POMOČ PRI VZGOJI LASTNIKA PSOV

mevo · 4770

mevo

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 25 Maj 2007, 14:33:42
Tole temo sem odprl zaradi tega, ker nujno rabim vašo pomoč. Sam sicer nimam psa, imam pa zato soseda, ki ima dva mešanca katera lajata 24 ur na dan. Jest razumem, da pes laja  občasno zaradi raznih razlogov, ampak če pes laja nonstop in ne da laja, bol joka kot laja potem neki z njim ne štima. 
Sosed ima psa večino časa prvezana in jih le občasno spusti, pa še to tko enega po enega in normalno potem drugi cvili in prosi. Je tudi familja, kjer je alko doma. Ne vem kako je kaj s prehrano teh psov in ali masta dovolj vode, ker to nisem preverjal. Soprogi tega mojega soseda sem že reku, da naj pusti te reveže kdaj s ketne, pa me ignorira. Ja pa tudi to, da na razne načine pse dražijo in prov spodbujajo, da cvilijo. Skratka čudna familja.

Zdej pa vprašanje za vas. Kaj lahko nardim za te pse, da ne bodo non stop na ketni in trpeli, posredno pa ne bodo kr naprej lajali in vznemirjali okolice, ker očitno ne bo šlo na lep človeški način.

Hvala za pomoč.

Lp



pika*

  • Gost
Odgovori #1 : 25 Maj 2007, 14:46:55
jaz bi prijavila policiji, ti pa si lahko prebereš zakon o zaščiti živali in se malo opreš na člene, kjer piše da mora pes imeti sprehode, vodo, socializacijo, priemerno oskrbo itd. Kot pravim, jaz bi šla na policijo ali klicala v kakšno društvo proti mučenju živali. Več kot tok ti ne morem svetovat, ker žal takim ljudem ne boš nikoli dotajčil kaj je moralno in kaj ne.
srečno



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #2 : 25 Maj 2007, 14:53:57
Društva nimajo nikakršnih pooblastil, lahko ti pa svetujejo na katere organe se lahko obneš. Moje mnenje je, da jih prijaviš inšpekciji, pa še policiji za motenje okolice al kaj podobnega. V zakonu pa piše samo, da mora bit ketna dolga 2 al 3 metre (se ne spomnim zdaj), da mora imeti dnevno svežo vodo in hrano, pa primerno zatočišče pred dežjem in soncem. Ostalo jih ravno ne zanima, tudi sprehodi in socializacija ne, primerno oskrbo si lahko pa vsak po svoje razlaga, na žalost.

Lp


pika*

  • Gost
Odgovori #3 : 25 Maj 2007, 14:56:49
ok bolha oprosti ker sem vse "narobe" napisala, mislm pa da je mevo razumel kaj sem hotela povedat. logično da mu bodo društva svetovala kaj naj naredi in da si vsak lahko sopcializacijo razlaga po svoje vendar je v zakonu dovolj dobro opredeljeno in če bo vztrajen in se ne bo pustil odlslovit policajem, da bo pritiskal na njih naj pomagajo živalim potem bo tudi nekaj dosegel, samo ne sme se vdat ko mu bodo rekli hvala gospod za obvestilo, napisali bomo poročilo in jih opomnili. Ne, ne samo opomnili, naredili ali pa nič.



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #4 : 25 Maj 2007, 15:34:06
ah pika*, ne jemlji osebno, moj post ni bil namenjen tebi. Napisala si zelo naivno in sem samo razložila kako dejansko stvari stojijo in je bolj kritika dejanskega stanja na tem področju. ;) Veliko ljudi je mnenja, da društva za zaščito živali "morajo" urediti take stvari in pričakujejo takojšnjo reakcijo, vendar temu ni tako. Društva sestavljajo prostovoljci, ki lahko naredijo le to, kar lahko naredi vsak posameznik, ko je priča kakšni zlorabi živali, da pokliče inšpekcijo. Zakon o zaščiti živali pa predpisuje minimume, ki je za marsikaterega normalnega lastnika živali pravi absurd. In te minimume sem napisala zgoraj. Torej, če lastniki zadovoljujejo minimum, mu tudi inšpekcija ne bo prišla do živega. Lahko pa policija ukrepa glede hrupa, pa še takrat se bojim, da bojo lastniki na vse prej kot prijazen način utišali pse.

Lahko si prebereš tak primer, ki se je dogajal pred kratkim na tem linku: http://www.dzzz.si/modules/news/article.php?storyid=40 in zadnji odgovor inšpekcije: http://www.dzzz.si/modules/novice/article.php?storyid=280

Ni prav nič spodbudno, je pa korak v pravo smer. Bolj kot se bo težilo inšpekciji, več odgovorov bojo zahtevali in mogoče se bo kaj premaknilo v korist živali.

Lp


mevo

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 26 Maj 2007, 18:33:42
Bolha, Pika hvala za odgovor. Torej na inšpekcijo lahko pozabim. Ker psa imata ketno dolgo več kot 3 m, oziroma štrik, jest jim tudi dajo zgleda, ker drgač ne vem kako bi lahko kar naprej lajala, glede vode pa ne vem. Največji problem je to, da imajo pri tej hiši 3 otroke, ki imajo ta dva psa bol za igračo in samo gledajo kako bi jih dražili. Sej pravim, starši so alkoholiki in se jim fučka za cel svet, ko se napijejo. Ne razumem kako jih ne moti, da psa lajata cel dan ko nora. Če bi jih spustil in bi se otroc okvarajal z njimi sigurno nebi tko lajal, ampak to je že druga zgodba. Nč bomo moral drgač ukrepat.



wrangler

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 03 Maj 2010, 09:15:03
Sploh ne štekam kako se lahko dovoli, da je pes celo življenje prvezan na ketni?
kako lahko to inšpekcija sploh podpira? Takim je treba vzet psa. isto s psmi ki so celodnevno v  pesjaku. Taki psi so invalidi. Vsak pes rabi dnevni sprehod, socializacijo tako z ljudmi kot z drugimi psi. Se da kaj naredit na tem področju?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7 : 05 Maj 2010, 11:22:51
Če imaš pozicijo moči v politiki, potem se resnično da kaj narediti. Sicer pa bolj težko. Osveščanje, osvščanje. Meni je tudi gnilo, da je 5M ketne in sveža voda, hrana, dovolj za psa. Po zakonskemu minimumu. Sicer piše še gibanje pasmi primerno. A vsi vemo, da se to izjalovi-samo primer hrtov v KG poglej.

Če bi jim res bilo za živali, bi zdajšnjo zakonodajo vestno izvajali, ne pa prekladali papirje in naidezno preverjali situacijo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #8 : 05 Maj 2010, 13:43:23
samo če psa neprestano lajata po moje velja tudi  zakon o javnem redu in miru. Ker hrupa ne sme vsak po mili volji delat.Ne z radiem ,ne s psom.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #9 : 05 Maj 2010, 18:39:25
To pa res. V tem primeru lahko prijvljaš vsakič na policijo od lastnikov zahtevaš naj poskrbijo za psa, da ne bo lajal po cele dneve.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


cuffyka

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 15 Junij 2010, 16:37:24
To pa res. V tem primeru lahko prijvljaš vsakič na policijo od lastnikov zahtevaš naj poskrbijo za psa, da ne bo lajal po cele dneve.

potem se jih pa znebijo tko da jih dajo pod inekcijo v najboljšem primeru :-X



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #11 : 15 Junij 2010, 16:55:34
Zopet prijaviš lastnika in veterinarja. Ker se ne sme uspavat zdrave živali. Leni lastniki naj se zmigajo in ukvarjajo z živalmi, ki so si jih namislili.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #12 : 15 Junij 2010, 17:14:34
samo če psa neprestano lajata po moje velja tudi  zakon o javnem redu in miru. Ker hrupa ne sme vsak po mili volji delat.Ne z radiem ,ne s psom.

Ne. Radio lahko lastnik ugasne, psa pa ne. Hrup iz radia je direktno zaradi lastnika, pasji pa kao po reglcih to ni. Razen če se gre merit v decibelih, tu pa res ne sme presegat določene stopnje. sam kdo bo pa to delal..



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #13 : 16 Junij 2010, 11:13:45
Kako, da pes ne laja zaradi lastnika-a ljudje še niso slišali za vzgojo, primerno namestitev, dovolj  ukvarjanja? ??? Bi moral nekdo vrlim policajem to razložit pa še komu drugemu.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #14 : 16 Junij 2010, 11:47:25
Mislim, da tuki pa niso policaji krivi, da jim ne bomo krivice delal  ;)  Je bila ravno pred kratkim debata na mojpes.netu, sam ker nimam paketa nimam funkcije išči, najdem pa sama od sebe tud ne  :-[