Staffordshire Bull Terrier

sharona · 289840

sun sun

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #240 : 14 Avgust 2008, 16:04:12
evo,obljubljena fotka



naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #241 : 14 Avgust 2008, 16:23:57
Ja, takoj skočim  ;D Sploh danes  :D
Vsak pes v napačnih rokah je ''kriza''!
Danes mejbi ni moj dan, samo zanima me, kdaj boste ljudi nehali deliti pse na ''nevarne'' in na ''nenevarne''?
Tako, resno me zanima, če se vam dejansko zdi, da lahko škodo naredijo samo bulli pa rottiji pa dobermani? Ali je mogoče kdo štel zraven mojo 7 kg psico, ki bi iz čiste panike lahko hudo poškodovala ljudi in živali okoli sebe?
Ali pa mojega ''pitbula'', ki se bo usedel in čakal, da ga počohate?





Narobe ste me razumeli.
Mene teh psov ni strah in ne delam razlik  med nevarnimi in nenevarnimi.
Drugače je pač če  npr. napade čivava ali pa tak pes.
In prosim ni mi do prepiranja.
Tudi meni so ti psi všeč pa  imamo doma dve dogi tako da na molose ne gledam na tak način.
Res pa je da ljudje  pri napadih teh psov  mislijo veliko kje da je kriv pes ubisvu pa je kriv lastnik zaradi napačne vzgoje ali pa pes brani lastnika kar je  logično .
Če bi koga napadel mešanec  nebi to obešali na velik zvon ko pa ugrizne tak pes  pa je takoj v novicah.

P.S. Opravičujem se če sem koga užalila z  katerim postom res se opravičujem samo nebi se rada prepirala. :-\

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #242 : 14 Avgust 2008, 16:25:12
sun sun tvoja psička je pa pravi cuker en  :-* zanjo.

Lp

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


sun sun

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #243 : 14 Avgust 2008, 16:26:56
ni psička, ampak pravi dec...z imenom SUN



naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #244 : 14 Avgust 2008, 16:28:54
Ups. :-[
Nisem brala prejšnjih strani  razen prvega posta na prejšnji strani pa sem nicke zamešala.
Se opravičujem.

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #245 : 14 Avgust 2008, 17:40:34
Očitno sem prehitro sklepala, oprosti  :-[
Verjetno si z ''v napačnih rokah'' mislila na tiste kretene, ki si omislijo psa bull pasme, da se z njim okoli ponašajo, kot da je tanajvečji killer. >:(
Še enkrat oprosti.



naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #246 : 14 Avgust 2008, 18:52:51
Ni panike.
Ja na  tiste kretene sem mislila. ;)

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #247 : 14 Avgust 2008, 19:34:09
Longhill si dobila moj ZS?
Pa še po E-mailu sem ti posredovala(isto vsebino) čeprov nevem zakaj :-\ ::).




tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #249 : 17 Avgust 2008, 14:16:17
SUN je prečudovit, podobno je obarvan kot moja Tara.  :o

maser odlične poze.  ;) :)



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #250 : 17 Avgust 2008, 19:09:50
Ajoj  :-*  :-*  :-*  :-*



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #251 : 19 Avgust 2008, 07:26:09



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #252 : 19 Avgust 2008, 08:12:00
Očitno sem prehitro sklepala, oprosti  :-[
Verjetno si z ''v napačnih rokah'' mislila na tiste kretene, ki si omislijo psa bull pasme, da se z njim okoli ponašajo, kot da je tanajvečji killer. >:(
Še enkrat oprosti.


Pozdravljeni!
No jaz nimam takšnik "velikanov" kot so vaši, sem lasnica komaj 2kg težke psičke yorkshire terrier. Imam pa točno tak problem, kot je zgoraj zapisano. In sicer imam sosede, ki so si omislili takšnega psa, pa so sami čisto disfunkcionalna familija. Ko je bila psička mala, še ni bil problem, sedaj pa je zrasla v pravo napadalno kužiko. Sicer pa ni čudno, saj so jo že od malega vzgajali zelo agresivno(ko sem jih videla na sprehodu, je hitro dobila batine, če ni pritekla takoj na ukaz-ki ji ga itak niso znali vzgojit, učili so jo da napada mačke,..in bog ve kaj še vse).  Na primer sem šla zadnjič do njih, ker sem jim dala neko pošto, ki jo je poštar napačno oddal in je prišla na vrata lastnica, ki je psa držala okoli vratu, jaz sem ji izročila pošto in pes me je napadel, še dobro da jo je lastnica močno držala. Pa sem ji rekla :" Je postala zelo napadalna ta tvoja kužika", pa je odgovorila češ da NE, ampak samo ko se kdo steguje proti njej. EJ PA SAMO POŠTO SEM JI IZROČILA, A JE TO NORMALO???
Pa še ko grejo na sprehod, ji nočejo dat nagobčnika, ker se mlajši hčerki smili ???, ko ima gor nagobčnik. Ta mlajša hči pa ima verjetno z obleko vred 30 kg, tako da če jo potegne,....  ???
Saj se mi smili pes in nikakor ne mislim da je pes kriv, ker jih poznam dosti, ki imajo "ta hude pasme" pa so krotki kot mucki :), samo tega pa me je strah. Še posebej če grem z mojo malo na sprehod. Si niti ne upam predstavljati, če bi jo zamenjala za mačko, kaj bi iz nje naredila :'(. Joj ne vem no, a mislite da ne bi moral bit nek zakon o tem komu se da takšne pasme oz. da bi bila obvezna kakšna šola, ali pa psihijatrični pregled za ČLOVEKA, ki takega psa dobi??!

Lep pozdrav



naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #253 : 19 Avgust 2008, 09:26:15
Groza .Tudi pri nas je kakšen tak primer ,samo tam blizu ne hodim  .Več najbolj  siguren je še travnik za hišo.
Pa mislim ,da bo čes nekaj časa tako ,da se bo za te pasme moralo neko šolo nardit če sem se zmotila me popravite.

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #254 : 19 Avgust 2008, 11:19:01
Joj ne vem no, a mislite da ne bi moral bit nek zakon o tem komu se da takšne pasme oz. da bi bila obvezna kakšna šola, ali pa psihijatrični pregled za ČLOVEKA, ki takega psa dobi??!
Mislim, da zakon proti ''takim'' pasmam ne bi pomagal nič. Konec koncev, se iz vsakega psa da naredit ''killerja'' in ne samo iz pasem, ki imajo bojno preteklost.
Menim pa (še vedno :) ), da bi moral vsak bodoči lastnik psa opraviti določene tečaje oz. oceno stabilnosti ali nekaj podobnega, preden bi imel dovoljenje, da poseduje psa.
Od čivav do nemških dog.



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #255 : 19 Avgust 2008, 12:03:03
No o teh "nevarnih pasmah" je odprto že veliko tem, to pa je tema o Staffordshire Bull Terrier-ja in pišemo samo o njih.  ;)



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #256 : 19 Avgust 2008, 12:27:36
Jaz sem razumela,da petval govori o SBT-jih  :-\ Oz. da imajo psa te pasme pri sosedih.



mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #257 : 19 Avgust 2008, 12:29:25
Jaz sem zadnjič na veterinarski kliniki 300 kosmatih videla zelooo lepega predstavnika te pasme. Rjavo belega. Aja pa nevem če je že napisano, da se v zavetišču Horjul oddaja pes te pasme, star 3 mesece z imenom Iron. Zelo lep!



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #258 : 19 Avgust 2008, 12:52:43
Iron je najbolj podoben AST-u, ne SBT-ju  :)
Tako, da bi bilo prav, da se ga da v temo Ameriških stafordov. Je pa luštkan 100 na uro  :-*



mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #259 : 19 Avgust 2008, 12:55:49
Aha, imaš prav! Ga boš ti dala tja?



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #260 : 19 Avgust 2008, 13:27:48
Jaz sem razumela,da petval govori o SBT-jih  :-\ Oz. da imajo psa te pasme pri sosedih.

Jaz pa sem jo razumela, da ima predstavnika tipa bull.  :-\
petval katere pasme je pes vašega soseda in ali je rodovniški?
 Veliko ljudi meša amstaffe z staffi.  ::)



petval

  • *
    • Prispevkov: 447
    • Točke: 0
  • LOU-LOU
Odgovori #261 : 19 Avgust 2008, 14:15:55
Ja ko sem jo vprašala je rekla da je Staffordshire Bull Terrier! Zdaj pa jez se ne spoznam prav dobro na te pasme, tako da,...
Ta slika je pa mogoče najbolj približno podobna tej psički, ki jo imajo( na tej sliki ni ta od sosede, je slika ki sem jo našla na netu in je najbolj podoben njej!!)




Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #262 : 19 Avgust 2008, 14:19:45
Že po obliki glave ta pes na sliki ni SBT, seveda pa je še enkrat večji kot so SBTji. To je kvečjemu stafford ali a pit bull.  :)

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #263 : 19 Avgust 2008, 14:50:09
Mislim, da zakon proti ''takim'' pasmam ne bi pomagal nič. Konec koncev, se iz vsakega psa da naredit ''killerja'' in ne samo iz pasem, ki imajo bojno preteklost.
Menim pa (še vedno :) ), da bi moral vsak bodoči lastnik psa opraviti določene tečaje oz. oceno stabilnosti ali nekaj podobnega, preden bi imel dovoljenje, da poseduje psa.
Od čivav do nemških dog.

Se strinjam s tem v modrem :)

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #264 : 02 September 2008, 18:29:13



mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #265 : 03 September 2008, 06:45:25
A je tale breja? Meni tako izgleda. Me prav zanima če je to razlog za oddajo... Je pa luštna psička in upam, da se kdo najde zanjo.



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #266 : 03 September 2008, 08:51:13
Ja tudi meni se zdi nekam okrogla. Ne vem kaj je razlog, sem sem dalal link zato, da če kdo razmišlja o novem kužku,.....



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #267 : 25 September 2008, 15:23:51
Žiujo!
Že doooolgo me ni bilo na forumu, ker smo imeli šolo v naravi...
No pa useeno zadnjič sem v tukanotu videla eno prečudovito psičko. Tek bele barve in pol je imela mensezdi še črne in rjave flekce. Pač čisti cukr. :-*



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #268 : 30 Oktober 2008, 13:26:23
Tjaša s kero hrano hraniš ti Taro?



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #269 : 30 Oktober 2008, 18:16:03
Aha pa še to. Danes sem zasledila podatek da so stafiji med nevarnimi psmi :( ???. Lahko da nism prou razumela zato klele citeram:
Zakon kot nevarne pse natančno opredeljuje naslednje tipe psov:
• pit bull terrier (ameriški staffordshirski terier, ameriški pitbulterier, staffordshirski terier),
• ca de bou (mastif),
• kanarska doga,
• argentinska doga,
• brazilska fila,
• neapeljski mastif,
• bulmastif,
• bordojska doga,
• rotvajler,
• cane corso,
• akita inu,
• tosa inu.

A je to mišlen stafi al kera druga pasma psov?