Renascence bulldog

sharona · 18129

sharona

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 2
: 26 December 2005, 15:12:15
Leta 1990 sta Chadde JoliCoeur in Jody Willingham začela z načrtnim križanjem 5 pasem.Za svoj vzrejni program sta uporabila:angleškega bulldoga,ameriškega bulldoga,Hermes bulldoga,bullmastifa in bandoga (old rednose family pit bull x angleški mastif).Nastalo pasmo sta poimenovala Renascence bulldog,kar pa ne pomeni renasčenčni,temveč izhaja iz besede rebirth,torej na novo rojen.Želela sta ustvariti bulldoga,ki je živel med leti 1800-1920,kasneje je izumrl.To jima je v celoti tudi uspelo.Dobila sta močne,eksplozivne pse,kratkih a močnih teles,okroglih glav z rahlim predugrizom.Izjemen karakter,vztrajnost in moč,izbrana selekcija in temeljita izbira novih lastnikov je pripomogla k temu,da je po pasmi,ki od FCI ni priznana vedno več zanimanja.Najpomembneje je to,da je pasma zdrava,nima hib,nima displazije.V ZDA in Europi,kjer je do sedaj vsega skupaj cca.20 predstavnikov te pasme (Europa) se ti psi uporabljajo za delo,obrambene namene (body guard),weight pulling in dosegajo odlične rezultate na tekmovanjih Iron dog (triatloni,pulling-i,cross,tek ob kolesu....).Dosegajo 30-40 kg telesne teže in cca.45-50 cm plečne višine.Tudi v Sloveniji imamo 3 predstavnike te pasme (Ironbulls Anastasia,Ironbulls Barcelona in Ironbulls Buddah),v kratkem pričakujemo še dva.

+1

Linki do nekaterih slik niso delali, trigi



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #1 : 08 Februar 2006, 11:37:13
škoda, da ni fotk odraslih psov...mladički so prav srčkani


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #2 : 08 Februar 2006, 12:52:25
http://gargoylebulldogs.com/GARGOY~1/Page_1x.html -> Spodaj so razna imena in če jih klikneš se ti odprejo slikice tudi odraslih predstavnikov te pasme. :)

Lp, Maša



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #3 : 08 Februar 2006, 13:36:44
ja, sm jih že prej na internetu gledala. čudoviti psi!


sharona

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 08 Februar 2006, 21:53:57
Sedaj so naši korenjaki stari 3 mesece in pridno rastejo....



izbrisane nekatere slike, ker povezave niso več delale; zoe




zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5 : 09 Februar 2006, 14:31:02
So mi renescence bulldogi bolj všeč kot angleški, samo še vedno mi imajo preveliko glavo.

Ali se kotijo po naravni poti?

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sharona

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 2
Odgovori #6 : 09 Februar 2006, 16:21:37
Ja,ponavadi se kotijo po naravni poti brez vseh težav.Zanimivo je,da imajo mladički v leglu ali kratke ali dolge repke,ki pa se ne kupirajo.



Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 10 Februar 2006, 15:31:22
sharona - ali so mladički že oddani, oziroma če je možno, da je šel eden/ena v Zasavje ?  :-\

Lp


sharona

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 10 Februar 2006, 19:56:38
Gina! V Sloveniji še ni bilo legla RB-jev.Mladički,ki sem jih objavila so naši,pripeljani so iz Nemčije.Mladički iz teh dveh legl so odšli v Brazilijo,Nizozemsko,Nemčijo in 3 k nam.Mislim,da v zasavju RB-ja ni,lahko pa se motim.Lep večer.



Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #9 : 10 Februar 2006, 20:02:18
Potem sem jaz narobe razumela, sem mislila, da so tile malčki z vašega legla. :-[
Ups...potem sem pa res zabluzila. Tudi jaz sem skoraj prepričana, da pri nas v zasavju ni predstavnika te pasme in da je kolegica mladiča zamenjala za "navadnega" angleškega buldoga. :-\
p.s. - daj še kakšne fotke nalimaj.

Lp


sharona

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 10 Februar 2006, 22:06:26
Starši naših korenjakov....




izbrisane nekatere slike, ker povezave niso več delale; zoe



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #11 : 17 Februar 2006, 01:07:31
od svojih kužkov. pa večje, ker se one zgoraj slabo vidijo  :)


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #12 : 17 Februar 2006, 16:30:52
Kljub temu, da so bili posti premaknjeni se čutim dolžno, da opozorim na dvomljivost vzreje teh mladičev http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1052.0


sharona

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 2
Odgovori #13 : 17 Februar 2006, 17:55:05
Urška,glede na to,da dvomiš o vzreji mladičev RB,lahko mirne vesti kontaktiraš g.Moessle Toma,psarna Ironbulls,Nemčija.Psi imajo originalen rodovnik iz ZDA,izdan pri UBA v sodelovanju z RBKC.Na mladičke smo čakali skoraj 2 leti in za vsakega plačali med 1200 in 1500 eurov.Ja,tudi eden izmed dvomljivcev iz foruma,se je potrudil obvestiti g.Toma iz psarne Ironbulls,da smo preprodajalci in šteparji in da nam psa naj ne proda.Tako,da so nas po vsem tem preverjali tudi iz tujine.....Psi so pri nas,njihovi potomci bodo imeli originalne rodovnike iz ZDA (UBA & RBKC).Tako,da je vsaj glede RB-jev ves dvom odveč.Pa lep pozdrav.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #14 : 17 Februar 2006, 19:53:24
Uff, a res, a ena pasma ki jo imate zaradi tega, ker so dragi, ima neke od FCI nepriznane rodovnike. Ena pasma od kolikih? Desetih, petnajstih? Važno je, da se bodo psi drago prodajali.

Daj ti meni razloži, če je pri vas vse tako zelo fantastično, zakaj poznam osebo, ki je pri vas pred kratkim za nekaj več kot sto tisočakov kupila angleškega buldoga. Brez papirjev in brez zdravstvenih potrdil seveda.


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #15 : 18 Februar 2006, 16:01:49
Mene pa zanima zakaj ste kupili 3 mlade pse (iz enega legla celo, ali iz dveh) hkrati? A ni malo težko dobro vzgojiti 3 mlade pse hkrati?

Los je car!


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #16 : 18 Februar 2006, 22:49:45
A ni malo težko dobro vzgojiti 3 mlade pse hkrati?

rina in to še ni vse! poleg teh treh mladičev imajo trenutno še leglo s svojo nerodovniško mešanko med ASTjem in APBTjem. pa seveda še mlado mastinko katero je sharona predstavila v temi o neapeljskih mastifih. pa da ne pozabim na to da imajo doma še trop drugih psov za katere je treba prav tako skrbeti... ne razumem kako vse to uspema dvema osebama... aja seveda, to je lahko, saj so psi itak večino časa zaprti v pesjakih...  ::)



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #17 : 28 Oktober 2010, 14:13:48
katastrofa

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.