
Kdo je bolj učinkovit oz. kakšne so vaše izkušnje - društvo ali vurs?
     



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1 : 03 Marec 2010, 20:57:43
Učinkovit pri čem? Katero društvo?



mija222

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 04 Marec 2010, 07:57:20
Učinkovit pri reševanju oz. ukrepanju pri lastniku, ki psu ne zagotavlja niti minimuma po zakonu. Nisem mogla več gledat in sem že javila na društvo. Upam da bodo kmalu ukrepali Se pa obupno bojim, da se problem ne bo rešil in kaj naj potem?
V naselje sta se vselila pred 14 dnevi in s sabo pripeljala zlatega prinašalca (podnajemniki). Imata privezanega na terasi brez zavetja, spi na paleti, prideta domov, pes cvili, skače po terasi, maha z repom - onadva pa imata očitno samo s sabo toliko opravka, da ga tudi opazita ne. Zvečer pa potegneta žaluzije in gledata TV. Po mojem ga hranita zjutraj (čeprav še nisem opazila, vendar shiran ni videt), to je pa tudi edini stik z njim in edina skrb, ki mu je namenjena.
Ni pričakovat, da bi se problem uredil, ker po zanesljivih informacijah sta se enako obnašala tudi na starem naslovu, le da je tam bil vsaj spuščen, ker je imel vrt.

Sem po vašem mnenju upravičeno v skrbeh? Če se ne bo zmešalo njemu, se bo pa meni vsak čas!



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #3 : 04 Marec 2010, 08:09:39
Sem po vašem mnenju upravičeno v skrbeh? Če se ne bo zmešalo njemu, se bo pa meni vsak čas!

Popolnoma upravičeno. Za prijavit je. Sicer ne poznam postopka, bodo mogoči drugi ki imajo izkušnje s tem kaj več povedali, ampak zdi se mi da je inšpektor od Vurs-a po zakonu dolžan ukrepati če jih prijaviš, s pomočjo društva za zaščito živali lahko pristisnete in zahtevate, da ukrepajo. No najbrž inšpektor bo ugotovil, da ima pes vse kar mu pripadi po zakonu  ::) ampak vseeno imaš prav.

Ko si rekla "društvo" nisem vedela, katero društvo imaš v mislih...kinološko, za zaščito živali, ali kakšno drugo.



mija222

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 04 Marec 2010, 08:52:24
Hvala za potrditev, da ravnam prav. Ja, prijavili smo društvu za zaščito živali, tudi vurs je potrdil, da lahko prijavimo. Mene je pa strah, da bodo premalo ostri, da bi kaj dosegli in da bo vse ostalo kot je. Po mojem bi se okrog tega red hitro vzpostavil, če bi začeli izvajati denarne kazni. Kaj takega v naši državi resnično ne bi smeli dopuščati. Zaradi takšne brezbrižnosti in malomarnosti lastnikov, imamo sedaj problem mi, ker se moramo vtaknit v tuje stvari. Ponavadi je pri teh stvareh tako, da brezbrižnega lastnika tako najbolj "žuli" kdo je prijavil, koliko p!"%arij pa s tem naredi prijavitelju, se pa sploh ne zaveda. 

Dajte mi še malo moči, jaz sploh ne morem več skoz okno pogledat, tako zelo boli - popolnoma sem izčrpana



Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 04 Marec 2010, 23:18:24
 >:( Pa kako lahko, no?? Revež. :'( Me zanima, če bi sploh opazila, če bi jima ga nekdo enkrat čez noč odpeljal.... >:(

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


mija222

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 05 Marec 2010, 08:54:07
Ja, o tem sem se že tudi jaz spraševala. Sicer pa se je včeraj tam nekaj premaknilo. Privezan na terasi je bil samo popoldan, dočim dopoldne in ponoči pa ne. Ker z naše strani društvo še ni urgiralo bi lahko pomenilo, da je še nekdo v akciji. Po vsem tem kar smo do sedaj videli dvomimo, da bi se lastnika samoiniciativno spreobrnila. Malo sem se po tem sicer oddahnila, vendar pregovor pravi "ne hvali dneva pred nočjo"...



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #7 : 05 Marec 2010, 09:45:50
Društvo za zaščito živali nima nobenih pristojnosti za ukrepanje, lahko pa ti pomagajo na koga se obrniti. Sicer si pa že sama ugotovila, vse prijave morajo iti na VURS, ki mora preveriti vsako podano prijavo. Zahtevaj tudi, da te o postopku obveščajo oz. jih kar sama vsake toliko vprašaj, kaj so naredili v tem primeru.


mija222

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 05 Marec 2010, 14:09:32
Ravno to me žuli ves čas in sicer, da bo lastnica opozorilo društva enostavno ignorirala. Bi bilo v tem primeru kaj doseženega, če prijavimo še na vurs? Ali so oni dovzetni za samo najhujše primere. Je res grozno v tej državi, da želiš nekaj dobrega naredit, pa si zakonsko tako stisnjem v kot, da nazadnje najbolj zaščiti lastnika



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #9 : 06 Marec 2010, 13:15:19
Nekaterim ljudem se da na lep način odpreti oči, jih malo prijazno pobaraš kako kaj, poveš da se ti dopade njihov pes, povprašaš, če bi šli na sprehod skupaj. Najprej prijazno in na lep način. Mogoče celo pridejo do tebe z idejo da bi kakšen sprehod ko ju ni opravila ali pa ugotovijo, da nimajo časa za psa.

Nekateri te pa ne spustijo do sebe, te ignorirajo ali pa naderejo, se jim zdi da so vredu skrbniki. No, tukaj je pa treba prijavit na VURS.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


mija222

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 07 Marec 2010, 06:52:19
Čara, imaš prav. Pristop k lastnici, pogovor ter dogovor - to bi bilo nekaj najboljšega. Pa nam je bilo s strani tistih, ki jo bežno poznajo, odsvetovano. Zato smo se ravnali po nasvetu društva, ki imajo vsa pooblastila, da opozorijo na nepravilnosti.

Včeraj je to pismo dobila. Reakcija je bila takoj vidna. Vendar ne izgleda ravno optimistično za psa. Kot me je že ves čas skrbelo, da ne bo hotela dojeti bistva opozorila, se je očitno to tudi zgodilo. Navodilo, da pes ne sme biti brez zavetja je upoštevala tako, da ga je umaknila iz terase v klet. Pa zjutraj pet minut na teraso, da se "izprazni", pa nazaj v skrivališče.

Sedaj je pa res dotalna beda...res ne vem kaj naj sedaj

       



_nnn_

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 07 Marec 2010, 09:28:59
Če še niste, dajte prijavit na VURS. Mogoče pa bodo tokrat za spremembo celo ukrepali >:(.



Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 07 Marec 2010, 09:40:23
Društvo ima kar se ukrepanja tiče približno toliko pooblastil kot posameznik - kršitev prijavi pristojnemu organu. Kar je drugače je to, da se ni potrebno izpostavljat posamezniku, in da če/ko je treba, pač dobi spremstvo policije. Tudi veliko ljudi nekoliko bolj resno vzame opozorilo društva kot pa opozorilo fizične osebe, tako da včasih je tudi tak opozorilni pogovor dovolj, da se stvari premaknejo. Pri tistih, ki jim tak pogovor ne pomaga, so vprašljivi tudi ukrepi VURS. Vurs namreč samo ugotavlja ali so zagotovljeni minimalni, z zakonom določeni pogoji, in najprej zahteva odpravo pomankljivosti.
Po mojih izkušnjah (čeprav sem proti takemu reševanju, ampak korist psa je še vedno pomembnejša od mojih načel) je pa včasih pač najboljše, da se lastnikom predlaga, da se za psa poišče novega skrbnika. To je običajno sicer treba nardit po ovinkih in previdno (da ni "nagonskih" negativnih reakcij), in društvo to naredi skoraj lažje kot fizična oseba, VURS pa še manj.
Sicer pa vztrajaj! To je največ kar lahko za psa narediš.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


mija222

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 08 Marec 2010, 08:34:23
Sicer ne nameravam še razobesti zmagovalne zastave, vendar posijal je žarek upanja. S pomočjo društva smo kot kaže le uspeli "prebuditi" lastnika, vendar to še ne pomeni, da lahko sedaj "zaspimo". Pregovor "kar se J. nauči to J. zna" še vedno drži. Se pa problem ni naredil čez noč in težko je pričakovati, da se bo čez noč rešil.

Sem pa v tem trenutku srečna, ker sem ravnala po svoji vesti. Naredila sem to, kar sem lahko in kar bi lahko že mnogi pred mano, pa niso.



Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 08 Marec 2010, 19:01:33
Bravo! 

Smile... Tomorrow will be worse. 8)