Mala neubogljivka =)

shawtyy* · 11860

italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 15 September 2008, 08:28:29
italijancek .. hodiva v malo šolo(osnove poslušnosti) in v igralne urice (igranje in kao neki da pes pride ko ga pokličeš pa tak)
 pa usem hvala za odgovore. bomo poskusili vse načine in upam da mi bo kaj uspelo..
 Maja72 glede izjave pa ja me je malo prizadelo a rajši nisem nič rekla ker se zelo nerada kregam  :) sem "preslišala" kaj je bilo napisano :)

shawtyy*,
držim pesti, da vama uspe! tako ali tako se vsi učimo! ob vsakem novem psu smo vsi zmeraj 'začetniki', saj se vsak kuža drugače odziva. meni recimo izkušnje z učenjem in socializacijo labradorke niso veliko koristile pri hrtu, ker moram z njim zaradi čustveno občutljivega značaja postopati na popolnoma drugačen način. tako, da sem morala veliko spraševati, brati, se sama učiti žal tudi na lastnih napakah...imaš še mladička, s katerem sta v fazi medsebojnega spoznavanja. naučiti se moraš prepoznati počutje psa, razumeti kaj ti s svojo telesno govorico sporoča in potem poiskati način, kako neko težavo na najlažji način premostiti.
svetujem ti, da se obrneš tudi na inštruktorja. po vsaki uri, ko imaš težave ga vprašaj za nasvet in skupaj poiščita rešitev. vsak dober inštruktor ti bo pripravljen svetovati. v bistvu je to najboljša varianta, ker lahko na licu mesta odpravljaš težave.



shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #31 : 02 November 2008, 19:43:48
No naj vam malo povem.. da naša ajka sploh ne vleče več na povodcu  :o sem se pogovorila tudi v pasji šoli in smo to zadevo skupaj rešili :) vedno ko je začela vleči ali "štrajkati" sem se ustavila tako da je prišla k meni in nato nadaljevala :) in sedaj je že mnogo bolje :) me pa zanima še nekaj.. kako bi psa naučila da me med hojo - poleg gleda v oči? sem poskusila z priboljški ampak ne gre ker veš čas skače v mene :-\

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #32 : 02 November 2008, 19:55:36
Da bi te pes pogledat v oči, se mi zdi, da je najležje naučiti s klikarjem.
Npr.: ti stojiš in rečeš, kakšno besedo pes, ko te pogleda takoj klikneš in nagradiš. Potem to stopnjuješ in šele nato, začneš hoditi poleg z njim, da te gleda v oči.

Svojo, sem na tak načim učila, in zdaj gleda brez problema v očii tudi dalj časa...  :)



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 03 November 2008, 11:11:31
Vaje za pozornost

lahko tudi tako, da enostavno čakaš in čakaš in čakaš, da se pes spomni te pogledati v oči. Takrat klikneš in nagradiš.

Ko imaš narejeno gledanje v oči na mestu zraven sebe, podaljšuješ, spreminjaš pozicije... in potem, ko imaš psa v osnovnem položaju (ob levi nogi), čisto počasi nadaljuješ z enim korakom, klik in nagrada... pa dva koraka, klik in nagrada... in tako naprej...

potem imaš eno možnost, da jo s hrano zvabiš v položaj, v katerem jo želiš imeti (tukaj je najlažje, če imaš četrtinko hrenovke - razrezane po dolgem, tako da je pes dlje časa priklopljen na hrano) in hodiš, vmes klikaš, ko se ti zdi položaj OK.
Seveda je fino prej imeti narejeno gledanje v oči vsaj pred vodnikom, ker je psu prej jasno.

Meni najbolj simpatičen način je pa učenje poleg pozicije s pomočjo škatle... sicer je stvar pri kakšnem malo manjšem psu malo težje izvedljiva...
Vzameš škatlo primerne velikosti za svojega psa (recimo 10-20 cm visoko, veliko pa toliko, da ima pes dovolj prostora, da brez problema stopi nanjo s prvima dvema tacama - jaz imam za mojega toliko veliko, da lahko z vsemi štirimi stoji na njej).
Najprej klikaš za zanimanje za škatlo, potem za sprednji taci na škatli, in potem zvišuješ kriterij toliko časa, da je pes v poleg poziciji zraven tebe s prednjimi tacami na škatli. Podaljšuješ to, vadiš premikanje levo in desno (ti korak desno, pes korak desno v poleg pozicijo). Potem umakneš škatlo in klikaš za poleg pozicijo in gledanje v oči. Osebno mi je bilo lažje najprej "popravljati" pozicijo s koraki v desno, kasneje sva prešla na korake naprej in nazaj. In to je to... naprej nagrajuješ variabilno

lp nina


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #34 : 25 Januar 2009, 17:06:26
nama je uspelo ;D sva imela zasebne ure v kd-ju in je sedaj stanje čisto drugačno . sedaj imava en mesec počitka potem pa spet v šolo ;D

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Nush.

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
  • Time passes by when you look at me with dark eyes
Odgovori #35 : 23 Junij 2009, 19:34:24
Kako lahko psa toliko cukneš, da bruha?
Katastrofa.

Nuša


Nush.

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
  • Time passes by when you look at me with dark eyes
Odgovori #36 : 27 Junij 2009, 21:40:49
saj to naj bi bila pozitivna motivacija.. kao neki so rekli če je priden pohvalimo če ne grajamo.. pa ceu čas govorijo da delamo z pozitivno motivacijo.. saj ne vlečemo psov za sabo.. pač pokazali so da rečemo poleg in če ne gre cuknemo.. sam pri nas to ne gre.. moram vedno cukat.. ker drugače noče nikamor. ostane na sedi. :-\

A nisi v prvem prispevku rekla , da jo moraš vleči za sabo ? Tukaj pa zatrjuješ, da psov ne vlečete za sabo. Malo premisli, kaj govoriš ???

Nuša


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #37 : 27 Junij 2009, 22:35:45
jap vleči v "" je blo.. sem tako pogosto morala cukat da je blo kot vlečenje že ..

je pa to že stara tema.. tako da je to vse že preteklost..

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Nush.

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
  • Time passes by when you look at me with dark eyes
Odgovori #38 : 28 Junij 2009, 11:47:15
Se opravičujem, če sem te užalila, toda take stvari me malo vržejo iz tira. Sem namreč veterinarka, in vedno popenim, ko mi kdo prinese psa z vraščeno ovratnico, poškodovanim sapnikom zaradi "cukanja" ali celo huje, mačko, ki je privezana za vrat na vezalko. Zadnjič sem imela primer, ko je psica imela v vrat vraščen trakec roza barve. Lastnik se je izgovarjal na hčerko, da je psici , ko je bila še mladiček to privezala na vozel in se ni dalo odvezati. Zato so ji trakec pustili na vratu, dokler se ni začel vraščati.
Rekla sem : " Gospod, dobro me poslušajte. Še niste slišali za škarje ?? Mogoče za nož ? Zakaj niste prerezali trakca? Ne vidite, kakšno škodo ste naredili ? " In gospod se prešerno zasmeje in odgovori : " Ja, doktorca, to je pa res dobra ideja. Ampak veste, hčerka je rekla da je psica lepa s trakcom, pa ga nisem odstranil."
Mislim... KAJ?? Sem popenila do amena. Katastrofa, no.
Se boste vprašali, kje delam, da dobivam take primere - v društvu proti mučenju živali - za zaščito živali na obali.
Ja, lepo je delati tam, ko vidiš , da gredo živali v lep, prijeten dom. Včasih te zmrazi, ko vidiš, kako so bile živali mučene. A vse se plača, vse se vrača. Lastniki so kaznovani in večini je žal za to, kar so storili.

LP, Nuša

Nuša