Kratkodlaki škotski ovčar [Smooth Collie]- prvo leglo v SLO

Alma · 19309

botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #60 : 02 April 2009, 12:35:12
Kar se prodaje mladiče tiče, bi se osebno osredotočila na tujino...če ne gre drugače mislim da bi ti lahko latniki samca pomagali in pač jih prodaš v tujino. Ker slovenski trg glede tega mislim da je bistveno premali, ker pasma res ni poznana. Sicer pa ne obupati, držimo pesti da bo vse ok in da mladički bodo.
Vsekakor pa vztrajaj z oglaševanjem - vsi pasji forumi, časopisi, oglasniki, internetne strani, pa seveda poznanstva v tujini - naj tudi tam oglašajo paritev.
Je pa res vsakič rizično imeti leglo, ok če želiš obdržati doma potem kul, sicer pa se paritve redkih pasem pri nas z namenom prodaj mladičev v sloveniji ...res zelo optimistično. Ampak verjamem da če delaš na tem da ljudje spoznajo pasmo, potem bo lažje v prihodnosti.  ;)


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 03 April 2009, 08:34:28
Seveda želim obdržat...če iz take kombinacije ne bi želela obdržat, bi bilo z mano nekaj narobe  :D
To velja bolj za pse, ki bi več ali manj šli za samo ljubčka...take lastnike je za nepoznano pasmo težko najt.
Za pse, ki so namenjeni za razstave in vzrejo ni problem. Najboljša psička ostane doma, druga najboljša je
že zdavnaj obljubljena in prvi najboljši samček je tudi. Samo da bodo...če pa ne, bom pa 10000% ponovila paritev...


LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 03 April 2009, 09:26:58
Alma a prideš na razstavo, ki bo 19 v Mariboru? bi full rada vidla tvojo lepotičko  :)

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #66 : 03 April 2009, 10:50:49
Boste danes peljali na UZ? Uf, sem firbčna koliko "pikic" bo vet našel...  :-*
LP, Katja




Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 03 April 2009, 12:22:42
Malo se je zredila ali to je lahko tudi od tega, ker je trenutno bila manj časa zunaj, se je manj gibala...drugače je skoraj 24h v gibanju...naja, pretiravam  :o renovirali smo ograjo in smo staro odstranili.
Sicer še ne vem, če je breja... a brejo psico ne bi peljala recimo na razstavo...verjetno nikamor daleč.

Verjetno bomo šli komaj čez 10 dni, ker je ta stari vet na dopustu.



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 18 April 2009, 16:11:13
Današnji ultrazvok je potrdil mojo domnevo...nažalost tokrat ne bomo zibali. :'( Je pa kombinacija aktualna za naslednjo gonitev, ki bo še letos.



Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #71 : 18 April 2009, 21:27:14
Joj jaz sem se pa tako veselila.  :'(
Škoda.  :'(

Upam, da bo naslednjič bolje.

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 18 April 2009, 22:24:09
O škoda :( Boste torej ponovili z istim samčkom? Spet umetno?

Tudi tokrat nismo...sem imela več sreče kot pameti. Oni želijo vzet mladiča in zato se je takoj
več opcij odprlo.
Včasih je tako, da lahko maksimum narediš...narava je narava...kaj boš...
Ja, ponovili bomo ...še vedno sem prepričana v to kombinacijo in si želim iz te obdržat samičko.


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #73 : 19 April 2009, 13:07:31
Škoda ... upam, da bo drugič uspelo!

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #74 : 20 April 2009, 11:19:10
Se tudi sama pridružujem zgornjim dobrim željam, da bo pa prihodnja gonitev uspešna!  :-*