Kužek pred prvo vožnjo v NOVI dom

Sims · 4487

Sims

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
: 20 Junij 2010, 19:46:51
Kako pripraviti kužka in sebe na prvo vožnjo v novi dom? Na kaj je treba paziti? Kakšne pripomočke je treba vzeti s seboj?
Kletke nimava, jo kljub temu priporočate?



_Moncaa

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 20 Junij 2010, 20:58:31
kužkom je ponavadi med vožnjo slabo še posebaj pa mladim psičkom.(ne ga preveč s priboljškm hranit pred vožnjo in umes). zato imejte v avtu kaksno brisašo ali pa dekico. s seboj drugače ni treba imeti nič ampak kako mehko igračko da mu ne bo dolgcajt pa lahko uzamete.. (če želite da pes na poti domov in ze v novem domu ne bo pogrešal mamice in jokal, prosite tistega k vam bo kuza prodal da vam da kos dekce kjer je ležala kužkova mamica.) kletko je fajn če imate tudi za v naprej če ga boste veliko okoli vozili, če pa je še nimate je pa tudi škatla z deko v redu.(za prvič.)

upam da se bosta s kužam dobro razumela.

Bodi to, kar si, in videl boš, kar gledaš.!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2 : 20 Junij 2010, 20:59:52
Za kako dolgo vožnjo gre?

Moj nasvet bi bil, da sta v avtu najmanj dva. Eden, ki vozi in eden, ki se ukvarja z mladičkom. Z mladičkom pa naj se ukvarja tisti, ki bo tudi sicer njegov lastnik oziroma bo zanj skrbel v največji meri :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #3 : 20 Junij 2010, 21:08:37
Odvisno na kako dolgo pot se odpravljate. Kletko bi jaz imela s sabo in ga peljala v njej, da se takoj navadi nanjo. Priporočam ti, da psa pri vzreditelju sprehodiš, da se ti ne bo polulal v avtu. Mi smo se do doma vozili zelo dolgo, zato smo se na vsaki 2 uri ustavili in ga sprehodili. Takoj ko smo ga postavili na travo se je polulal, v avtu pa nismo imeli nobenih problemov. Zadnji obrok naj ima nekaj ur pred odhodom, da ne bo bruhal. Drugače pa vzemi s sabo ovratnico in povodec, posodo za vodo in plastenko z vodo.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4 : 20 Junij 2010, 21:18:48
Jaz sem imela Ginny v boksu na poti domov, ki je trajala slabe pol ure. Če bi se še enkrat lahko odločala, bi izbrala drugo opcijo - to, da bi bila pri meni v naročju :)
Zakaj? Ker ji itak ni bilo nič jasno, ko smo jo odpeljali stran od družine, potem smo jo pa dali še v boks in v avto. Bilo jo je strah in po vsej verjetnosti ji je bilo tudi slabo (čeprav smo se potem najmanj 2x na teden vozili naokoli je vse do enega leta starosti skoraj vedno bruhala).

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 20 Junij 2010, 22:13:59
Ko smo mi peljali domov novega družinskega člana-basenjiko, smo kupili igračo, boks in lepo šli iz MB v Lj po njo. Pol pa nam je vzrediteljica predlagala, da je ne zapremo v boks, ampak da jo držimo v naročju, ker je že dovolj velik šok, da zapusti svojo družino, pol pa še boks in kar dolga vožnja za 9 tednov starega mladička. In res smo upoštevali njeno mnenje in jo je hčerka imela v naročju celo vožnjo-malo je jokala, celo sprehodla se je med vožnjo po sedežu v boks, večji del pa je prespala v naročju. Danes se brez problema vozi v boksu(stara pa bo 6 mesecev).
Jaz svetujem, da sta v avtu vsaj 2 in ima mladička nekdo v naročju in to zato, ker imamo dva kužka in prvega smo iz Celja pripeljali v boksu, pa še danes pri 15 in pol mesecih ne prenese dobro vožnje in nam večkrat bruha, medtem, ko pa z mlajšo, ki je bila v naročju ni problemov.
Torej na zadnji sedež in v naročje
Pa veliko užitkov z vašim novim članom



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #6 : 20 Junij 2010, 22:32:53
Ko sem sama šla nazadnje po mojo psičko, se boks tudi ni obnesel. Čeprav je bila v leglu najbolj "crazy" mladiček, se je potem v boksu tako jokala (kljub dekici iz legla, priboljškom in igračam), da sem se po petih minutah ustavila in jo vzela v naročje. Od takrat naprej pa se več ni oglasila. Samo vsake 2 uri smo se ustavili, jo dali malo na travico, da se je polulala in potem dalje.   Še ko smo jo "švercali" preko mej je bila čisto tiho in pridna  ;) Takrat še ni bilo EU... In se mi zdi, da je od te prve vožnje domov naprej bila tako navezana name, da je bilo včasih že prav problem... Ampak problemov z vožnjo pa nikoli ni imela. Če pomislim samo, kje vse smo že bili z avtom, tudi 24 urne vožnje itd....
Naslednji teden pa gremo spet po mladičko, samo tokrat bo vožnja še daljša. Sem kar malo nervozna, če bo malecka tudi tako pridna kot je bila moja Bonie...



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 21 Junij 2010, 09:05:45
Mi smo pripeljali našo iz Prage. Kljub izrecnim navodilom vzreditelju, naj jo ne hrani (pa saj bi lahko sam vedel, glede na to, da je imel že nešteto legel), mi jo je nafutral ene dve uri pred odhodom in v prvih 500 metrih vožnje sem imela pobruhane komplet vse brisače, ki sem jih imela s sabo. Po petih kilometrih me je mula še polulala  :-[ (sem jo imela v naročju) .. potem je bil pa do doma bolj ali manj mir. Ene parkrat smo se vmes ustavili, da je šla lulat,.. Prvi mesec je bila med vožnjo z avtom še malo panična (vozila se je na zadnjem sedežu, pripeta na varnostni pas), ko pa smo kupili večji avto in boks (je nismo nič posebej navajali), je pa na prvi vožnji od Grosuplja do Domžal še močno cvilila, v Domžalah smo ustavili da je šla lulat, potem je šla nazaj v box in je bil do Celja mir. Sedaj se v avtu, sploh pa v boxu zelo rada vozi, sploh ker ve, da gremo vedno kam, kjer se bo kaj finega dogajalo.  ;)

Aja, ne glede na vse, za prvo vožnjo vsekakor priporočam naročje in ogromno brisač,...  ;)



MANDY

  • Gost
Odgovori #8 : 21 Junij 2010, 09:38:59
Ko smo prišli po psičko nam je vzred. zagotovila, da ni nič jedla in zato tudi naj nebi bruhala v avtu. Imela jo je hčerka v naročju vendar je po 15 minutah zbruhala čorbo (fožol, meso, krompir.....) jedla naj bi izključno le brikete  >:( >:( seveda smo dobili s sabo vzorček  ???. Pol pa je zaspala in smo lepo prispeli domov. Vendar se je kljub temu še kar nekaj časa bala vožnje.
Pri drugi  psički ni bilo nobenih problemov, ker je res niso nahranili pred potjo (dobila je igračko in hrano za na pot). Vendar (ker smo se vozili domov 12 ur) je bila tudi v kletki in ustavljali smo se zelo pogosto. Nikoli, nikoli nismo imeli problemov z vožnjo.
Če vožnja ni predolga kar imejte mladička v naročju, drugače pa kombinacija kletka in naročje. Srečno pot vam želim.



bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 21 Junij 2010, 10:07:14
Mi se bomo tudi s tem kmalu spopadli. Vožnja pa bo trajala ene 6-7 ur.
Tako da razmišljam, da bi mladička imela na kolenih in da se vsaki 2 uri ustavimo.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #10 : 21 Junij 2010, 10:11:37
Jaz sem obe psički pripeljala domov v naročju in nismo imeli nikoli nobenih težav z vožnjo. Sem prosila, da me peljejo, da sem jaz lahko držala kepico.
Malo zato, da bi ji bilo lažje, malo pa zato, ker sem komaj čakala, da lahko držim kepico v naročju. :o ;D
Smo se pa kakih dvakrat ustavili med triurno vožnjo. Tamala je cvilila mogoče kakih pet, deset minut, pol je pa bilo vse ok. Tavelika pa niti to ne, ona ni nič pogrešala svojih. :D
Tamala je sicer takoj ob naslednji vožnji dobila svoj boks, ker sem vedela, da se bo drugače vozila v boksu.
Je pa res, da so jo nanj že zelo lepo navadili pri vzreditelju, tudi vozili so jih na krajše turice. :)
Se je pa tavelika začela vozit v boksu pri svojih šestih letih, prej ga nekako ni poznala, pa ni bilo sploh nobenih težav, se je takoj navadila.



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #11 : 21 Junij 2010, 10:36:10
Tudi jaz sem med vožnjo kombinirala naročje in box in se je super obneslo. Drugače je pa res ogromno možnosti kasneje za navajanje na box, se mi pa zdi bolj varno. Moj je bil tak mali drobižek in me je bilo strah, da se mu kaj zgodi v naročju. Ko je bil v boxu sem ga pa ves čas božala. Vozili smo se pa dobrih 8 ur.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #12 : 21 Junij 2010, 10:52:17
Jaz sem našega Lojza domov pripeljala v naročju,Berry so nam pripeljali,vendar je na poti imela družbo svojega očeta.Tinko sem šla iskati sama in je reva pot preživela v prtljažnem boksu in ves čas jokala.
Vso našo mularijo zato navajamo na vožnjo z avtom.First Lady se je tako novim dogodivščinam naproti odpeljala v lastničinem naročju,Fancy in Aja pa skupaj v boksu.Po "poročanju" novih lastnikov ni bilo med vožnjo nobenega problema.Obvezno pa gredo na pot z praznim želodcem,pa potrebo tudi opravijo še zadnjič tik pred odhodom.Če je pot dolga pa jim itak svetujem,da se večkrat ustavijo.Pa za prvo spanje stran od bratov in sester dobijo deko,ki diši po njih,in pa vsak svojo igračko še iz legla.
LP Tjaša



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 21 Junij 2010, 11:09:09
Mi nismo z našima psicama imeli nič problemov. Ker sta obe imeli cirka 2kg sem vzela sabo plastično gajbico, katere uporabljajo za spravljanje otroških igrač (jaz jih imam za pasje) in sta obe super prestali vožnjo. Gajbica je bila praktična, ker je bil pes ob meni obenem pa je bila ravno toliko visoka, da ni mladič splezal čez.
Če bi bila večja pasma pa seveda naročje in dekica.  ;D

Evo še slikica ene od naših na poti domov:

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #14 : 21 Junij 2010, 11:18:15
Midva  sva našega Damča s kamionom domov peljali iz Belgije... dva dni.  
na uno  cunjo ,ki so jo dali za sabo( da mu kao ne bo prehudo ::)) se je pa poscal in posral ( nikamor drugam/ ravno na cunjo- toliko o njegovi familiji :D :D)...tako da je po treh urah  na naslednjem postajališču romala v kontejner...potem se je pa nadaljne izležaval in spal na postelji,  plezal v naročje ( tudi "vozniku" za volan) in firbcal ven... Zdemoliral rolo s papirnato brisačo, fehtal hrano- normalno jedel pil .... ustavljali smo se na 4 ure... normalno lulal na travo in kakal tudi...
Nobenih traum.... še danes rine v kamion ::).... če bi imel možnost bi se pomoje kar preselil tja :-X

http://www.mojalbum.com/damayanti/damayanti/dami-3-mesece/58319
takle je bil ko sva ga pripeljala domov

http://www.mojalbum.com/damayanti/damayanti/dami-3-mesece/58319#58322
pa enih pet mesecev star.... 



kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #15 : 21 Junij 2010, 11:39:06
Mi tud vsakega psa pripeljemo v naročju in opažamo, da se pesek že takoj naveže na svoje novo naročje. Mamo vedno kako zraven kako gajbico, tako kot Chiba, sam je boljš psa po rokah vlačit  :) Buda je večino časa spal, ko smo se ustavili je pridno lulal na travo in z njim ni bilo praktično nobenih problemov vseh 10ur vožnje. Kali pa ni mogla bit pri miru, sam skakala je sem pa tja. Ženske  ;D

sem ravno včeraj gledala slikce od mini Buda, pa bom še js eno prilepla iz vožnje domov



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 21 Junij 2010, 13:30:52
Tudi jaz sem ga domov peljala v naročju.  :) Nič kakal, nič lulal, nič bruhal, le malo je jokal. Je bila pa vožnja zelo kratka, cca. 15 minut.  :)



Sims

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 21 Junij 2010, 20:59:05
Hvala vsem za nasvete, priporočila, izkušnje.
Tudi midva ga bova peljala v naročju in ne v kletki.



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #18 : 22 Junij 2010, 14:38:07
Naš je bil tudi v naročju =) 



orescek

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 25 Junij 2010, 10:57:26
Naš je bil zavit v dekco z vonjem njegove mame - na njej je tudi spal v boksu. Že prvi dan ni delal nobenih problemov glede boksa, verjetno tudi zaradi znanega vonja odejice.
Med vožnjo je bil v naročju, se tresel. :(