Staffordshire Bull Terrier

sharona · 289736

tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #420 : 19 Februar 2009, 18:51:47
Nesh kam pa prihaja mali SBT? Iz kje pa je?  :)
Pa bultterirr tudi?  :)



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #421 : 19 Februar 2009, 19:07:23
Rada bi spoznala človeka, k vzame dva mladiča, dva samca in dva psa bull pasme.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #422 : 19 Februar 2009, 19:13:04
Ohoho.... :o
bi prec vzela enega...
A jih imaš doma? ??? (ali zakaj)



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #423 : 19 Februar 2009, 19:16:49
Ohoho.... :o
bi prec vzela enega...
A jih imaš doma? ??? (ali zakaj)

Komu je pa tale post namenjen?  ::) ;)



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #424 : 19 Februar 2009, 19:20:28
Jamsi ;)



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #425 : 19 Februar 2009, 19:21:08
Da nebo pomote mi ne bomo vzeli nobenega. Da se ne boste "spravili" name naj najprej za enega poskrbim.



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #426 : 19 Februar 2009, 20:06:26
Ohoho.... :o
bi prec vzela enega...
A jih imaš doma? ??? (ali zakaj)

Abby jst mam doma čudovitga samca  :P Napisala pa sem, da bi rada spoznala človeka, ki je tako sposoben, da vzame hkrati 2psa pasme bull tip.

Upam, da si me sedaj razumela, pa lep večer še naprej ti želim  :)



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #427 : 19 Februar 2009, 20:23:14
Aha potem nisem prav razumela :-\
enako ;)



NeSh

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #428 : 20 Februar 2009, 09:17:47
hahaha midva sva tolk navdušena in zadovolna s svojo tamalo (beri NeSH), da sva se odločla da bova mela kar šeenga SBTja (beri TAI) k naši kužki so res zakon sami cukri, u soboto k smo se dobil so takoj vsi prletel in talal pusice tko da sm bla čist poslinena hihihi  :D. pa tut full so se zabaval in letal in norel prou dobri so bli  ;D Nesh je že kar velika punca in full pridna, z njo res nisem mela nobenih problemov in nč ni uničla doma k je bla mejhna čeprou so me vsi strašil da bo vse zgrizla pa vse razčupala pa ........ nč od tega se ni zgodil tko da upam da bo Tai tut tok pridn k je bla tamala , je pa predvsem odvisno od naju kako ga bova vzgojila, in mislm da nama bo šlo dobr in da bova mela šeeno dobro izkušno  ;) 
bullterrierja bo pa kolega vzel, jaz nismem najbol navdušena nad to pasmo  :P



poskusnizajček

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #429 : 21 Februar 2009, 14:17:23
Mišljeno je bilo, tvoja psička, morda sem res nerazumljivo napisala.  :D

Hehe, kdo ve, mogoče sem pa res "psica" ...vsaj po mnenju nekaterih :-\ ;) 8)
Hec,hec...:P :P :P


Jamesi, hvala za pohvale, upam da se kdaj srečamo, da bom imela priložnost (v živo) spoznati vašega faconarja ;) Da je lepotec pa že itak sami veste, mar ne? ;) ;D :-* :-*

aj lav dogs, aj lav stefordšajrbulterjer, aj lav maj Eliiii


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #430 : 21 Februar 2009, 17:12:24
AFŽ na gorenjskem koncu:

..eni so za vroče  ;D


..smo se šli prepovedane igre  :P


..še gorenjcem naredili malo "škode"  ::)


..James Bond, blažen med ženami  8)


..najlepše učke sprehoda  :-[


..brez pasjih bojev itak nikoli ne gre   :P


..pa še malo "postavljanja" za konec  :D


Spet smo se imeli fajn!  ;D ;D



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #431 : 21 Februar 2009, 17:54:02
Gorenjci smo upal, da bojo zaklad najdl  :P Prov fajn smo se mel  ;D



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #432 : 21 Februar 2009, 23:36:10
Pa še krofe smo dobil, čeprav nismo bli maškare :o No, mogoče se pa kdo s tem ne bi strinjal  ??? ;D :P



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #433 : 22 Februar 2009, 15:22:19
Res smo se imeli super bomo morali v kratkem ponoviti.  ;D ;)
Fotke so super.  8)



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #434 : 23 Februar 2009, 08:41:21
No takole vikend je za nami im mi smo ga izkoristili maksimum.  :D

V soboto smo bili v Škofji Loki, na obisku pri Jamsiju  ;) :)


 :o


malo narave  8)


..."prepovedane igre"  :P ::)




...malo je potrebo tudi počivati,..  :)


...in pocrkljati... 8)


..ponoviti malo vaj  :)


...ter seveda malo pozirati  8)




V nedeljo pa so k nam prišli Saša z Lolo in Tanja z Bobbijem  :D 8)

...malo je potrebno potrenirati  8)


...ter seveda pozirati  8) :)






Takole pa zgleda doma, ko je konec veselja  :) ::)




Hvala Andreji, Saši in Tanji za odličen preživeli vikend.  :)

P.S.: Krofi so bili božanski.  :)




ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #435 : 23 Februar 2009, 11:49:50
Uau! :o
Lušne slike.
A tale shar-peika je pa že pri tebi?



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #436 : 23 Februar 2009, 14:30:19
Hude fotke so nastale  ;D



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #437 : 23 Februar 2009, 15:03:16
Uau! :o
Lušne slike.
A tale shar-peika je pa že pri tebi?

Ta shar pejka je od Katje, ki je sestra od mojega fanta. Trenutno pa Katja uživa na Tajskem in se Pea z mano potepa naokoli.  ;) :)



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #438 : 23 Februar 2009, 21:08:33
:o



Tole pa ni "cufla" ampak ena simpatična in razigrana šicujka, ki nas je pozdravila na začetku sprehoda  ;D

Jutri se ob 16h dobimo v Črnučah, če ima kdo željo, voljo, cajt nas videt al pa spoznat v živo - vabljeni!

(Sploh tisti s "kuglcami", da bosta Tanja&Boby lahko "trenirala"  :D )



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #439 : 24 Februar 2009, 12:41:51
No imam eno vprašanje za vse, ki poznate tole psarno:
http://www.fransimo.cz
Kakšna se vam zdi psarna?
Se mi zdi, da imajo v Longhill-u eno predstavnico?
No v glavnem kakšna se vam zdi.
Bom pa tudi kontaktirala gospo...



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #440 : 24 Februar 2009, 13:55:50
No imam eno vprašanje za vse, ki poznate tole psarno:
http://www.fransimo.cz
Kakšna se vam zdi psarna?
Se mi zdi, da imajo v Longhill-u eno predstavnico?
No v glavnem kakšna se vam zdi.
Bom pa tudi kontaktirala gospo...
imaš ZS  ;)



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #441 : 24 Februar 2009, 14:16:29
No imam eno vprašanje za vse, ki poznate tole psarno:
http://www.fransimo.cz
Kakšna se vam zdi psarna?

Poznam. Tudi predniki moje Lole so iz te psarne.

Moje mnenje: veliko psov, veliko legel, veliko mladičev, skratka preveč, da bi lahko računala na to, da boš od tam lahko dobila primerno socializiranega mladiča. Če prvenstveno izbiraš SBTja za družnega psa, poišči nekoga, ki ima doma par psov, se z njimi ukvarja, ki ima leglo ali max dve na leto, ki poskrbi za primerno socializacijo mladičkov, itd. Toliko v grobem, če te pa zanima še kaj več, se nam pa enkrat pridruži na sprehodu, ti bomo z veseljem podelili še kak nasvet  ;)



Bully

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #442 : 24 Februar 2009, 15:50:19
Živjo!

Vidm da ful uživate na sprehodih :)...mi se pa še vedno merkamo doma in izvajamo predpisano terapijo.Lola igračka je odlična, jo zelo mutivira :o pa takoj je "poštudirala" kako je kej treba odkrit.Še naprej uživajte v sprehodih ko se pa pozdravimo bomo pa takoj še mi zravn uživali :D :P Velikooooo  :-* :-*vsem staffijem ;D



Bully

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #443 : 24 Februar 2009, 15:51:40
Se opravičujem...saba sem mislila :-[ ;D



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #444 : 24 Februar 2009, 19:57:45
Živjo!

Vidm da ful uživate na sprehodih :)...mi se pa še vedno merkamo doma in izvajamo predpisano terapijo.Lola igračka je odlična, jo zelo mutivira :o pa takoj je "poštudirala" kako je kej treba odkrit.Še naprej uživajte v sprehodih ko se pa pozdravimo bomo pa takoj še mi zravn uživali :D :P Velikooooo  :-* :-*vsem staffijem ;D

O Bully  :o ;D, najprej ena lepa dobrodošlica.  ;)
Upam,da se kmalu pozdravite in da bomo lahko kmalu skupaj divjali.   ;D



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #445 : 24 Februar 2009, 20:06:08
Se opravičujem...saba sem mislila :-[ ;D

Sej igrača je Lolina  :P ;)



maser

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #446 : 24 Februar 2009, 22:01:32
Najprej LP. vsem !! mnenje o psarni FRANSIMO of BOHEMIA ; Res je da ima psarna veliko psic tudi zame preveč legel ampak lahko lepo sledite zgodovini vsakega psa imajo urejene rodovnike, mladiči so cepljeni vet. pregledani , prav tako imajo psi krvne preizskave kjer izločajo nevarnost(epilepsije in agresije)! Sam sem lastnik psa



maser

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #447 : 24 Februar 2009, 22:22:13
GUN SON of FRANSIMO BOHEMIA ki je lep predstavnik pasme in še nekaj ; V prvih tednih psičke uči pač psica nato ko ga dobimo mi v lastništvo moramo pač v šolo in tam zadevo nadaljevat tudi kakšno zadevo korigirat in predvsem sebe naučit kako je treba z psom !! Socializacija je skupek več dejavnikov ne samo naloga vzrediteljev , največ je odvisno od nas lastnikov ! Za konec " ne vidim nobene ovire glede te psarne" razen tega , da ima veliko legel !! Vemo tudi to da ima vsak psiček tudi svoj karakter in če se ne počutimo dovolj močne in odločne ali pripravljene pač pazimo da ne vzamemo iz legla najbolj dominantnega mladiča in se mogoče tudi odločimo za psičko !! No SABA nič narobe, da si izrazila svoje mnenje itak ste lastnica potomke, ki izvira iz psarne FRANSIMO BOHEMIA ! Še nekaj vem da lastnica psarne lepo skrbi za krvno linijo in uvozi tudi kakšnega psa iz VB tako da se kri plemeniti !! Vemo pa vsi da razmere v Češki , Slovaški , Madžarski niso idealne za pse seveda z redkimi izjemami , itak tudi Srbiji in Hrvaški ni vse ok. Slovenija tudi ni ideal je pa res da so nekateri vzreditelji res za vzgled vsi pa vemo kaj pomeni da ( da izjema potrjuje pravilo)  je zmeraj določen riziko !!
Pri nakupu psa lahko riziko zmjnšamo z pogodbo ki mora vsebovati tudi določila kot so npr; ( če psiček zboli za nalezljivimi boleznimi za katere je bil cepljen v šestih mesecih vzreditelj krije stroške zdravljenja ali pri poginu zagotovi drugega mladiča itd. . .) navedel sem samo en primer !! ABBY LABRADOR če želiš kakršnokoli informacijo samo vprašaj z veseljem ti bom poskušal pomagati oz. odgovoriti !! LP vsem ITAK SO STAFIJI ZAKON !!



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #448 : 25 Februar 2009, 07:53:43
GUN SON of FRANSIMO BOHEMIA ki je lep predstavnik pasme in še nekaj ; V prvih tednih psičke uči pač psica nato ko ga dobimo mi v lastništvo moramo pač v šolo in tam zadevo nadaljevat tudi kakšno zadevo korigirat in predvsem sebe naučit kako je treba z psom !! Socializacija je skupek več dejavnikov ne samo naloga vzrediteljev , največ je odvisno od nas lastnikov !


 LP vsem ITAK SO STAFIJI ZAKON !!

Joj oprosti ampak ne morem preko tegale odebeljenega tiska.  ::) :-\
Tiste dva meseca ko je mladič pri materi oz. vzreditelju sta ZELO POMEMBNA za socializacijo. Nadaljno se pa čisto strinjam s teboj, da je lastnik tisti, ki mora naprej graditi na socializaciji.  ;)



maser

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #449 : 25 Februar 2009, 10:09:48
Tjaš ni panike ni se treba opravičevat saj si dobro povedal ! Res je da ni samo psica odgovorna v prvih dveh mesecih za socializacijo , več je stika in dobrih izkušenj psička z človekom toliko bolje, le da sem jaz mislil na socializacijo in odnose med samimi mladiči in njihovimi pasjimi sorodniki !! V enih prejšnjih pisanjih sem itak napisal da se pač pri vzrediteljih na konec koncev gre za biznis neglede na to, da imajo izgovore kot so; popularizacije pasme , samo eno leglo bomo imeli na leto itd. . . še bi lahko našteval ! Vemo pa da če nebi imeli v glavi zaslužek bi po enem ali nobenem leglu dali psice sterilizirat samce pa kastrirat ampak to ne gre ! Jaz vidim rešitev v zakonu ki bi pogojeval šolanje vseh psov ( tečaj osnovne poslušnosti oz. začetni tečaj v pasji šoli ) če tega nebi lastnik upošteval cc. 5000 eu kazni ali pa toliko ur družbeno koristnega dela in še zmeraj v pasjo šolo !! S tem bi veliko katerega potencialnega kupca odvrnili od nakupa psička za darilo in za statusni simbol . . .posledično bi bilo tudi majn legel (saj vemo da povpraševanje narekuje tudi ponudbo) !! Omenil bom populacijo PITT-BUL in variacije na to pasmo vse nekako križano da več ne veš kaj je kaj .Tukaj je resen problem in nisem še zasledil da bi ti lastniki sploh razmišljali o šolanju (seveda so izjeme, ki so redke) s tem imamo potem lastniki Stafijev problem oz. brezvezne komentarje ljudi, ki pasme niti ne poznajo niti se ne spoznajo na kinologijo !! Zato še enkrat bodimo lastniki Stafijev bolj odgovorni od ostalih in tudi za vzgled in gremo vsi v šolo z našimi ljubljenci !!   LP. Maser