s čim češete svojega psa

čili · 32093

petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #31 : 06 April 2009, 12:17:34


Je ta krtača OK za izčesavanje odmrle dlake,  pri psu s srednjedolgo dlako-nekje med ZP in NO?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #32 : 06 April 2009, 15:35:57
Ja. Čeprav jaz sem imela vedno takega z fiksnimi zobci, ampak mislim da mora biti tudi tale super. Je pa to za vse pse z srednje dolgo dlako - mi smo to imeli za prvo NO in sedaj za bernardinko in mešanca, ki iam tudi podobno dlako kot NO.
Edino to je, če je dlaka malo dlajša, potem izberi tistega kjer so zobci malo daljši in mogoče malenkost bolj narazen. Trenutno imam takega ki ima dvojno vrsto zobcev, ampak nisem opazila nobene razlike od prejšnjega, ki je imel enojne zobce. Imam pa tega, in tudi ta stari ima enako oblikovane zobce. Sem opazila da ima tale na sliki samo ravne zobce, se pravi da je kot glavnik ampak je razlika samo v ročaju... Ampak mislim da bi tudi moralo biti ok.



yazmin

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
  • OLIthePUG
Odgovori #33 : 24 Maj 2009, 00:26:04
Jaz češem svojo bokserko, ki je kratkodlaka, z gumijasto krtačo, pa še to redkokdaj. :-[
Je pa od Konga in je ful fajn, v bistvu tako samo vleče dlake ven, da padajo dol.
Tamalo borderko pa zaenkrat češem s kovinskim glavnikom, ker je tako še mala in jo z glavnikom hitro počešem.

Mogoče ti bo lažje povedal kdo, ki ima psa podobne dlake kot jo ima tvoj.Kakšnega psa pa imaš?

Sibila jz sm to krtaco od konga kupila vceri pri veterinarju na gorkicevi in se to ker mi je bla vizualno ful vsec :) pa se taka prakticna se mi je zdela za v roko :) kaj cem ne morem si pomagat. ko pa sm jo dons testirala sm bla toooooooooooooooooooook vesela da ne morem opisat. krtaca je res vrhunska. ko krtacis psa dlaka kr leti stran noro res. vsem ki imajo kratkodlake kuzke tudi jaz priporocam gumijasto krtaco (znamke kong) se slikca :)


Vsi smo v obcestnem jarku,
toda nekateri med nami
gledamo zvezde.

(oscar wilde)



Tjara*

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 14 December 2009, 18:31:20
Za pudlja recimo furminator ni. Zato naše Tjare s tem ne češem. Jo pa zato z žičasto krtačo, ki ima bolj ostre bodice, brez bunkic na koncu.

Poodles forever! :*


xMatox

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 13 April 2010, 14:01:48
Pozdravljeni!

Doma imam dvoletnega bernskega planšarja. Zanima me, če ima kdo izkušnje z njim in s krtačo furminator.
Kako se obnese na tej pasmi. Mogoče kdo pozna Coat king. Kateri je boljši?

Ker nebi rad kupil krtače, ki mu potem nebi ustrezala, bi prosil nekoga, če mi posodi furminator ali coat king, da sprobam na mojem berncu.
Sem iz Velenja.

Lep pozdrav.
Matej



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #37 : 13 April 2010, 16:11:08
Še enkrat, furminator je edino in izključno namenjen izčesavanju podlanke - se pravi v obdobju ko pes odmetava podlanko. Pika. Vmes, ko psu ne odpada dlaka, nikakor ni fajn uporabljati furminatorja ali coat kinga... mogoče razen če psu konstantno izpada dlaka, recimo gostodlaki psi v hiši. ampak tudi takrat previdno. za obdobja ko pes ne odmetava dlake so za npr. berenca najboljši glavniki v obliki grabljic, meni se na bernardincu super obnesejo.
Furminator pa je zakon, ampak samo ko pes menjava dlako. ti ful hitreje pobere ven podlanko res.

za pudlja pa furminator nikakor ni :):):)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #38 : 14 April 2010, 15:46:36
xMatox jaz ti lahko posodim Furmaster-praktično enak furminatorju, razlika je v ročaju. Potem imam pa še tako krtačo (grablje) z enojnimi, vrtljivimi in kratkimi zobci kot je na fotki zgoraj. Je pa tako s Furminiranjem res ni za pretiriavat in nsplošno s krtačenjem, ker lahko fajn nadražiš kožo (smo to doživeli). Hkrati pa tam pri korenu repa poreže dlako in rabiš kake grabljice.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #39 : 14 April 2010, 16:19:37
xMatox, ti lahko povem izkušnje iz prve roke za bernca  ;)

Jaz zdaj, ko izmetava podlanko izčesavam s furminatorjem, ker ta za moje pojme res krasno pobere podlanko ven. Ampak je pa trik v tem, da moram zaradi gostega kožuha dlako privzdigovati, in postopoma izčesavati ven, ker če krtačim kar po vrhu (tako kot z navadno krtačo), mi furminator lomi zgornjo dlako in ne pobira podlanke. Za med letom pa uporabljam grabljice, z dvema vrstama vrtljivih zobc, se mi krasno obnesejo, ko ne meče toliko dlake iz sebe.

Upam, da sem ti kaj pomagala  ;)

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


xMatox

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 15 April 2010, 19:50:32
Pozdravljeni!

Potem bom res verjetno kupil furminator, da spravim odmrlo dlako ven, kadar bo potrebno.  Imaš Furminator L?
Res se bi zahvalil vsem za pomoč.
Macika, mi lahko natančno poveš katero krtačo oz grabljice uporabljaš za čez leto, ali pa pošlješ kakšno sliko če maš. Je zelo fajn če dobim informacije od nekoga, ki ima takšnega psa kot jaz.

Hvala in lep pozdrav...



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #41 : 15 April 2010, 20:00:37
Jaz imam Furminator M, ga uporabljam še za fantovega labradorca.
Uporabljam pa takšne grabljice, kot so tukaj: http://trgovina.mrpet.si/article.asp?ArticleID=7997. So mi tele grabljice res zelo všeč  :)

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #42 : 10 Junij 2010, 14:19:18
jaz češem z žičnato krtačo in z glavnikom z dvema širinama zob...  mi smo imeli včasih mešanca s srednjo dolgo dlako, smo tudi imeli tako plastično krtačo na takle način (čeprav mislm da je to bolj za kšne dalmatince oz. s krajšo dlako) ampak je bla super ali pa to drugo je taka univerzalna... sicer pa če boš šla v kšno večjo trgovino ti ponavad kr znajo povedat kaj vzet...


js mam tud tako (z ročajem seveda :P :P :P :P :P :P :P :o :o :o :D ;D )sam drgačne oblike je in se bl prilagodi dlaki

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #43 : 28 Januar 2011, 16:11:58
Mene pa zanima kaj priporočate za česanje (vsakodnevno in ob menjavi dlake) za border collie-ko (8 mesecev)?
Trenutno uporabljam krtačo in glavnik z kovinskimi zobci  :).

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #44 : 28 Januar 2011, 19:01:23
za njo uporabljaj kar navadno krtaco... sem pa slisala , da dokler kuza 2x ne menja dlake ni dobro cesat. sepravi prvo pomlad in jesen psa naj nebi cesal.(ker koza in dlaka sele dobivata svojo "pravo" podobo... saj tudi dojancka ne grem cesat ali strict).



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #45 : 29 Januar 2011, 00:06:20
za njo uporabljaj kar navadno krtaco... sem pa slisala , da dokler kuza 2x ne menja dlake ni dobro cesat. sepravi prvo pomlad in jesen psa naj nebi cesal.(ker koza in dlaka sele dobivata svojo "pravo" podobo... saj tudi dojancka ne grem cesat ali strict).

Psa je dobro česati, če ne zaradi drugega zaradi tega, da se navadi česati. Marsikdo mi pravi joj moj pes se noče česat, sploh ga ne morem vredu počesat al pa ga peljejo k frizerju češ naj se on muči z njim. Tako, da česanje je dobro in priporočljivo da se navadi česanja. Sploh pa si ne predstavljam, da recimo ne bi shih tzuja česala do 1 leta na primer ali pa bradice, ker bi se dlaka totalno zavozlala. Bi ga lahko samo še pobrila, pa vprašanje koliko umazanije bi imel pod dlako.

Urša_Doggy krtača naj nima bunkic na koncu, da ne uničuje dlako. Drugače pa borderjeva dlaka ni zahtevna za nego, tako da mislim da imaš vredu česalne pripomočke. :)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #46 : 29 Januar 2011, 08:51:22
Hvala za odgovore. Ja tudi pri moji psički se mi zdi nemogoče, da je nebi počesala (pa sploh nima zahtevne dlake), vendar ko je imela še puh smo prišli iz gozda polni igrlic, listkov... In si jo moral nujno malo skrtačit.

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #47 : 29 Januar 2011, 12:31:07
Hvala za odgovore. Ja tudi pri moji psički se mi zdi nemogoče, da je nebi počesala (pa sploh nima zahtevne dlake), vendar ko je imela še puh smo prišli iz gozda polni igrlic, listkov... In si jo moral nujno malo skrtačit.

Mogoče poskusiš tako, da ko jo obdeluješ z glavnikom daš kakšno kost za grickanje ali kaj podobnega, da se s tistim malo zamoti.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #48 : 29 Januar 2011, 12:47:17
Mogoče poskusiš tako, da ko jo obdeluješ z glavnikom daš kakšno kost za grickanje ali kaj podobnega, da se s tistim malo zamoti.
Sej moja se mi pusti, ker jo že odkar smo jo dobili češem pa kr zaspi zraven.

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #49 : 29 Januar 2011, 13:03:41
Sej moja se mi pusti, ker jo že odkar smo jo dobili češem pa kr zaspi zraven.

Sori, sem malo narobe razumela. :)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #50 : 29 Januar 2011, 13:26:47
Sori, sem malo narobe razumela. :)
Ni problema  ;) :P

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #51 : 29 Januar 2011, 16:58:24
To je za pse s poddlako bilo misljeno... da pocakas na dve levitve psa, velja za pse, ki so zunaj hise-da mu ne sceses vse poddlanke,katera bi ga varovala pred vremenskimi pogoji-krovno dlako pa lahko ceses z glavnickom(samo zaradi zapletenih trav). in ne redci poddlanke pri "mladem" psu. Ze samo zaradi obnovitve koze in dlake.(to mi je svetoval gospod, ko kar dobro pozna pse-meni ni bilo zal, da sem ga poslusala glede huskyce.)
(glede nege shih tzuja;..sama imam tudi dva pudeljcka in vem kaj je trava v vozeljckih, ko rabis kar nekaj casa, da je tak kot je bila pred sprehodom... sploh je veselje, ce se ti skopan pes povalja po trevi in ima pooooolno dlako rozic in trave. ;)).
moja huskyca je z zacetka dobila samo imitacijo krtace (res samo za to , da se je navadila). in zdaj se gospodicna prav rada cese in uziva.  8)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #52 : 08 Februar 2011, 12:18:25
Urša_Doggy vprašaj v border temi s čim češejo pse. Vem, da uporabljajo tudi furminator, ampak mogoče se za mlado dlako, ki še ni taprava kaj drugega bolj obnese.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #53 : 08 Februar 2011, 17:13:30
Urša_Doggy vprašaj v border temi s čim češejo pse. Vem, da uporabljajo tudi furminator, ampak mogoče se za mlado dlako, ki še ni taprava kaj drugega bolj obnese.
Bom vprašala.

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 08 Februar 2011, 17:32:43
Tudi jaz imam Kong Zoomgroom, ker sem slišala da je fajn za kratkodlake brez poddlake... Ampak kaj ko res NIČ ne pobere, in mi krtača samo leži v predalu...
Sem že nekako obupala nad krtačenjem. Me pa zanima, če kdo uporablja tiste krpe za "poliranje" dlake in kako se obnesejo? Rada bi jo vsake tolko prebrisala pa da ji malo umazanije in odmrle kože/dlake dol pobere, samo še nisem našla primernih orodij..



attems

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 25 Marec 2011, 17:21:20
prodaš zoomgroom?:)

You can have no better friend than a dog.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #56 : 25 Marec 2011, 19:29:51
Tudi jaz imam Kong Zoomgroom, ker sem slišala da je fajn za kratkodlake brez poddlake... Ampak kaj ko res NIČ ne pobere, in mi krtača samo leži v predalu...
Sem že nekako obupala nad krtačenjem. Me pa zanima, če kdo uporablja tiste krpe za "poliranje" dlake in kako se obnesejo? Rada bi jo vsake tolko prebrisala pa da ji malo umazanije in odmrle kože/dlake dol pobere, samo še nisem našla primernih orodij..

Ne rabiš posebna pasje....pri dobijo rabiš gumi krtačo, mal drugačno kot je kongova, ima blizu zobce al pa gumjaste rokavice, mokrega psa in gremo naši na čohanje-bojo kar svaljki šli dol. Kako irhovinasto krpo če imaš je kao za sijaj.

Aha pa z gumjasto krtačo gre fajn dol, če je pes vlažen al pa zvlažiš krtačo.
A vidiš tisto modro in dečo rokavico-na drugi strani so pa drugačne ščetine iz gume in je res fajna-vsaj pri dalmiju je bla.

no nekaj podobnega so ščetine na drugi strani pri tisti Nobbyevi rokavici

http://www.pet-gift.net/grooming/combs/20.jpg

http://static.nobby.de/typo3temp/GB/070493bb42.jpg

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 25 Marec 2011, 19:42:47
Ma vsi so zoomgroom hvalili pa evo, nič od njega. Na površje jih že spravi, samo jih ne pobere dol (danes sem jo nakoncu kar z brisačo obrisala. Tele rokavice pa res zgledajo take da se dlake not zataknejo. Ker čeprav je brez dlake se mi goli zdaj ko je topleje-veliko več dlak kot prej, izpadajo, povsod so!

Napiši mi zs. Prodam ali menjam za kaj meni uporabnega. :)



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #58 : 28 Marec 2011, 21:41:06
DOB: zelo dobro je za dlako, ce zmesas vodo in malo kisa. Tako z ovlazeno brisaco "pobrises" odmrlo kozo, dlako in pri tem je menda se zdravilno. Tudi neutralizira vonj. To jaz prakticiram pozimi/jeseni, ce se mi bejba kdaj zasvinja v kaksnem blatu. ;)



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 28 Marec 2011, 21:51:29
Imam mešanico že en čas, ker sem pozabila na to!! Koliko časa je lahko kis zmešan z vodo v flaši od čistila za steklo da se ne "pokvari"? :-[