Razglistenje

Lilit · 48251

Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #30 : 02 Maj 2012, 19:58:47
1 tbl na 10 kg.

battito animale


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 02 Maj 2012, 21:15:11
Hvala Lilit! :)



momokika

  • Gost
Odgovori #32 : 14 Oktober 2012, 10:26:34
Jaz bi mela pa še eno vprašanje jaz mojemu Mjavu, ki je zunanji maček in ima kar pogosto gliste dajem eno tako pasto proti glistam v hrano samo problem je da jih potem spet dobi in zdaj ta pasta (imena se trenutno ne spomnim) včasih pomaga včasih pa ne. Kaj mu naj še dam?  ???



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #33 : 14 Oktober 2012, 11:43:08
Mi dajemo celi bandi tablete na vsake 3,4 mesece - pratel, zantel, milbemax (tega mački radi pojedo, ker je z okusom govedine). S tem da ti protiglistni pripravki ne delujejo preventivno, sam pobijejo kar je že v telesu.



briyanna

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 23 November 2012, 12:54:26
moj mačkon je prejšnji teden dobil eno pasto, ki mu jo je veterinarka izstisnila v gobček...in potem je cele kupe "nasral" te nesnage...



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #35 : 05 Avgust 2014, 10:50:11
Živjo, imam eno vprašanje..najprej morem poudariti, da vsekakor nimam blage veze o mačka...sem bolj pasji tip  ;)..ampak že nekaj časa k nam hodi sosedov muc in ker smo se seveda navezali nanj mu dajem za jesti..dobil je ovratnico proti bolham (foresto), vendar je klub ogormni količini hrane (predvidevam, da dobi doma, pri nas, pa še kje) še vedno presuh..bi znal bit problem v notranjih zajedalcih mar ne? Imam pasji pratel...je to primerno tudi za mačka? Ali obstaja tudi mačji pratel? Pa zanima koliko naj mu dam..Seveda pojma nimam koliko kg ima maček  :-[...Da ne govorim o tem, da je nonstop poškodovan...verjetno ga napadajo ostali mački..kakšna ideja kako mu lahko oskrbim rane? Ker načeloma se ful pusti..ko še ni imel ovratnice sva mu pobirala dol klope brez težav...ampak ne vem s čem se sploh lotiti tega..s koloidnim srebrom, kakšno kremo?
Pa prosim brez obsojanja še enkrat maček je SOSEDOV..jaz ga v hiši vsekakor ne morem imeti...imam psa...



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #36 : 05 Avgust 2014, 11:34:04
Vem da so ene tablete za mačke in pse, sam ne vem če za pratel tud to velja, sicer pa je doza ponavadi ena tableta za 10kg, tako da če se tako fajn pusti šlatat ga kar stehtaj pa boš videla. Mački polni glist imajo ponavadi napihnjen trd trebušček, tako da je suhost verjetno povezana z mačjo gonjo, poškodbe tudi, ampak razglistenje itak nikol ne škodi. Ker čipa verjetno nima, ni nikjer dokaza da je sosedov, tako da se brez problemov z zavetiščem zmeniš za kastracijo in označitev prostoživečega mačka ter vrnitev na lokacijo. Je v enem dnevu fertik, zastonj in zmanjša možnost za poškodbe v povezavi z gonjo, nove mladiče, smrt...Tako lahko tud ostale mačke zrihtaš pa "lastniki" sploh ne vejo, sam mal se sprašujejo kje so mački lazli, da so po trebuhu srebrni/modri/zeleni  ;)



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 05 Avgust 2014, 16:40:24
Mislim, da so Zantel za pse in mačke - ampak moje jih res niso marale, se zelo hitro raztopijo če jih npr. zaviješ v kos klobase in so glede na reakcije mojih 3eh ogabne. Jim veliko lažje dam Droncit - okoli 10 eur za 4 tablete

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #38 : 05 Avgust 2014, 18:20:42
Milbemax tabletke za muce, so zelo majhne, delujejo proti glistam, trakuljam in srčni glisti. Kar pa se ran tiče, zelo dobro deluje Cinkova pasta.



Asha_

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 05 Avgust 2014, 23:19:49
Pasji pratel lahko daš mačku. Včasih je bilo zdravilo registriramo za oboje, zdaj se jim vec ne splaca.
Doza je ista - 1tbl na 10kg, povprecni macki dajemo pol tablete.




Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 21 December 2017, 16:07:11
Eno  vprašanje.

Imam novega mucka (rodovniški maine coon) pri vzrediteljici je dobival Zantel, ki je tudi proti giardiji, sama pa sem kupila stronghold.  A mislite, da bi bilo boljše, da kupim še ZANTEL? Kolikšna je verjetnost, da zdrav, notranji muc dobi giardijo, če je bil pri vzrediteljici vseskoz tretiran proti njej? Imamo sicer dva psa. (popolnoma zdrava, cepljena, razglistena)


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 21 December 2017, 17:30:30
Sem govorila z vzrediteljico, jutri grem po Zantel. Hvala vseeno  :-*


1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 27 December 2017, 09:20:31
Giardia je res hudič. :/ Mi preden smo dobili našo psičko je bila dvakrat razgliščena. Po prihodu k nam je imela prebavne težave. Smo šli do veta in dobili Zantel 5 dni zapovrstjo(ravno zaradi suma na Giardio). Potem razgliščanje na 14 dni. Vseskozi smo imeli občasne težave s prebavo. Smo sumili alergije. Vmes smo jo dali še na antibiotike+še ena kura Zantela, ker je imela v blatu malce krvi. Pri cca 5 mesecih smo jo dali na ultrazvok trebušne votline. Takrat nam je bila predlagana surova hrana in pregled blata. Ko smo prešli na surovo hrano se je blato praktično čez noč popravilo in bilo ok, tako da smo mislili, da je to to. Smo pa kljub vsemu imeli doma napotnico za pregled blata in ga tudi dali. Giardia je bila potrjena. Antibiotiki 5 dni+3 dni Zantela. Pa čez 14 dni še enkrat Zantel.
Skratka meni osebno je žal, da nismo tega že prej pogruntali, ampak sem bila 100%, da če jo razgliščamo na 14 dni in da če je 2x dala čez terapijo za Giardio, da to ne more biti. Pa sem se zelo zmotila. Zato sedaj vsakemu ob ponavljajočih težavah predlagam pregled blata. Tale zajedalec je res lahko trdovraten.

Če pa ni težav pa mislim, da ni take skrbi kar se tiče Giardie. V primeru težav pa tudi Zantel ni 100% in so včasih potrebni tudi antibiotiki, sploh pri mladičih naj bi bilo tako. :-\

Mi smo jo po terapiji dali še enkrat na pregled, je bila negativna in jo planiramo v kratkem še enkrat testirati.