SBT-za drugega psa?

ABBY LABRADOR · 2080

ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
: 28 Februar 2009, 10:48:34
No moje vprašanje je sledeče želim si imeti SBT-ja...Ne takoj ampak čez ene 2-3leta...Pa me znaima, če imaš SBT-ja lahko za drugega psa.
V to pasmo sem se "zaljubila" še preden smo se odločili za labija...
Upam, da mi boste svetovali ali naj počakam in si prej "omislim" še katero drugo pasmo ali imam lahko SBT-ja že za drugega psa.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1 : 28 Februar 2009, 11:51:15
Zaradi mene je lahko tudi za prvega psa... Ne vem pa kako lahko pričakuješ, da boš na forumu od ljudi, ki te ne poznamo, lahko dobila relevantene informacije ali je SBT zate ali ne...  ???

Dobi se z lastniki, z vzreditelji in z njihovo pomočjo in nekaj realne kritike ugotovi ali je zate ali ne.  :)
To je moj nasvet.  ;)
Sicer maš pa o tej pasmi čisto dovolj napisanega v lastni temi, če te pa še kaj zanima pa bi bilo sigurno boljše da tam vprašaš.

Lahko ima človek tudi 10 psov doma pa še vedno pojma nima o njih ali pa nobenega pa dosti več od prvega ...  :P
Pol pa malo prakse in volje in odločnosti in posluha pa kaka v redu šola in je...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 01 Marec 2009, 01:54:08
Okej, da ne bom odpirala nove teme.
Upam, da mi boste na podlagi sledečega opisa znali pomagati katera od spodaj naštetih pasem bi bila zame naj bolj priporočljiva. Ker se nočem zaljubiti v eno pasmo na koncu pa izvedeti, da pes sploh ni primeren zame.
No tako:
Ime mi je Monika živim v LJ ima labradorko Abby in 2 Morska p.rašička. Obožujem sprehode v naravi, pa tudi poležavanje in cartanje Abby na kavču. Rada učim Abby novih trkov. Sem: aktivna-rada hodim na sprehode tudi, če se komu od vrstnikov ne, da in ga prepričujem, da gre z mano, potem ponavadi dosežem svoje.
Nisem pretirano trmasta in svojeglava. Rada poslušam nasvete drugih. Kdaj sem tečna-tako kot vsi. Ampak najraje se pa res sprehajam v naravi. Sicer sama prisegam na večje pasme tako kot vsi ostali v družini se najdejo tudi izjeme.
No moje izvrane pasme so:
SBT, Bostonski terier, Saluki,Whipet, Labradorec,Bulldog,...



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 01 Marec 2009, 02:05:21
Okej, da ne bom odpirala nove teme.
Upam, da mi boste na podlagi sledečega opisa znali pomagati katera od spodaj naštetih pasem bi bila zame naj bolj priporočljiva. Ker se nočem zaljubiti v eno pasmo na koncu pa izvedeti, da pes sploh ni primeren zame.
No tako:
Ime mi je Monika živim v LJ ima labradorko Abby in 2 Morska p.rašička. Obožujem sprehode v naravi, pa tudi poležavanje in cartanje Abby na kavču. Rada učim Abby novih trkov. Sem: aktivna-rada hodim na sprehode tudi, če se komu od vrstnikov ne, da in ga prepričujem, da gre z mano, potem ponavadi dosežem svoje.
Nisem pretirano trmasta in svojeglava. Rada poslušam nasvete drugih. Kdaj sem tečna-tako kot vsi. Ampak najraje se pa res sprehajam v naravi. Sicer sama prisegam na večje pasme tako kot vsi ostali v družini se najdejo tudi izjeme.
No moje izvrane pasme so:
SBT, Bostonski terier, Saluki,Whipet, Labradorec,Bulldog,...

Pozabila sem na pisati še dalmatinca.



Hunda

  • *
    • Prispevkov: 152
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 01 Marec 2009, 11:00:54
Jaz ti znam povedati samo za dalmija.

Je zelo dobro, če si tudi sam trmast (bolj kot so oni ;)) Znajo biti kar fajn trmasti, npr. moja Pippa  :) Pri veliko stvareh je tako, moraš pač dalj trmarit kot pes, pa boš s tem nekaj dosegel.. Druga stvar je doslednost. Vsako tvojo napako bo dalmi z veseljem izkoristil  ;) In se ti potem za to še dolgo maščeval  :P So to tudi psi za ljudi z dobrimi živčki pa seveda zeloo zahtevni sprehajalci.. Moja potrebuje minimalno dve uri sprehoda dnevno, pa to aktivnega sprehoda, da se res zmatra.. Pa še nekaj je, dalmi ni pes, ki bi nekaj naredil, samo zato ker si mu to ukazal.. Delajo samo kadar se jim delo izplača oz. kadar v tem uživajo..



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5 : 01 Marec 2009, 12:21:10
Glede na to, da je Abby še mlada psička, in da si tudi ti mlada punca, bi bil moj nasvet, da z nakupom novega psa počakaš še nekaj let. Čez čas boš bolje poznala svoje želje in pričakovanja, hkrati pa boš dobila več znanja in izkušenj o psih, kar boš potem lahko uporabila pri novem psu.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 01 Marec 2009, 12:53:28
Glede na to, da je Abby še mlada psička, in da si tudi ti mlada punca, bi bil moj nasvet, da z nakupom novega psa počakaš še nekaj let. Čez čas boš bolje poznala svoje želje in pričakovanja, hkrati pa boš dobila več znanja in izkušenj o psih, kar boš potem lahko uporabila pri novem psu.

Ja saj psa ne nameravam še takoj kupiti, ampak bolje spoznavam pasmo...itd. In pa tudi iščem res tiste dobre vzreditelje kjer bi lahko dobili kvalitetnega mladička...Še enega psa ne nameravam imeti še ene 3-5let



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #7 : 01 Marec 2009, 17:45:25
V tem primeru pa ti bomo lažje svetovali čez 2-4 leta ;D, ko boš bolj točno vedela kako in kaj. Mogoče boš svoje mnenje v tem času spremenila, s čimer pa ni nič narobe :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"