Razglistenje

Lilit · 48241

Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
: 26 December 2005, 23:28:28
Torej... ne vem, koliko imate izkusenj s tem... mogoce pa le ;)

Murr je zunanji macek, ker si je sam to izbral in ima to moznost. Kadar si zazeli crkljanja, pride v hiso. Velikokrat spi z mano v postelji.
Problem je v tem, da je Murr veliki lovec in da lovi in je podgane. Naceloma se mi sicer ne gnusi, da najprej pomalica pol surove podgane, potem pa spi z mano pod odejo, ampak me vseeno malcek skrbi moje zdravje :-\

Vem, da naj bi se naceloma razglistilo na 3 mesece... to tudi delam. Se pa sprasujem, ce je mogoce smiselno, da mu dam tableto vsak mesec ???
Kaj se vam zdi ???

+1

battito animale


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 26 December 2005, 23:32:53
amm pomoje ni dobro za prebavni sistem vsak mesec dajati tablet... pomoje ne more dobiti tako hitro glist in drugih parazitov... jaz sibu(ni maček ampak vseno) dajem tablete le pred cepljenjem pa ni imel na srečo še nikoli glist čeprav zelo rad pobira umazanijo s tal  :-X



lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #2 : 27 December 2005, 07:29:39
amm pomoje ni dobro za prebavni sistem vsak mesec dajati tablet... pomoje ne more dobiti tako hitro glist in drugih parazitov... jaz sibu(ni maček ampak vseno) dajem tablete le pred cepljenjem pa ni imel na srečo še nikoli glist čeprav zelo rad pobira umazanijo s tal  :-X



lp

To pa tut naš zelo rad dela !!  ;D :D Robčke, wc papir (ne vem kje se najde-ampak vseeno, sami pujski so na tem svetu) .. in še čuda čuda stvari ..


*~*


Mi tut damo indiju tisto za zajedalce samo pred cepljenji ..



Lanyca

  • Gost
Odgovori #3 : 28 December 2005, 12:26:42
To pa tut naš zelo rad dela !!  ;D :D Robčke, wc papir (ne vem kje se najde-ampak vseeno, sami pujski so na tem svetu) .. in še čuda čuda stvari ..


*~*


Mi tut damo indiju tisto za zajedalce samo pred cepljenji ..

Ja Lana tudi to dela. Zdaj ko greva mimo robčka na cesti in ga hoče vzeti hitro povem ne in ga na srečo ne poje. :-\ :-X

Mi dajemo Lani trikrat na leto. Ne nevem kolikokrat imam na koledarju zapisanio, kdaj ji moramo dat.


Lp ;)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4 : 28 December 2005, 12:27:40
amm pomoje ni dobro za prebavni sistem vsak mesec dajati tablet... pomoje ne more dobiti tako hitro glist in drugih parazitov... jaz sibu(ni maček ampak vseno) dajem tablete le pred cepljenjem pa ni imel na srečo še nikoli glist čeprav zelo rad pobira umazanijo s tal  :-X

Kako pa ves, da ni imel glist ???

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5 : 29 December 2005, 01:04:37
Lilit, kaj pa če se vsake toliko testiraš na tele parazitke? A delajo to zastonj?

Mislim pa, da ni najbolj priporočljivo dajati Pratela prevečkrat, nisem pa sigurna.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #6 : 29 December 2005, 08:07:45
Aja, da bi nesla iztrebke k veterinarju ???
Zanimiva ideja, bom vprasala.

(sicer bo cela umetnost jih najdet... no, bomo ze ::))

battito animale


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #7 : 03 Januar 2006, 16:26:35
Pri nas damo vsem mačkam in Gani zdravilo proti glistam enkrat letno. Ponavadi spomladi. In še nikoli ni bilo nobenih problemov.  ;D ;) ;) ;) ;D


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #8 : 03 Januar 2006, 17:02:32
Problemov z macki ali z vami? ;)

Mene ne skrbi za mackovo zdravje, ampak za moje ;)

battito animale


ibis

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 6
Odgovori #9 : 04 Januar 2006, 02:27:37
Problemov z macki ali z vami? ;)

Mene ne skrbi za mackovo zdravje, ampak za moje ;)

Če daš mački tabletke na tri mesece, bi načeloma moralo zadostovati. Bom pa jutri še preverila, ali so možni kakšni zapleti v primeru pogostejšega dajanja.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10 : 04 Januar 2006, 15:31:32
Aja, da bi nesla iztrebke k veterinarju ???
Zanimiva ideja, bom vprasala.

(sicer bo cela umetnost jih najdet... no, bomo ze ::))

;D ;D sem imela v mislih, da neseš svoje iztrebke k zdravniku ;D ;D

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11 : 04 Januar 2006, 15:33:17
 ;D ;D ;D ;D ;D

Bom vprasala zdravnico ;)
 ;D ;D ;D

battito animale


ibis

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 6
Odgovori #12 : 07 Januar 2006, 22:41:12
Je sicer trajalo malo dlje kot sem obljubila, pa vseeno. Podatka, ali dajanje tablet (Pratel) pogosteje kot na tri mesece škodi ali ne, žal nisem našla nikjer. Sicer Pratel vsebuje tudi učinkovino prazikvantel in zanjo sem našla podatek, da tudi 5x predoziranje ni škodljivo... Nekaj o Pratelu lahko prebereš tudi na Lekovi domači strani http://www.lek.si/slo/veterina/izdelki/pratel/#03. Na tej strani tudi piše: "psom do 3. meseca starosti dajemo tablete na vsaka dva tedna." Torej, ne vem, če bi nekoliko pogostejše dajanje škodovalo muci. Po drugi strani pa mi je sodelavka rekla, da lahko škoduje (vendar tega podatka v nobenem viru nisem mogla potrditi.) Vendar Lek na svoji strani (ki sem jo napisala) zagotavlja, da je dajanje na 3 mesece dovolj, da mačka zanesljivo nima zajedavcev.

Sicer imamo v naši ambulanti (poleg Pratela in Drontala) tudi Stronghold, ki uničuje tako zunanje (bolhe, ušesne garje) kot notranje parazite (gliste). Daje pa se ga 1x na mesec in to - zopet po zagotovilih proizvajalca (drugih referenc žal zopet nisem našla) - povsem zadostuje, da mucka nima bolh in glist. Žal pa nisem zasledila, da bi uničeval tudi trakulje (ki jih uničuje pratel)...

Osebno proti bolham priporočam Stonghold (ker uniči tako odrasle bolhe kot ličinke), proti glistam in trakuljam pa Pratel (po navodilih proizvajalca, ker igranja z zdravili ne maram).

+1


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #13 : 01 Oktober 2007, 15:38:32
Eno vprašanje...  ::)

Danes sem pri veterinarju dobila pasto za razglistenje Banminth za mačke (preoralna pasta 3g)

ODMERKI IN NAČIN DAJANJA:

0,5g paste na 1kg telesne teže (0,5 g ustreza 1 razdelku na indikatorju).

Shema zdravljenja:
- mladiči do 12. tedna starosti: 1. pri starosti 3 tednov, nato pa vsake 3 tdne (pri 6. tednih, 9. tednih, 12. tednih)
- mladiči starejši od 12. tednov: vsake 3 mesece
- odrasle mačke: 4x letno

----

Ko sem bila v ambulanti mi je bilo vse jasno kako moram dati mačkonu pasto, sedaj pa sem vse pomešala...  :-[ Vem da mu moram dati glede na njegovo telesno težo, torej pol razdelka - ker ima 0,7kg. Ampak nič ne piše kolikorat na dan in ali moram porabiti celotno pasto.
Prebrskala sem že vse po internetu pa ne najdem nič pametnega...

Lepo prosim za nasvet.

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #14 : 01 Oktober 2007, 17:38:45
Daš mu enkrat, potem pa čez tri mesece spet. Sklepam, da je starejši od 12 tednov. Če ne, ponoviš že čez 3 tedne.
lp
T.

8)


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #15 : 01 Oktober 2007, 17:44:19
Kolikšen odmerek mu dam če ima 0,7kg? Polovico enega razdelka, ostalo pasto pa shranim za naslednjič?

Našla sem tole:
''Banminth pasta indicirana je za suzbijanje infestacije zrelim stadijima crijevnih nematoda i ankilostomida. Pasta se daje jednokratno, a svaka crtica na injektoru označuje jedan kilogram tjelesne mase. Mačku je zato obavezno prije izvagati. Postupak se ponavljanja nakon 10 - 14 dana.''

Mačkon je pa star nekje 2meseca, mogoče malo manj kot je rekel veterinar.

Tečka, hvala!  :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #16 : 01 Oktober 2007, 17:51:20
Das mu med 1 in 2 razdelka, pa cez 14 dni do 3 tedne ponovis.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #17 : 01 Oktober 2007, 17:52:38
Ok, super. Hvala.

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #18 : 28 Oktober 2007, 19:19:27
Eno vprašanje - naši mački sem do sedaj vedno lahko "podtaknila" tablete za razglistenje v hrano. Zadnje 14 dni se matram na vse načine, sem stran zmetala že toliko tablet pa kar nič ne uspe (prej mi je vedno).
Sem jo razdelila na več manjših koščkov, pomešala med brikete - ni pojedla.
Manjše koščke nabasala v poli salamco - ni pojedla.
Zdrobila tableto v prah in posula med brikete - ni pojedla.
Zdrobila tableto v prah in jo pomešala med omakco iz vrečke - ni pojedla.

Kot da bi točno vedela kaj ji dam in na vsak način noče tega pojest. Kakšna ideja?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #19 : 28 Oktober 2007, 19:26:58
Probaj ji dati direkt v gobec. Z eno roko odpreš gobec z drugo pa tableto postaviš čim globje. Nato probaš mački preprečiti, da bi tableto izpljunila - recimo, da ji držiš zaprt gobec pa jo gladiš po vratu, da pogoltne. Baje, da pomaga tudi če ji pihaš v smrček.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #20 : 28 Oktober 2007, 19:28:14
Ja sej se mi je zdel da bo treba takole varianto ubrat. Mi bo moral nekdo pomagat, ker je tale naša mačkonka vse kar drugo kot navdušena nad takim stvarem  :-\ Baje pomaga če si mal prste namastiš z maslom, da lažje steče vse skupaj. Bomo probal, sej nimam druge zgleda. Hvala zoe ;)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #21 : 28 Oktober 2007, 19:30:27
Lahko probaš še pašteto, mleto meso, ampak ni rečeno, da bo uspelo. Se sama tudi parkrat na leto matram s tem projektom, ko je treba babičine muce razglistit ::)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #22 : 05 November 2007, 17:20:28
Nam je po nekaj dnevih končno uspelo to nardit mislim to je pa bila misija. Na koncu sva jo zavila v veliko brisačo in še deko, da je samo glava ven gledala in ji nekajkrat natlačla v gobček tist ubogi tablet. Itak ga je nekajkrat ven pljunla, ampak končno potem enkrat tudi pogoltnila.
Sva bili pa danes na cepljenju kjer sem potarnala ravno zaradi teh grobih ukrepov, pa so mi povedali, da obstaja zadeva za razglistenje ki se jo daje na isti način kot npt Frontline ipd. Ne vem kako se reče, treba je samo pazit da se ne daje v istem času kot te zadeve in deluje. Za vse ki ste imeli take probleme kot mi ;)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #23 : 05 November 2007, 17:42:36
Če s tem misliš Stronghold, ima le-ta veliko manjši spekter delovanja kot druga sredstva proti parazitom.



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #24 : 05 November 2007, 17:43:33
Ne ne mislim Strongholda, čisto nekaj drugega je. Želela sem samo povedat, da ja način dajanja na ta princip kot so te "tubice" in se jih daje med dlako.



Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #25 : 14 Januar 2008, 18:38:42
Imam notranjo muco in me zanima kako pogosto jo moram razglistiti. Ali je dovolj dvakrat na leto? Ali celo samo pred cepljenjem? Ko sem jo prvič razglistila, sem uporabila Biovermin pasto, ki mi jo je dal veterinar. Ali lahko to uporabim pri naslednjem razglistenju? Tako kot prvič (3 dni enkrat na dan)?

Mačji žur! :)


mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #26 : 25 November 2008, 16:17:04
Se mi zdi, da bo tole kar pasalo sem, čeprav je tema že starejša.
Tole bom kopirala iz sosednjega foruma, ker se mi zdi zanimiva zadeva, sploh za male nebogljene mucke ali pse, ki so polni glist.
Kopiram iz mojpes.net:

Zadnje čase je kar veliko teh tragičnih primerov zaradi okužb z glistami. Jaz se pa ravno ukvarjam s tem kako naj razglistujem svojo kobilo v prihodnje, saj so klasične paste proti parazitom, zelo obremenilne za organizem in praktično naredijo več škode kot koristi, sploh ker se jih daje preventivno. Uničijo namreč črevesno floro do amena, pa če so gliste tam ali jih pa ni.

V glavnem našla sem eno zeliščno različico za odpravljanje notranjih parazitov, ki se lahko uporablja tako za konje, pse in mačke seveda v prilagojenih količinah. Je pa zadeva veliko bolj blaga od klasičnih antiparazitikov, saj jo je treba dajati 5 dni zaporedoma in odpravlja zajedalce postopoma v roku 14 dni do 3 tedne. Razmišljam, če bi bila zadeva primerna za take uboge mačje mladiče...ker kot si jaz predstavljam, delujejo ta zelišča tako, da postopoma ubijajo zajedalce, kar verjetno pomeni, da gliste ne morejo spustiti take velike količine strupa v telo mucka. Oziroma vsaj ne vse naenkrat. Mogoče ni bi bilo slabo povprašati kakega veterinarja za mnenje. Jaz pa se bom tudi malo pozanimala pri uvozniku teh zelišč...
Zelišča v bistvu učinkujejo tako, da naredijo v telesu neprijetno okolje za zajedalce, ki potem sami zapustijo telo, kar pomeni, da sicer pridejo ven živi (torej v obdobju 14 -21 dni), ampak najdeni muci so itak vsaj toliko časa v karanteni in potem bolj redno čistimo pesek pa je. Zelišča sicer ne odpravijo vseh zajedalcev v eni potezi (jih pa približno pol), lahko pa seveda ponovimo razglistenje s kemičnim sredstvom ala Zantel, ko se muc malo okrepi, da se dokončno spuca.

Zelišča se lahko kupi oziroma naroči prek spletne strani

http://www.holistic-horse.net

Gre pa za izdelek Parasite Repel http://www.holistic-horse.net/PR.htm, ta je sicer za konje, ampak je povsem enake sestave kot Blooming Pets Parasite Control http://www.holistic-horse.net/BPPC.htm, ki je namenjen psom in mačkam.

Konjska doza se +++ bolj splača, saj dobiš tako kar 250 ml za 17,75 € , namesto 100 ml za 13,50 €.

Ker zadevo prodaja punca s katero se tudi osebno poznava, je za nakup obljubila popust (naj se omeni moje ime pri naročilu - Damjana).

Se pa opravičujem, ker je malo zmešano med sabo, namreč to so trije posti prekopirani sem. No pa važno je bistvo. Ko pa še kaj izvem, pa sporočim!



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 26 Julij 2010, 16:06:59
Naši dobivata bademith ali nekaj podobnega, pasto.Na cepljenju pa sta dobili tabletko.



Sims

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 09 Avgust 2010, 07:18:46
Poleti obvezno razglistimo na 30 do 35 dni z ampulo notranje zajedalce, saj so muce zunanje in precej lovijo. Pozimi zadostuje na 2 ali 3 mesece.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 02 Maj 2012, 19:55:07
Mi prepiše nekdo, ki ima Pratel tabletke doma iz navodil kak ose dozira? Bi mogli naše mačkone, pa imam samo tablete brez navodil... :-[