koliko napadov

ABBY LABRADOR · 22871

Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #60 : 16 Februar 2010, 11:30:39
Ja pa na tem seznamu pogrešam pasmo "avstralski ovčar".  :-X



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #61 : 16 Februar 2010, 11:50:27
Kako se pa kraški ovčar lahko znajde tako visoko ?  :o
Glede na to, da populacija rodovniških psov obsega okrog 600 primerkov  ???


KRAŠKI OVČAR 65 1760 3,69%


še bolj nenavadno od kje toliko češkoslovaških  volčjakov? A ni vse skupaj v Slovenijo samo ene 20 primerkov ?  :o

sicer pa definicija statistike:
velika laž sestavljena iz mahnih resnic  8)

v primeru ugrizov pa je ta definicija mal modificirana:
ogromna laž iz majhnih laži  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 16 Februar 2010, 12:04:25
Meni so tele statistike malo smotane;
1. če imaš predstavnika ene pasme in je ta edini predstavnik ugriznil, boš imel odstotek ugrizov 100%
2. veliko ugrizov manjših psov verjetno sploh ni bilo prijavljenih, ker so bili z vidika težavnosti poškodbe nepomembni
itd.

(aja.. ja, kot je Deteljica napisala)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #63 : 16 Februar 2010, 12:15:51
Pa kako to, da naših ni noter?  ;D



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #64 : 16 Februar 2010, 12:24:51
A sem napisala, da to ni za Slovenijo in da niti ne vem zakaj je?!

Dejstvo je, da grizejo veliki in mali, kao-nevarni in kao-nenevarni in da opletanje s statistikami nima nobenega smisla, a ne?



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #65 : 16 Februar 2010, 12:26:04
Ja pa na tem seznamu pogrešam pasmo "avstralski ovčar".  :-X
Jean, če je ni na seznamu, pomeni, da ne grizejo  ;) (če verjameš temu  :P )



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #66 : 16 Februar 2010, 12:38:32
Ampak so smotani, če že delajo neke glupe "izračune", bi si lahko zmislili vsaj podatke, ki približno držijo  ::) ;D



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #67 : 16 Februar 2010, 12:54:17
Jean, če je ni na seznamu, pomeni, da ne grizejo  ;) (če verjameš temu  :P )

Ha! Torej naša dva mešanca tipa borderja sta bolj nevarna kot naša rodovniška avstralka. Statistično gledano.

Dobro da vem, se bom ustrezno zavarovala pred Lyro in Bamm Bammom, Oli bo lahko tekala okoli brez nadzora.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #68 : 16 Februar 2010, 12:56:28
jaz bi vsakemu,ki uradno sprašuje po ststistikah povedala, da le teh ni oz da so nepopolne in zavajaoče in ....... (naštetih razlogov). Govorimo lahko samo o informativnioh ocenah, ki so narejene po občutku avtorjev posameznih "virov" a ne izkazujejo resničnega stanja. Malenkost bliže resnici so podatki o smrtnih nesrečah v katere so vpleteni psi, ker jih je pač manj in so zavedeni v različnih uradnih statistikah ( ne samo živalskih). Vendar je tudi v teh primerih navajanje pasem vzeti z rezervo, saj gre bolj za subjektivno oceno tipa psa, se pravi da so še najbolj resnični podatki o približni velikosti in teži, ne pa o pasemski (ne) pripadnosti.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #69 : 16 Februar 2010, 20:55:32
Well, I'll be goddamned. That bloody useless site dogsbite.org has just done a bit more revisionism. There used to be five comments on the "Bullmastiffs Kill Owner After Owner Saves Them from Death Row" post, now there are only two. Here is the second one:

"After the posting of this story, stunning and disturbing news was released by some Slovenia media outlets, none of which write in English. The central media outlet that does publish in English, STA, has yet to report this information. As the issue of this dog mauling is politically explosive (See: SLS Demands Resignation of Minister Over Bullmastiffs Incident), we can only rely upon English news reports for accuracy from this point forward. The Google translations are highly inaccurate.

The disturbing new information, which may be true or untrue, suggests that the victim, Dr. Saso Baričević, had been sexually abusing his dogs. If this is true, the victim paid with his life. It is important to point out that none of this new information, accurate or otherwise, has anything to do with the 2006 attack that left Meglic with permanent injury, the subsequent incarceration of two the dogs for three years and the horrible political decision to return these dogs to its owner."

I wrote them and gave them a fact-based update, IN ENGLISH, and they censored my comment. And they are full of shit when they say that even if true, the sexual abuse has nothing to do with the 2006 attack. I would try to leave another comment, but can't: "New comments have been disabled for this post by a blog administrator."





delfinčika

  • Gost
Odgovori #70 : 16 Februar 2010, 21:19:33
Maca nikoli ni bila huje napadena. Glede na konstrukcij Mace, bi se dobro znašal in mislim, da če me ne bi bilo zraven bi Maca kar dobro obnesla, če bi se stepla.


Enkrat jo je napadel en pes, podoben labiju ampak mensezdi, da ni bil. Lah, da je bil labi mix.

Nič hujšega, razen lažjega pretepa. Mislim, da nista niti preveč zob uporabljala.

Mislim, da Maco malo dlaka ščiti.


1. Sta se stepla z eno črno psičko. Malo sta se povohala pa sta kar skočile  ???

Potem pa je bilo še veliko renčanj, ampak nič hujšega  ;)

Boxer je nanjo renčal, border collie, nemški ovčar,......

Sam pri border colliu se mi je  pa čudno zdelo tole:

Sicer vidm enga s BC  in ko BC zagleda Maco, se uleže, namesti, in mislim, da se je c elo na skok pripravljal.

Gledal je pa nekam živčno.



winni

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 16 Februar 2010, 23:58:29
pa "by the way", ko si tako poučena o verodojnosti virov, lahko daš kakšen dober link Winni !

Ne trdim da imam verodostojen vir, imam EDINI vir in prav zato sprašujem še po kakšnem. :-\
http://www.hov-hov.si/index.php/Pasme-psov/seznam-ugrizov-po-pasmah-za-leto-2007.html


Upam da nisem koga zavedel, ampak moje vprašanje se nikakor ne nanaša na pretekle dogodke z bulmastifi, temveč ker se odločam za nakup psa in sem slučajno zasledil tisto povezavo. In ko sem si tudi sam izračunal procentualno število ugrizov iz podanega vira, me je pri nekaterih pasmah rezultat močno presenetil.
Se pa ne spoznam na dejansko stanje VURSa ali kdorkoli je že namestu da podaja takšna poročila, zagotovo pa bilokakšni rezultati ne bodo vplivali na mojo odločitev. ;)

Lep pozdrav,
winni



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #72 : 16 Februar 2010, 23:59:26
tisti psi, ki niso na povodcu in vas ali vašega psa napadejo...kako to , da ne prijavite takšnega psa ? zakon tule kaj malo pomaga če ga ljudje ne uporabljajo

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Nush.

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
  • Time passes by when you look at me with dark eyes
Odgovori #73 : 17 Februar 2010, 12:03:10
No, zdaj, ko ste pa povedali, kolikokrat so vaše pse napadli, pa povejte še, kolikokrat so vaši psi napadli koga  :P  ;D
Malo za šalo pa malo za res

Nuša


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #74 : 17 Februar 2010, 13:55:28
No, zdaj, ko ste pa povedali, kolikokrat so vaše pse napadli, pa povejte še, kolikokrat so vaši psi napadli koga  :P  ;D
Malo za šalo pa malo za res
Nikoli! Nikogar! Še mačke ne: pred vhodom v blok je vedno nekaj mačk, pa gre mimo in se dela da jih ne vidi (tudi če ni na povodcu). V nevarnosti je le kak kos v grmovju, ali pa miš na travniku - pa ji ni uspelo ujet še nobenega  :P

Aja, spada pa med "nevarne pasme" - Staffordshire bullterrier.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 17 Februar 2010, 14:00:07
Moja mene vsak dan parkrat napade iz zasede  :P ;D



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #76 : 17 Februar 2010, 14:58:36
Moj je pa že res dvakrat napadel  :) V dobi odraščanja se je zgodilo, da naju je presenetil človek, ki se je kar vzel od nikoder. Mi je zgledalo kot en prikaz obrambe - Buda je zaštartal nad njega, vmes mal rjovel, se pred njim za trenutek usedel, zalajal, nato pa ga obkrožil in se spomnil, da sem se enkrat vmes nekej zadrla, zato je prišel nazaj k meni. Na srečo sem obakrat naletela na tolerantni osebi.

Po tem sem še malo več delala na poslušnosti, načrtno  :-[ sem ga poslala nad kako mačko, da sem mu lahko med tekom poveljevala "prostor", predvsem pa vedno opazujem okolico in ga imam na nepreglednih površinah bližje sebi.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 17 Februar 2010, 15:31:39
Jaz sem zgornje napisala ravno zato, ker sem želela izpostaviti vprašanje o kakšnem napadu sploh govorimo.

Moja ima itak obdobja, ko mi dnevno parkrat nalaja (se ne zaganja, ampak stoji in laja) mimoidoče, kar je izredno zoprno, pa čeprav je privezana... a popolnoma nenevarno, tudi če bi bila odvezana. Praviloma neha lajat ko gre človek mimo, največkrat se pa sploh začne dobrikat že ko se človek dovolj približa.

Pri takih "trkih", ko se s kakšnim, ki pride izza kakšnega vogla ali stopi iz oštarije na ulico direkt pred naju, pa moja sploh stran odskoči in potem, ko se ji vsi smejimo, začne veselo z repom mahat in bi želela, da jo tujec malo počoha. :D

Se mi je pa prejšnji teden prvič zgodilo, da mi je resno zabentila nazaj nad psico (ali psom  :-\), ki jo je doslej na sprehodih vedno ustrahoval-a, se zaganjal-a vanjo in lajal-a.

Moja psica je (bila doslej) povsem neproblematična do drugih psov. Če jo narenčijo,.. se umakne, ali pa samo ignorira in gre dalje.

V soseski pa imamo eno (ali enega - ne vem, ker nisem nikoli imela časa gledat med noge kaj je) "husky", ki se obvezno nasrši in dostikrat tudi vleče proti moji. Je sicer vedno lepo privezan-a,.. tako da s tega vidika nimam komentarja. In dosedaj je moja vedno lepo ignorirala in šla dalje. Prejšnji teden pa vidim, da se nam "husky" približuje po pločniku in ker je pločnik ozek, sva se z mojo umaknili na eno dvorišče in počakali da se oni spravijo mimo. In gredo oni mimo, "husky" začne lajat in se zaganjat, moja pa začne čisto zares (ker to je bilo čisto drugačen lajež od običajnega) nazaj lajat in se zaganjat in to s tako silo, da se je celo "husky" umiril in se mi zdi, da kar malo začudeno šel dalje. Saj dobro.. zalajala je z ene tremi "how", 2x potegnila proti njej/njemu in to je bilo to, ampak to je storila tako silovito, da smo bili vsi, vključno s "huskyem" šokirani.

Sem mislila, da sedaj bomo imeli pa problem, da je moja končno "odrasla" in dojela, da se lahko postavi zase, ampak je že naslednji dan ob renčanju ene druge spuščene psice spet popolnoma mirno odreagirala in se umaknila.

Jo bom pa vseeno očitno morala pazit, sploh okrog huskyjev, pa tudi sicer. :-\ ::)



Lumpika

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 17 Februar 2010, 19:45:14
Jaz sem pa v teh treh letih odkar imam psičko napad doživela (šele) enkrat in to iz strani nekega bullmixa, vendar ji je pa ta zato pretgal spodnjo veko in seveda pustil psihične posledice >:(



dog friend

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 18 Februar 2010, 13:43:30
Tudi naša na srečo moram potrkati v slabih 2 letih še ni bila huje napadena :) :-[

Razen 2x jo je, ko je bila mladiček ena in ista španjelka "napadla" bolj je renčala na našo tako, da ni bilo težav :-[



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 19 Februar 2010, 21:21:50
Moja nikogar nikoli....
Razen mene in ostalih družinskh članov pa še to v igri.
Itak se una na sprehodih PONAVADI ne "repenči" in se podredi psu, pa če je mladiček al odrasel pes.
Priznam pa, da zadnje čase ne dovoli več, da bi jo kakšen samec naskočil, se pravi, da ga nadere oziroma narenči in uporabi zobe, da se spravi z nje.



Lara88

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 21 Februar 2010, 09:10:43
Jz mam maltežanko pa jo non stop dvigujem! Lastniki psov v naši okolici so čist preveč čudaški. Enkrat je moški iz sosednjega bloka hodil za mano in me prou izsiljeval, da nej dam kužata na tla, da se bosta z njegovo psičko igrale >:( Drugač je pa par kužkov, ki jih poznava in se tut povohajo, ko se srečajo, to je pa to. Zanima me če, lahko tudi ta kuža napade kljub temu, da se "poznata"?



Nush.

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
  • Time passes by when you look at me with dark eyes
Odgovori #82 : 23 Februar 2010, 16:09:19
1. kot 1. - psa se nikoli ne dviguje ! v tem primeru imaš ti psičko,pa isto je s samci. Ko jo dvigneš, ji daš občutek, da je nekaj več in zato se lahko zgodi, da kasneje ( iz tvojega pisanja imam slutnjo, da tega še ne dela ? ) pokaže zobe, se nasrši in renči. To je slabo. Če se srečata z kašnim velikim psom, je potem sploh ne moreš braniti, ker imaš polne roke nje. In s tem ogroziš tudi sebe ! Če se srečaš z velikim psom in jo dvigneš, imaš možnosti,da tudi ti pokasiraš. Psico pusti na tleh, če ti ni do tega da se vohajo to povej jasno in se umakni oz. zahtevaj, da lastnik umakne svojo žival. Če ne, greš pač po drugi poti.
2. kot 2. - Pa ja... Stepejo se lahko tudi psi,ki se poznajo. Tudi tisti se občasno prepirajo , ki živijo skupaj. Znaki za pretep pa so spuščeni uhlji, kazanje zob in renčanje, dvignjen rep, s katerim ne mahajo.. Pač bodi malo pozorna in ugotovi, kako kaže tvoja psica nelagodje oz. da ji nepaše kar se dogaja - spet se umakneš.
3. kot 3. - ali se je tvoja psica sploh kdaj igrala s psom? iz pisanja se mi zdi , da se ne igra. ZAKAJ? to je osnova socializacije, razen če si je kašno slabo izkušnjo ( zdaj ne govorim o opozorilnih šavsanjih in renčanjih, temveč o resnem ugriznem napadu, ki ji je pustil posledice) in je sedaj agresivna. psi se morajo občasno tudi družiti, tj. igrati. Seveda s tistimi, ki se jih psica ne boji oz. nima slabih izkušenj z njimi in veš, da so psi ok. Pa lastniki isto ( da žival potegnejo k sebi in se umaknejo če je kaj narobe in ne gledajo in pustijo, da se živali mrcvarita !- kar se je zgodilo meni).
LP
N.A.

Nuša


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #83 : 23 Februar 2010, 18:33:49
Naša je magnet za NOje :-\ zdaj se jih izogiba na veliko, ponavadi se skrije med noge komurkoli, ki je v bližini (tudi tujcu!, čeprav je bolj nezaupljive sorte), samo da jih zagleda na par metrov..
Napadli so jo 5x, enkrat je imela hvala Bogu ornh plašček, sploh na predelu vratu 2x pregiban in šarast, ker drugače ne bi odnesla cela..Zame je pa tudi čudež, ker je nisem fasala, ker v navalu groze nisem uspela ravno 'zdravo' razmišljat in sem začela vlečt psa stran in ga tepst..


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 23 Februar 2010, 20:07:52
Ko jo dvigneš, ji daš občutek, da je nekaj več
v bistvu ji ne daš občutka da je nekaj več, ampak samo da je nekaj narobe v smislu, da se mora drugih psov bati,......  ;)



Nush.

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
  • Time passes by when you look at me with dark eyes
Odgovori #85 : 01 Marec 2010, 08:32:31
:D no to ja :)

Nuša