Staffordshire Bull Terrier

sharona · 290945

saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #600 : 29 November 2009, 09:40:50
Midve sva imele izpit dopoldan, ker sva šle potem še na urbani del Bbh, Tanja in Boby sta bila pa na vrsti čisto na koncu tako, da ne vem ali ju je kdo snemal... :-\



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #601 : 29 November 2009, 09:46:59
ČESTITKE LOLITI IN BOBKU!!!!  :o :o :-* :-* :-*
SEVEDA PA TUDI SAŠI IN TANJI!!B :-*



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #602 : 29 November 2009, 10:45:48
Čestitke!!

saba, ni za kej.

Kaj pa posnetek od Bobby-a?
Je tudi posnet, sicer v dveh delih, ker mi je zmanjkalo prostora na eni kartici. Zato malo manjka vmes :-[


NeSh

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #603 : 02 December 2009, 14:59:27
čestitke Lola in Bobi, in seveda čestitke ponosnima lastnicama, obe mata full fajn kužke :))
se spet kej vidmo u črnučah?ta vikend?ti sporočim k se menim še s Saro pa Neno k ma psičko Asho - te psičke pomoje še ne poznate je pa full lušna...taka k vsi naši "nagajiuci" hahaha tko da ti sporočim kaj smo se zmenil pa če maš čas prletat!in seveda tut vsi ostali zainteresirani :))



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #604 : 02 December 2009, 15:02:21
Lola gre v petek na sterilizacijo, tako da bo naslednja dva tedna na bolniški  :'(



tina malina

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #605 : 19 December 2009, 20:55:47
Lola odličen nastop v dežju :o Bravo Saša!


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #606 : 26 December 2009, 16:39:48
Prosim vse lastnike SBT in AST, da rešite anketo.

Pišem namreč diplomsko nalogo, kjer primerjam ti dve pasmi. Na strani boste našli v wordovem dokumentu anketo, katerega si morate shraniti na računalnik in nato rešiti, spet shraniti in naložiti na to stran ali pa mi jo poslati na moj mail [email protected].

Za odgovore se vam iskreno zahvaljujem.

https://sites.google.com/site/anketadiploma2010/system/app/pages/recentChanges




tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #607 : 10 Januar 2010, 07:30:51
oj,

prosim da link od ankete posredujete svojim znancem in kolegom da jo rešijo, tudi tisti, ki nimajo rodovniških psov!

p.s. tisti, ki je še niste rešili, prosim da jo.  ;)

Hvala!  ;D



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #608 : 14 Marec 2010, 10:16:51
V soboto 13.3. sva se z Lolo udeležile prve tekme hrvaškega prvenstva v agilitiyu v Medulinu pri Puli. Tam sva med drugim dokazale, da je Lola kljub večmesečnemu netreniranju v odlični formi in agility talent, njena vodnica pa ravno nasprotno  :D

V slabi konkurenci (le dve tekmovalki v kategoriji A1 Medium), sva pristale na prvem mestu in domov odnesle zlato plaketo  ::)

Lola gre sedaj za nagrado na počitnice k Bobiju, vodnica pa na službeno pot v Barcelono  :D



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #609 : 14 Marec 2010, 10:20:19
Čestitke!

Tu pa še BOB Crufts 2010 pri SBTjih:

CH CROSSGUNS MEMPHIS BELLE



CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #610 : 15 Marec 2010, 16:10:13
V soboto 13.3. sva se z Lolo udeležile prve tekme hrvaškega prvenstva v agilitiyu v Medulinu pri Puli. Tam sva med drugim dokazale, da je Lola kljub večmesečnemu netreniranju v odlični formi in agility talent, njena vodnica pa ravno nasprotno  :D

V slabi konkurenci (le dve tekmovalki v kategoriji A1 Medium), sva pristale na prvem mestu in domov odnesle zlato plaketo  ::)

Lola gre sedaj za nagrado na počitnice k Bobiju, vodnica pa na službeno pot v Barcelono  :D

Čestitke :o Evo pa sta obe dobili nagrado, Lola počitnice, ti pa Barcelono  :D



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #611 : 15 Marec 2010, 17:26:03
V soboto 13.3. sva se z Lolo udeležile prve tekme hrvaškega prvenstva v agilitiyu v Medulinu pri Puli. Tam sva med drugim dokazale, da je Lola kljub večmesečnemu netreniranju v odlični formi in agility talent, njena vodnica pa ravno nasprotno  :D

V slabi konkurenci (le dve tekmovalki v kategoriji A1 Medium), sva pristale na prvem mestu in domov odnesle zlato plaketo  ::)

Lola gre sedaj za nagrado na počitnice k Bobiju, vodnica pa na službeno pot v Barcelono  :D

 :o čestitke  ;) le tako naprej  8)



t0mekk

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #612 : 30 Marec 2010, 19:56:25
No, da še jaz predstavim mojega novega kolega:). To je Iron, rodovniško Tajron Black Power Von Bercek. Rojen je 19.12.2009, torej recimo danes je star tri mesece in pol. Je čisti zmešanc, hiperaktivc, a priden. Na spoznavnih uricah (recimo vrtec) dobiva same pohvale, in ko smo na začetku povedali da je SBT je bilo ''oh in sploh'' slišati na račun nevem kako nevarne pasme itd. Danes vsi pravijo, da to sploh ni nevaren pes, ker vidijo da ubistvu vsi ostali na njega renčijo, kažejo zobke itd on bi se pa samo igral...no, da ne dolgovezim še nekaj slik od začetka pa do dva tedna nazaj:)...

ATA:



MAMA:



IRON:



















tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #613 : 31 Marec 2010, 18:41:16
čestitke za novo pridobitev  :o
mali je za pojest luškan  :-*



t0mekk

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #614 : 07 April 2010, 11:54:08
Od danes...







kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #615 : 07 April 2010, 20:16:30
Danes spoznala smejkota Jamsija, fant je tapravi lepotec priden pa tudi full  :-*
še par fotkic  ;)










tipipes

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #616 : 17 April 2010, 22:33:11
 Pozdravljeni!

Prvič se oglašam na tem forumu. Naj se najprej predstavim: sem mama dveh deklic (20 mes in 6 let). Z možem resno razmišljava, da bi povečala družino še za enega člana ;D. Seveda kosmatega! Pred tremi leti sem v večna lovišča pospremila svojo psico pasme AST (umrla je stara 11 let-zaradi bolezni). Zdaj pa razmišljam o SBT-ju. Zanima me, kje ste vi kupili svoje pse (na spletu sem našla samo eno slovensko psarno-Longhill)? Kaj menite o nakupu v tujini - še posebej me zanima, ali ima kdo izkušnje z madžarskimi vzreditelji in s psarno Berczek v Srbiji! Vesela bi bila tudi, če bi se mi oglasil kakšen lastnik SBT-ja iz Mb ali okolice, ki bi mi bil pripravljen predstaviti svojega psa v živo.

Že vnaprej hvala za nasvete!



t0mekk

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #617 : 18 April 2010, 19:03:38
Za otroke je SBT zakon. Z mojo nečakinjo (3 leta) sta prava kolega. Igrata se cele vikende. Res sta pridna. Kar se psarn tiče, kolikor jaz vem ''naj jača'' sbt scena obstaja na češkem. Sicer pa jaz sem svojega Irona kupil od Berčeka iz Srbije. Na razstavi še ni bil, dobiva pa same pohvale, ker sem seveda navalil na vse forume samo da ga predstavim lahko:). Problemov z njim pa tut ni bilo nikakršnih. Glede Berčeka je tko, on ima več pasem. AST, SBT, bostončke, itd...Nekateri pravijo kao da je ''farmer''. Moj vtis ko sem bil pri njemu je vse dobro. Pokazal mi je sobo z pokali, diplomami itd, njegovi hrti so eni najjačih. Glede SBTjev pri njemu je tko. S to pasmo je šele začel delat. Uvozil je nekaj vrhunskih psov. Jaz sem vzel pri njemu Irona (Tajron Black Power von Berček). Mali je potomec srbsko-črnogorskega prvaka, in mladinske prvakinje Srbije. Glede papirjev pri njemu (Berčeku) ni nobenih zaj#!cij. Kakor pravi tako je. Mene so vsi tukaj strašili, da bodo sami problemi, da ponavadi pravijo da papirji še niso narejeni in da pošlejo po pošti in potem nič. No pri meni je bilo tko, pridemo do njega, nam predstavi in pokaže vse pse, prostore v katerih bivajo, mladičke itd...potem vas odpelje v hišo kjer vas lepo pogostijo, itd...No, in ker sem bil pod vplivom zastrahovanja iz tukaj mi je bilo malo sumljivo da mi poleg certifikata, pasuša, itd vseh možnih papirjev ni priložil exportnega pedigreea (rodovnika). Malo mi je bilo sumljivo, sam mi je tip deloval prepričljivo, ko je dejal da je v naslednjih dneh cacib v beogradu in da export pedigree dobim po pošti od kinološke zveze srbije. In res. Čakam dva tedna dobim domov pošto. Direktno iz Beograda od njihove zveze. Odprem in lepo export pedigree. Tako vam povem. Pri njemu plačate rezervacijo za psa. Recimo pol prej in pol potem ko ga dobite. Ko vam vse razkaže vsakega vpraša ali je to to in ali se je premislil in psa ne bo vzel. Ker vam vrne denar če niste zadovolnji. Večinoma komentarjev proti njemu je od tistih, ki pri njemu sploh še nikoli niso bili. Narod vidi da vzgaja 7 pasem in prec pravi da je farmer. Toliko. Nakladam:) lp:)


tipipes

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #618 : 18 April 2010, 21:55:06
Najlepša hvala vsem, ki ste si vzeli čas in mi natrosili obilo koristnih nasvetov!

Žal sem mejle prebrala komaj danes zvečer, po vrnitvi z dela, in zamudila Cacib v MB :(

tudi sama sem si ogledala nekaj spletnih strani čeških vzrediteljev, našla pa sem še enega hrvaškega http://www.jjpremiers.com/ Ga kdo pozna?
ja, pa še to: kakšne pa so cene? V Salomonovem oglasniku sem zasledila, da nekdo ponuja mladičke po 750 evrov, Berček za 500... predvidevam, da resni vzreditelji na Hrvaškem, Češkem in pri nas računajo verjetno še več...

lp,
Metka



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #619 : 18 April 2010, 22:12:38
Cena je odvisna od življenjskega standarda v državah in koliko vzreditelj ceni svoje pse. Sicer s cenami nisem ne vem kako seznanjena ampak recimo tam od 600€-1500€ računajte.

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #620 : 19 April 2010, 08:49:12
Ni pa čisto vse v ceni. Jaz prisegam na osebni kontakt, videt pse kako so, malo pofirbcat za prejšnjimi legli in poiskat lastnike.
Glede SBT-otrok. Kot vsaka pasma in vsaki otrok, je obojne treba vzgajat, se pravi otrok ne sme cukat psa, ga dražit...če pa slučajno pade nanj-se pač zgodi. To pa najbrž itak veste.

Longhill pa je zelo dobra psarna. Tudi na forumu občasno sodelujejo. Tippies saj bo še cel kup razstav, malo poglej seznam razstav na forumu, so že vse napisane.
Pa 1. SBT je aktiven pri RO, mislim da tudi agilitiyu.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #621 : 19 April 2010, 10:30:34
Čara, a ti to iz lastnih izkušenj pišeš?


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #622 : 19 April 2010, 12:10:55
A za Longhill? To pišem iz druge roke, sem srečala lastnike enega njihovega mladička, pa so mi pohvalili, hkrati jo tudi drugje na forumih pohvalijo. Spluval jih pa še nihče ni.
Glede pes-otrok je pa to splošno znano.
Glede cene-ja, ker sem že na lastne oči videla pse, z netipičnim karakterjem in visoko ceno.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


maser

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #623 : 19 April 2010, 16:28:12
Bodimo sedaj malo realni ok ?! Ne kot v našem parlamentu vsi o vsem vemo in vsi nič ne vemo in vsi So najboljši in vsi so slabi !!! Prosim malo resnosti no !!!!Sem lastnik SBT to itak že veste kateri ste več na tem forumu in moj peso je iz Češke vse lepo in prav : mi pa mi ni vseeno, da imajo nekatere psarne oz vzreditelji (tako kot tudi ta od katere sem kupil jaz) več psic celo pet sedem ali celo več in da lahko potem rečemo, da to ni štepanje ?! SEVEDA JE !!! Razlika je v tem, da pač nekateri poskrbijo za vse papirje in socializacijo eni pač ne! Od nas kupcev je odvisno ali bo takšno štepanje donosno ali ne !!!
Na češkem, Slovaškem v Srbiji itd je to pač donosen posel in tako pač je !! Cene se gibljejo od 600 eur naprej !! Če bi iskali popolnost potem bi ena psica imela 2do 3 legla v svojem življenju in bi bilo to to in vzreditelj ne bi bil štepar !!!!
Nazadnje se mi zdi najpomembnejše, da vemo če ima nekdo tri štiri ali več različnih pasem, katere pari in prodaja potem (madona) je vsakemu normalnemu človeku jasno da gre zgolj za posel !!! TO JE MOJE SKROMNO MNENJE !! :P

PS.
    Da bi tukaj bil moj namen tukaj nekoga blatiti ali hvaliti NI ŠANS !!! Ljudje so preveč občutljivi itd. . . THE MORE PEOPLE I MEET THE MORE I LIKE MY DOG !!!!!!!!



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #624 : 19 April 2010, 17:34:49
Bodimo sedaj malo realni ok ?! Ne kot v našem parlamentu vsi o vsem vemo in vsi nič ne vemo in vsi So najboljši in vsi so slabi !!! Prosim malo resnosti no !!!!Sem lastnik SBT to itak že veste kateri ste več na tem forumu in moj peso je iz Češke vse lepo in prav : mi pa mi ni vseeno, da imajo nekatere psarne oz vzreditelji (tako kot tudi ta od katere sem kupil jaz) več psic celo pet sedem ali celo več in da lahko potem rečemo, da to ni štepanje ?! SEVEDA JE !!! Razlika je v tem, da pač nekateri poskrbijo za vse papirje in socializacijo eni pač ne! Od nas kupcev je odvisno ali bo takšno štepanje donosno ali ne !!!
Na češkem, Slovaškem v Srbiji itd je to pač donosen posel in tako pač je !! Cene se gibljejo od 600 eur naprej !! Če bi iskali popolnost potem bi ena psica imela 2do 3 legla v svojem življenju in bi bilo to to in vzreditelj ne bi bil štepar !!!!
Nazadnje se mi zdi najpomembnejše, da vemo če ima nekdo tri štiri ali več različnih pasem, katere pari in prodaja potem (madona) je vsakemu normalnemu človeku jasno da gre zgolj za posel !!! TO JE MOJE SKROMNO MNENJE !! :P

PS.
    Da bi tukaj bil moj namen tukaj nekoga blatiti ali hvaliti NI ŠANS !!! Ljudje so preveč občutljivi itd. . . THE MORE PEOPLE I MEET THE MORE I LIKE MY DOG !!!!!!!!
Se podpišem pod tale post! ;)



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #625 : 19 April 2010, 17:42:27
Pa 1. SBT je aktiven pri RO, mislim da tudi agilitiyu.

V RO in v agilitiju jih je kar nekaj več aktivnih.  ::)

SBT in otroci, le zakaj mu pravijo "varuška"?  ::) Dejstvo je da so sbt, ast imajo visok prag bolečine in če rastejo z otroci gor se ni za kej bati, se pa strinjam, da ni to igrača za otroke, katero se cuka meče po njih.....ampak o temu ni noben govoril.  :)

tipipes če želite lahko organiziramo sprehod, kjer se bo nabralo večinoma psov iz longhilla, tudi vzrediteljico lahko povabivo zraven  ;)
drugače pa v prvi vrsti se morate sami odločiti kakšnega psa si želite, želite razstavljati, kakšni so vam bolj všeč, kaj pričakujete od vzreditelja.....
jaz te srbske vzreje osebno ne poznam, ampak me odvrne to, da je preveliko psov. Kako se lahko vsem enako posveti? OK če je cele dneve doma in skrbi za svoje pse.   ::)
veliko sreče pri izbiri!  ;)



tipipes

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #626 : 19 April 2010, 21:04:23
Vidim, da sem sprožila kar celo debato.
Zato pa sem tudi postavila vprašanje glede tujih psarn. Berčkova psarna na spletu zgleda kar ok (mislim, urejeno, čisto). Verjamem tudi, da imate nekateri z njimi dobre izkušnje. Se mi je pa takoj postavilo vprašanje, kako je z zgodnjo socializacijo psov, če pa živijo v pesjakih in ne pri ljudeh v hiši! Naslednje vprašanje, ki avtomatsko sledi je: kaj se zgodi s psicami, ki po nekaj letih ne morejo več imeti mladičev? ( za biznis so samo strošek!). Sem videla nekaj ubogih zlorabljenih dušic na spletnih straneh nemških zavetišč - ne sicer SBT-jev, iz Madžarske, Slovaške - Nemci jim rečejo Wurfmaschine.

Glede psov in otrok- psa ne kupujem zaradi otrok, ampak zaradi sebe. Če bi bilo po hčerkinem, bi kupovala yorkshira  :P Seveda pa moram izbrati psa, ki bo kompatibilen z otroki. Moja AST psica je bila stara že 8 let, ko sem prvič rodila. In ker je bila do takrat moje edino dete in temu primerno razvajena, ni nikoli stoprocentno sprejela moje hčerke. Ko pa je zbolela, pa se ji je sploh raje umaknila pod mizo. Otroku nismo dovolili, da bi jo motila.
Torej, vsekakor iščem psičko. Veliki psi me ne zanimajo, mali mi niso všeč, pa še živčni so in še najmanj primerni za družino z otroki.
Najprej sem mislila vzeti psa iz zavetišča (ali pa še bolje, rešiti kakšnega ubogegqa SBT-ja iz angleškega zavetišča). Potem pa sem malo razmislila: ne glede na to, kako humana poteza bi to bila, moram upoštevati, da so to psi z zgodovino, ki je ne poznamo. Jaz pa imam otroka, ki cele dneve teka po hiši s hrano v roki, glavo pa ima v višini pasjega gobca!

No, zdaj pa že jaz nakladam! ::)

Vsekakor sem zelo vesela, da ste se mi javili v tako velikem številu!




saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #627 : 20 April 2010, 07:50:13
Predsodek glede psov iz zavetišča niti ni na mestu. Ljudje si zmotno predstavljajo, da so to psi, ki so se jih ljudje znebili zaradi neprimernih karakterjev, da so bili vsi po vrsti zlorabljani, itd. Pa to ne drži. V zavetišču se znajde ogromno psov, ki so se zgubili ali bili zavrženi, pred tem pa so živeli čisto normalno življenje hišnega ljubljenčka in nimajo nič več travm kot mladič, ki ga dobimo pri "vzreditelju" ali po mojem mnenju za večino, ki se ukvarja s produciranjem mladičev, bolj primernem izrazu: rejcu psov. (Tudi Maserjeva primerjava s šteparji je zelo na mestu.)

Z mladičkom je tja do enega leta ogromno dela in tudi tu se lahko zgodi, da se pokažejo nezaželene karakterne značilnosti ali pa "travme", ki izhajajo iz nepravilne ali nezadostne oskrbe breje psice ali pa legla mladičkov. Pa tudi sami lahko zaradi pomanjkanja izkušenj ali pa časa, pridelamo kakšno  ::)

Agresivnih psov iz zavetišča ne oddajajo - v mislih imam Horjul - ali pa le pod določenimi pogoji in osebam z izkušnjami. V času, ki ga pes preživi v zavetišču, ga oskrbniki dobro spoznajo, testirajo v različnih situacijah, preverjajo združljivost z drugimi živalmi, otroci, ipd. In če bodoči posvojitelj natančno razloži kakšnega psa si želi, kakšne pogoje ima in koliko izkušenj, mu lahko zelo dobro svetujejo in izberejo primernega psa.

Meni osebno se zdi posvojitev odraslega psa dosti boljša izbira za družine z otroci. Razlogov je več: izgled psa (višina, teža, dlaka) je dokončen, karakter je izoblikovan, dobre in slabe lastnosti se že pokažejo in veš s čim imaš opravka, izogneš se navajanju na čistočo, menjavi zob, uničevanju stvari in ostalim mladičkovim norčijam. Skratka, z učenjem ti ni treba začenjati pri "A" temveč tam nekje pri "P", ali pa mu enostavno le nadeneš ovratnico, pripneš povodec in uživaš z njim ;)

Toliko v razmislek... ;)



NeSh

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #628 : 20 April 2010, 09:44:56
Živjo vsem po dougem času!
Najprej mal dogodkou, tut mi smo spoznal Jamseja in Lady in sta full face in full skulerana psa, pa tut pr Baliju smo bli je tut full faconar. 8)
Morm se pohval smo bli ta vikend na specjalki u MB in moj lepotec Tai je stal na 3 stopnički, v best in show junior  ;D ;D ;D
Kar se tiče pa SBT-otroci, mojedva sta čist nora na otroke, sicer svojih še nimam, tuje obožujeta, je sam en manjši problemček, ker samček Tai je k tank in čist navdušen nad vsem živim, tko da morm mal pazit k on takoj tko k večina oz vsi SBTji takoj u naročje in talat lubice,ma pa 21 kg kar ni tok mal za enga otroka k loh hitr pristane na riti hehehe, morm pa povedat da sm bla res veselo presenečena ko smo bli u celju na rastavi in smo sedel u kafiču in pride en mejhn fantek ves vesel tm božat mojedva navihanca in starši zravn, so najprej prašal če lahko poboža kužke in valda loh k sta itak že komi čakala da jih bo pobožu in pol oba navalita z lupčki na tamauga in fotr se zravn smeji in veselo sodeluje pr tem obredu pusic, tko da ni zagnal nobene panike al pa karkoli in tut tamau se je zabavu, če bi pa tastari zagnal paniko bi se pa tamau zih ustrašu in tko se pol otroci bojijo psou, ker jih starši prestrašjo in jim govorijo ne božat kužka ker ta je un hud k grize.................... >:( grrrrrrrrrrrr me prime da bi jz tak folk ugriznla k to govori ubogemu otroku k spoznava svet!!!!!!!!!!!! >:(
skratka SBT je za u stanovanje in za na kavč!!najbl so veseli če so loh zravn ljudi!je pa pomembno da se jih socializera!
z mladički je kr deu in potrpežljivost, sam so pa taki cukri k so mejhni da jz nebi zamenjala tega nikdar za že odraslega vzgojenega psa  :P



dekla

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #629 : 20 April 2010, 11:25:21
Draga Metka

Sama sem zaljubljena v pasmo več kot do ušes in zato ne bom nikomur "prodajala Hollywooda" kako krasna pasma so, ker niso. Imajo kar nekaj vedenjskih težav, pa tudi zdravstvenih. Mene to ne moti, zato bodo zame vedno No.1.
Sicer pa si v preteklosti že imela ASTa, tako da se mi ne zdi smiselno razlagati kakšno je življenje z bullom.

Glede nakupa psa, pa naj te ne prepriča cena, ampak vse drugo. Sama sem raziskovala in čakala na svojega psa eno leto. Psarn je malo morje, časa pa tudi. Nakup psa nikoli ne sme biti prehitra in zato nepremišljena poteza.

Lp,
Tanja