napad

ursa · 8988

ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
: 27 December 2005, 17:17:33
moram vam povedati, da je danes Aro brez razloga (on je imel razlog) napadel Pajota  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( ubožec šepa in rano ima pod levo tačko....zdajle sem se glih vrnila v stanovanje. Sem ga oskrbovala: zbrisala sem ga s brisačo, mu dala hrano in vodo, razkužila rano in ga božala. Trenutno ubožec počiva v garaži na toplem :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( jutri bodo slike če bom le uspela :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #1 : 27 December 2005, 17:41:59
Ubožec :'( :'( :'( :'( :'(.
Kaj je pa blo Arotu >:( ?
A je rana zelo velika ????
A hudo šepa ????
A si bila zraven , ko seje to zgodilo ????
Ko se bo pa ubožček(Pajo) zbudil mu pa pripopaj 10000000 :-* :-* :-* :-*! ;)


lp Jure


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #2 : 27 December 2005, 17:45:27
ja nevem mogoče je kje našel kakšno kost ali pa kruh ali pa.....kaj veš  :-\

rane še nisem videla, ker nepusti prijeti tačke :-\ sem samu uzela robček ba ga dala tja pod nogico...čez nekaj časa sem pa robček ven vzela pa je bilo na robčku malo krvi....še sreča da moj ljubček ni krvavel

ja šepa pa tm nekje srednje :'(

bom mu dala točno toliko poljubčkov ;) (časna lopovska  ;D)

zdajle čez 10 minut pa grem k njemu.................drugače mu pa v garaži ni dolgčas ker mu družbo dela Kala :)


A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Zala

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 2
  • moj moj:)
Odgovori #3 : 27 December 2005, 18:10:53
no urša upam, da bo kuža v redu ;)
če ima pa rano mu jo pa oskrbi tudi če mu je neprijetno

Zala & Ares


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #4 : 27 December 2005, 18:24:01
Urša,če ti ne pusti prijet/pogledat tačke,mu z povojem/cunjo na rahlo zaveži gobček,tako da ne mora ugriznit,če bi ga slučajno zabolelo.Rano mu lepo ščisti(z fiziološko raztopino-če jo imaš).

LP,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #5 : 27 December 2005, 18:28:57
A potem (bolj,ko ne) veliko šepa  :o :o ??? ?

Ubožček`mali´ :'( , držimo pesti in tačke , da bo kmalu bolje in da, bo čimprej lahko normalno hodil :) !



lp Jure in pesjanarji ;)


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #6 : 27 December 2005, 18:35:49
ursa...samo opozorilo glede na to,d a je Pajo zdaj noter Aro pa predvidevam zunaj....da že spet ne bo kaj...lubusumje pa te stvari!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #7 : 27 December 2005, 19:04:45
ja vem imam veliko izkušenj z ljubosumjem  :-\ zdajle pa sem mu naredila dekico  in teček k njemu da ga pokrijem ob tem bom pa še pogledala kje ima ranico

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 27 December 2005, 23:53:34
ursa bogi pajo :'( se od mene mu daj  :-*
vidis jaz pa sem se ze sprasevala, kako ti uspe imeti dva samca, pa nikoli prepira :-\
zdaj bos nekaj casa full mogla pazit, ko bota skupaj, da vidis ce je stvar pozabljena, da se ti ne bota kje se enkrat stepla :-\


Lanyca

  • Gost
Odgovori #9 : 27 December 2005, 23:59:33
Joj bogi pajo. :'(
Upam, da se bo hitro pozdravil.
Pošlji mu  :-* :-* :-* :-* :-* :-* od mene 3 pa od Lane 3.

Lp :D



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #10 : 28 December 2005, 07:14:27
 :'(
vse zaželjene poljubčke bo dobil  :-* ;)

danes ga bom prijela in ga probala spraviti na hrbet da vidim kakšna je rana. Ali veste ker nimam tega raskužila ki ga je omenila Rinchy s čim lahko še namažem rano?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #11 : 28 December 2005, 08:32:54
evo!
rana je ob strani nogice. Zgleda da mu je Aro malo mesa nekaj odtrgal :'(. Pa kmok ma tale nš Pajo nesreče...danes zjutraj ko sem se odpravljala na sprehod sta na naše dvorišče prišla dva samca (Medo in Vid)  in sta ubožca napadla :'(...nasrečo mu ni bilo nič :) potem sva šla pa na sprehod je pa tko tekel  :o :o :o :o :o :o :o  aja.....pa ko sem prišla v garažo je bil že pokonci in je skakal po garaži ;D ko sem pa prišla v garažo je pa čist ponoru in sploh ni več šepal in lažal :D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #12 : 28 December 2005, 09:04:15
:'(
vse zaželjene poljubčke bo dobil  :-* ;)

danes ga bom prijela in ga probala spraviti na hrbet da vidim kakšna je rana. Ali veste ker nimam tega raskužila ki ga je omenila Rinchy s čim lahko še namažem rano?
Imaš mogoče Scinsept? To se dobi pri veterinarju(čeprav bolj neradi dajo).Je pa rastapina za dezinfekcijo in vsebuje antibiotik,da se rana hitreje celi.
Drugega pa zaekrat nevem,bom probala mal po internetu pobrskat.

LP,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #13 : 28 December 2005, 09:31:52
Uporabiš lahko vodikov peroksid (dobiš v vsaki lekarni), še bolje je če kupiš fiziološko razstopino in z tistim izpiraš in daš potem čez kakšen hidrogel recimo Intrasite ter obliž. Dlako v okolici malo postriži, da ne prinese dlaka vse svinjarije v rano. Če se rana gnoji je okolica rane rdeča in tudi vroča, pojdite k veterinarju!

Vso srečo.

Nina



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #14 : 28 December 2005, 09:39:53
hvala vama za nasvete...dlako v okolici bom postrigla in rano razkužila z vodikovim peoksidom ker ga imamo doma ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #15 : 28 December 2005, 14:55:38
Rana na nogi je lahko zoprna, ker se lahko naredi žep - navzven zgleda samo luknjica, v notranjosti pa je večja poškodba tkiva, ki se lahko tudi grdo zagnoji. Rano  je potrebno izprati tudi od znotraj, to bi sicer lahko naredila sama z brizgo (brez igle seveda), vendar glede na to, da se ti pes ne pusti niti pošteno pogledati, tega ne boš mogla - torej pojdi lepo k veterinarju.
Pa še to. za pretep sta vedno potrebna dva, ponavadi ga izzove ravno tisti, ki jih potem dobi. Zato je vsako pomilovanje tepenega odveč. Meni se recimo psice skorajda ne stepejo več, odkar so enako kaznovane tiste ki tepejo kot tiste ki so tepene.


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #16 : 28 December 2005, 15:14:37
Lanabela ... zanimiva teorija ... ki je tudi zelo verjetna ni pa seveda vedno resnična :)

Če pogledam tvojo teorijo... potem gre stvar nekako takole ... enkrat se recimo stepeta zaradi kosti ... ko "napadeni" vidi da se mu bolj posvečamo zaradi tega dogodka lahko "ugotovi" sledeče ... če bom izzival za pretep toliko časa da bo do pretepa prišlo se mi bo moja draga lastnica bolj posvečala  ;D

Torej smo v končni fazi spet krivi lastniki ki ne ravnamo pravilno ob takih dogodkih... naravno se nam namreč zdi da naderemo "napadalca" in ujčkamo kot otročička našo "žrtev" ... kot pa je lanabela rekla ... za prepir sta vedno potrebna dva, če bi se eden od njiju umaknil oz. nebi izzival do prepira nebi prišlo :)

Mogoče kdo od vas staršev lahko to celo prenese na človeško vzgojo ;)

LP, Črt



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #17 : 28 December 2005, 15:42:11
Naj samo navedem dva svoja primera:
- alici je bilo dolgčas, ko je na tekmah čakala da bo prišla na vrsto. našla si je imenitno zabavo - izzivanje drugih psov (najraje borderjev) tako lepo potuhnjeno, da nihče ni nič opazil. Sploh se ni premaknila, svojo žrtev, ki je bila tako kot ona privezana, je samo sem ter tja izzivalno pobuljila, komaj opazno pokazala zobe...izzvani pes je bil besen in ko je dobil priložnost je "povsem brez vzroka" napadel. Za to je bil kaznovan ( kar je bilo Alici v neizmerno veselje), če pa je kdo ubogo nedolžno dete še pomiloval pa sploh.
- bela je izgubila svoj položaj v krdelu, prej je bila druga, pa so jo degradirale na predzadnje mesto, s čemer se nikakor ni mogla sprijazniti. Na videz, so se psice brez vzroka spravljale nanjo, jo lasale in včasih tudi malo naluknjale. Potem so bile seveda kaznovane, Bela, boga boga pa je bila lahko v sobi, pa pocrkljana je bila.. dokler nisem opazila, da v bistvu pretep sama izzove. od trenutka, ko je bila ob pretepu kaznovana enako kot napadalke, so se napadi nanjo nehali - ker se ji ni več splačalo izzivati.

Psi ne napadajo brez vzroka, vendar mi zelo pogosto vzroka ne opazimo. Primerjava z otroki je v tem primeru povsem na mestu.


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #18 : 04 Januar 2006, 12:47:02
Aro in Pajo sta že zelo dobra prijatelja  :D

nekaj za vas

Kaj storim ko se psa stepeta?

Ko se psa stapeta pogosto delamo napako, da kričimo na psa. To se je meni zgodilo v te primeru (postala sem panična). Ko se psa stepeta je najboljše, da če smo na sprehodu, da gremo naprejin pustimo, da se zmenita.

Če sta psa na vrvici in renčita drug na drugega je huda napaka da je povodec nategnenj ker to psa še bolj spodbuja in je čedalje bolj napadalen.

Kaj potem po pretepu ko sta domača psa skregana?

Po mojem mnenju je, da ju nekam damo tako da se drug drugega gledata ampak morata biti  dovolj narazen, da se ne stepeta. Jaz sem naredila tako da sta bila zunaj 3 metre narazen in nekaj časa sta renčala potem sta se pa po nekaj dneh spoprijatelila. Potem pa ju spustite skupaj in v začetku ko bota spuščena skupaj bosta malo renčala a ko bote odšli na sprehod pa se bi morala spoprijateliti.  :)


(ta tekst sem napisala po mojih izkušnjah ;) in kako sem jaz naredila)

lp ursa


A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Lanyca

  • Gost
Odgovori #19 : 04 Januar 2006, 13:00:52
Ja pri nas v pasji šoli je enkrat tudi bilo, da sta dva psa renčala. In so se lastniki drli in ju vlejli narazen pa je rekel, da naj ju pustijo, da se naj zmenita sama.
Tudi jaz se strinjam s tem seveda če ni prehudo, če se malo stepeta ni nič narobe ju je najbolje pustit, da se zmenita če pa je en pes grozno napadalen, pa seveda ne moremo pustitui, da tisti pes poškoduje našega in se jasno moramo vmešati.
Drugače si pa to lepo napisala. ;)


Lp



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #20 : 04 Januar 2006, 21:35:04
Pa še to. za pretep sta vedno potrebna dva, ponavadi ga izzove ravno tisti, ki jih potem dobi. Zato je vsako pomilovanje tepenega odveč. Meni se recimo psice skorajda ne stepejo več, odkar so enako kaznovane tiste ki tepejo kot tiste ki so tepene.

Lanabela,

tale tvoja teorija je več kot resnična. In kako to ornk deluje, ko psici pogruntata, da sta obe enako kaznovani. Ne vem, zakaj so ljudje mnenja, da je potrebno poraženca ujčkati. Oba fajn s cajtngom čez tiste pametne zavaljene ritke, vsako v svojo sobo pa ene tri ure v osamo in je tak blažen mir, da človek ne more verjeti. Jaz tole prakticiram, če se mi slučajno samo malo grdo pogledata. No, potem je kazen milejša, ampak vseeno ju spomnim, da ne pozabita... ;D

Urša, oprosti, smo ti "zavzeli" tvojo temo. Želim, da čimprej okrevate in da nebo hujših posledic. Pa ubogaj Lanabelo. Tole z žepkom zna biti zelo huda zadeva. Moj prejšnji mastino je imel  žepek od poškodbe na tački in se mu je čez čas v tisti stoječi krvi zaredila ena bakretija ( pozabila ime ), ki ga je stala življenja.  :'(

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #21 : 05 Januar 2006, 07:13:14
ja moja smotka sta bila potem oba enako kaznovala  ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #22 : 05 Januar 2006, 13:29:47
Meni teorija, da pustimo psa, da se sama zmenita ni posebej vseč (čeprav je dejansko pri neizkušenih lastnikih to bolje od panike, saj z nepravilnem ravnanjem zadevo samo še poslabšajo)
Jaz si množičnega pretepa pri šestih psicah niti pod razno ne morem privoščiti. Še zlasti, ker je pri psih v krdelu ponavadii tako, da gredo vsi na enega in ko se kaj takega zgodi jih je izredno težko ustaviti. Ne bom pozabila primera nekega musherja, ki je z izposojeno vprego huskijev tekmoval na Iditarodu, šlo mu je zelo dobro, bil je nekje pri vrhu, ko so se mu nekega večera psi stepli, vsi so šli na enega. Gospod je napadenega psa rešil (naravnost neverjeten podvig) vendar je imel roke razmesarjene in do kosti segrizene - rokavice je moral dati dol, če je hotel prerezati in razplesti jermene.
Pri meni se psice se lahko rangirajo med seboj kolikor jih je volja z igro, renčanjem, buljenjem, kazanjem zob... kakršno koli grizenje ali lasanje (ki je pri samojedih še prav posebej priljubljen način kaznovanja nasprotnika) pa je strogo prepovedano in hkrati edina stvar, za katero si lahko prislužijo tudi fizično kazen, če ne odnehajo na besedo.
S tujimi psi na nevtralnem terenu pa se tudi rangirati nimajo kaj.
Pretepače lahko dokaj varno spravimo narazen, če nanje vržemo deko ali kaj podobnega, postavimo med njiju kolo, stol ali kaj podobnega, ju polijemo s kisom... Mrzla voda včasih krasno učinkuje, včasih pa čisto nič. Žal navadno nimamo pri sebi nič, tako da lahko čakamo, kdaj bosta šla sama narazen, v res hudih primerih pa ju poskusimo ločiti, taku da ju dvignemo za rep ali zadne noge. če se pri meni slučajno stepejo psice med sabo (kaj hujšega že zelo dolgo ni bilo) zgrabim tisto ki je zgoraj za kožo na vratu in hrbtu in jo pošteno natresem, ne preveč nežno postavim na tla, kjer mora dati prostor (če noče in se hoče tepsti naprej, postopek ponovim v bolj grobi obliki, to zanesljivo deluje) in potem lepo po vrsti do taspodnje. Potem morajo nekaj časa ležati in biti čisto tiho, nobenega renčanja in izzivanja. Če so pridne, je zadeva potem pozabljena.


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #23 : 05 Januar 2006, 15:26:35
Jaz psa nikol več ne pustim,da se v pretepu sama zmenita :-\.Ko se mi je 1letni mešanec zagnal v Rona :-X...ko čakahš da se zmenita in ko enkrat cvili eden,dlaka frči po zraku,se ne gremo več.
Enostavno svojega psa potegneš stran,če ne gre katrega brcneš v trebušno prepono in pri meni je pomagalo.Enega v pesjak,drugega pa privezat greš noter in jih ne pogledaš več.
Hvala bogu sta s tistim psom spet vredu kolega...čeprav je mali strup,ker ni imel nobene socializacije :-X

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lanyca

  • Gost
Odgovori #24 : 05 Januar 2006, 16:32:34
Jaz psa nikol več ne pustim,da se v pretepu sama zmenita :-\.Ko se mi je 1letni mešanec zagnal v Rona :-X...ko čakahš da se zmenita in ko enkrat cvili eden,dlaka frči po zraku,se ne gremo več.
Enostavno svojega psa potegneš stran,če ne gre katrega brcneš v trebušno prepono in pri meni je pomagalo.Enega v pesjak,drugega pa privezat greš noter in jih ne pogledaš več.
Hvala bogu sta s tistim psom spet vredu kolega...čeprav je mali strup,ker ni imel nobene socializacije :-X


Ja pa saj lahko sam presodiš kako je. :)
Če se psa res tepeta in stazelo jezna eden na drugega in agresivna ju valda ne bo noben pustil naj se zmenita sama. ::) Lahko se še resno poškodujeta. :-\
Če pa recimo ma en igračo(tako se nam je zgodilo) pa drug pride pa malo zarenči, ker hoče igračo, pa mislim, da ni treba skakat med psa.Ko je en pes na Lano zarenčal, seveda ga poznam nisem nič naredila, Lana pa mu je takoj odstopila svojo igračo. :)
Seveda če gresta psa dalje od renčanja se grizeta, nevem kaj še ju moramo na razen spravit. ;)


Lp :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #25 : 05 Januar 2006, 16:59:08
T.M.T: če se le da se izogni vlečenju psa iz pretepa. Lahko se zgodi, da pri tem narediš zelo grdo raztrganino tam, kjer bi bila sicer samo luknja od zoba.Tudi brcanje je precej dvorezno, pri nekaterih deluje, druge pa žal samo še bolj razkuri. Z brco - zlasti v prepono -  lahko psa tudi nevarno poškoduješ (vem za primer, ko je psička po nerodni, niti ne prav močni brci poginila). Mogoče bi bilo bolje, če ne gre drugače psa premlatiti z vejo, metlo ali jermenom po možnosti čez gobec - zgleda grdo, vendar je vseeno manj nevarno od brc.


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #26 : 05 Januar 2006, 17:32:17
še ena slaba novica  >:( :(

deda je bil včeraj na sprehodo z Arotom in PAjotom. In veste kaj se je zgodilo? 4 psi so ju napadli  :o ampak sta imela še vedno premoč  :o klali so se deda pa jih je vlekel narazen...in so se kar še tepli...pajota so vsi napadli aro mu je šel pa v pomoč in se je klalo 6 psov naenkrat  :o trije na arota 1 na pajota....aro je dva že ugnal ampak ko je prišel tretji pa ga je zgrabil za glavo in ga malce poškodoval  :( >:( pajotu ni pa nič..... :-X

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #27 : 05 Januar 2006, 19:34:39
Mi imamo že kar nekaj napadov za nami.......

1.- hodimo na sprehodu iza ovinka pridrvi AM in vum takoj od zadaj na rondota. Problem smo rešili lamper vode na glavo obema...in sta hiter spustila. Rondota v avto in pod hitro na kliniko....posledica: šivan po glavi, ogrižen po nogah, zašita pleča, in najhujše agresiven do samcev.
2.- že spet smo na sprehodu. seveda tukaj pri nas psi hodijo sami na sprehod.NE VSI. greva midva z rondotom pride nasproti bernc....rondota z pribolškom usmerim pozornost name, povodec sproščen, vse vredu....nakar začne pes skakat okoli naja in izivat kao on lahko leta naokoli ti moraš biti pa pripet...rondo ga ignorira. jaz psa sicer odženem stran z kamni....ampak naslednji dan ko smo ga zopet srečali je bil rondo spuščen in sta se povohala...vse vredu, potem pa karr naenkrat predvidevam od prejšnega dne rondo skočil na njega...mi je ena ženska pusti jih naj se zmenita.....o pa jade.......berncu že ne bo nič, ker ma toliko dlake Rondek jih bo pa fejst fasal....grem zraven in samo bundo vržem jima na glavo. posledica: majhna ranica!
no bilo je še ene par pretepov. ampak nikoli pustit, da se psa sama zmenita, ker neveš kako hitro kaj odreagira drugi pes! samo, da se začne jima kej vržemo na glavo ( s tem ne mislim, da mečemo kamne ali pa kej takega) kot je bilo že zgoraj napisano bundo, deko, pulover....karkoli, da pes doživi neko presenečenje in psa spusti! jaz vem za rondota, da če se začne tepst ne bo odnehal....in če je pes ta drugi močnejši jih bo nakasiral rondo, če je manjši pa tisti kuža!
Za vse te pretepe, kio sva jih dala skozi z rondotom so vse krivi lastniki psov, ker jih pustijo same šetkat po vasi....ko jim pa račun prineseš...ja takrat pa psa ne srečaš več nikjer...samo saj so skos novi psi!
ja tole z brcami...jaz raje kaj vržem čez glavo, da je šok...ker psa ki ga brcneš lahko, da pes ne pokapira od kje je prišla brca in smatra to kot za brco od drugega psa in lahko še bolj znori!

sicer pa Rondo je priden fant...je agresiven samo je pogruntal, da niso vsi psi isti! in nekatere sprejme brez problema! Stanje se je res izbolšalo od srečanja naprej kljub temu, da je bil na samem srečanju pripet. in pa zdaj ko ima Teja še Gala je precej drugače!


no drugič še kaj....zdaj pa gremo še malo za šolo narest ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras