"Tiha" gonitev

GoldenGirl · 3160

GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
: 24 Februar 2009, 13:47:24
Ali ima kdo izkušnje s "tiho" gonitev svoje psičke ? Kakšni so znaki in ali se to ponavlja, oziroma so naslednje gonitve "normalne"? Hvala! GG


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1 : 24 Februar 2009, 16:33:18
NIČ  :'( GG


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2 : 24 Februar 2009, 18:03:45
bolj švoh...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #3 : 24 Februar 2009, 18:27:37
Jaz imam kar "dobre" izkusnje s takozvano tiho gonitvijo! >:( >:( >:( To je najvecja nesramnost narave, ki nam jo je pripravila! Psica se "goni" brez krvavenja, ima svoj PMS, tecna kot 100 hudicev, na sprehodih pa en kup cuckov za nasimi mastino ritkami >:( Meni nic jasno ??? Grem brez psice na razstavo, smrdim po njej, samci me dobesedno obletavajo, eden 100 kilas me celo poizkusa naskociti  :-X Meni zopet nic jasno. Pa mi pravi kolega, ce se mi psicka goni? Ne, zakaj :o No, pa mi je dal misliti. Pridem domov, najprej pogledam v fracko, ki je bila kar konkretno nabrekla in roznato obarvana. Krvi pa nobene. Pa seski so ji tudi malo zrasli in se lepo roznato obarvali. Kljub temu, da sem vsem razlagala, da ima moja psicka sele pet mesecev, so se mi vsi dolgoletni vzreditelji mastinov na vsa usta smejali  ;D. No, saj smo preziveli tudi to, ampak prijetno pa ni bilo. Sploh ne z vidika moje nevednosti, ker nisem bila pripravljena na njeno gonitev. Sedaj me tihe gonitve ne presenecajo vec. Naj se napisem, da je odrasla psica med tiho gonitvijo tudi sposobna za paritev! No, vsaj moja je bila. Pa se paritev je uspela  8)

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4 : 25 Februar 2009, 08:24:27
Hvala... Mislila sem, da ob tihi gonitvi samci sploh ne opazijo, da se psica goni... imela sem zanimiv primer z eno od mojih psic... oba škota nista nič opazila, bili so skupaj in nič, tudi vohali jo niso...takoj ko je pa bila spuščena, se je šla nastavljati NO čež mrežo njegovega boksa... zelo čudna stvar ??? GG 


Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #5 : 26 Februar 2009, 18:08:58
Hmmm zdaj ko to berem me je kar malo strah ratalo.  ;)
Moja psička je trenutno stara 14 mesecev in se je do sedaj že 2x gonila. Sedaj pa sem začela opažati da se cca. 1 mesec samci bolj zanimajo zanjo (beri cvilijo ko jo vidijo, nekateri jo poskušajo naskočiti ipd.) - vendar ne vsi!! ampak se naša ne pusti motit. Malo bolj pogosto lula ampak ne katko pogosto kot je med prvima dvema gonitvama in tudi otečena ni tako kot prej dvakrat pa tudi nobenega izcedka nima in tudi drugih znakov ne. tudi na razstavi ni bilo nobenega "incidenta" s kakšnim samcem..mislite da je to vessno lahko tiha gonitev? :-\



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 26 Februar 2009, 22:51:01
Pri najmlajši psici smo imeli 1. in 2. gonitev takšno tiho, popolnoma brez izcedka, opazili smo samo na račun našega samca in njegovega obnašanja. 3. je bila decembra normalna, zdaj 4. bomo pa predvidoma parili. Aja, stara je dobri dve leti.