tečaj striženja psov

greg1 · 20491

greg1

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
: 08 Marec 2009, 13:49:14
ali mogoče kdo ve, kje pri nas se lahko naučim strižt pse?



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1 : 08 Marec 2009, 13:52:21
Koštrun izvaja tečaj kolikor jaz vem. Na njihovi strani si malo preberi. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


greg1

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 08 Marec 2009, 13:55:18
ne ne. to sm se pozanimu. ni vredno denarja, ki ga vzame. frendica, ki se je pr njem učila je rekla, da je predrag za neznanje, ki ga deli drugim. baje je komi s tečaja prišel in že druge uči. rabim nekoga s prakso, ki ne bo samo vleku denar, ampak res kaj znal. vseen hvala.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #3 : 08 Marec 2009, 13:59:47
Drugega mislim, da ni. Bo potrebno v tujino.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 08 Marec 2009, 14:44:04
V kranju, v Šapci imajo med storitvami omenjene tudi tečaje striženja.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 08 Marec 2009, 16:20:36
V Izoli, salon Taček.



wrangler

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 13 Marec 2009, 23:23:06
Poznam kar nekaj ljudi, ki so se šolali v Koštrunu in so zadovoljni in dobro delajo pse. Itak so pa važni kilometri, ne to koliko si dal za tečaj, ker v tujini boš dal še veliko več in to za veliko manj. Tko da greg najdi si super zastonj človeka, ki te bo v tednu naučil pse strižt. :) pa velik sreče...



beauci

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 21 April 2009, 17:48:45
Ne verjamem, da te bo kdo naučil nege-striženja  psov. Začni s svojim psom, nato s prijateljivim,  (seveda zastonj) in tako dalje.......Sčasoma bo že šlo. Pa še malo pasje psihologije in čez pet let boš dober. Samo za razmislek, poklicna frizerska šola za ljudi zraja tri šolska leta (brez nege ušes. krempljev, brez grizenja ..........)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #8 : 21 April 2009, 18:40:50
Osebne izkušnje - začneš sam, prebereš sploh na kakšne frizure in s kakšno opremo je treba pse stričti. Potem imaš za samo kilometrino glede pasje kozmetike in krtač, glavnikov, ...
No potem pa rabiš enega profiča, ki striže še dolgo let in dejansko obvlada striženje in pasjo psihologijo. No profiča rabiš zato, da te popravlja pri striženju, samo z gledanjem se ne naučiš ama baš ništa. Praksa, praksa praksa.  :) Od prvega dne. Tečaj, kjer ti pustijo samo gledati kako strižejo, ni vreden nič. In tudi v mesecu dni se neboš naučil striženja, lahko se edino naučiš držati škarje :) Ostalo pride z prakso.
Tako da če veliko treniraš se da v roku parih mesecev kar lepo napredovati, posebno če strižeš različne pasme. Aja pa še to, problem večine ljudi ni to, da se naučiš stričti, ampak da se naučiš biti potrpežljiv, da pomiriš psa  in da ohraniš hladno kri ne glede na karkoli.


Zaza123

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 23 April 2009, 16:12:12
ali mogoče kdo ve, kje pri nas se lahko naučim strižt pse?

Tudi pa mene to zanima (in koliko stane denarja).  ???

Zanimljive vsebine na http://www.ozi.si


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #10 : 27 April 2009, 14:07:00
Jaz sem se začela učit na moji psički. Pa preko DVD-ja za striženje moje pasme. Potem pa improviziraš, gledaš pričeske in sprobaš sam.. počasi pa veliko prakse.. :P ;)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #11 : 27 April 2009, 14:51:23
Vsekakor nieostavno, sam sem, do sedaj skoraj doktoriral najprej na krtačah pa kozmetiki, posebej kake razstavne pse striči npr. kodre obvlada silno malo ljudi za popolno petico ostali pa se samo priližujejo temu, sam se pa zadovoljim z striženjem gobčka, tačk .....



wrangler

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 12 Oktober 2009, 17:20:17
Itak je pa največja umetnost ta, da pes med striženjem ne trpi, končni rezultat sploh ni tako pomemben kot to, kako se kuža med opravilom počuti. Sploh če je pes na mizi prvič mora imet dobro izkušnjo. Tko da je treba imet velik potrpljenja, poznavanja pasje psihe pol šele kako strokovno znanje tehnike striženja. To je tazadnje.



lolo

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 12 Oktober 2009, 19:11:49
Živjo :D

Vidim da je po Sloveniji že kar veliko pasjih frizerjev in salonov, tako da me zanima kako se tak posel izplača, je to redna služba al bolj tko za zraven. Že dalj časa me navdušuje nekaj takega. No preden bom js lohk počel kaj tazga bo moralo preteči najmanj 5 let, bogve kaj bo takrat.

Lp in hvala za odgovore

Lovro



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 13 Oktober 2009, 13:34:55
Če računaš 10 EUR na uro, dobiš za 20 dni za 8 urni delavni cca. 1600 EUR, od tega odštej stran za vse prispevke in davke in boš videl, če se splača.

Drugače pa imam jaz komentar na vse tečaje in na vse frizerje. Imam veliko šnavcerko in na netu sem si ogledala ogromno navodil (tudi filmčkov), kako se pravilno trima oz. striže VŠ. Mojo psico mi je v dveh letih striglo, trimalo in brilo več različnih strokovnjakov in vsak na čisto svoj način. O tem, kako eni priporočajo britje za tršo dlako, medtem ko ga drugi čisto odsvetujejo in priporočajo izrecno čisto pravo trimanje (puljenje dlake), za katerega mislim da mi ni treba posebej govorit kako mučno je to za psa, niti ne bom razglabljala.. Sama sem se na koncu odločila da jo bomo sami doma strigli, trimali ipd...  Kar pa hočem povedat je to, da se imajo vsi za neke strokovnjake, ampak v resnici ti pa vsak od teh strokovnjakov svetuje čisto nekaj drugega oz. celo nasprotujoče si stvari.



Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 25 Oktober 2009, 20:58:25
Kok pa prbližn stane tak tečaj? Mogoče kdo ve koliko stane v šapici. Razmišlam da bi šla na tak tečaj, pa da vem kok morm našparat.  :D


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 26 Oktober 2009, 12:32:16
ja,mene tud zanima okvirna cena tecaja


wrangler

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 02 November 2009, 15:34:12
Tečaji so od 1000 eur dalje.
Za TibiQ: vsak ima svoje mnenje glede striženja in trimanja, je pa tko, če se ti v salonu ne da trimat za malo denarja, ker bodimo realni velik pes striman za razstavo bi se delal najmanj 4,5 ur, da bi bil v redu narjen, če ima tapravo dlako in bi to koštalo krepko čez 100 eur. Kdo bo pa toliko dal? Z mašinco pa je lepo narejen v 1,5 do 2 ur s kopanjem vred,ampak to pomeni da dlaka ne bo več trda kot mora bit, ampak mehka.
Trimanje ni nobeno mučenje, dlaka, ki se trima je odrezana, ali odpadla podlanka, tako da trimanje za psa ni mučno, bolj mu je mučno sedeti na miru in gledat v luft, kar pa se dogaja tudi pri striženju in je stvar vzgoje.



greg1

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 16 November 2009, 13:50:58

no ja, 4 in pol ure... veliki šnavcer je lahko potriman v roku ene ure, če to naredi človek, ki že leta trima in ima prakso.



greg1

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 16 November 2009, 13:52:53
aja, pa še cena. tisti, ki računa 100 eurov za trimanje šnavcerja dela za denar in ne za to, da bo pes lep. razumem pa, da računa za 4,5 ure 100 eurov. le kdo trima tako dolgo?



wrangler

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 17 November 2009, 10:22:40
Veš če ti prpelejo psa ki še ni bil triman ga trimaš zelooo dolgo, če je pa redno rihtan ga lahko nardiš tudi v uri ali dveh. Sam razlika je če delaš za razstavo al pa za domačo rabo.  Razlika je tud v tem kako dlako ima pa če je mlad pes ga raje delaš večkrat po malo da se mu ne zameri.
Marsikdo računa že za rihtanje velikega psa (pa ne trimanje) 100 eur, da ne bo pomote. Me pa zanima koliko bi ti računal če bi enga novofundlanca razčesavou in razfilcavou na tleh dve uri (ker ga lastniki že par let niso razčesal), ga kopal v banji ...glede na to da ima tak pes kar nekaj kil. Ga bi delal zastonj?
Aja pa še to...maš mogoče kak manjvrednostni kompleks, ker imaš grozno velik spoštovanja do drugih in krasen odnos. Imaš tak odnost tudi do živali?



all4lhasas

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 14 December 2009, 19:23:29
Zanimivo je brat poste o striženju in trimanju ter o tečajih za pasje frizerje. V tem poslu smo že deset let in nekdo, ki je omenil, da je pomembna kilometrina ima popolnoma prav. Poleg kilometrine pa je potrebno tudi veliko umetniške žilice. Vsekakor sem mnenja, da frizer, ki nima svojega psa, posebno še psa, ki ga je potrebno urejati ne more biti dober pasji frizer. Frizer, ki želi urejati razstavne pse tega ne more, če sam ni razstavljalec in handler. Tudi razstavne frizure se od enega do drugega pasjega stilista razlikujejo, frizura pa je lahko sodniku všeč ali ne, ali je sodniku všeč tip psa ali ne...to je res je.. in nehvaležno delo.
Velikega psa se ne da, tudi ob redni negi potrimati v manj kot treh urah...tisti ki to naredi prej blefira in samo s coat kingom potegne dlako ven pol pa pogliha z mašinco...to so izkušnje in vsakodnevno trimanje.
kar se tečajev tiče, pri nas bomo spomladi če bo vse po sreči začeli s tečaji. Že dolgo se pripravljamo na ta projekt saj ni tečaj samo to, da pride tečajnik v salon in gleda kako se striže...tečaj potrebuje rep in glavo, teorijo in prakso...ta zadeva potrebuje načrt in točno definicijo, kaj bo na koncu tečajnik od tečaja prejel.
In da ne bo to zvenelo kar nekaj...vem kaj delam, nenazadnje sem bila zmagovalka Befor after tekmovanja priznane ameriške skupnosti pasjih stilistov, tretja na evropskem prvenstvu frizerjev v Arenhemu v kategoriji pudlov, v Bratislavi zasedla prvo mesto med višavskimi terierji in četrto v skupini terierjev...



Urla

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 13 Marec 2010, 15:46:10
All4lhasas, približuje se pomlad. Še vedno načrtujete izvedbo tečajev za nego psov? Se namreč zanimam za to.



imortelle

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 18 Junij 2014, 22:20:48
Zdravo,

za vse, ki si želite opraviti kvaliteten tečaj priporočam Saško iz Celja, opravlja individualne tečaje, ima izkušnje in delovno prakso, poda znanje in ne samo branja iz knjig...Obvlada psihologijo živali in to dela s srcem in vse dobro znanje prenaša naprej...sama sem klicala in pisala posvod okoli, ko sem potrebovala info, tudi cena je primerna in ceneje kot drugod...več info na :PASJI SALON TAČKA CELJE( FB)

Polona iz MB