Staffordshire Bull Terrier

sharona · 289758

cvetkab

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 1
Odgovori #330 : 30 Januar 2009, 17:01:13
Pozdravljeni vsi lastniki in ljubitelji SBT-jev!

Včasih obiščem ta forum in malo od daleč spremljam vse, kar se dogaja v zvezi z SBT-ji. Vaša zadnja razprava pa me je pripravila do tega, da vam tudi sama napišem par besed.

Naj se vam najprej predstavim. Sem Cvetka Bogovčič, kinološka sodnica in lastnica psarne z imenom "PET SHOP". Verjetno ima kar večina vaših kužkov v rodovniku zapisano ime moje žal že pokojne Line (Real Staff T.N.T. - mimogrede, sestra od žal tudi že pokojnega Rona, ki ga je v svojem postu opisovala chuckerchek!). Žal pa nosi veliko njene krvi tudi množica nerodovniških kvazi SBT-jev zaradi neodgovornega ravnaja in nepoštenosti tako do mene kot tudi do psičke iz mojega prvega legla, ki je bila gluha. Iz te psičke izvira večina SLO nerodovniških SBT-jev.

Zelo se strinjam z mnenjem Sabe in jo v celoti podpiram. Glede vzreje SBT-jev v SLO je potrebno bit izredno previden. Mi nismo Francija ali Nemčija, ki ima potencialno veliko več možnih kupcev. SBT je bil od nekdaj prestižen pes in nikoli modni pes, zato bi bilo za samo pasmo zelo slabo, če število SBT-jev enormno naraste. S tem v zvezi imamo posledično tudi procentualno bistveno večje možnosti za nerodovniška legla, kar je pa itak katastrofa za pasmo. Žal se je v SLO izgubila vsa vrednost, ki so jo nekoč SBT-ji imeli - to je CENA. V nobeni državi, kjer vedo, kaj je pravi SBT, dobrega mladiča ne dobiš izpod 2.000 EUR. In zaradi tega jih je malo, ker pač čisto vsak, ki ima nekaj denarja, si ga pač ne more privoščit. In če bi tudi pri nas vztrajali pri ceni, kakršno si SBT zasluži, se nam nebi bilo treba bat popularizacije pasme. Če pa je dostopen praktično vsakomur, pa je to velik problem!

Naj vam povem svojo zgodbo: svoje prvo leglo sbt-jev sem imela leta 1996. Z Lino sem se pred njeno prvo paritvijo ogromno udeleževala razstav, tako doma kot v tujini. Za njenega prvega "moža" sem ji izbrala takrat najbolj prespektivnega psa v Evropi (Tenacious Onest Oscar) in šla z njo na 1.400 km dolgo pot. Hvala bogu, paritev je uspela in imela sem leglo 8-ih mladičev. Ker je bila kvaliteta same psičke vrhunska in ker je bila parjena z vrhunskim plemenjakom, problemov s prodajo nisem imela. Prav tako je bilo z drugim in tretjim leglom. Večina mojih psov je bila prodana v tujino, ker so v njih videli dober genski potencial za razvoj pasme. To pa sem dosegla le z rednim udeleževanjem razstav, še posebej specialnih razstav in dobro izbiro plemenjaka in ni mi bilo žal naredit 1.400 km v eno smer za tako odlično paritev.

Od lastnikov, ki so kupili moje mladiče in so ostali v SLO, se je le ena lastnica odločila imet eno leglo. Bila je najlepša psička iz prvega legla (Ariela Pet Shop), večkratna zmagovalka za razstavah po širni Evropi. Imela je odlične mladičke, našla pa je tudi primerne lastnike zanj. Zanimivo, vsi so ostali v SLO. In kaj se je zgodilo? Kljub veliki pozornosti in skrbni izbiri lastnikov, se je rodila FLEKA. Kdo je ona, itak vsi veste. Na začetku je bila zgledna lastnica psa z imenom Dark Star, privrženka pasme, razstavljalka. Veliko je spraševala za nasvete in jih od mene tudi vedno dobila. Kaj se je zgodilo kasneje z njo, da se je odločila za tako pot, kakršno je izbrala, ne vem. Vem pa samo to, da je pasmi naredila ogromno škode. Škoda!

Kaj sem hotela povedat z vsem tem pisanjem? Bodite razsodni, preden se odločite, da boste s svojo psičko SBT-jko imeli leglo. Verjemite mi, psički ne boste popolnoma nič škodili, če jo boste sterilizirali še pred prvo gonitvijo - celo več, naredili ji boste veliko koristi in jo lahko celo obvarovali pred rakavimi obolenji. Tisti rek, da psička pač mora imet enkrat mladiče, je zelo iz trte zvit....

Če niste trdno prepričani, da ste se pripravljeni z vzrejo resno ukvarjat, potem je bolje ta del kinologije prepustit tistim, ki vedo kaj delajo. Ne dovolite, da se v naši  majhni Sloveniji rodi še ena FLEKA!

Lep pozdrav,
CB

+1



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #331 : 01 Februar 2009, 21:17:17
Pozdravljena ga. Bogovčič! Boljše podpore svojemu pisanju si ne bi mogla želeti  :o

Mislim, da je sporočilo dovolj jasno in sedaj lahko samo upamo, da bo doseglo tiste, ki jim je bilo namenjeno...

Vendar pa ne bi želela, da bi moj prispevek izpadel kot "križanje" Altke in njenih mladičkov, zato vse ljubitelje SBT pozivam, da poskušajo po svojih močeh pomagati, da teh 6 kepic najde svoje nove domove!

Altka, glede na to, da si nas prosila za pomoč, sem si dovolila tvoj oglas ter fotografije objaviti na apbt forumu, kjer je ljubiteljev te pasme še več, verjetno pa ga pregledujejo tudi ljubitelji iz tujine.

Še najbolj pa bi verjetno zalegla objava legla na spletni strani psarne vzrediteljice in lastnice plemenjaka!  ;)

Držim pesti!  :)



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #332 : 02 Februar 2009, 09:14:55
Me veseli, da se je načela tale tema. Me že nekaj časa muči to, da je čedalje več legel v SLO tako rodovniških kot nerodovniških!  :-\

Altka ne vzeti to slabonamerno, ampak me res za vraga zanima zakaj ste se odločili za leglo?  ??? Če že v naprej niste imeli rezerviranega niti enega mladička? Ali ne spremljate nobene spletne strani v zvezi SBT-ji, predvsem legla? In zakaj paritev v SLO, zakaj niste poiskali v tujini primernega samčka?

Me rasnično  >:( ko vidim skoraj vsake tri mesece novo leglo v Sloveniji. Zakaj? Preprosto v SLO je premalo odgovornih ljudi, ki so primerni za to pasmo, pa ne samo za to  še za marsikatero drugo.
Tukaj nas je nekaj ljudi, ki nam ni vseeno za pasmo in ki se trudimo, šolamo, so naši družinski člani,.. da vzgojimo naše "killerje" v "pudle", bi nekateri pripomnili. Na vsakem sprehodu se trudim predstaviti pasmo v najboljši luči, osveščati ljudi da to ni "killer" ampak družinski član, na katerem je nevaren rep, ki te lahko pošteno natepe in jezik, ker te celega preliže. Hvala bogu je Tara tipična predstavnica pasme in vsakega v 10 sekundah očara, seveda sem tudi veliko truda vložila v njeno šolanje in ga še tudi bom.
Vendar s stalnim povečevanje števila psov, se manjša ta odstotek odgovornih ljudi in narašča % neodgovornih lastnikov, to pa vodi do .....  :-X Res si ne želim da bi v Novicah prebrala kakšen črni naslov!

Sem tudi jaz razmišlajla o leglu, ker so me drugi "pumpali", da je škoda sterelizirati tako vrhunsko psičko in da naj jo razstavljam!  ::)
In je padla odločitev, Tara bo sterelizirana, saj je moja vrhunska psička, za to ne rabim nobenih razstav, da mi to še kdo potrdi. Predvsem pa zato, ker je preveč legl v SLO!
Jaz bi bila zaj#!a ko  >:D pri iskanju novih lastnikov, tudi cena bi bila zelo višja, kot so sedaj v SLO. Pa ne zaradi zaslužka, temveč zato da bi odvrnila vse neprave bodoče lastnike, da mi ne bi bilo treba skrbeti kje so psički, kako jim gre,....vendar da bi pristali psički v pravih rokah. Dejstvo pa je da, bi prekleto težko našla v SLO take ljudi, ki bi prišli k meni po psičke, ki bi bili po občutno višji ceni, ker bi enostavno našli druga legla za manj denarja.  :'(
Seveda pa bi morala imeti že v naprej rezervirane vsaj 4 mladičke.

Altka tudi jaz sem že razposlala maile, svojim prijateljem če bi si kdo želel vašega mladička.  ;) Moram pa priznati, da če bi danes kupovala SBT-ja bi kupovala pri vzreditelju, ki ima eno ali max dve psički in z njima samo eno leglo na dve leti ali še več! Se pravi pri ljubitelju SBT, kjer je nihova psička družinska članica, se ji posvečajo maximalno, jo šolajo,...ker mi več pomeni karakter psičke in očeta, kot pa neki "razstavni uspehi"! Da ne bo pomote, oba morata biti seveda po standardu in nekaj razstav za seboj, ampak kot se že omenila dajem v ospredje karakter psa ne razstavnih uspehov!

Tudi mi bomo držali pesti in tačke, da vam uspe oddati vse male psičke v prave roke!  ;) :)



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #333 : 02 Februar 2009, 09:51:35
Včeraj sva bili s Taro pri Saši in Loli na čaju!  :o ;)
Ko sva midve klepetali in uživali v odličnem čaju, sta se najini bejbi, takole crkljali.  ;)








Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #334 : 02 Februar 2009, 12:58:31
Lepotice  :-*  :-*



Altka

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #335 : 02 Februar 2009, 13:17:18

Vaših mnenj nikakor nisem vzela slabonamerno. Zahvaljujem se vam tudi, da boste po svojih najboljših močeh pomagali poiskati odgovorne in dobre lastnike. Moram pa že takoj na začetku izpostaviti, da smo poiskali primernega samčka, ki prihaja iz Češke in je lep predstavnik svoje pasme, prav taki pa so tudi malčki, o čemer se lahko prepričate sami, tako da bi vas povabila k nam, da si jih pridete pogledati. Tudi mi spadamo v skupino ljudi, ki nam ni vseeno za pasmo. Mi imamo samo Altko, ki je pri nas enakovreden družinski član in imeli bomo samo to leglo. Mogoče smo bili res malce naivni, ker si nismo v naprej zagotovili bodočih lastnikov, vendar si enostavno nismo mislili, da bi to lahko bila težava, glede na to, da je ta pasma res izvrstna in so njeni predstavniki odlični družinski člani. Moram še izpostaviti, da sta dve družini želeli kužka, vendar je pri obeh prišlo do nepričakovanih življenjskih dogodkov in enostavno ne morejo sprejeti dodatne odgovornosti kot kuža definitivno je. Mogoče je prav, da izpostavim še, da smo mi Altko šolali, jo lepo vzgojili in je kot omenjeno naša družinska članica, za katero je res dobro poskrbljeno. Tako ima odličen karakter in očara vsakogar, ki jo vidi, saj se tudi mi trudimo, da osveščamo širše javnosti o sami pasmi. Naj povem, da bomo iskali dobre lastnike toliko časa, da jih ne bomo našli in bomo, seveda, imeli do takrat kužke doma.



cvetkab

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 1
Odgovori #336 : 02 Februar 2009, 18:29:10

Me rasnično  >:( ko vidim skoraj vsake tri mesece novo leglo v Sloveniji. Zakaj? Preprosto v SLO je premalo odgovornih ljudi, ki so primerni za to pasmo, pa ne samo za to  še za marsikatero drugo.
Tukaj nas je nekaj ljudi, ki nam ni vseeno za pasmo in ki se trudimo, šolamo, so naši družinski člani,.. da vzgojimo naše "killerje" v "pudle", bi nekateri pripomnili. Na vsakem sprehodu se trudim predstaviti pasmo v najboljši luči, osveščati ljudi da to ni "killer" ampak družinski član, na katerem je nevaren rep, ki te lahko pošteno natepe in jezik, ker te celega preliže. Hvala bogu je Tara tipična predstavnica pasme in vsakega v 10 sekundah očara, seveda sem tudi veliko truda vložila v njeno šolanje in ga še tudi bom.
Vendar s stalnim povečevanje števila psov, se manjša ta odstotek odgovornih ljudi in narašča % neodgovornih lastnikov, to pa vodi do .....  :-X Res si ne želim da bi v Novicah prebrala kakšen črni naslov!


Se povsem strinjam z napisanim in tu je VELIK problem. Lahko se nam zgodi, da bodo dali SBT-ja, zgolj zaradi tega, ker ga je dobil en neodgovoren lastnik od vzreditelja, ki je po 4ih mesecih komaj čakal, da mladiča odda, na seznam prepovedanih pasem. Že tako ali tako je blizu temu spisku, vendar zaenkrat imamo, hvala bogu, še argumente, da jih lahko zagovarjamo. In kaj, če nam en neodgovoren lastnik to prepreči in nam zmanjka argumentov?

Zgolj v premislek.

Pa še nekaj besed glede Češke kvalitete in kvalitetne vzreje: če imate možnost, se izogibajte Čeških, Slovaških, Madžarskih in drugih vzhodnoevropskih vzrediteljev. Že cena mladiča ali skoka plemenjaka vam lahko pove vse o njihovi kvaliteti! Pa naj tega nihče ne vzame osebno ampak dobronamerno! ;) Ampak tudi to še ne pomeni, da pa je vse, kar je v zahodni Evropi, ok. Redki vzreditelji v Evropi so, ki vedo kaj je to SBT, ki ga poznajo, želijo ohranit kvaliteto pasmi, ki jih vzrejajo z dušo, srcem in telesom in ki jim lahko zaupamo! Zato je vsak posvet s strokovnjaki, dobrodošel. Danes pes zelo hitro postane INT CH (govorim za pasmo SBT, da ne bo pomote). Še posebej, dokler bodo na Evropskih in Svetovnih razstavah sodili sodniki, ki SBT-ja v živo skorajda še niso videli in kar se žal zadnje čase vse prepogosto dogaja na razstavah, še posebej visokega ranga.



poskusnizajček

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #337 : 02 Februar 2009, 19:42:12
Se povsem strinjam z napisanim in tu je VELIK problem. Lahko se nam zgodi, da bodo dali SBT-ja, zgolj zaradi tega, ker ga je dobil en neodgovoren lastnik od vzreditelja, ki je po 4ih mesecih komaj čakal, da mladiča odda, na seznam prepovedanih pasem. Že tako ali tako je blizu temu spisku, vendar zaenkrat imamo, hvala bogu, še argumente, da jih lahko zagovarjamo. In kaj, če nam en neodgovoren lastnik to prepreči in nam zmanjka argumentov?

Zgolj v premislek.

Lep pozdrav!

Tudi jaz sem lastnica SBTjke, vsake toliko malo pregledam Pesjanarja in ob tem kar sem prebrala, moram pristaviti "svoj lonček", saj se mi zdi da je debata nekako zapeljala na stranpota - z nekaterimi napisanimi stvarmi se strinjam, z nekaterimi ne, ob določenih izjavah pa enostavno ne morem ostati tiho.

Zato - zgolj v premislek...Mar ni res da se neodgovorni lasniki najdejo na vsakem koraku? Mar ni res, da znajo biti neodgovorni lastniki prav tako prepričljivi, prijazni, "znanja" polni,...kot odgovorni lastniki? Mar ni res, da če nas bo želel, nas bo tak neodgovoren lastnik "prepričal", da je odgovoren? Poglej, cvetkab, sama si dala psa neodgovornemu lastniku, FLEKI, bolj neodgovornega lastnika bi že težko našli! Pa te zaradi tega kdo obtožuje? Ne! Zakaj ne? Ker nisi mogla vedet tega, kar vsi vemo sedaj. In pika. Neodgovorni lastniki so bili, so in bodo, tega ne moremo spremeniti...in menim, da tudi če se od tega trenutka naprej NE vzredi nobeno leglo SBTjev v Sloveniji, s tem ne bomo rešili problema neodgovornih lastnikov.

In še malo v razmislek. Jaz sem študentka, nimam visokih prihodkov, imam jih pa vseeno dovolj, da priskrbim svoji psički kvalitetno oskrbo, prav tako imam tudi dovolj časa in volje, da se z njo ukvarjam...mislim, da nisem naredila napake, ko sem kupila SBTjko, saj mi ta pasma popolnoma ustreza in se nikakor nimam za neodgovorno lastnico (hehe, ;) upam da to lahko potrdijo tudi ostali člani tega foruma, ki me poznajo)... Zdaj pa, če bi takrat, ko sem jaz iskala (&kupovala) psa, naletela nate, cvetkab, in ko bi ti bila edina vzrediteljica SBTjev v Sloveniji, pa bi imela svoje pse po ceni 2000€, si jaz tega ne bi mogla privoščiti. TI bi me s tako visoko ceno ODVRNILA od nakupa RODOVNIŠKEGA mladička...(ma ne odvrnila, ti bi mi onemogočila postati zavestna lastnica SBTja)...od tu pa je le še majhen korak, do nakupa nerodovniškega mladička pri npr. Fleki. Ja, strinjam se, da bi s tako ceno odgnala nekatere neodgovorne lastnike, ampak odgnala bi tudi marsikaterega odgovornega lastnika, ki bi lahko kaj naredil v dobro pasme.

+

Gremo naprej...V Sloveniji (in (še več) v tujini) obstaja marsikdo, ki mu res ni problem odšteti 2000 € (ali več) za psa. Ampak, taka oseba je po moji skromni kmečki logiki vse prevečkrat NEprimerna za lastnika SBTja. Zakaj? Ker tisti, ki mu ne bo težko odšteti toliko denarja, bo po vsej verjetnosti za ta denar garal, delal več kot povprečen človek, in zaradi tega tudi imel manj časa za vzgojo svojega staffija...(zelo redki so srečneži, ki bi 2000 € kar tako dobili, pač razumem, da bi do denarja prišel po legalni poti, saj je v nasprotnem že tako NEprimeren za lastnika staffija)...poleg tega - tak, ki mu bo mala malica odšteti ta denar za SBTja, ga ne bo prav nič bolj cenil zaradi zneska, ki ga je zanj odštel...

+

Povejte mi, čisto teoretično, vsi vi odgovorni lastniki staffijev...tako odgovorni, da boste dali svoje pse takoj sterilizirat/kastrirat...kaj bi bilo, če bi se vaše "prošnje" uresničile, kaj bi bilo če bi vsi razmišljali kot vi? Hehe :P, čez 20 let bi pasma izumrla saj bi bili vsi SBTji nesposobni nadaljnega razploda... Bi to prineslo kaj dobrega pasmi? Hmm...mislim da ne.

+

Cvetkab in tjas - kar pa se tiče Slovenskih novic in podobnih tabloidov, ki samo čakajo na čimbolj "šokantne", "grozljive", "tragične" in podobne napihnjene zgodbe. Mislim, da njih prov malo briga, a je pes iz njihovega članka mešanec, "čistokrvni brez rodovnika" ali rodovniški, dokler je vsaj malo podoben bullu, je bull, takoj ga bodo uvrstili med APBTje, ASTje ali pa SBTje... Veliko večja verjetnost pa je, da se bo v takem članku znašel prestavnik prvih dveh skupin (torej mešanec ali kvazi "čistokrvni brez rodovnika"), kot pa predstavnik enih od naših... In tukaj nimamo kaj...oziroma imamo, ampak nihče od nas ni dovolj odgovoren lastnik SBTja,hehe :P, da bi šel v take skrajnosti, ki bi mogoče celo kaj spremenile...(če kdo misli, da se motim naj gre za začetek z mediji protestirat pred Flekino hišo, haha, vsaj javnost bi bila obveščena o tem, kaj se tam dogaja...no, pa saj imam še druge predloge, tko da, če je kdo toliko odgovoren in toliko zavzet za pasmo, naj se mi javi.. 8))

+

Za konec pa naj se zahvalim edini vzrediteljici SBTjev v Sloveniji, ker mi je omogočila da sem dobila mojo psičko. Hvala, ker si tako blizu, da sem te lahko neštetokrat prišla obiskat (no, v bistvu ne tebe, prišla sem obiskat Eli :D (Ja, Tjaša, zdej ko pridem, pa pridem h tebi na obisk, da vidiš kok je že naša baba velka punca, pa da se prepričaš, da nisem neodgovorni lastnik 8))), hvala, ker za svoje pse nisi postavila cene 2000 €, hvala, ker me še sedaj prenašaš in mi pomagaš vsakič ko rabim nasvet, hvala, za vse, saj brez tebe jaz nebi imela (rodovniške) staffijke :) ;D

+

Za konec: Če se je kdo občutil kakorkoli prizadetega s katerimkoli delom mojega posta, se mu vnaprej opravičujem. Ne želim se kregat, sem pa želela izraziti svoje mnenje (na določenih delih tudi na malo šaljiv način, ki pa ne odvzema resnosti mojega pisanja) in vas opozoriti še na drugo plat vaših postov. ;)

LP vsem, Iva in Eli

aj lav dogs, aj lav stefordšajrbulterjer, aj lav maj Eliiii


kala*

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #338 : 02 Februar 2009, 20:14:15
Mislim, da CvetkaB ni postavljala cene SBT-jem, ampak so psa znali cenit že mnogo prej pred njo :)



poskusnizajček

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #339 : 02 Februar 2009, 20:20:27
No cvetkab, daj mi prosim povej, katere so te psarne, ki postavljajo ceno 2000 €?  ???

Ali pa kala* ti povej, v kolikor seveda ne gre za isto osebo? ;)

aj lav dogs, aj lav stefordšajrbulterjer, aj lav maj Eliiii


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #340 : 02 Februar 2009, 21:02:56
Neodgovorni lastniki so bili, so in bodo, tega ne moremo spremeniti...in menim, da tudi če se od tega trenutka naprej NE vzredi nobeno leglo SBTjev v Sloveniji, s tem ne bomo rešili problema neodgovornih lastnikov.

Draga Iva, mislim, da si tu ti zašla s teme: govora je o neodgovornih vzrediteljih, šele v drugem koraku pa o posledicah, to je neodgovornih lastnikih. Drugega brez prvega ni, mar ne  ;) Tudi ti si novopečena lastnica psičke SBT in ne dvomim, da si pred nakupom prebrala goro literature o nakupu mladiča. Se spomniš odstavka o tem, kakšna vprašanja in pogoje naj bi postavil dober vzreditelj potencialnim kupcem in bodočim lastnikom psov. In? Katerim kriterijem si ustrezala in katerim ne? Ali sploh nobenim? Oziroma, ali je bil poleg kupčka denarja še kakšen kriterij?

Citiraj
In še malo v razmislek. Jaz sem študentka, nimam visokih prihodkov, imam jih pa vseeno dovolj, da priskrbim svoji psički kvalitetno oskrbo, prav tako imam tudi dovolj časa in volje, da se z njo ukvarjam...
..pa bi imela svoje pse po ceni 2000€, si jaz tega ne bi mogla privoščiti
Denar, denar, denar,... Iva, tudi ti?  ???
Verjetno je mnogo potencialnih, odgovornih lastnikov tudi med tistimi, ki si ne morejo privoščiti niti 700, 500, 400 evrov za mladiča. Zakaj si ga ne bi mogla privoščiti? Mogoče ne letos, bi pa šparala še eno leto in si ga kupila takrat, a ne ;) Kje pa piše, da ga moraš dobiti takoj. Če si nekaj močno želiš lahko tudi malo počakaš in medtem še bolje spoznaš pasmo, se seznaniš še s kakšnim vzrediteljem, spoznaš še več lastnikov in nabiraš izkušnje. Ej, tukaj ne govorimo o nakupu v supermarketu, pa kje je ceneje in kje ni. Pes v današjem času in v današanjih razmerah je (več ali manj) član družine. Tako kot bo otrok, če se boš kdaj odločila zanj. In težko ga boš dobila takoj, vsaj 9 mesecev se čaka nanj (če imaš srečo) :D  Stane pa prekleto več kot 2000 evrov!

Pa naj ne bom razumljena napak: nisem zagovornik tako visokih cen za pasje mladiče. Sem pa absolutno zagovornik premišljene, kvalitetne in zdrave! vzreje ter predvsem skrbne izbire novih lastnikov!!! To pa si s pretiranim številom legel in mladičev hudičevo težko privoščiš, razen, če nameravaš imeti azil za prostoživeče staffije.

Citiraj
Povejte mi, čisto teoretično, vsi vi odgovorni lastniki staffijev...tako odgovorni, da boste dali svoje pse takoj sterilizirat/kastrirat...
10tič: dokler bo trend v Sloveniji 5 +2,3,4 legel na leto, dokler bodo mladiči pred enim letom menjavali lastnike, dokler gre vse v smeri da bodo v dveh generacijah vsi staffiji bratranci, sestrične, tete, dedki, mame... bo šlo moje razmišljanje prej v smeri sterilizacije kot pa planiranja legla s svojo psico. Če ne bom 100%, da lahko vsem mladičem iz legla zagotovim "idealne" lastnike, ki vedo kaj peljejo domov in po drugi strani imela pogoje, da vse te mladiče vzamem/sprejmem nazaj, če se za njih ne bo skrbelo tako kot bi bilo dogovorjeno v pogodbi, NE, potem legla ne bom imela. o


Citiraj
Cvetkab in tjas - kar pa se tiče Slovenskih novic in podobnih tabloidov, ki samo čakajo na čimbolj "šokantne", "grozljive", "tragične" in podobne napihnjene zgodbe. Mislim, da njih prov malo briga, a je pes iz njihovega članka mešanec, "čistokrvni brez rodovnika" ali rodovniški, dokler je vsaj malo podoben bullu, je bull, takoj ga bodo uvrstili med APBTje, ASTje ali pa SBTje... Veliko večja verjetnost pa je, da se bo v takem članku znašel prestavnik prvih dveh skupin (torej mešanec ali kvazi "čistokrvni brez rodovnika"), kot pa predstavnik enih od naših... In tukaj nimamo kaj...oziroma imamo, ampak nihče od nas ni dovolj odgovoren lastnik SBTja,hehe :P, da bi šel v take skrajnosti, ki bi mogoče celo kaj spremenile...(če kdo misli, da se motim naj gre za začetek z mediji protestirat pred Flekino hišo, haha, vsaj javnost bi bila obveščena o tem, kaj se tam dogaja...no, pa saj imam še druge predloge, tko da, če je kdo toliko odgovoren in toliko zavzet za pasmo, naj se mi javi.. 8))
Kaj si hotela s tem povedat, mi ni jasno, niti mi ni treba posebej še enkrat razlagat. Lahko si pa še enkrat prebereš prvi Cvetkin post kako je nastala Fleka, se greš raziskovalca na tem in vseh ostalih forumih in primerjaš njene prve zapise in objave s tistimi od lastnikov njenih psov leto, dve kasneje. In če se ti še vedno ne bo vse skupaj zdelo nekam znano, ti lahko rečem le: Blagor slepim in .... >:(



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #341 : 02 Februar 2009, 21:09:53
No cvetkab, daj mi prosim povej, katere so te psarne, ki postavljajo ceno 2000 €?  ???

Res mi je žal, ampak na to vprašanje ti pa ne znam odgovorit  :'( Lahko pa ugibam, če dovoliš  ::)
Mogoče katera od severnjaških psarn staffijev, ki ima na svoji spletni strani poleg lepih slikic psov in doseženih rezultatov na razstavah, pri vsakem psu in psici še zelo podroben zdravstveni izvid o testiranju genskih bolezni, pregledanih očeh, testiranemu sluhu, slikanih kolkih in kolenih, ..no tu se pa tudi že moje znanje s področja veterine konča :(

Citiraj
Ali pa kala* ti povej, v kolikor seveda ne gre za isto osebo? ;)
Upam, da ni nič narobe, če sem odgovorila pod tem nickom? CvetkaNo.3



Topfield

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 0
Odgovori #342 : 02 Februar 2009, 22:16:14
Danes sem čist slučajno naletela na tole debato...pa bi par stvari pokomentirala, če lahko.... oziroma vas vprašala par stvari...

Omisliti si leglo, ker želimo občudovati "čudež življenja" , ne da bi imeli pred načrtovano paritvijo vsaj 4 zanesljive rezervacije za mladiča iz legla, ja kratkomalo NEPREMIŠLJENO!! Razen seveda, če gre za zavestno odločitev, da v primeru, da ne najdemo n-tih (odgovornih) lastnikov, mladičke obdržimo doma. Nakup psa mora biti vnaprej načrtovan in premišljen korak, prav tako in nič manj, pa tudi oddaja mladička v nov dom. Že pri premišljenih odločitvah gre lahko kaj narobe, rezultate nepremišljenih pa lahko vse prepogosto "občudujemo" na spletnih straneh zavetišč in oglasnikov tipa bolha, podarim, ipd. Ne rabim nadaljevat, saj je o takih in podobnih zgodbah že veliko napisanega na tem in ostalih pasjih forumih.
Recimo, da se strinjam v principu s tabo.... vsi omenjate 4 zanesljive rezervacije.... kot neko magično številko...mi lahko razložiš zakaj? Kaj so zate zanesljive rezervacije? Kot je Altka v nadaljevanju povedala so ji 2 rezervaciji odpovedali zaradi nenapovedanih dogodkov v življenju potencialnih kupcev....kaj mora človek narediti, da je zate zanesljiva rezevacija? In zakaj MORAŠ imeti rezervacije, da lahko načrtuješ leglo?

Altka, tvoji mladički so tu in tega se ne da spremenit. Lahko le držimo pesti zanje (in morda še sami naredimo kaj), da najdejo pot v nove domove, k pravim lastnikom.
Hmmm, človek dobi prav neprijeten občutek ko tole prebere...kot da jo obsojaš, ker ima njena psička mladičke...zakaj?? Zakaj si napisala, da so mladički tu in da se tega ne da spremeniti? A je kaj narobe s tem leglom, s starši, s kombinacijo?


Žal se je v SLO izgubila vsa vrednost, ki so jo nekoč SBT-ji imeli - to je CENA. V nobeni državi, kjer vedo, kaj je pravi SBT, dobrega mladiča ne dobiš izpod 2.000 EUR. In zaradi tega jih je malo, ker pač čisto vsak, ki ima nekaj denarja, si ga pač ne more privoščit. In če bi tudi pri nas vztrajali pri ceni, kakršno si SBT zasluži, se nam nebi bilo treba bat popularizacije pasme. Če pa je dostopen praktično vsakomur, pa je to velik problem!
Sicer ne vzrejam staffbulov, ampak zelo dvomim, da so kdaj v Sloveniji imeli ceno 2000€. Prav tako sem mnenja, da tudi po svetu ni veliko psarn, ki bi mladičke prodajali po tej ceni.
Verjetno res cena včasih odžene od nekega vzreditelja neprimernega lastnika. Ampak tisti, ki si bo psa želel, ga bo dobil drugje po dostopnejši ceni kot je že poskusnizajček napisala...

Verjemite mi, psički ne boste popolnoma nič škodili, če jo boste sterilizirali še pred prvo gonitvijo - celo več, naredili ji boste veliko koristi in jo lahko celo obvarovali pred rakavimi obolenji. Tisti rek, da psička pač mora imet enkrat mladiče, je zelo iz trte zvit....

Če niste trdno prepričani, da ste se pripravljeni z vzrejo resno ukvarjat, potem je bolje ta del kinologije prepustit tistim, ki vedo kaj delajo.
Tukaj se v celoti strinjam s tabo. Še posebej z zadnjim delom citata. Oziroma bi dodala še, da je jasno, da noben ni padel učen na svet, vsak, ki se želi ukvarjati z vzrejo profesionalno, da si najde odličnega mentorja, ki mu bo lahko zaupal in, ki ga bo vodil na začetku skozi to.

Altka ne vzeti to slabonamerno, ampak me res za vraga zanima zakaj ste se odločili za leglo?  ??? Če že v naprej niste imeli rezerviranega niti enega mladička? Ali ne spremljate nobene spletne strani v zvezi SBT-ji, predvsem legla? In zakaj paritev v SLO, zakaj niste poiskali v tujini primernega samčka?
Ne vem zakaj vas lastnike SBT-jev tako moti to leglo? Res ne razumem.... Altke ne poznam, da ne bo pomote... Tjas, zakaj pa se ne bi smeli odločiti za leglo? Argumentiraj prosim.
Parili so Z Don Giom...on ni pes slovenske vzreje...prihaja iz Češke...pač živi sedaj v Sloveniji...in kaj mu manjka? Meni osebno zelo všečen samec in odličen priplodnjak.

Me rasnično  >:( ko vidim skoraj vsake tri mesece novo leglo v Sloveniji. Zakaj? Preprosto v SLO je premalo odgovornih ljudi, ki so primerni za to pasmo, pa ne samo za to  še za marsikatero drugo.
Ne vidim razloga proti, da je vsake 3 mesece novo leglo v Sloveniji...a sploh veš koliko legel nemških ovčarjev je MESEČNO v Sloveniji?!
Praviš, da je v Sloveniji premalo odgovornih ljudi....saj vsi mladiči verjetno ne ostanejo v Sloveniji?

Jaz bi bila zaj#!a ko  >:D pri iskanju novih lastnikov, tudi cena bi bila zelo višja, kot so sedaj v SLO. Pa ne zaradi zaslužka, temveč zato da bi odvrnila vse neprave bodoče lastnike, da mi ne bi bilo treba skrbeti kje so psički, kako jim gre,....vendar da bi pristali psički v pravih rokah. Dejstvo pa je da, bi prekleto težko našla v SLO take ljudi, ki bi prišli k meni po psičke, ki bi bili po občutno višji ceni, ker bi enostavno našli druga legla za manj denarja.  :'(
Seveda pa bi morala imeti že v naprej rezervirane vsaj 4 mladičke.
A veš Tjas, takole je lahko pametovati dokler sam nimaš legla. Ko pa si ti v vlogi vzreditelja, pa gledaš malo drugače na vso stvar. Sem prepričana, da si bila tudi sama med tistimi (preden si se malo bolje spoznala s kinologijo), ki so mislili kako easy je imet leglo saj psica itak vse sama podela, pariš pri sosedu, čez 2 meseca pa pokasiraš keš  :o
Pa ni čist tako, verjemi. In spet se pojavlja tukaj magična cifra 4. Zakaj ravno 4? Uff...

Moram pa priznati, da če bi danes kupovala SBT-ja bi kupovala pri vzreditelju, ki ima eno ali max dve psički in z njima samo eno leglo na dve leti ali še več! Se pravi pri ljubitelju SBT, kjer je nihova psička družinska članica, se ji posvečajo maximalno, jo šolajo,...ker mi več pomeni karakter psičke in očeta, kot pa neki "razstavni uspehi"! Da ne bo pomote, oba morata biti seveda po standardu in nekaj razstav za seboj, ampak kot se že omenila dajem v ospredje karakter psa ne razstavnih uspehov!
Ok Tjas...tukaj zelo neposredno pljuvaš po svoji vzrediteljici. Iz tvojega posta je razvidno, da vzrediteljica tvoje Tare NI ljubiteljica SBT, njeni psi NISO družinski člani, svojim psom se NE posveča maximalno in njeni psi imajo "razstavne uspehe" in neprimeren karakter. Ker jaz vzrediteljico tvoje psičke zelo dobro poznam in, ker vem, da jo tudi ti dobro poznaš, mi prosim razloži zakaj tako negativno pisanje o njej??

Še posebej, dokler bodo na Evropskih in Svetovnih razstavah sodili sodniki, ki SBT-ja v živo skorajda še niso videli in kar se žal zadnje čase vse prepogosto dogaja na razstavah, še posebej visokega ranga.
Cvetka, tudi v tem se strinjam s tabo. Nekateri sodniki si standarda pasme, ki jo sodijo, definitivno niso prebrali. Nažalost taki sedijo tudi v naših vzrejnih komisijah in delijo vzrejna dovoljenja prijateljem...sva dost predebatirale že na to temo v živo, tako da sem prepričana, da veš o čem govorim in, da sva tukaj enakega mnenja.







poskusnizajček

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #343 : 02 Februar 2009, 22:38:11
Draga Iva, mislim, da si tu ti zašla s teme: govora je o neodgovornih vzrediteljih, šele v drugem koraku pa o posledicah, to je neodgovornih lastnikih. Drugega brez prvega ni, mar ne   ;)

Se popolnoma strinjam! :) Ampak pozabila si del pred tem, kjer sem posredno (samo jaz??! Blagor slepim;)) "ugotovila", da je še tako odgovoren vzreditelj lahko povzročitelj sranja! Mar ni cvetkab želela svojim mladičem (in posledično vsem njihovim potomcem, seveda) le najboljše lastnike? In mar ni želela pravtega tudi gospa, ki je imela z Arielo Pet Shop mladiče? Pa se ni izšlo tako! In to je moj "point" - ne glede na ŠE TAKO VESTNEGA vzreditelja, zmeraj obstaja možnost, da bo mladič prispel v rokah neodgovornih lastnikov.  ;)

Citiraj
Tudi ti si novopečena lastnica psičke SBT in ne dvomim, da si pred nakupom prebrala goro literature o nakupu mladiča. Se spomniš odstavka o tem, kakšna vprašanja in pogoje naj bi postavil dober vzreditelj potencialnim kupcem in bodočim lastnikom psov. In? Katerim kriterijem si ustrezala in katerim ne? Ali sploh nobenim? Oziroma, ali je bil poleg kupčka denarja še kakšen kriterij?

Mhm, je, ja. In moja vzrediteljica mi je zastavila kar nekaj vprašanj. Te res zanima katerim kriterijem sem ustrezala in katerim ne? No, vsekakor so bili tudi drugi kriteriji, ampak le ti mi nič kaj ne bi pomagali, če bi bila cena 2000 €  ;) Me pa zanima koliko vprašanj je tebi zastavil tvoj vzreditelj? In koliko je tebe utegnil spoznati tvoj vzreditelj? In koliko si ti utegnila spoznati njega? (glede na to da je 1000 km stran) ??? Si bila tam več kot enkrat? Dvakrat mogoče? No, jaz sem bila vsaj 1x na teden (hehe, pa ne samo pol ure)... Menim, da sem utegnila v tem času spoznati vzreditelje, same pse in mojo psičko veliko bolj kot ti... Hmm... ??? No, poanta tega dela je v tem - tudi kupec je odgovoren za svoje postopke...pa ti, se ti zdi da si bila dovolj vestna in previdna? ;)

Citiraj
Denar, denar, denar,... Iva, tudi ti?  ???
Verjetno je mnogo potencialnih, odgovornih lastnikov tudi med tistimi, ki si ne morejo privoščiti niti 700, 500, 400 evrov za mladiča. Zakaj si ga ne bi mogla privoščiti? Mogoče ne letos, bi pa šparala še eno leto in si ga kupila takrat, a ne ;) Kje pa piše, da ga moraš dobiti takoj. Če si nekaj močno želiš lahko tudi malo počakaš in medtem še bolje spoznaš pasmo, se seznaniš še s kakšnim vzrediteljem, spoznaš še več lastnikov in nabiraš izkušnje. Ej, tukaj ne govorimo o nakupu v supermarketu, pa kje je ceneje in kje ni. Pes v današjem času in v današanjih razmerah je (več ali manj) član družine. Tako kot bo otrok, če se boš kdaj odločila zanj. In težko ga boš dobila takoj, vsaj 9 mesecev se čaka nanj (če imaš srečo) :D  Stane pa prekleto več kot 2000 evrov!

Lej, tega denarja nikoli ne bi plačala, saj je ta cena mnogo preNAPIHNJENA. Ko mi bo kdo znal razložiti Zakaj in Kaj naj bi dalo eni mali kepi takšno ceno, bom spremenila mnenje. Zaenkrat sem prepričana, da kdor postavlja tako ceno, se mu gre LE ZA KEŠ, pa me linčajte zdej, če želite. :P  Če pa je res stvar v tem, da naj bi visoka cena odvrnila neprimerne kupce, potem se ne strinjam s to opcijo. Zakaj sem že razložila. In ne, ne bi mi bil problem špratat še eno leto več, ni stvar v tem, še enkrat, če me kdo prepriča da obstaja nekaj na tem psu kar mu da tako ceno...super, NP, vzamem nazaj vse kar sem napisala. Ampak, dokler vem da obstajajo ENAKO kvalitetni psi po nižji ceni, vem, da je vsaj razlika do 2000 € popolnoma in samo PROFIT prodajalca. (Je pa res, da se cene od države do države razlikujejo TUDI zaradi razlik v življenskem standardu).
Sem odgovorila na tvoje vprašanje? Ja, je stvar TUDI (in ne samo) v denarju ;)
Aja, pa še to...Jaz sem najprej imela v glavi idejo kaj želim, nato sem izbirala vse več informacij o tem, in nato mi je preostalo samo še, da počakam na svojo psičko - najprej, da se oplodi, nato rodi, zraste in šele nato sem jo lahko vzela domov;) Vidiš, ni bilo lahko, ampak bila sem potrpežljiva in jo dočakala...me pa zanima kaj se je zgodilo s tabo...saj mogoče si nisem prav zapomnila, ampak, mar se nisi tudi ti zanimala za leglo v Sloveniji? Kaj pa je potem bilo, da nisi mogla počakat še pol leta na leglo, kakršno si si želela? Je bilo res treba hitet v tujino?;)


Citiraj
Pa naj ne bom razumljena napak: nisem zagovornik tako visokih cen za pasje mladiče. Sem pa absolutno zagovornik premišljene, kvalitetne in zdrave! vzreje ter predvsem skrbne izbire novih lastnikov!!!

Vsekakor nisi zagovornik visokih cen, sicer bi ob vseh narejenih kilometrih naredila še kakšnega (x1000) več in si kupila "odlične" staffije v kateri od zahodnih ali severnih držav, kjer bi vsaj dobila tipičnega predstavnika pasme...haha, ali pa tudi ne! :o (če spremljate kaj tudi tuje forume - meni se zdi vsak tatretji staffi čist zgrešen, al velikost, al ma pokonc ušesa, al...v glavnem, take "kričeče" napake, ki jih še moje neizkušeno (ali bolje - novopečeno) oko opazi). Upam, draga Saša, da me tukaj ne boš narobe razumela, meni je tvoja Lola prekrasna (vsaj bila je, ko smo se nazadnje srečali), se pa moram malo spotakniti ob komentar cvetkeb, kjer nas svari pred nakupom v eni izmed srednjeevropskih držav, ker sem mi zdi da vse preveč POSPLOŠUJE. Aha, pa še to - mar je ta komentar, cvetkab, letel na očeta Althinega legla? Upam da ne, ker Don je pa res SUUUUPER samec...in ne glede na vse, mislim da ga nima kdo kaj "pluvat", vsaj ne, dokler sam s katerim od svojih psov ne doseže vsaj podobnega rezultata! 8)

Citiraj
To pa si s pretiranim številom legel in mladičev hudičevo težko privoščiš, razen, če nameravaš imeti azil za prostoživeče staffije.
10tič: dokler bo trend v Sloveniji 5 +2,3,4 legel na leto, dokler bodo mladiči pred enim letom menjavali lastnike, dokler gre vse v smeri da bodo v dveh generacijah vsi staffiji bratranci, sestrične, tete, dedki, mame... bo šlo moje razmišljanje prej v smeri sterilizacije kot pa planiranja legla s svojo psico. Če ne bom 100%, da lahko vsem mladičem iz legla zagotovim "idealne" lastnike, ki vedo kaj peljejo domov in po drugi strani imela pogoje, da vse te mladiče vzamem/sprejmem nazaj, če se za njih ne bo skrbelo tako kot bi bilo dogovorjeno v pogodbi, NE, potem legla ne bom imela.

Se strinjam, pa se ne strinjam. Kje je meja? Kaj je preveč? Sorry, ampak azil za stafije? ??? Želiš povedat da vsak, ki ima dve, tri, štiri legla na leto dela nevemkakšen greh? A spet ponucam tvojega vzreditelja za primer? Povej - eno leglo ma na leto, nekaj takega ne? Koliko pa dejansko ve o tebi? Koliko se je pozanimal, te spoznal? Meni se zdi, da kljub njegovemu le enemu leglu, ima on veliko več možnosti, da bo primoran graditi azil, pa ne zaradi tebe, nikakor ne, ampak zaradi tega, ker oddaja v tujino ljudem, ki jih vidi 1x v življenju. Aja, sta sploh podpisala kakšno pogobdo? Ima v njej člen o vrnitvi mladička, če gre kaj narobe in ga ne moreš več obdržati? Ali si v tem primeru prepuščena sama sebi in lahko Lolo prodaš naprej? Vprašam, samo vprašam.. Namen mojega spraševanja pa je to, da bi ti rada pokazala, da se dober (ali slab) vzreditelj nikakor ne kaže z številom legl....kar gotovo že veš, ampak po tvojem pisanju sodeč, ni vidno da bi ti šlo še za kaj drugega, kot legla, legla, legla.

Citiraj
Kaj si hotela s tem povedat, mi ni jasno, niti mi ni treba posebej še enkrat razlagat. Lahko si pa še enkrat prebereš prvi Cvetkin post kako je nastala Fleka, se greš raziskovalca na tem in vseh ostalih forumih in primerjaš njene prve zapise in objave s tistimi od lastnikov njenih psov leto, dve kasneje. In če se ti še vedno ne bo vse skupaj zdelo nekam znano, ti lahko rečem le: Blagor slepim in .... >:(

O Fleki (pod tem in pod drugimi nicki) sem prebrala že vse kar se prebrat da na naših forumih, tako da... NE ni mi jasno, kaj bi mi s tem rada povedala, zato pa bom direktno vprašala: Imaš kaj slabega za povedat o psarni kjer sem kupila mojo psičko? No, kar na dan z besedo! Ker, sorry, ampak ni podobnosti med njo in Fleko, tut najmanjše ne, če pa ti ne misliš tako, mi (nam) pa povej katere so! ??? >:(

Pa skuliraj se, pojdita z Lolo raje na sprehod (to bova midve zdaj naredile), ;D kot pa da se tu jeziš...in še enkrat, NHF!

aj lav dogs, aj lav stefordšajrbulterjer, aj lav maj Eliiii


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #344 : 02 Februar 2009, 22:50:46
 ;D Ne vem zakaj sem ob zadnjih objavah dobila asociacijo na šah: najprej napadeš s pešadijo, potem s konjeniki, zdaj čakam samo še kraljico :D

Dekleta in žene, lep večer vam želim!  ::) ::)

Pa-pa 8)



poskusnizajček

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #345 : 02 Februar 2009, 22:56:45
;D Ne vem zakaj sem ob zadnjih objavah dobila asociacijo na šah: najprej napadeš s pešadijo, potem s konjeniki, zdaj čakam samo še kraljico :D

Dekleta in žene, lep večer vam želim!  ::) ::)

Pa-pa 8)


Newem, res ne vem, sploh glede na to, ker moj namen NI BIL NAPADANJE! Če si tako razumela, potem si narobe razumela in res ne bi bilo slabo, če bi si še enkrat prebrala...sploh pa zato, ker sem ti postavila nekaj vprašanj, na katera bi rada slišala odgovor, če ti seveda ni odveč.

Lep večer tudi tebi! ;) ::)

aj lav dogs, aj lav stefordšajrbulterjer, aj lav maj Eliiii


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #346 : 02 Februar 2009, 23:04:42
Lahko se nam zgodi, da bodo dali SBT-ja, zgolj zaradi tega, ker ga je dobil en neodgovoren lastnik od vzreditelja, ki je po 4ih mesecih komaj čakal, da mladiča odda, na seznam prepovedanih pasem.
No, da se ne bomo sprenevedali.... SBT je ŽE na seznamu nevarnih pasem in to popolnoma NEUPRAVIČENO, kot tudi prav VSE pasme, ki so se na tem seznamu znašle. Samo v Angliji Staffyja niso dali na seznam, ampak to izključno in samo zaradi tega, ker pasma iz tam izvira. POVSOD drugje po svetu, kjer imajo BSL (breed specific legioslation) SBT JE na seznamu. Nerodovniška vzreja uničuje vse pasme, najbolj pa pasme tipa bull, ker se pari karakterno netipične pse s slabim genskim zapisom in se potencira tudi agresijo do ljudi, poleg seveda zdravstvenih težav. Poznam leglo nerodovniških SBTjev, ena psička iz legla je še pred prvim letom starosti napadla in ugriznila punčko - primer sicer ni prišel v javnost, ampak to ne pomeni, da se ni zgodil. Point vsega tega je, da bi se morali usmeriti v preprečevanje predvsem NERODOVNIŠKE vzreje netipičnih psov, ker v tem je največji problem.



cvetkab

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 1
Odgovori #347 : 02 Februar 2009, 23:14:13
Zakaj se je potrebno pri nas v SLO vedno samo jezit eden na drugega? Jaz sem mnenja, da so vsa mnenja dobrodošla, tudi različna. Le na tak način gredo lahko stvari po pravi poti naprej. Čisto po nepotrebnem je vse to razburjenje. Jaz osebno nisem nobenega posta, preden sem se vključila v razpravo, razumela kot napadanje nekoga, še najmanj pa ga.Tjašo, zato jo je tukaj brez pomena omenjati. Če kdo, potem se prav ga.Tjaša v SLO v današnjih časih najbolj trudi za pasmo. Če pa dela prav ali napak, pa bo itak pokazal čas.




tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #348 : 03 Februar 2009, 07:06:39
Ne vem zakaj vas lastnike SBT-jev tako moti to leglo? Res ne razumem.... Altke ne poznam, da ne bo pomote... Tjas, zakaj pa se ne bi smeli odločiti za leglo? Argumentiraj prosim.
Parili so Z Don Giom...on ni pes slovenske vzreje...prihaja iz Češke...pač živi sedaj v Sloveniji...in kaj mu manjka? Meni osebno zelo všečen samec in odličen priplodnjak.

Zakaj me moti? Preprosto lansko leto je bilo v SLO 5 rodovniških legl, od tega jih je nekaj zamenjalo lastnike pred prvim letom. Sedaj se išče lastnike še za 6 rodovniških mladičev! Kolikor sem jaz seznanjena, so se odločili za leglo v smislu "psička mora imeti vsaj enkrat mladičke".  :-X
Nimam čisto nič proti Alti niti proti Donu, me pa moti to, da so kot je bilo že omenjeno skoraj vsi Staffiji v slo v sorodu.


Ne vidim razloga proti, da je vsake 3 mesece novo leglo v Sloveniji...a sploh veš koliko legel nemških ovčarjev je MESEČNO v Sloveniji?!
Praviš, da je v Sloveniji premalo odgovornih ljudi....saj vsi mladiči verjetno ne ostanejo v Sloveniji?
A veš Tjas, takole je lahko pametovati dokler sam nimaš legla. Ko pa si ti v vlogi vzreditelja, pa gledaš malo drugače na vso stvar. Sem prepričana, da si bila tudi sama med tistimi (preden si se malo bolje spoznala s kinologijo), ki so mislili kako easy je imet leglo saj psica itak vse sama podela, pariš pri sosedu, čez 2 meseca pa pokasiraš keš  :o

NO je čisto preveč! SBT-je in ostale skoraj nepoznane pasme, ne moreš primerjati s komercialno-popularno pasmo! Mislim da tudi sama veš da kvalitetnega NO ne srečaš na vsakem koraku!
Ne in nikoli nisem bila takega mišljenja, da z leglom zaslužiš! To ti lahko tudi marsikdo od tukaj potrdi!  ;)

Ok Tjas...tukaj zelo neposredno pljuvaš po svoji vzrediteljici. Iz tvojega posta je razvidno, da vzrediteljica tvoje Tare NI ljubiteljica SBT, njeni psi NISO družinski člani, svojim psom se NE posveča maximalno in njeni psi imajo "razstavne uspehe" in neprimeren karakter. Ker jaz vzrediteljico tvoje psičke zelo dobro poznam in, ker vem, da jo tudi ti dobro poznaš, mi prosim razloži zakaj tako negativno pisanje o njej??
Zakaj se je potrebno pri nas v SLO vedno samo jezit eden na drugega? Jaz sem mnenja, da so vsa mnenja dobrodošla, tudi različna. Le na tak način gredo lahko stvari po pravi poti naprej. Čisto po nepotrebnem je vse to razburjenje. Jaz osebno nisem nobenega posta, preden sem se vključila v razpravo, razumela kot napadanje nekoga, še najmanj pa ga.Tjašo, zato jo je tukaj brez pomena omenjati. Če kdo, potem se prav ga.Tjaša v SLO v današnjih časih najbolj trudi za pasmo. Če pa dela prav ali napak, pa bo itak pokazal čas.

Tanja na tvoj post ti je že Cvetka odgovorila.
Jaz nikjer nisem napisala, omenjala Tjaše za take.  ::)
Je pa res, da če bi danes kupovala SBT-ja, bi kupovala pri vzreditelju, ki ima eno psico in z njo leglo na vsaj 3 leta. Moje osebno mnenje!!  ;)
Da ne bo kdo misli, da mi je žau, da imam Taro, bog ne daj. Sem najbolj srečna, da jo imam in če Tjaša ne bi imela tega legla, vprašanje kateri pes bi bil pri meni.



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #349 : 03 Februar 2009, 07:12:44
Zato - zgolj v premislek...Mar ni res da se neodgovorni lasniki najdejo na vsakem koraku? Mar ni res, da znajo biti neodgovorni lastniki prav tako prepričljivi, prijazni, "znanja" polni,...kot odgovorni lastniki? Mar ni res, da če nas bo želel, nas bo tak neodgovoren lastnik "prepričal", da je odgovoren? Poglej, cvetkab, sama si dala psa neodgovornemu lastniku, FLEKI, bolj neodgovornega lastnika bi že težko našli! Pa te zaradi tega kdo obtožuje? Ne! Zakaj ne? Ker nisi mogla vedet tega, kar vsi vemo sedaj. In pika. Neodgovorni lastniki so bili, so in bodo, tega ne moremo spremeniti...in menim, da tudi če se od tega trenutka naprej NE vzredi nobeno leglo SBTjev v Sloveniji, s tem ne bomo rešili problema neodgovornih lastnikov.

Iva res je neodgovorni lastniki se najdejo na vsakem koraku! Vendar če imaš manj legl na leto, ti ostane več primernih bodočih lasntikov. Se ti ne zdi?  ::)
To da je cvetka prodala psa Fleki, res ne moreš obtoževati. Prav tako ne tiste, ki so kupili pred to afero z njo pse iz njene vzreje. A ne?  ::)
In ni poanta v temu, da sem proti rodovniškim leglom, ampak proti številnim leglom, ki se pojavljo v sloveniji in predvsem nerodovniških.



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #350 : 03 Februar 2009, 07:15:36
Mislim, da CvetkaB ni postavljala cene SBT-jem, ampak so psa znali cenit že mnogo prej pred njo :)
Točno tako sem tudi jaz prebrala iz njenega posta!  ;)



poskusnizajček

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #351 : 03 Februar 2009, 10:34:24
Točno tako sem tudi jaz prebrala iz njenega posta!  ;)

OK, naj vam bo:) Še zmeraj me pa zanima Katere so te psarne, ki prodajajo po taki ceni? ;)

aj lav dogs, aj lav stefordšajrbulterjer, aj lav maj Eliiii


Thor_

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #352 : 03 Februar 2009, 14:52:57



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #353 : 03 Februar 2009, 15:00:30
http://www.youtube.com/watch?v=odi0XlI-4_g

 :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Lp

Rok

heheheh ta filemček sem pomoje gledala ene 1000x če ne večkrat.  :o ;D ;)



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #354 : 03 Februar 2009, 15:08:22
http://www.youtube.com/watch?v=odi0XlI-4_g
 :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
Lp
Rok

Bravo Rok/Thor! To je to!

Sem začela tole javno diskusijo in naj jo javno tudi zaključim (lahko samo v svojem imenu, še raje pa v imenu vseh):

Vse to le zato, ker nam ni vseeno zanje, ker jih imamo radi, ker so del našega življenja, pa naj so črni, rjavi, pisani, češki, slovenski ali pa iz marsa, naši so in zaslužijo si NAJBOLJŠE!!!  ;D



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #355 : 03 Februar 2009, 15:12:31
Bravo Rok/Thor! To je to!

Sem začela tole javno diskusijo in naj jo javno tudi zaključim (lahko samo v svojem imenu, še raje pa v imenu vseh):

Vse to le zato, ker nam ni vseeno zanje, ker jih imamo radi, ker so del našega življenja, pa naj so črni, rjavi, pisani, češki, slovenski ali pa iz marsa, naši so in zaslužijo si NAJBOLJŠE!!!  ;D


 :o ;)



Thor_

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #356 : 03 Februar 2009, 15:34:06
točno to sem vam hotel povedati, s tako razpravo se samo razburimo in s tem poslabšamo naše življenje  ;D

važnu je samo to, da ko prideš domov al pa samo da ga/jo ogovoriš, pozdravi z mahanjem repa, to je meni najlepše.

Saj veste kako pravijo, pes je človekov najboljši prijatelj, pa naj bo rodovniški, nerodovniški itd. važno je kako mi zanj poskrbimo, da nam je potem z njim lepo.

p.s.: To je edini način, da si za denar kupiš ljubezen!!!!!

Lp

Rok



poskusnizajček

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #357 : 03 Februar 2009, 16:13:06
točno to sem vam hotel povedati, s tako razpravo se samo razburimo in s tem poslabšamo naše življenje  ;D

važnu je samo to, da ko prideš domov al pa samo da ga/jo ogovoriš, pozdravi z mahanjem repa, to je meni najlepše.

Saj veste kako pravijo, pes je človekov najboljši prijatelj, pa naj bo rodovniški, nerodovniški itd. važno je kako mi zanj poskrbimo, da nam je potem z njim lepo.

Mhm  ;D


LP, Iva in Eli :)

aj lav dogs, aj lav stefordšajrbulterjer, aj lav maj Eliiii


maser

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #358 : 03 Februar 2009, 19:48:15
Prebral sem tole debato! Kot lastnik Staffi-ja se strinjam da so to NAJBOLJŠI pesoti !! Ampak tale debata me mal spominja na naše politike samo politiziranje in obtoževanje posredno ali pa neposredno nič drugo dajmo že enkrat dejati BOBU BOB !! Iz katere države prihaja predstavnik SBT ni niti tako važno bolj važno je če je ta vzreditelj OK da se ga da slediti (legla in vse ostalo) saj vemo da itak gre v končni fazi za biznis !! Moj( GUN SON Fransimo bohemia ) prihaja iz Češke in vem da ima vzrediteljica več Psic za parjenje zame preveč legel  ! Če pa pozorno pogledam in preverim mojo vzrediteljico pari svoje psice zelo selektivno uvozi tudi kakšnega samca iz VB vsi imajo KRVNE teste in so skratka skoraj vsi uspešni na razstavah ! Samo za informacijo V letu 2008 je GUN SON postal šampion mladih Slovenije in lepo predstavlja svojo pasmo !! Cena SBT ni niti tako pomembna (2000 eu je pretiravanje za naše razmere saj se tudi v VB cene gibljejo od 250 funtov navzgor).Važno je da so Psi testirani da se da slediti RODOVNIK in bodoči lastnik mora podpisati pogodbo v kateri izrecno piše da mora opraviti izpit iz osnovne poslušnosti v pasji šoli ter v kakršnem koli slučaju zanemarjanja ali vpletenost v agresije(borbe) itd . . . ali nekontrolirano parjenje SE PES ODVZAME !!!!!!!!! Vem da se bo sedaj razplamtela polemika tudi na to ali je šolanje potrebno JE POTREBNO in PRIPOROČLJIVO neglede na znanje ki ga kdorkoli ima glede šolanja naj SBT-ja ne šola sam ampak s pomočjo tistih ljudi ki to počnejo v pasjih šolah seveda z POZITIVNO MOTIVACIJO (kliker + priboljšek) ker je tukaj zelo pomembna socializacija ! Pri nas so problem PIT-BUL populacija in varijacije na to pasmo(saj v našem kraju) no ja to je že druga zgodba, ki zajema našo pomanjkljivo zakonodajo na področju kinologije !! Zato za konec ČE SE ŽE ZGODIJO MLADIČKI odgovorno(kateremu zaupati mladička) in potem sterilizacija !! V kolikor se kdo odloči za vzrediteljsto potem mu naj njegova vest ne pusti da SBT-ji pridejo v neprave roke, ( sam sem že posredoval in odsvetoval vzrediteljici (Tjaši) da bi prodala mladička enemu od mojih sokrajanov ker sem prepričan da ni primeren za lastnika SBT-ja ) nobene težave , mladiček je hitro dobil novega lastnika !!Tako bi morali delovati vsi ki imamo to pasmo radi in pri tem biti dosledni ! Lepo pozdravljeni  !!



maser

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #359 : 03 Februar 2009, 20:02:23
Še ena slikca GUN SON-a iz razstave !!