Privezovanje psov in kazen - OBVEZNO PREBERI!!!

malinovec · 262131

miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #480 : 31 Maj 2011, 14:00:23
Sej mišljeno je kot davek za vse  ;) In ne bo zaživelo, ker se bojo vsi nelastniki piz*** do amena. Ampak da rabijo denar za redarje je pa dobra, če vsak redar kaznuje 4x za odvezanega psa pa 4x za nepobran drek ima plačo pokrito, samo delat je treba  :P

Če govoriš o tistem predlogu glede komunalnega prispevka na psa, je mišljeno, da se bo pobiral od lastnikov psov in ne od vseh državljanov.  
http://www.zdruzenjeobcin.si/index.php?page=novice&action=more&page_id=1067

Citiraj
Taksa bi bremenila lastnika živali, so se po razpravi strinjali udeleženci.




Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #481 : 31 Maj 2011, 14:03:27
Citiraj
Ja? In kako veš kateri od naših psov so delovni in kateri ne?

ne vem, sem pač tvoje pse omenil zgolj karakterno,  lahko gre tudi za Asyo ali kakšnega drugega psa , ki ni šolan za delovnega

Citiraj
Saj jaz tudi nimam prav nič od tistih nekaj košev za košarko, da o igralni površini ne govorim .. torej?

fantastično, kako skoraj takoj v teh tema pridemo do primerjave otrok / pes, mal čuden občutek dobivam tle.... igrišča nudijo spekter pozivnih dejavnikov za prebivalce;  ki dolgoroćno koristijo skupnosti in le malo bremenijo; igrišča so nuje del urbanizma, sprehajalne steze za pse pak ne

Citiraj
http://www.zdruzenjeobcin.si/index.php?page=novice&action=more&page_id=1067

me veseli da se zadeve vsaj premikajo v pravo smer, samo kot je Innana zapisal, da se denar porabi za kaj je bil namenjen
 

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #482 : 31 Maj 2011, 14:08:42
Davor, res te ne razumem, kako si omenil moje pse karakterno? Kaj misliš s tem? Mogoče to, da  karakterno  kako  ne morejo biti šolane za delovnega psa?

Torej po Davorjevo naj bi takso za postavljanje golobnjakov in za nabavo kontracepcijskih sredstev za mestne golobe pobirali od rejcev golobov?


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #483 : 31 Maj 2011, 14:11:57
v smislu kot primer, da pač pes ni družbeno koristen, sklepal sem da niso šolani delovni psi

Citiraj
naj bi takso za postavljanje golobnjakov in za nabavo kontracepcijskih sredstev za mestne golobe pobirali od rejcev golobov?

kje pa si ta skrajen primer našla ? golobi so lahko škodljivci in  ob številu lahko zasvinjajo okolico, torej gre za drižbeno korist to preprečiti ? rejce golobov pa je koliko pri nas ?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #484 : 31 Maj 2011, 14:16:43
fantastično, kako skoraj takoj v teh tema pridemo do primerjave otrok / pes, mal čuden občutek dobivam tle.... igrišča nudijo spekter pozivnih dejavnikov za prebivalce;  ki dolgoroćno koristijo skupnosti in le malo bremenijo
Pozabi na otroke, ta igrišča uporabljajo tudi odrasli in gre za to, da če je nekdo, ki ima rad košarkarsko žogo, priviligiran z igriščem, zakaj ne bi bila jaz, ki imam pač namesto žoge rajši psa, prav tako priviligirana s podobnim namenskim "igriščem"  ;)

Kar se pa tiče tegale VURSovega predloga pa spet očiten mimosunek. Mislim res, zakaj že bi morala jaz kot lastnik plačevati za zapuščene živali, nekdo drug pa ne in zakaj bi morala jaz kot lastnik psa plačevati za redarja, ki bo preverjal da je moj pripet pes res pripet (kot je bilo povedano.. tudi nevozniki plačujejo davke za to da organi nadzora skrbijo za red in varnost na cestah)? In zakaj bi morala plačevati za smetnjake za pse. Če želi občina imeti čisto okolje, je itak dolžna postaviti smetnjake in nekdo jih mora prazniti, pa nima veze kakšne smeti so not. ::)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #485 : 31 Maj 2011, 14:20:11
Po čem sklepaš, da nimam šolane delovne psice?

Kje sem našla primer? Mestni golobi so enako škodljivi kot potepuški psi (pravzaprav bi rekla da so slednji nevarnejši) torej je družbeno koristno, da se jih spravi s cest.  Kot lastnica označenih psov sem za potepuške pse odgovorna prav toliko, kot so golobarji (ki imajo svoje živali označene) odgovorni za mestne golobe.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #486 : 31 Maj 2011, 14:22:04
Če govoriš o tistem predlogu glede komunalnega prispevka na psa, je mišljeno, da se bo pobiral od lastnikov psov in ne od vseh državljanov.  
http://www.zdruzenjeobcin.si/index.php?page=novice&action=more&page_id=1067


Tisto, kar je bilo včeraj po tv, se je nanašalo na vse državljane in ne na občinske/kumunalne prispevke za lastnike psov (se mi je še dobro zdelo, za spremembo)
Razen, če so napačno interpretirali. Ampak mislim, da gre za dve ločeni zadevi.
Tudi ne verjamem, da bi bil t.i. komunalni pripevek "le" 3€ letno. In zagotovo ne bi bil po vseh občinah enak, kot tudi niso komunalni priključki...na mojo žalost ::)



miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #488 : 31 Maj 2011, 14:28:26
Mislim, da so na 24ur napačno razumeli. Edini takšen predlog, ki sem ga jaz zasledila, je ta na spletnih straneh združenja občin. In ta govori o občinskih prispevkih, ki bi jih določale občine. In bi jih plačevali lastniki psov. Tudi rtvslo.si danes piše o tem. In so jim na Vursu rekli isto - občinski prispevek, ki bi ga določale občine same.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #489 : 31 Maj 2011, 14:30:12
Davor in zakaj ma nekdo, ki raje brca žogo večji pomen od nekoga, ki raje teče ali se igra ali kako drugače sodeluje s psom? Družbena korist, kot praviš ti je za m,oje pojme enaka. Pa ne bit tako rasističen. Ta tvoj strah je že prav tečen...
In kje si pobral spet primerjavo otrok/pes?!  :o Pusti to lajno raje v kaki drugi temi, psorim.  ;)

PS: Prehitro in prelahko sklepaš po videzu in predsodkih  :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #490 : 31 Maj 2011, 14:57:11
In kje si pobral spet primerjavo otrok/pes?!  :o
To je bil moj lapsus ker mi je ob igriščih ušla beseda "otroška"  ;) :-[



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #491 : 31 Maj 2011, 14:58:06
ti ti ti...  :o :P >:D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #492 : 31 Maj 2011, 15:03:29
Citiraj
Davor in zakaj ma nekdo, ki raje brca žogo večji pomen od nekoga, ki raje teče ali se igra ali kako drugače sodeluje s psom?  

Ker vsaj načeloma tisti , ki brca žogo tudi tam ne serje in povzroča škode, igrišča tle so urejena po drugi strani so sledi neodogovornih lastnikov vidna;  drug vidik, pa je ta , da so igrišča konkretno bolj koristna in prevsem za večjo število ljudi kot sprehajanje psov po parku;

Citiraj
Po čem sklepaš, da nimam šolane delovne psice?

ah jezus uporabil sem zgolj primer, res ni bitno ali imaš ali ne; če gre za delovnega psa se ga moje stališče itako ne dotika

Citiraj
Kot lastnica označenih psov sem za potepuške pse odgovorna prav toliko, kot so golobarji (ki imajo svoje živali označene) odgovorni za mestne golobe.

Če bi teh golobarjev bilo toliko da bi bili statistično razvidni (kot lastniki psov) bi bila situacija ista, da. Tle pa imaš 170.000 registraranih psov , koliko pa iznačenih golobov ?

Citiraj
Prehitro in prelahko sklepaš po videzu in predsodkih

nesmiselna predpostavka, imam sam tudi psa, torej bi tudi sam plačeval komunalen prispevek trdim le da slednjega ne bi smeli plačevati nelastniki psov,
tudi iz vidika spuščenih, navarnih psov, svinjanja...je to de facto problem ki izvira iz lastništva psa; zavetišča so izjema na podlagi dejstva ki ga je lanabela povedala, varnost družbe




When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #493 : 31 Maj 2011, 15:51:46
Citiraj
Ker vsaj načeloma tisti , ki brca žogo tudi tam ne serje in povzroča škode, igrišča tle so urejena po drugi strani so sledi neodogovornih lastnikov vidna;  drug vidik, pa je ta , da so igrišča konkretno bolj koristna in prevsem za večjo število ljudi kot sprehajanje psov po parku;

A dej no dej Davor. Tako kot načeloma vsi lastniki pobiramo za psi ane....Ampak za našimi psi ostane drek, ki se v kratkem spremeni v gnojilo za travo, za vrlimi uporabniki igrišč in njihovimi gledalci pa poleg drekov, scanja in bruhanja ostaja tudi marsikaj nerazgradljivega. In konkretno igrišča uporablja bistveno manj uporabnikov kot pa se jih sprehaja/teče/ drugače športno udejstvuje s psi.

Citiraj
ah jezus uporabil sem zgolj primer, res ni bitno ali imaš ali ne; če gre za delovnega psa se ga moje stališče itako ne dotika
Trdil si, da so moje samojedke za družbo nekoristne, ker so kao koristni samo šolani delovni psi, kar moje menda zaradi karakternih lastnosti ne morejo biti. Hm. Res ni bitno, si pa pokazal svoje neznanje in predsodke. Dejstvo pa je, da je mogoče tudi o družbeni koristnosti tudi tistih najbolj navadnih neslužbenih psov fejst razpravljati. Obstaja tudi precej dostopne strokovne literature na to temo.

Citiraj
Če bi teh golobarjev bilo toliko da bi bili statistično razvidni (kot lastniki psov) bi bila situacija ista, da. Tle pa imaš 170.000 registraranih psov , koliko pa iznačenih golobov ?

Situacija priznaš da je ista, samo od golobarjev se ne da nekega konkretnega dnarja scediti, prav tako se ga ne da scediti od lastnikov mačk, ker je označenih samo za vzorec. Torej udri po tistem, po katerem lahko, ker je bil tako neumen, da se je držal pravil in označil svojo žival. Vsi ostali se pa lahko režijo, kažejo osle in delajo stroške na naš račun.

Denar iz davka naj bi šel prvenstveno za zavetišča, vse ostalo je navedeno tko, mal za povrh.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #494 : 31 Maj 2011, 16:06:57
Citiraj
za vrlimi uporabniki igrišč in njihovimi gledalci pa poleg drekov, scanja in bruhanja ostaja tudi marsikaj nerazgradljivega

se potem kvečjemu čudim iz kakšnih krajev prihajate; igrišča služijo prav vsem, investicije za pse pa izključno lastnikom le teh oz, posledicam neodgovornega lastništva psa ali dodatnih potreb pasje populacije

Citiraj
kar moje menda zaradi karakternih lastnosti ne morejo biti

kje sem pa to zapisal  ? okarakterizirati, nima nič z karakternimi lastnosti pasem  ::)
In da sem prepričen, da se tle lahko natvezi 1001 korist malih živali tudi za nelastnike le teh, verjetno bi spet prišli do biodiverzitete in podobnih jajc;  iz konteksta obče družbe so koristni le delovni psi
Še najbolj blizu pride tle ideja: pes pozitivno vpliva na lastnika ergo pozitiven član družbe, ki je bolj produktiven, zdrav in zadovoljen  kar pa je posploševanje. Za marsikoga soseda brez psa je glasen  pes tudi stres in obremenitev zdravja

Citiraj
Torej udri po tistem, po katerem lahko, ker je bil tako neumen, da se je držal pravil in označil svojo žival. Vsi ostali se pa lahko režijo, kažejo osle in delajo stroške na naš račun

žal, tako sistem deluje, po praktičnih zmogljivostih in obstoječem stanju; stremi pa se po tem, da se pri vseh skasira >:D
Po takšni logiki, itak eni se znajdejo in ne plačujejo, ta država ne bi mogla pobrati niti enega davka, če bo moj denar prispeval da se zadeve uredijo mi pač ni to bitno, kar pa drugi počnejo za svojim plotom pa mi ne služi kot potuha v življenju 

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #495 : 31 Maj 2011, 16:14:20
joj Davor jaz se vcasih prav sprasujem, zakaj si si nabavil psa, ce imas tak odpor...

blazen ognjemet "kakrsnega Slovenija se ni videla", ki je sel v zrak par tednov nazaj v Kp (sem ze pozabila zakaj), je tudi sel iz obcinskega (=mojega) denarja, kaksna pa je bila druzbena korist tega?

battito animale


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #496 : 31 Maj 2011, 16:24:18
to da sem se odločil za psa je bila zgolj moja odločitev in za slednjo pri meni ne nosi družba prav nobenih stroškov ali bremena,
 do čega bi imel odpor ? da bi drugi plačevali za last mojega psa ? kar skupen pesji davek to je (in s tem tudi verjetno namensko obsojen na propad)

Citiraj
kaksna pa je bila druzbena korist tega?

turizem ? nikjer nisem zapisal da vsaka odločitev občin botruje na razumu in splošnemu dobro, trdim pa da bi morale; recimo da sem marsikdaj tudi sam tak idealist kot je Lanabela

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #497 : 31 Maj 2011, 16:32:23
Ja čaki davor, zdej se pa že spodtikaš ob lasten jezik.


nata

  • Gost
Odgovori #498 : 31 Maj 2011, 16:52:43
lanabela večkrat ... oz vedno....




Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #499 : 31 Maj 2011, 17:17:15
Citiraj
Ja čaki davor, zdej se pa že spodtikaš ob lasten jezik.

da bi nelastniki psov plačevali za mojega psa, sem mislil da je bil stavek očiten. Zadeve kot so urejen prostor za pse, temeljitejše uveljavljanje uporabe povodca in komunala služi lastništvu psa, torej sem sam del tega, tudi če tega ravno ne potrebujem

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #500 : 31 Maj 2011, 17:21:06
Ne ni slo za turizem, ampak za zabavo (obcinski praznik, zdej sm se spomnila). Ce tako gledas so tudi psi za zabavo. Vsako tele ima svoje vesele, ne ;D

In po tej logiki - ko je v mestu velika festa, in so drugo jutro ulice pobruhane in poscane in nastlane s smetmi, so ekstra smetarji spet placani tudi iz mojega denarja, za pospravljanje zabave nekoga drugega - torej...?

Pa ne mislim, da mora nekdo pospravljat iztrebke za mojim psom - ne vem pa, zakaj moram ekstra placat nekoga, da bo uveljavljal obstojece predpise... sem mislila, da za to ze placujem ::)


battito animale


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #501 : 31 Maj 2011, 17:30:39
dala si primer neprimernega zapravljanja občinskega denarja, ki po lastnen znanju nima nobene družbene koristi  in s tem si želela dokazati kaj ?  da občine rado meče denar skozi okno, kjer se krvavo potrebuje za druge koristne zadeve ?

Dejte mal počasi nehat iskati potuhe in razloge proti v drugih nesposobnostih; problem je sila enostaven: pasja populacija je za občlno breme, občina zaradi ognjemeta nima denarja, občina bo iskala prispevek pri lastnikih psov;  sedaj je nepomembno koliko psov je neregistriranih, koliko je lastnikov odgovornih in kje v vladi je kdo kaj ukradel...namreč  brez psov teh specifičnih težav ne bi bilo in vsaj le te ne povzročajo tistih ki jih nimajo, pa vendar naj bi za slednje plačevali ? nemara bi davkoplačevalci plačevali še šolanje vaših psov? nasveazadnje logika je ista

komunalni prispevek lastnikov psov je edina realna alternativa in vsaj v mojem interesu kot lastnbik psa je da se zadeve uredijo zato sem ga tudi pripravljen plačati

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #502 : 31 Maj 2011, 17:34:47
haha pa smo prisli do bistva :) Davorja moti, ce se ljudje zabavajo ;) se pravi ce bi bilo po tvoje, ne bi bilo vec niti gasilskih veselic, koncertov, druzabnih prireditev in podobnega druzbeno nekoristnega dogajanja? ;D

battito animale


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #503 : 31 Maj 2011, 17:40:58
potemtakem ni čudno , da Ankaran želi stran, ker gre denar namenjen za lokalo v zabave ;)

Citiraj
se pravi ce bi bilo po tvoje,

brez dvoma, si namreč tega ta država, in ena izrmed najbolj zakreditiranih občin in gospodarsko izčrpanih regij več ne more privoščiti saj če ne želimo biti kot Grki; ampak to je spet nek drug kontekst na katerega niti ne vem kako si prišla

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #504 : 31 Maj 2011, 17:41:43
kruha in iger ;)

battito animale


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #505 : 31 Maj 2011, 17:43:11
Ne vem o cem tocno govori zakon, predlog...................... ampak ce je to obdavcitev lastnikov psov potem naj se "denar" tudi njim v neki "pasji" obliki vraca! In to ne v obliki zavetisc, vreck in kant za pasje dreke (kdor jih pobira mislim, da nima niti problema kam to odlozit........nekaterim pa vsak izgovor pride prav). Bolj razmisljanje v smeri kot jo je omenila Deteljica  ali pa recimo financiranje solanja psov za diabetike, slepe, terapevtskih psov (ampak tistih "pravih" ;) ) skratka delovnih psov danasnjega casa.
Obdavciti vse ljudstvo s pasjimi davki, prispevke pa lahko zraste samo na zeljnikih nasih oblastnikov......ce bo to res. Se hujsa potem so pa razna neumna argumentiranja >:D

Ne razbijajmo vsega v prah, ker ga nobeden vec ne bo sestavil v celoto!!!..........so v davnini zapisali.

Glede pasjih drekov pa se kar strinjam s tistimi, ki pravijo, da lezijo vsepovsod (tudi na razstavah veselo "pravi psi" s "pravimi lastniki" serjejo.....brez pobiranja..........vecji ko so, manj jih pobirajo ;) ) in mi kar zavre ko se za njimi ne pobira.
Zadnjic, pred prejsnji vikend, smo imeli kolegi (z druzinami in nasim psom) piknik, nakar pride klapa s tremi psi. Pse spustijo........Ok ker so bili se kar oz. znosno (nenapadalno) vzgojeni. Eden od psov se userje na zelenici kjer so se igrali otroci. Stopim, do druscine in povem naj kakec poberejo. Pretece nekaj casa in nic. Povem se enkrat........nakar bi mladenka hotelam o tem se diskutirat >:D , ....kar je bilo v kali zatrto......nato so me pa se vprasali, kje se je okakal (zelenica recimo 30x20m). Potem je pa nastopil moj zloben jezik in........toplp, toplo, mrzlo, mrzlo.
In psi so potem sli lepo na povodec, klapa pa je mirno naprej popivala...................in si mislils s kaksnimi neljubitelji psov (saj so imeli samo enega.....ce je tisto sploh pes), cudnimi primerki imajo opravka >:(



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #506 : 31 Maj 2011, 20:11:33
Ni problem v tem da ne bi hoteli plačati, če bi bil denar koristno uporabljen. Gre za princip: ker niso sposobni počipirat vseh psov (pa še pri tistih, ki so čipirani za dobršen del čipov ni vnešenih podatkov in so tako brez vrednosti)  in  sčasoma tudi dobršnaga dela mačje populacije, ker niso sposobni dobiti kršiteljev, ki delajo občini stroške (puščajo pse brez nadzora, odmetavajo odvečne mladiče, zavržejo odrasle pse, ki so jim zrasli čez glavo in stare, da ne bi imeli stroškov z veterinarji, kar si lahko privoščijo izključno zato, ker nimajo psov označenih, pa jim ni mogoče dokazati lastništva) bi po liniji najmanjšega odpora pokasirali tam, kjer mislijo, da lahko. Pri tistih, ki se držijo pravil. Ker se jim ne da riti dvigniti in opraviti svojega dela kot se spodobi.
In kar se tiče redarjev: da bi kasirali za pasje dreke: OK, super. samo potem naj enako zavzeto pišejo enako boleče listke tudi za  vsak odvržen čik in vsak kos odvržene embalaže. Pa da bodo kasiralo od neprivezanih psov. OK, če bodo enako zavzeto kasirali tudi od onih, ki parkirajo na pločnikih in kolesarskih stezah, od pešcev, ki se sprehajajo po kolesarskih stezah, pa hodijo čez cesto kjer se jim zazdi, pa od kolesarjev, ki vozijo po pločnikih, da o kakšnih objestnežih ne izgubljam besed....


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #507 : 31 Maj 2011, 20:40:54
brez dvoma, si namreč tega ta država, in ena izrmed najbolj zakreditiranih občin in gospodarsko izčrpanih regij več ne more privoščiti saj če ne želimo biti kot Grki; ampak to je spet nek drug kontekst na katerega niti ne vem kako si prišla

lol Davor :) ti si tisti ki si sel cisto izven konteksta. ker si omenil, da so psi druzbeno popolnoma nekoristni in zato ne pricakujes, da bo druzba placevala zanje, sem jaz dala nekaj primerov druzbeno nekoristnih dejavnosti, za katere druzba placuje.
ti si tisti, ki si vmesal politiko, gospodarstvo in ostalo.

sicer pa itak seveda, obrnes stavke tako, kot tebi pase ;)

battito animale


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #508 : 01 Junij 2011, 09:28:40
Ker vsaj načeloma tisti , ki brca žogo tudi tam ne serje in povzroča škode, igrišča tle so urejena po drugi strani so sledi neodogovornih lastnikov vidna;  drug vidik, pa je ta , da so igrišča konkretno bolj koristna in prevsem za večjo število ljudi kot sprehajanje psov po parku;
Uff tole pa ne bo najbolj držalo. Pri nas so okoli igrišč kar naprej razsuti koši za smeti (celo taveliki zabojniki za ločevanje odpadkov), polomljena - prav v deblu, tamlada, zasajena drevesa, razbite luči, steklenice, smeti, ostanki bruhanja,.. pasjih iztrebkov pa skoraj da ni.

Ja, obstajajo tudi neodgovorni lastniki, ampak kaj ima to z odgovornimi lastniki in tem, da bi bila "igrišča" za pse itak namenska in naj torej ne bi šla v nos nelastnikom oz. neljubiteljem psov... pa še neodgovorni lastniki bi se na takih "igriščih" z malo vzpodbude sigurno naučili nekaj več kulture.

To, kako so pa tista za košarko bolj koristna, je pa tudi težko reči. Jaz bi pa rekla da prej obratno. Ne poznam veliko ljudi, ki gre igrat košarko, pri nas so igrišča ali prazna, ali se uporabljajo v druge namene (druženje mladih ki vključuje popivanje,..) ali pa jih za prvotni namen uporablja istih 5 ljudi.. jih je pa na drugi strani pri nas ogromno, ki sprehajajo pse in so zelenico v okolici igrišč redno uporabljali, dokler niso na ograjo kompleksa nabili tabel, da je vstop psom prepovedan (pa ne zaradi iztrebkov, ali kakšnega incidenta, ampak ker je šlo očitno nekomu malo preveč v nos da so tam pač tudi psi)  ;)

nesmiselna predpostavka, imam sam tudi psa, torej bi tudi sam plačeval komunalen prispevek trdim le da slednjega ne bi smeli plačevati nelastniki psov,
tudi iz vidika spuščenih, navarnih psov, svinjanja...je to de facto problem ki izvira iz lastništva psa; zavetišča so izjema na podlagi dejstva ki ga je lanabela povedala, varnost družbe
Moj vidik je pa tak, da se da zadeve čisto lepo rešit z ustreznimi sankcijami in tam se, če se seveda dela (ampak ne.. oni bi vlekli denar, noge pa v luft  ::)), nabere dovolj denarja za plače nadzornikov, če pa ne, potem očitno problem ni tako velik, kot se prikazuje ane in ga očitno ni potrebno tako nadzirat in regulirat. In ponavadi je tako, da tisti, ki zahteva oz. želi/naroči storitev, to storitev tudi plača. Torej če nadzor zahteva družba (v celoti, lastniki psov še najmanj), naj ga tudi plača družba ane.

Meni sicer ni noben problem plačevat tiste 3 EUR letno.. ali pa 10 v končni fazi, še posebej če imam še kaj dejansko od tega, ampak tu je treba gledat malo bolj na široko. Zakaj se pravzaprav v resnici uvaja ta prispevek, kaj bo rešil,.. obdavčitve česa vsega še v prihodnosti lahko ljudje (na splošno, ne samo lastniki psov v tem primeru) pričakujemo, če bomo dovolili, da nam kar obdavčujejo eno stvar za drugo.....

Citiraj
tudi iz vidika spuščenih, navarnih psov, svinjanja...je to de facto problem ki izvira iz lastništva psa
Vidik spuščenih, nevarnih psov in svinjanja ni problem, ki izvira iz "mojega" lastništva psa  ;)

igrišča služijo prav vsem, investicije za pse pa izključno lastnikom le teh oz, posledicam neodgovornega lastništva psa ali dodatnih potreb pasje populacije
Ja ni res Davor. Igrišče za košarko meni služi prav toliko, kot igrišče za pse nekomu, ki ima rajši košarko kot psa. Tak si ravno toliko lahko kupi psa in uporablja potem pasje igrišče, kot si jaz lahko kupim žogo za košarko ane, da uporabljam košarkarsko.. Pa to ne gre tako ane.

to da sem se odločil za psa je bila zgolj moja odločitev in za slednjo pri meni ne nosi družba prav nobenih stroškov ali bremena,
Če družba ne nosi stroškov ali bremena, zakaj naj bi potem plačevali neke dodatne davke?
Citiraj
Zadeve kot so urejen prostor za pse, temeljitejše uveljavljanje uporabe povodca in komunala služi lastništvu psa, torej sem sam del tega, tudi če tega ravno ne potrebujem
Za urejen prostor bi celo še nekako požrli, čeprav iz zgoraj navedenega, ne vem zakaj bi.. še manj razumem zakaj bi bil to obvezen davek. Če nekdo želi imet na vsak način urejen prostor, pa naj si ga kupi sam, tisti, ki ga ne želi, pa res ne vem zakaj bi plačeval obvezno dajatev. Temeljitejše uveljavljanje uporabe povodca pa.. Če jaz uporabljam povodec, zakaj že naj bi imela potrebo po plačevanju te storitve? In komunala - no, to je pa res brezpredmetno. Kjer so koši za smeti, ki naj bi zavoljo čistega okolja itak bili postavljeni, jih je potrebno prazniti, pa nima veze kakšne smeti so not - ali gre za plenice, vrečko s pasjim drekom, rabljene kondome, ostanke cigaret, prazne steklenice in pločevinke piva,.... Zakaj bi posebej plačevali tisti, ki v smeti odvržemo vrečko s pasjim iztrebkom, ne pa nekdo, ki odvrže prazno pločevinko od piva?

Tisti ognjemet pa niti ne vem če je tako nekoristno zapravljanje denarja. Sicer ne vem kakšni so stroški, ampak verjetno se pokrijejo z najemninami gostincev za udeležbo na taki prireditvi, davki od vse prodane pijače,.... ob takih priložnostih... pa še turiste privabijo take zadeve.

Pa daj Davor no, kakšno breme je pasja populacija (govorimo sedaj o tisti, ki ima lastnike od katerih naj bi se pobiral denar) za občino??!  ??? In ne, logika ni ista da naj bi vsi plačevali za skrb in šolanje lastniških psov.







Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #509 : 01 Junij 2011, 10:01:12
Joj ta nesrecni ognjemet ;D sej meni je bil cisto vsec (razen tega, da se moji psi bojijo pokanja, ampak pac to ni obcinski problem :))
Ker je slo za obcinski praznik, je bila hrana tudi zastonj, ravno tako koncert. OK mogoce so pijaco prodajali, nisem bila na mestu dogajanja, ampak sploh ni bil point v temu, da bi pokrili stroske ognjemeta, ampak v praznovanju. (Drugace so ognjemeti precej svinjsko dragi... ko so bli se tolarji je bila cena po par milijonov.)
Ampak itak nima nobene veze, to je bil samo primer ;)

Sicer naj bi ta davek oz. taksa sla izkljucno za problematiko zapuscenih psov, ne v urejanje povrsin, praznjenje kosev itd.

battito animale