Privezovanje psov in kazen - OBVEZNO PREBERI!!!

malinovec · 262254

TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #510 : 01 Junij 2011, 11:04:13
Saj vem, da grem že off topic, ampak je bistveno, če gre za vprašanje ali se nekje res troši ali prihrani (sicer sem sigurna, da bi se namesto ognjemeta našlo marsikaj drugega).

Odvisno za kakšen ognjemet gre, pa vem, da se pri takih vedno govori o nekih miljonih, ampak če si danes lahko vsak mulc za novo leto privošči ornk ognjemet, tak res hud in dolg, tud mal obsežnejši občinski ne more bit ne vem kako drag.

A pri vas je hrana zastonj ob takih praznikih? :o Jaz še nisem doživela da bi bilo karkoli kadarkoli zastonj. Zaračunajo vedno vse kar se da in to po dvojnih cenah  ::) :D



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #511 : 01 Junij 2011, 11:06:08
TibiQ, a si z Gorenjske? :P
Na Obali so bolj družabni in imajo radi fešte...sej ni čudno, če je vse zastonj :D


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #512 : 01 Junij 2011, 11:09:11
Niti nisem z Gorenjske.. sem tudi bolj v smeri proti obali.. ampak res dosedaj še kamorkoli sem prišla na te javne zadeve, je bilo vse za plačat in to kot bi suho zlato prodajali. Je pa res, da na obalne javne prireditve pa še nisem šla - sedaj ko vem, da se mi še posebej splača, bom pa sigurno kdaj prišla pokukat  ;) :D



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #513 : 01 Junij 2011, 11:10:02
Ma ne to je bilo prvic... 90. obletnica obcinskega praznika, mogoce zato. Sicer pa kot sem rekla, kruha in iger ;)

battito animale


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #514 : 01 Junij 2011, 11:17:30
Pridem še jaz, s privezanim psom :D


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #515 : 01 Junij 2011, 11:52:06
Pa glej da ga ne boš futrala z zastonj hrano s prireditve, ker ta je namenjena ljudem in jim je tvoj pes nima kaj odžirat  :P >:D ;D .. pa na vrečke ne pozabi!  :D



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #516 : 01 Junij 2011, 12:03:20
Mah spustila ga bom, pa se bo potem v zavetišču nažrl na njihove stroške  >:D :o Pa še vedno je lačen :D :D

Za njim bo pa tudi kdo pospravil, mimogrede, ko bo še za vsemi človeškimi (pogosto zelo nemarnimi) obiskovalci prireditve ;)

Joooj, kako vedno zaidemo s teme 8)


gornik

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #517 : 03 Februar 2012, 19:33:39
Nasveti za obrambo pred psi:

http://obrambapes.ednevnik.si



stari ovčar

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #518 : 13 Junij 2012, 17:43:56
pes na povodcu:
pravilno!!
sem proti  prosto sprehajanju psov!
kot avto brez volana! lahko bo šel po cesti ,al pa tudi ne!



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #519 : 13 Junij 2012, 18:41:07
Nasveti za obrambo pred psi:

http://obrambapes.ednevnik.si

Ta avtor navaja:

"Kako se približati psu
Kot prvo velja poudariti, da je najboljši način obrambe ta, da psa pustimo pri miru. Žal se vedno bolj dogaja, da ljudje sami silijo v psa ali celo pustijo otroke, da drezajo v njega ali pa jih celo spodbujajo: "Glej lep kuža, pobožaj ga!".

Seveda se ne bomo sedaj panično izogibali kontaktov s psi in otrokom vzgajali večji strah pred njimi, kot ga morajo imeti. Ampak nekaj strahu in spoštovanja do psov pa le mora imeti vsak odrasel kot tudi otrok. To velja tako za pse, ki jih srečujemo na sprehodih, izletih, v naravi,...še posebej pa za t.i. teritorialne pse t.j. pse čuvaje! Pes namreč nagonsko brani svoj teritorij in že približevanje kaj šele šlatanje psa čuvaja je lahko nevarno.

Če že hočemo kdaj malo pocrkljati kakega psa, ravnamo takole(in tako naučimo tudi otroke):

- ocenimo ali je pes miroljuben(za otroke naj to ocenijo starši). Tu seveda ni splošnega recepta. Kot smo že rekli pustimo pri miru pse čuvaje, za ostale pa uporabimo svoj občutek.

- pes nas mora najprej ovohati. Tako nas pes spozna. Tako kot je nam lahko neprijetno, če se okoli nas mota neznan pes in se bomo po navodilih v nadaljevanju bloga tudi lahko branili, nas tudi pes ne pozna in se bo lahko tudi pes branil, če nas ne spozna. Vemo pa kako neprijetno se lahko pes brani...

- pse, ki nimajo lastnika(oz. je ta neznan) pustimo pri miru. Pri ostalih vprašamo ali ga lahko pobožamo, pockrljamo,... ali ne oz. ali se pes pusti. Lastnik najbolje ve kakšne narave je njegov pes. In ne nazadnje nekateri lastniki pač ne marajo crkljanja svojih psov. Če sami zahtevamo, da nas lastniki ne nadlegujejo s svojimi psi brez našega dovoljenja, moramo tudi sami biti uvidevni in ne nadlegovati njihovih psov brez njihovega dovoljenja."


KJE TUKAJ JE NAJPOMEMBNEJŠI DEL: VPRAŠA SE LASTNIKA PSA, ČE SE SME PSA POBOŽATI! (To je bilo vpitje, ker tip deli nasvete, pa ne ve za najbolj pomembno in osnovno stvar!)
Ce ti jaz ne dovolim bozati (ali se huje, crkljati) mojega psa, ga ne smes in pika (kot ce ti ne dovolim sesti v moj avto, pa cetudi ima volan!, ko je bila ze prispodoba avtomobila uporabljena)! Kupi si svojega! Jaz svojega psa nima za druge, temvec sem ga/jih kupila sebi! Tudi psi imajo radi mir pred drugimi (tudi pred ljudmi)!
Kako bo en, ki nima niti svojega psa in se mu slucajno zahoce enega psa pobozati, lahko ocenil miroljublnost psa. In to psa, ki ga sploh ne pozna?! Halo! Pa kaksni nasveti so to?
Kako in kaj ponudimo psu, da nas ovoha? Tudi tega ni napisal, pa je pomembno! (Clovek, pa ceprav v dobri veri hoce dobro svetovati, ne napise najbolj pomembnih zadev, ki bi jih ljudje, ki se enkrat sprdnejo bozati psa, morali vedeti.)
Za pse brez lastnika se pa poklice v zavetisce (kot za ostale, ki se setajo sami)! Besedo zavetisce je uporabil le v besedilu iz zakonskih clenov povezanih z ugrizom psa... Zakaj ni dodal se clenov, ki govorijo, da "najditelji" poklicejo zavetisce, ki mora priti po psa v roku 24 h, ce je ta OK in v 4 h, ce ni vse OK z zdravjem psa.

Sem bila po bivsi jugi, kjer je ponovno klateskih psov, pa nisem imela nobenega problema. Se vec, celo jesti sem jim nosila, pa me niso pozrli! Ta avtor sigurno nima psa in deli nasvete kinolosko neukim ljudem iz svojega kinolisko pomankljivega znanja! Na tak nacin lahko naredi vec skode kot koristi.

In kaj je po njegovem pes cuvaj? Tisti, ki je pripet na ketno? To zame ni cuvaj ampak pes ketnar!

In ja, psi, ki so le na sprehodu na podrocju, kjer bi naj bili na povodcih, naj bodo na povodcih. Ce nekaj delajo z lastnikom, potem ajd (delo ni le ob lastniku; jaz posiljam svoje pse na "delo" tudi do 200 metrov stran (ne v naselju in med ljudmi) - dobro je malo vec vedeti o psih, preden se zacne dajati nasvete). Enako se naj pobira iztrebke za njimi.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

stari ovčar

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #521 : 14 Junij 2012, 11:05:16
pes prepozna človeka s slabim karakterjem in seveda to tudi pokaže!



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #522 : 14 Junij 2012, 11:08:54
 :o
zgodbica za lahko noč...  ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #523 : 14 Junij 2012, 11:22:52
 :o oh ja seveda. Pes pesa pozna, ni kje.  :D :D :D

Seveda pes prepozna človeka s slabim karakterjem je pa dejstvo da ta slab karakter mogoče ni glih za psa slab  ;) to je vsekakor zelo moralno/inteligentno/mentalo razvito zelo različno od psa do psa in predvsem od človeka do človeka.  :P

Poznam primere zelo vredu ljudi pa nikakor niso do psa prišli (ali bili celo pogriženi) ker enostavno ne znajo s psi. Recimo ne znajo se jim predstavit, ne poznajo njihove govorice ali pa so enostavno prepričani da vsak mali kuža je za v naročje vzet. No pa zato niso slabi ljudje s slabimi mislimi.
Pa prav nasprotno ljudi, ki so čisti kreteni pa grejo s psi čist super skupaj. Ko jih vidiš pa veš da so ''splošno moralno zelo oporečni'' in si  ??? ko pes cel vesel maha okoli njega.

Bi prej rekla da imajo psi včasih ali svoja moralna načela ali pa so tolk ''butasti''  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


stari ovčar

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #524 : 14 Junij 2012, 11:39:46
če imaš psa je mogoče že čas da ga začneš opazovat!
mogoče boš ugotovila, da so ti "kreteni" odlični ljudje, vredni zaupanja in boš ostale "slinavce" označila za "kretene"!



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #525 : 14 Junij 2012, 12:02:38
stari ovčar, prav tako velja zate  ;) te bo pes precej več naučil kot danes znaš.

kar se tiče zaupanja v moje pse ... jim zaupam pri odločitvah o ljudeh. Pa ne samo psom, tudi ostalim mojim kosmatim članom moje skupnosti. Prav čudovito sobivamo in sodelujemo z okoljem. Ampak še vedno poznam super ljudi (tudi moji psi za njih tako pravijo) ki so jih tuji psi pogrizli ker takrat še niso znali do psa pridet. In prav tako moji (te isti) trdijo za one druge da so ''mal čudni'' pa to stanja nič ne spremeni.  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #526 : 14 Junij 2012, 12:30:13
No jaz pa svojemu psu glede tega ne zaupam. Vesela je čisto vsakega ki pride, pa če bi bil to Silvo Plut al pa Mati tereza. Medtem ko je pri malamutki obratno, ne zaupa nikomur... tko da te presoje in odločitve še vedno nosim jaz  ;D



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #527 : 14 Junij 2012, 12:47:48
eh! ti ko ne opazuješ svojh psov! ta prijazna in zaupljiva bi ti ziher spremenila mnenje o Silvotu. Prov prjazn človk, no  :D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #528 : 14 Junij 2012, 13:28:01
eh! ti ko ne opazuješ svojh psov! ta prijazna in zaupljiva bi ti ziher spremenila mnenje o Silvotu. Prov prjazn človk, no  :D

you eviiiiiiil  >:D >:D  :D :D



Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #529 : 14 Junij 2012, 16:03:14
Zdaj sem pa malo zmedena - a ni napisal v objavi, da je treba lastnika vprašati za dovoljenje?

Mogoča pa bi  mu (in to resno mislim) lahko tisti, ki imate več iskušenj pomagali in mu v zasebnem sporočilu napisali vaše predloge in kaj naj bi spremenil. Glede na to, da ima veselje do pisanja in psov, bi vaše predloge gotovo sprejel. Mislim, da norčevanje in pluvanje po njem ne bo imelo pozitivnega učinka, če pa se mu priskoči na pomoč z nasveti pa bo njegov blog lahko postal zanimivo branje za marsikoga, ki ga "sožitje s psi" zanima.

Več glav več ve :)

Lep dan
T

htttp://www.sky-lab.si


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #530 : 15 Junij 2012, 08:38:31
Kakor sem prebrala na njegovem blogu, je onemogocil komentiranje. Kontakta pa nisem iskala dalje.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #531 : 15 Junij 2012, 10:44:23
Na kraj pameti mi ne pade, da bi pomagala takim, ki želijo služiti s širjenjem strahu pred psi. Celo, če bi si pomoči želeli. 


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #532 : 15 Junij 2012, 11:06:55
Meni se bolj zdi, da je blog namenjen tistim, ki jih sožitje s psi NE zanima... :-\  Že naslov, Obramba pred psi, je zgovoren... Kot, da bi psi hodili naokoli in komaj čakali, da bodo lahko koga pomalicali.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #533 : 15 Junij 2012, 11:56:49
Ker rada preberem tudi stvari, ki mi niso všeč samo zato da sem vsaj 100% prepričana zakaj mi niso všeč, sem brala tudi tale blog. En bolj zmagovalnih naslovov njegove teme je ''psihološki profil pasjega terorista''  :o in pa ideja kako psa onesposobit...tako da mu uč iztakneš...pa sem se spomnala tele scene http://www.youtube.com/watch?v=VfzKtNLOVuc&feature=related ...tam pri 1 minuti. Jah gospod je pozabu napisat da lah nastane problem če naletiš na psa ki to zna  :D :D :D :D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #534 : 26 Junij 2012, 00:44:25
Citiraj
jim zaupam pri odločitvah o ljudeh.

kako lepo....in ker jim ti zaupaš bi še morala vsa okolica? kaj pa jaz vem kakšen lastnik in  temu primeren pes je na drugi strani pločnika; ravno o tej aroganci  nekaterih lastnikov psov sem govoril v tej temi

Blog pa mi ni sporen, par nasvetov, zakonodaja o problematični situaciji, par stvari ste tudi tle same nabijale; sedaj pa tip širi teror pred psi :D


nemara bi Lanabela naredila svoj  blog kako se obraniti pred  tečno otročad  ;)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #535 : 26 Junij 2012, 11:21:12
Lanabela že zelo dolgo nima nobenih problemov s tečno otročadjo. Je pa slišala, da obstaja napravica, zelo podobna tisti, ki jo reklamira (in prodaja?)  pisec pasjega obramboslovnega bloga. Napravica oddaja skrajno neprijetno glasno piskanje, ki ga ni moč prenašati in meji na bolečino. Frekvenca je zelo visoka, takšna, da jo mladi še slišijo, starejši (od recimo 18, 20) let pa ne več. Je bila ponekod silno priljubljena, a so jo večinoma prepovedali.
PS: obstaja tudi nekaj sličnega za stare tečne prdce, le da so frekvence zelo nizke. Baje  močno pospešijo prebavo.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #536 : 16 Avgust 2012, 12:58:33
mogoče katera ve člen v cestno prometnih predpisih o privezu psa v avtomobilu, varnostnega pasu, boksa, mreže..? rabim za seminarsko  :P

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #537 : 16 Avgust 2012, 13:11:12
Univerza za tretje življensko obdobje?  >:D

Pred leti, ko sem gledala, nisem žal nič našla, mi je pa policist razlagal, da se psa komot obravnava kot tovor, če je treba kazen pisat :P Pes je pač po zakonu stvar.

Kako je ob vseh spremembah zakonov v tem času pa nisem šla gledat. Če boš šel brat bi lahko kaj poročal  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #538 : 16 Avgust 2012, 21:13:45
Po ZVCP-ju je pes obravnavan kot tovor in ga je zato med vožnjo v avtomobilu potrebno primerno "pritrditi", torej privezati, dati v prtljažnik, imeti v boxu,... tako da ne ovira voznika in da se ne giblje prosto po avtomobilu.
Je pa večina policistov dokaj strpnih in če kak res nima zelo slabega dneva, se redko spuščajo v kaznovanje zavoljo neprimerno zavarovanih pasjih sopotnikov  ;)



bojanca

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #539 : 06 November 2012, 12:25:21
Živjo!

Imam en problem,zato od vas rabim kakšen nasvet. Imam 3,5 letnega francoskega buldoga,ki seveda živi z nami v hiši. Je večinoma prijazen, crkljiv in ubogljiv. Napadel ni še nikogar. vedno ga imam na povodcu, razen če greva res na osamljen kraj (v gozd). pred 3 meseci ga je napadel spuščen sosedov pes približno 50m od hiše. dobil je nekaj ugrizov po hrbtu in prask po gobčku. seveda jaz trapa tega nisem prijavila. in sedaj kadar greva na sprehod (ponavadi greva po vasi čez celo vas ves čas po cesti), me je strah spuščenih psov. in se mi zdi da je tega čedalje več. seveda me ne motijo tisti na dvorišču (če ostanejo tam), ampak tisti, ki pridirjajo do naju. npr. danes sva na sprehodu srečala potepuškega lovskega psa, ki že 2 dni hodi okoli, ampak sem ga k sreči pregnala. ko sva bila skoraj že na domačem dvorišču, pa do naju prileti še sosedov kraški ovčar! seveda sem zagnala tako paniko, da so takoj pritekli sosedje in odpeljali psa. lahko pa bi bilo hujše, če me ne bi nihče slišau. ne vem, če se moje ščene zna branit, ker v njegovem edinem spopadu, mu je pes visel na hrbtu. a to pomeni, da sedaj psa niti na potrebo ne smem več peljati iz hiše? se da kaj storiti? karkoli? prijava na veterino? nič mi ne pomaga, če lastnik psa reče: ˝naš pes pa kaj takega še ni naredil!˝, ko bo že pogrižen moj kuža ali jaz....

prosim za kakšen nasvet!
hvala!