Pes v avtu

Nika · 2465

Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
: 27 Marec 2009, 13:10:42
Je v takem vremenu kot ga mamo danes tud greh pustit psa za cirka eno uro v avtu?



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #1 : 27 Marec 2009, 13:24:41
Z odprtim oknom in v senci, ne vidim razloga zakaj ne? Saj ni nobene vročine, pa tudi sonca ne - vsaj pri nas.  ;)

Kristinca & Florinca


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 27 Marec 2009, 13:27:13
Jaz jih pustim. Vsaj pri nas trenutno ni toplo, ni sonca tako da... zakaj pa ne ;)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3 : 27 Marec 2009, 13:31:49
Pri nas je tud kilavo vreme, sam me skrbi, kaj pe če slučajno ravno tisto uro začne sonce ful sijat in mi skuri psa. Vem, da ni velik možnosti, sam ga sploh nikol ne puščam v avtu, pa mi res ni najbolj prijetno. Čeprav niti polna ura ne bo..  :-[



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 27 Marec 2009, 13:39:05
Pri nas je tud kilavo vreme, sam me skrbi, kaj pe če slučajno ravno tisto uro začne sonce ful sijat in mi skuri psa. Vem, da ni velik možnosti, sam ga sploh nikol ne puščam v avtu, pa mi res ni najbolj prijetno. Čeprav niti polna ura ne bo..  :-[

Glede na to, da še ni full vroče, da ni sopare dvomim da bi se avto toliko segrel da bi bilo psu prevroče.
Poleti  preživijo pri  30°C ali več, v avtu pa jih kljub soncu trenutno pomoje ni več kot toliko.




yonna

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 27 Marec 2009, 18:48:53
Pomoje res ni panike, če pes počaka v avtu. Jaz se, če se le da, temu izognem in jo pustim mogoče samo toliko v avtu, da skočim na pošto, v trgovino...
Se mi pa zdi, da, tudi če je dokaj hladno zunaj in se sonce nažge v avta, zna postati kar toplo v avtu... Ampak ok, pustiš priprta okna pa še živo alarmno napravo imaš notri :P



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #6 : 27 Marec 2009, 20:56:38
Se mi zdi, da lahko dokler ni temperatura ozračja 15 stopinj. Potem je pa že treba pazit, da ni sonca, da je avto v senci in da so okna odprta.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #7 : 27 Marec 2009, 21:25:54
Jaz imam drugo težavo, moram pazit, da ne zmrzne v avtu zvečer! :o
Vmes ko počaka med treningi kako urco, ji moram obleči plašček. :-[ :)


Drugače jo pa zelo nerada puščam v avtu, še ko skočim v trgovino mi je neprijetno.
Pa obvezno preverim ali je dovolj sence poleti in ali ne bo kje sonce potovalo in bo senca šla... Po moje se lahko tudi zdaj, če je avto zaprt in res na soncu, segreje tudi v kake pol ure dovolj, da pes doživi vročinski udar. Še bolj neprijetno je pa po moje v kakem plastičnem boksu, se še prej segreje.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 29 Marec 2009, 15:06:46
Jaz jo brez problema pustim v prtljazniku v njenem boksu, stekla so zadaj itak zatemnjena oz. ob straneh ni sipe. Pa tudi v avtu je bilo res vroce le v cetrtek, vsaj v Lj, takrat sva se pa itak z drugim avtom peljali in sem imela sipe odprte ze med voznjo, v avtu pa ni cakala. Bolj problem je pozimi in res poleti, ko je vroce.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


chezo

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
  • Flower Of Old Hill Hemp
Odgovori #9 : 29 Marec 2009, 15:12:39
Naš v takem vremenu zdrži tudi do dve uri brez problema. Ko pridemo nazaj lepo spi .. če je toplo pustimo okna rahlo priprta na obeh straneh ... Poleti pa to ne pride u upoštev ker je prevroče!



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10 : 29 Marec 2009, 16:18:22
Če je pes navajen počakati v avtu, ob ne previsokih temperaturha, sploh ni problem. Tudi čez noč lahko brez problema prespi noter :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


čili

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • * I LOVE DOGS *
Odgovori #11 : 31 Marec 2009, 14:23:02
enkrat sem v novicah brala da je ena gospa pri 31 stopinjah(zunaj) pustila čivavo v avtu po 2 uri...
brez odprtih oken avto pa je bil na soncu tako da je psička umrla... :'(
če pa je oblačno hladno(vsaj pri nas) pa tut js ne vidm razloga zakaj ga nebi smel pustit v avtu. ;D
lp čili :-*

lp čili dog!