(pre)hitra brejost

ABBY LABRADOR · 2158

ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
: 23 Marec 2009, 14:18:08
Nisem vedela kam naj vtaknem tole temo. Pa sem kar sem. Uglavnem ne gre nič za Abby ampak za psičko iz ulice.
Namreč včeraj sprehajam Abby in vidim psičko(ime ji je Sena) in se mi je zdel njen buši malo preveč dol potegnjen, no pa sem šla samo naprej. Potem pa grem zvečer s prijateljico in njeno mami zopet ven pa srečamo našega skoraj soseda(on je sosed od tiste psičke) in se malo pogovarjamo in reče, da je ta psička breja(psička je mešanka) seveda to ne bi bilo nič takšnega, če nebi bila psička stara manj kot leto dni. :-\
Drugače je pa lastnica do nje dokaj neprijazna(ves čas se samo dere nanjo :-\ ampak to je že druga zgodba).
Problem je v tem, ker je psička še tako mlada in me zelo skrbi za njeno zdravje(jah sem bolj taka, da mi ni ravno vseeno). Pa me zanima, če psička lahko pogine, ker drugače je pa zelo prijazna punca in vse.

No hvala vam za odgovore.
(sicer sem pa zelo razočarana nad lastniki, da je niso stelerizerali >:()

Me pa zanima kam bodo z mladički



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 23 Marec 2009, 14:32:52
Še vprašaš!Čudežno bodo izginili še isti dan,ko bo kotila.Na žalost.
LP Tjaša



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 23 Marec 2009, 14:34:56
Še vprašaš!Čudežno bodo izginili še isti dan,ko bo kotila.Na žalost.
LP Tjaša

Jah upam, da če se bo res to zgodilo, da jih potem najdem jaz ali pa kakšna druga dobra duša in poskrbi zanje.



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #3 : 23 Marec 2009, 15:52:06
Jah upam, da če se bo res to zgodilo, da jih potem najdem jaz ali pa kakšna druga dobra duša in poskrbi zanje.

Si pa naivna  ;D, misliš da jih bodo pustili žive al kaj? Drugače pa psička najbrž ne bo umrla zaradi svoje mladosti. Pri nas v ulici imamo eno, ki je breja vsakič ko se goni že 6 let pa še kar živi.  :)



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 23 Marec 2009, 15:54:13
Hehehe.... ;D
Upam na najboljše....
Jah pač obup nad nekaterimi ljudmi >:( :-\ ::)



fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 23 Marec 2009, 17:02:36
No, da povem kako je bilo pri nas...

Ko smo dobili našo prvo psičko, mešanko, je tudi med veterinarji (vsaj pri nas) veljalo mnenje da se ne sterilizira pred enim letom starosti. In smo pač mislili počakat.
No, pa se je zgodilo, da se je pri njenih devetih mesecih na vrt priplazil samček in ja... imeli smo mladičke (3) pri njenih 11 mesecih.
Cela nosečnost in porod sta minila brez kakršnihkoli zapletov, in tudi potem je za mladičke znala sama super poskrbet.
... in zaključek: pred tednom dni so mladički praznovali 10let, njo pa torta čaka naslednji mesec.

Vem, da ta zgodba nima nobene veze s temi lastniki, ki očitno ne skrbijo lepo za svojo psičko. Hotela sem le povedat, da se lahko tudi to zgodi in da za psičko (vsaj našo) to ni bil noben problem.
Mi je pa žal, da sem upoštevala veterinarja in je nismo sterilizirali že prej.

lp, Nina



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 23 Marec 2009, 17:24:33
Aha pozabila sem povedat psička je zbežala od doma :-\ in se je potem zgodilo