Privezovanje psov in kazen - OBVEZNO PREBERI!!!

malinovec · 262072

SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #60 : 18 Marec 2009, 15:16:27

Opažam pa ,da so kronični histerični zagovornik pretiranega privezovanja vseh psov skrbniki psov, ki jih niso znali naučiti osnov psolušnosti in socializirati. In ker so oni nesposobni, navijajo zato da so drugi na vrvici in mahajo po zraku z otroci in mamicami in bakicami in kaj več čim še. Bolano. Še nikoli v 30 letih in 30 psih nisme doživel apripombe s strani mamic , bakic tekačev itd. Pač le občasno s strani hiteričnih lastnikov še bolj histeričnih cuckov, ki rjovejo že na razdalji pol kilometra - "privežite pse" in se morajo ob tem zasidrat za drevo ,da jih njihovo privezano veliko ali majhno ščene ne odvleče ne vem kam ali pa je med tem njihov ravno tako spuščeni cucek že pobegnil s sprizorišča, še preden se je imel čast povohat s katrim od mojih.
 

deteljica, podpis pod citiran del. Ne bi moglo biti bolj res, kot si zapisala...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #61 : 18 Marec 2009, 15:22:23
Klavnih odpadkov je veliko manj, jih je pa bilo veliko pred leti. Čreva, goveje glave, ostanki od divjadi (pa ne slučajno take, ki bi jo psi ali kakšna druga žival)... Enkrat davno se mi je psica povaljala po ogromnem kupu žarke svinjske masti, polne debelih črvov.
Kar se drekov in mrhovine tiče, pa sem obupala - če imam psice spuščene, potem pojedo kar pojedo. Sicer bi se lahko kar naprej drla nad njimi. Brez veze, kaj hujšega kot občasno kakšno bruhanje ni.

Na polju pogosto oprezajo lovci, tisti iz LD Pšata tudi streljajo pse. Za Bistrico so pa tudi že pobirali kazen - menda policaji. Je pa hec da tako lovci kot policaji težijo večinoma kakšnim starim mamicam z debelimi lenimi psi, ki ne bi mogli narediti škode divjadi tudi če bi jo hoteli.


Love_kokerspaniel

  • Gost
Odgovori #62 : 18 Marec 2009, 15:24:46
Saj je prav da velja ta zakon .

Že zdaj je veliko psov odvezanih in letajo gor in dol ( ali nevarni ali nenevarni ) . Kakšen te mimogrede napade. Če pa je nenevaren jih je že toliko, ki jih je na javnih mestih oz. cestah povozilo.  :'(  In če si dovolj pameten psa pelješ , da se razlaufa in igra na kakšen travnik izven mesta kjer je čim manj cest in ga tam odvežeš .

To je moje mnenje in razmišlanje .  :)

Pri nas ne hodijo inšepktorji .  :)  Razen enkrat ko je imel lastnik cele dneve psa odvezanega je eno gospo jezilo in je poklicala policaje in so dobili kazen .  8)



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #63 : 18 Marec 2009, 15:29:42
Alba, na katerem koncu se pa vidve sprehajata? Jaz sem na tistem delu, kjer je Lek čez cesto.

Glede ur o sprehajanju sem pa ugotovila, da je najmanj sprehajalcev med delovnim časom. Zjutraj do 8. ure se sprehajajo tisti, ki gredo v službo, do 10. ure se kje najde še kakšen zamudnik, potem pa do nekje do 13.,14.ure ni skoraj nikogar. Potem je spet malo več ljudi med 14. in 17. uro, potem se pa spet sprazni.

Mene pa tole zanima...Če imaš spuščenega psa in te inšpektor vidi, vendar ko pride do tebe, imaš psa že pripetega. Se lahko kako izgovoriš?Konec koncev, se lahko pritožiš, da si imel psa pripetega, če ni nikjer očividca (malo za šalo, malo za res  :P).


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 18 Marec 2009, 15:43:07
Hahaha,

To je tako, kot če te v avtu ustavi policaj pa se pred njem privežeš s pasom in mu rečeš, da si že skos privezan. Poskusiš lohk, kaj se bo zgodilo je pa drugo....

Kakšen prisrčen nasmešek si gospodične verjetno lahko privoščite ;).

lp



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #65 : 18 Marec 2009, 16:10:43
Liza, al pa če imaš psa na povodcu, sam povodca ne v roki..  Tut ne more noben težit.

Moj pes je na povodcu ob nedeljah, ko je celo za njega okrog čist preveč ljudi, da ne bi do vsakega letel. Vse ostale dni, občasno celo nedelje, ob vseh urah je prosto spuščen, a pod kontrolo. Primem ga za ovratnico, ko greva mimo česa delikatnega in po dveh metrih ga lahko prosto spustim, ker vem da ne bo nazaj letel. Za mačkami/drugimi živalmi ne leta, razen če mu dovolim zgolj zato, da se lahko par sekund kasneje naslajam nad njegovim odpoklicem. Če skočim v gostilno po vodo (zame, in kasneje flašo za njega  :)) ne bo niti oplazil okolice, ampak bo kot tele gledal v vrata.
Imam čas in voljo, da kontroliram njega in okolico in da pravočasno odreagiram, če je treba. V prometu ga ob vsakem avtu pokličem na poleg, ker ga ne maram odlagati, zato moram opazit avto v takem času, da ima Buda sploh možnost priti do mene.
Ampak, načrtno že delam odkar ga mam, skor tri lete, da bo lahko v čimvečih situacijah prosto odpet. sam tule zdej govorim za normalne sprehode, ne pa o raznih izletih in neznanih placih, kjer mimogrede naletiš na kej nenačtrovanega, pa magari le steklo po tleh. Tu je pa na povodcu, dokler ne presodim, da je lahko spuščen.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #66 : 18 Marec 2009, 16:29:43
Liza midve se sprehajava tukaj med Trzinom in Domžalami, čez cesto od La femma. Greva pa vse tam dol do Tuša v Mengšu.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #67 : 18 Marec 2009, 16:41:57
Hojla! Deteljica ne morem se bolj strinjat s tabo :P :o. Trenutno sva z Nubo obe na Dunaju in ne morem verjet kako urejeno je tu glede psov :). Torej, da ne bo pomote-ti so tu povsod. Od restavracij, do tramvajev, hodijo po trgovinah in v centru mesta 8). In to je tu nekaj povsem normalnehga. Nihce se nic ne obremenjuje in isce dlake v jajcu... Poleg tega pa so tudi psi nasplosno mnogo bolj vzgojeni kot pri nas :-[. Tam kjer je veliko ljudi morajo biti psi na povodcu in z nagobcnikom (u-bahni,...), drugod je dovolj povodec ali pa so lahko spusceni vendar morajo nositi nagobcnik. In v urbanem okolju ljudje to strogo spostujejo. Ampak tudi tu je dovolj kotickov, kjer lahko psa brez problema spustis... ;) Pa se zato noben ne sekira!
Tudi sama mislim, da so pri nas najvecji problem psi, ki niso vzgojeni. Tem pa itak ne pomaga noben povodec. Ha ha in ce me bo kak inspektor lovil po travnikih okrog Brnika - uhuhu se ze veselim ;D. Ampak jaz znam hitro tect, pes ki hodi zraven pa tudi ne vem cigav je :P. Malo heca... >:D

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #68 : 18 Marec 2009, 17:16:07
V Dresdnu so poleg prečudovite arhitekture tudi krasni in zelo skrbno negovani parki, v katerih mrgoli napol udomačenih veveric, rac in labodov. Pa lepo urejene cvetlične grede, ogromno turistov...In ogromno psov, ki so zelo lepo vzgojeni in razen zelo zelo redkih izjem vsi spuščeni.


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #69 : 18 Marec 2009, 19:22:28
V Dresdnu so poleg prečudovite arhitekture tudi krasni in zelo skrbno negovani parki, v katerih mrgoli napol udomačenih veveric, rac in labodov. Pa lepo urejene cvetlične grede, ogromno turistov...In ogromno psov, ki so zelo lepo vzgojeni in razen zelo zelo redkih izjem vsi spuščeni.

Tudi v Dortmundu je nekaj podobnega. Ob obisku pasje razstave, smo spali v centru mesta. Poleg hotela je bil park, v njem pa polno zajcev (mene je skoraj fršlok, ko sem ponoči sprehajala psa in je nekaj začelo šumet  :D) in rac-sredi parka je (ograjeno!)jezero.
Čez dan je park poln psov raznih velikosti, starosti in pasem. Večina jih je spuščenih. Nekateri se ne zmenijo za mimoidoče, drugi jih prijazno povohajo. Nihče se ne pritožuje ali celo vrešči, če ga pes pride povohat. Ni pa sledu o psih, ki bi skakali in nadlegovali ljudi ali druge pse.
Aja, mimo so se pa sprehodili tudi policaji, prijazno pobožali našega (spuščenega :) ) psa in rekli, kako je lep  :D
Takega odnosa do psov pri nas manjka...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #70 : 18 Marec 2009, 19:35:32
Liza pri nas manjka tak odnos do VSEGA. Res je premalo strpnosti, zavedanja in kulture. Pa se mi zdi da s temi neživljenskimi omejitvami samo slabšajo stanje. Saj kaj drugega ni za pričakovati. So represivni ukrepi že kdaj kaj dobrega naredili? Najbolje bo, da se javite tisti ki imate obvladljive pse (Lanabela, Deteljica...) in prikažete to v kaki oddaji 4x4, pa če ima kdo veze pri kakem dnevniku.

Mislim da bi v zakonu bilo potrebno dopisati-nevzgojeni psi morajo biti na povodcu-če že. Ali pa pes mora biti pod kontrolo-ni pa važno na kak način.  V tem pogledu bi se res morali zgledovati po severnih sosedih.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 18 Marec 2009, 19:59:34
Ja, no, vidim, da je debata spet popolnoma brezvezna. Nekateri zagovarjate prosto spuščanje psov in tiste, ki jih imamo privezane, razglašujete za histerike. Kakorkoli že, moji psi niso nikoli delali kažina oz. kogarkoli ogrožali. In ja, upam, da se bo začl zakon bolj dosledno izvajat - v dobro vseh.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #72 : 18 Marec 2009, 20:06:18
Spet je tako, da izvajanje zakona in kaznovanje ne bo pomagalo pri spreminjanju dojemanja psa pri večini ljudi - da preden si psa kupiš je fajn prebrati nekaj o vzgoji, zakaj je potrebno iti v pasjo šolo, čemu služi, kako in zakaj je potrebno psa socializirati in kaj sploh je pravilno vzgojen in socializiran pes. Tako da dokler nebo klika v glavah ljudi, nobena kazen nebo pomagala. In namesto tega da se dela na ozaveščanju ljudi pravočasno, je to reševanje nastale situacije, nebo pa to pomagalo rešiti dejanskega problema. To je moje mnenje.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #73 : 19 Marec 2009, 08:10:05
Yo jaz te popolnoma razumem, da imaš svoja dva pripeta, tudi jaz jo imam. Problem nismo tisti, ki svoje pse privezane ali neprivezane obvladamo, problem je v tistih, ki svojih ne obvladajo, pa se tega ne zavedajo. Mene je dostikrat strah, ko srečam kakega psa in ta privezan renči kot zmešan, lastnik pa ga komaj zadrži. taki me motijo. Drugi me ne. Me tudi ne moti, če me spuščen pes povoha.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 19 Marec 2009, 09:11:23
Meni se v bistvu spuščanje psov samo zato, da se igrajo z drugimi (lastniki pa čebljajo) ne zdi glih smiselno...ko so še mladiči enkrat na teden mogoče ja

Ravno to je najslabše za pse!

Zakaj pa? Saj poznam to klasično razlago, da če hočeš psa navezati nase, mu ne dovoliš igre z drugimi psi, ampak verjetno ne govoriš o tem?

Jaz sem recimo zelo srečna, če našemu mladiču kak (sploh manjši) pes pokaže, da ne sme siliti vanj, saj si naš poskuša vse, kar je manjše od njega, podrediti. In čisto nič me ne moti, če najde primernega partnerja za igro, pa potem malo norita - ful je zanimivo opazovati, kako se pri tem vede, se mi zdi, da tudi tako malo bolje spoznaš svojega psa. Seveda, v nek trop nevzgojenih in nesocializiranih odraslih psov pa ga tudi ne bi spustila.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #75 : 19 Marec 2009, 10:01:11
Kar nekajkrat sem že pisala o pomenu pravilne igre z drugimi psi. Predvsem pa psa vzgajamo mi lastniki. Najbolj so mi všeč stavki, kar naj mu pokaže, bo mogoče potem dal mir.
http://bajka.si/SolazaPse/Igralneurice.aspx je malo več napisano zakaj je pomembno kaj in kako damo mladičku v smislu igre in druženja za drugimi psi.


http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #76 : 19 Marec 2009, 10:14:34
Moj pes je privezan izljučno samo ob cestah in tako bo tudi ostalo. Se izogiba drugih psov ljudje ga ne zanimajo, kvečemu slabše je če je privezan, takrat prav rad narenči kakšnega psa.  Tekanje in  igranje v za to namenjenih ogradah pa se mi zdi popolna neumnost, saj imam psa za to da dela z mano in ne z drugimi psi. Če pa si že zaželi igre pa ima za to par svojih pasjih frendov.
Aja privežem ga tudi, ko nam nasproti prihaja privezan pes, pač stvar bontona, drugače pa ne vidim razloga, da bi psa non stop sprehajala na povodcu.  ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #77 : 19 Marec 2009, 10:56:37
Ni fora v tem, da pes ne bi smel imeti stikov z drugimi psi. Sem zadnja, ki bi ji kaj takega prišlo na pamet (Moje psice živijo v krdelu in niso ločene nikoli nikdar, celo takrat ne, če je kakšna operirana recimo. In se lahko prosto družijo z vsemi odvezanimi psi kolikor jim duša poželi)

Se pa mladih psov ne socializira tako, da jih spustiš igrat v skupino (razen sem ter tja kdaj za zelo kratek čas, če jo sestavljajo sami znani psi), niti se jih ne socilaizira tako, da se igrajo z drugimi mladiči (razen sem ter tja kdaj omejen čas), niti se jih ne socializira tako, da spustiš skupaj kup mladih psov in jih nadzoruješ na dolgih povodcih (sori Simi) - čeprav je slednje izhod v sili - pes se ,če je vse po sreči nauči upoštevati vsaj naša pravila, pasjih se pa na ta način ne nauči.

Mladega psa se socializira tako, da mu omogočiš čimveč stikov z različnimi odraslimi psi v čimveč različnih situacijah. Od začetka s psi, ki so vajeni mladičev in za katere vemo, da ne grizejo do krvi. Bolj zaželeni so tisti, ki niso igrivi in niso pretirano prijazni. Zelo zaželjeno je, da psa nista privezana in da se vodnika ne vtikata, če ni res nujno. Šele ko mladič obvlada pasji bonton (in hkrati se uči tudi naših pravil) se lahko druži s podredljivimi, plašnimi in mladimi psi. Pri teh je treba paziti, da naš ne začne težiti.  Ko tudi to obvlada, so na vrsti problematični in agresivni psi. Šele, ko obvlada vse to, ga lahko varno spustimo v skupino psov na ograjenem prostoru.

Danes je takšno socializiranje težje, ker močno primankuje normalnih psov z normalnimi lastniki. Pa še vaških potepuhov, ki so za tovrstno delo več kot odlični je vse manj. Se pa da, če se hoče.

In da se razumemo:  "histerični lastniki" ni enako lastniki s privezanimi psi. Tudi sama imam eno tako psico, ki ni povsem zanesljiva in jo privežem, kadar je v bližini neznan pes. (in nekoč davno sem imela psa, ki je bil privezan vedno, na dveh ovratnicah in na dveh povodcih. Z razlogom.)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #78 : 19 Marec 2009, 11:02:26
Ja, v bistvu govorimo o istih stvareh....ena stvar je nadzorovana igra, drugo pa je spustimo psa v trop psov in naj se nalaufa. In sama nimam čist nič proti, če jih kdaj tudi dobi, ko je predrzen, pa kaj....življenje ni samo z rožicami postlano in zaradi tega ni še nihče dobil travme. Drugo je neprestano teroriziranje psa s strani drugih psov ali obratno. Tudi ta link, ki si ga dala govori o skrajnih primerih oz. je potenciran in nikjer tukaj nisem govorila o skrajnih psimerih...povsod je zmernost najbolj pomembna. Mora se znati obnašat v družbi odraslih psov in more se znati obnašat v družbi mladičev in poznati pravila in zakonitosti v vseh situacijah in en odrasel pes ne bo toleriral vseh pogrutavščin mladiča v vsej njegovi predrznosti.

lp

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #79 : 19 Marec 2009, 11:03:03
poželi)

Se pa mladih psov ne socializira tako, da jih spustiš igrat v skupino (razen sem ter tja kdaj za zelo kratek čas, če jo sestavljajo sami znani psi), niti se jih ne socilaizira tako, da se igrajo z drugimi mladiči (razen sem ter tja kdaj omejen čas), niti se jih ne socializira tako, da spustiš skupaj kup mladih psov in jih nadzoruješ na dolgih povodcih (sori Simi) - čeprav je slednje izhod v sili - pes se ,če je vse po sreči nauči upoštevati vsaj naša pravila, pasjih se pa na ta način ne nauči.

Težko se tukaj strinjam s teboj, ker pač leta točno takšnega dela dokazujejo ravno nasprotno kot praviš ti!

Smisel dolgih povodcev ni v igri, ampak odpoklicu, tako da ....ne bova o nečem česar nisi nikoli v živo videla ;)

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #80 : 19 Marec 2009, 11:33:00
ne, mislim da govoriva o dveh različnih stvareh. Ti govoriš o VODNIKOVIH pravilih, ki se jih mora pes naučiti, če naj se igra z drugimi mladiči. In tega se na tvoj način lahko zelo dobro nauči. In s tem se da shajati.  Jaz govorim pa o PASJIH pravilih, ki se jih mladič lahko nauči samo od odraslih normalnih psov ne da bi se vodniki vmešavali. Če jo dobi, jo dobi od drugega psa, ne od vodnika, če kdo prekine igro je to drug pes in ne vodnik...Na ta način dobiš zanesljivega psa, ki ne bo imel problema z nobenim, niti z najbolj problematičnim psom in ki ve, kako mora v dani situaciji odreagirati brez naše pomoči. In če zraven privzgojiš še vodnikova pravila (odpoklic, popolno prepoved grizenja...), potem imaš občutek, da se tisti, ki jamrajo zaradi vsiljivih ali celo popadljivih psov sprehajajo po drugem planetu.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #81 : 19 Marec 2009, 11:47:37
a mladiči nimajo razvite govorice :o?

Ne bova smetile to temo, ker ni namenjena vzgoji mladiča.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #82 : 19 Marec 2009, 12:05:10
OK, ne bova več smetili (čeprav to niti ni tako zelo zunaj teme), samo še tole: pasji mladiči imajo neko osnovno znanje - tisto, kar imajo prirojenega in tisto kar se naučijo, (če se naučijo) v leglu. Nimajo pa izkušenj in ne vedo, kako morajo uporabljati prirojene "besede", da iz njih nastanejo smiselni "stavki". Zahtevnih stvari, recimo ustavljanje grozečega psa brez podrejanja ali grožnje, približevanje plašnemu psu, ne da bi ga prestrašil, celo preprečevanje spopadov med drugimi psi - tega se mladič od mladiča ne more naučiti. (če pustiš skupaj majhne otroke, ki znajo ravno tako na pol govoriti, da se uče drug od drugega, se ponavadi najprej naučijo vse kletvice. Knjižna slovenščina pa iz tistega čebljanja zanesljivo ne bo nastala)


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 19 Marec 2009, 16:07:43
Zdaj je malo bolj jasno, hvala!  :)

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #84 : 20 Marec 2009, 09:42:37
Povsem podpiram mnenje Lanabelle. Moje izkušnje so enake. Za mlade pse in mladiče, predvsem takih pasem in tipov, ki lahko zrastejo v "nevarne" , ali pa plašne oz drugač esocialno problematične, je daleč najbolje,da se družijo z odrasimi, močnimi, ne premjhnimi psi. Po možnsoti lenimi in dominantnimi, vendar stabilnimi. Ni boljšega za mladiče kot ena odrasla masa,ki se mu j*** za vse pse na svetu in na razna povabila in izivanja samo grdo gleda in gode, ter gre dalje svojo pot, na nesramnost pa odreagira s kašno zaušnico. Taki primerki znajo dokaj uspešno prevzgojiti celo že malo zamočene mladostnike.
In ni slabšega za mladiče in mlade pse ,kot trop prijaznih igrivih kužkov, pa še kakšen malo plašen in nesiguremn zraven po možnosti. Točno zadnje pa je okolje malih šol. In v tem okolju bodoči problematiki kar vzhajajo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #85 : 20 Marec 2009, 10:10:07
Mam srečo, da ima kolegica dva točno taka psa, kot jih opisujeta lanabela in deteljica. Onadva živita v svojem svetu, kjer ostale pse sicer sprejmeta, a jih ne jebeta 5posto, dokler niso preveč zateženi. Moj je bil od začetka res nadležen, sam vanju bi skakal, jima presekal pot, ju zaustavljal in podobne traparije, a sta mu po hitrem postopku pokazala, da tak način ni sprejemljiv. Drugo, naučil se je avtoritete - če starejši pes zarenči, nima on kaj mrdat. In pa seveda "pogovarjanja". S kolegico jih večkrat opazujemo, kako se predvsem najina samca zmenita. Malo renčanja, malo godenja, obe pa vema, da se ne bosta na polno ruknila. In grem stavit, da  mam ravno zarad teh dveh psov svojega tako tolerantnega do drugih. Žal pa nisva imela veliko možnosti delati ob agresivnih psih, tako da če bi ga pa kdo direktno napadel, ne bi kar mirno stal ali se odmaknil



lanam

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 20 Marec 2009, 10:24:23
Liza,

res se sprehajamo po istem polju, s tem da tvoj pes res uboga in vaju včasih vidim, ko vadita. Moja ne more normalno mimo podrtih smrek ob cesti, ne da bi iskala kosti - tam je sedaj stresena ena vreča večjih delov kosti -izgleda  kot bi bile goveje.
Lahko greva kdaj skupaj na sprehod. Ko bo topleje bova šli s Tesso kdaj plavat na bajer pri opekarni.

lp lanam



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #87 : 20 Marec 2009, 11:13:46
Tole slikco sem nalimala že vsaj trikrat, pa ni nobene škode če jo še enkrat.



Tale lekcija je trajala mogoče desetinko sekunde. Vredna je bila več kot pol leta "nadzorovane igre" na igralnih uricah.


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #88 : 20 Marec 2009, 11:39:38
Čeprav je že malo izven konteksta, pa vseeno. :-[

Mene pa zanima nekaj. Kako bi pa potem psa naj 'naučil', da se na agresijo drugega psa umakne in ne odreagira nazaj?
Ker opozarjanje starejših malo sitnega mladiča je nekaj, agresija pa spet drugo. Ali se mogoče tudi preko tega nauči prvega?

Ni mi najbolj jasno, kakšni situaciji bi ga izpostavil, da bi se tega naučil.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #89 : 20 Marec 2009, 11:58:53
Lanabela, pa je kaka razlika v komunikaciji med polarnimi psi in ostalimi? Recimo da samojedi bolje razumejo pasji jezik kot kaka že rahlo degenerirana pasma?