natrgane/strgane kolenske vezi

isla · 57130

Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 27 Avgust 2013, 09:05:38
Ma kaj pa vem...poznam kup primerov, ki so imeli natrgane vezi in je svetoval mirovanje ter omejeno gibanje. Vsaj za začetek.
Strgancev pa ne poznam kaj dosti, ampak tisti so bili vsi operirani, ne le pri Matku, da ne bo pomote.

Takoj, ko se je to zgodilo v četrtek, smo bili na pregledu pri ortopedu na VF. Pa niti pregledat ni uspel oz. ni mogel podati diagnoze in je predlagal rtg za naslednji dan ???
Pol Slovenije pa žal ne moremo obdelat, ker imamo majhnega dojenčka in so trenutno kar omejitve...


tajica

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 27 Avgust 2013, 09:28:23
Inanna Taja je začela šepat zelo neopazno... Na začetku je to bilo recimo 2x na mesec, po hudi obremenitvi (agi trening z ogromno divjanja) ko se je ohladila. Takrat je pač zvečer prišla iz svoje posteljice tako zlomljena. Pa najprej nisem dalal panike, sem mislilila, da se je pač preforsirala. Potem pa sem začela opažati, da ko stoji, noge ne obremenjuje. In to sem opazila, ko je stala na kavču, kje se je lepo videlo, da ni obremenitve na zadnji nogi. Šepala pa ona med hojo in tekom ni nikoli. Kar se je stopnjevalo, je bila neuporaba nog med stojo in šepanje PO ohladitvi in miganju. To se je vleklo pol leta, vmes smo testirali tudi za klopne.
Junija sem se šla pokazat Matkotu, s pričakovanji, da bo rekel, naj malo počivama. Pa je predlagal opercijo. Jo je pa res temeljito pregledala.
Mene je bilo tega res groza in sem si mislila eh, boma malo počivali, pa glukozamin, pa plavanje, ampak se je zadeva vidno stopnjevala, tako je je šepala že po 20min sprehodu.
Sem še mislila it do Zorkota na VF, pa sem se premislila, ker se nisem hotela še s tem obremenjevat, sploh če bi mi predlagal kaj drugega. Novembra  je bila operirana, marca je ža z mano laufala. Težki so so pač prvi tedni, kaj češ, pa tudi hitro minejo:)
Danes vse super (in upam da bo tudi naprej tako).
Če te še zanima kaj, pa kar vprašaj

lp



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 07 Maj 2017, 09:32:27
Lep pozdrav
Naša psička yorkica si je strgala kolenske vezi na zadnji nogi .Peljala sem jo dr Matkotu ki je dijagnozo potrdil.Predlagal je operacijoTplo.
 Ker ima 5,5kg, naj bi bila pretežka za tight rope z umetnimi vezi,da se te časoma raztegnejo in lahko strgajo.
Sem v veliki dilemi kaj naj,psička ne more hodit skozi drži tačko gor.
A se res te umetne vezi ne obnesejo najbolj,kašne so vaše izkušnje z eno in drugo operacijo?
1000 eur za Tplo,tight rope 500eur
Lepo prosim za vaš odgovor



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 07 Maj 2017, 11:28:13
Mi smo imeli pri Matkotu TPLO dve leti nazaj. Gre za angleškega buldoga, ki je zdaj star 8 let.
Okrevanje sploh ni bilo tako hudo, kot sem pričakovala, glede na invazivnost posega, pes pa je od takrat naprej brez težav in skače kot zajček :)
Moje mnenje je, raje sedaj 500 eur več in bo bila težava 100% sanirana za vse življenje...
Kot pa morda tvegati še eno operacijo v prihodnjosti za isto zadevo.

Bulldogs... And nothing else...


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 08 Maj 2017, 09:50:29
prosim vas, ali je kdo imel psa operiranega z sintetičnimi vez,i ali so imeli težave.
Psička bo operirana pri Matkotu ,bojim se tplo kjer režejo in zagajo kosti a je to res smiselno za 5,5 kg psa in 9 let staro yorkico želmi tisto kar je za njo najbolje.
lepo vas prosim za odgovor vsaka inf bi mi pomagala za lažjo odločitev :) :)