s čim češete svojega psa

čili · 32247

BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #90 : 26 September 2012, 17:48:57
Jaz sem prebrala da je pasji ZG malo trši od mačjega, pa  bodice so malo večje kot pri mačjem drugače je pa sama velikost približno enaka.

Jaz mislim da ni nič kaj tako izrazito drugačnega da ne bi mogel uporabiti mačjega na psu ali pa pasjega na mački. Sem že videla par slik lastnikov, ki imajo obraten model.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 26 September 2012, 18:34:13
Ni nič boleče  ;)  Po učinkovitosti... prekaša krtače in rokavice (vsaj po mojih izkušnjah)! Moja prav uživa ko jo začnem čohat s tem.

Miško, po slikah neke razlike ni za videti. Razen, da mi pri mačji deluje, kot da ima daljše ''zobke''...



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 26 September 2012, 20:18:27
Ga prodajajo v Zootiku?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #93 : 26 September 2012, 20:46:33
Kako se pa na daljši dlaki obnese zoom groom? Meni je ena prodajalka v zda želela prodati zoom groom namesto furminatorja za  prijateljevega mačka. Mi je rekla, da naj ne mečem stran denarja, ker je ta cenejši in bolj učinkovit. Nisem upala tvegati, ker je bil furminator že sproban in je dal dobre rezultate.


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #94 : 26 September 2012, 21:40:25
Ne, nič jih ne boli, guma je kot kaka masaža, ni trda, jaz občasno tudi dolgodlako psičko s tem počešem, ker ji je všeč, samo nekega efekta ni, razen, da se malo masira in uživa. :)
Meni se zdi, da je mačji manjši?
Drugače pa ga pri nas za mačke ni čez Furminator, tam pa gre res noro dlake ven.



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #95 : 26 September 2012, 22:48:08
Se mi je zdelo  :) Še dobro, da se nisem pustila pregovorit :)


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 26 September 2012, 23:11:08
Jaz sem ga kupila v Mr.Pet-u. Možno, da ga imajo tudi v Zooticu (sicer ne zahajam kaj preveč taj), imajo kar nekaj Kongovih stvari.



mlakarch

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 30 September 2012, 10:39:55
Ali je za beagla primeren tudi furminator?



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 02 Oktober 2012, 11:50:22
Evo jaz mam pa doma in mačjega in pasjega ZG pa prav tako pse in mačke  :D aja pa furminator tud. Kaj naj rečem...vsak je za eno obdobje super  ;) ko se izrazito menja podlanka pri labimixih ne preživimo brez furminatorja IN ZG. Čez ostali del leta občasno furminiram in je ZG edina krtača ki od ostalih (ki jih imamo najbrž vse doma kar obstaja ::)) edina pomaga za krovno dlako. Pri mačkah pa enako v tahudi dobi furminator ampak brez pomoči ZG ne pridemo nikamor. Pri nas je to zmagovalna kombinacija  ;D
Pri mixiki s čivavo izrazito kratke dlake pa itak s furminatorjem bliz ne smem :D tam pa sam ZG. Najbrž bi pri biglu blo enako. Tam bi jaz vsaj za začetek samo ZG (bi znal bit večji učinek kot obratno). Če je možno ga sprobaj enega in drugega.

Razlika med mačjim in pasjim ZG pa je v trdoti (pasji trša guma- mačji mehkejša). Tudi zaradi tega, ker je mačji z daljšimi in tanjšimi igicami. Krtača ne boli (oz. lahko boli vsaka če si z njo grob). Za občutljivejše žvalce ali tiste z malo daljšo dlako je sigurno mačji bolj mehek. Ampak vn poradiraš pa na kratkodlakem psu bolje s pasjim ZG. Doma imam oba, za občutljivo pesiko mam mačjega. Pa kopam jih vse z mačjim (tak se fajn pena nardi 8)). Mačke so pa tko mal bol...uživajo, če jih konkretno gnetem zram pa majo raj pasjega. S pasjim češem tud kunce pa konja...zdj delam čisto reklamo za multipruposal krtačo :D :D :D Ne res mi je fajna, ker je gumo tud fajn umit pa razkužit ko menjam uporabnike (mam fejst občutljivo kobilco).

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #99 : 02 Oktober 2012, 12:31:01
O pod tole se pa čisto podpišem.
ZG + Furminator je zakon kombinacija. ZG je sploh full dober za kratko dlako in za izčesavanje krovne dlake, res še nisem zasledila krtače, ki bi bolje opravila to delo. Uporabljam ga pa tako za mačke kot tudi za dihurje, pes pa ima predolgo dlako.