Izpadanje dlak pri šnavcerju

maxime44 · 8711

maxime44

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 25 Marec 2009, 11:07:09
 
 Imam srednjega šnavcerja poper sol in vas prosim, da mi odgovorite, zakaj  mu močno izpada dlaka. Sedaj je star 9 mesecev, 2 x tedensko ga trimam in 2 x češem, vendar je vsako jutro ogromno dlak in poddlak povsod okrog. Zelo sem razočarana, saj sem želela imeti psa, ki ne pušča dlak in vsi vprek so mi zagotavljali, da šnavcer ne pušča dlak. Ali mi lahko pomagate?  :(  ???
 



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 25 Marec 2009, 11:54:16
Mogoče mu dlaka izpada zato ker jo menja  ;)

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2 : 25 Marec 2009, 12:32:03
Šnavcerjem dlaka ne izpada. Sploh če se psa resnično trima in ne striže ter brije. Razen nekaj dlak okoli riti, po glavi in prsih. A pa je sploh šnavcer, rodovniški? Ni mešanec?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


essy

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 25 Marec 2009, 13:02:52
Naša prejšnja psička je bila srednja šnavcerka in v vseh 15-ih letih ji ni izpadala dlaka, smo jo pa trimali in jo na vsake 3 mesece še peljali k frizerki. Tudi sedanja mala šnavcarka nima problema z izpadanjem dlak. Mogoče je kaj narobe z prehrano da ne dobiva vseh vitaminov, ali pa zaradi stresa.
Če je pes rodovniški ( oba starša rodovnik in vzrejno dovoljenje) se to ne bi smelo dogajati.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4 : 25 Marec 2009, 13:16:59
Obrni se na vzreditelja, mogoče bo znal pomagati



maxime44

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 26 Marec 2009, 11:38:20
Spoštovani! Hvala vsem za odgovore.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #6 : 26 Marec 2009, 11:57:25
Boš delila z nami, ko ugotoviš zakaj mu tako močno izpada dlaka?



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 27 Marec 2009, 08:44:36
Huh.. to, da šnavcerjem dlaka ne izpada ni ravno najbolj res.

Dlaka odmira pri vseh živih bitjih, ki imajo dlako. Je pa res, da naj bi pravi šnavcer imel tako strukturo kožuha, da s pravilnim in rednim vzdrževanjem pobereš ven odmrlo dlako in v vmesnem obdobju dlaka pač ne leti ven tako močno kot pri drugih pasmah, tako da pričakovat, da ne bo prav nobene dlake v stanovanju,.. ne gre  ;)

Pri močnem izpadanju gre pa sigurno za kakšne zdravstvene težave. Dobro, sedaj je tudi vprašanje če je pes rodovniški, ker če ni, vprašanje s katero pasmo je mešan in potem pač nima tipičnega šnavcerskega kožuha.

Pa še nekaj je.. Ne vem sicer kako je pri srednjih in malih šnavcerjih, ampak pri VŠ se v zadnjem času veliko pojavlja netipična, mehkejša in bolj kodrasta dlaka, (modni trendi, ko naj bi vsi psi izgledali čimbolj medvedkasto  >:() kar se sigurno odraža tudi na izpadanju dlake.



essy

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 27 Marec 2009, 09:36:55
Ja sem tudi sama opazila pri naši mali šnavcarki da je dlaka dosti drugačna kot pri prejšnji srednji ( ima kar precej puhasto ), pa je rodovniška. Res pa se ne more pričakovati da ne bo nobene dlake v stanovanju  :o , se kakšna res najde  :-[





botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #9 : 27 Marec 2009, 11:18:17
Edini pes pri katerem nimaš dlak v stanovanju je goli pes :) Lahko več kot priporočam - fenomenalen karakter, skorajda minimalno nege, pozimi te greje,... :o :o

Vsekakor pa upam da če pes že je, da uspešno rešite izpadanje dlake. Pri prijateljevem basetu je dlaka izpadala nermalno skoz celo leto, je isto pes v stanovanju, in je po veterinarjevem mnenju to posledica alergije - je alergičen na neko hrano, sicer brez simptomov razen smdečih ušes zaradi kvasovk in nenormalnega izpadanja dlake. Recimo ga furminiraš pol ure in še vedno primeš šop dlake in ti ostane v roki 10 kocin od 20ih... izpada pa krovna dlaka, podlanke ima trenutno zelo malo. V glavnem mogoče lahko tudi to preverite pri vetu...izpadanje zaradi prehrane, alergije...


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #10 : 27 Marec 2009, 12:16:09
Ej botticelli,Hubi je podedoval dlako po svoji mami.Ta pa  po svoji mami Vivien.Vivien je bicolor basset in zelo veliko bicolorjev ima nekoliko daljšo dlako.Prav tako je pri nas.Berry je sicer tricolor,vendar imata oba njena starša, oče Viking-tricolor(njegov oče Baxter-bicolor)in mama Jeraldina-bicolor(oče Champ-tricolor)daljšo dlako.Če se spomniš našega Zanija-bicolor(oče "Stan"-tricolor,zelo fina kratka dlaka in Berry-tricolor,daljša dlaka)ima tudi daljšo dlako,ki neprestano izpada.Njegova sestrica Zaina-tricolor ima po očetu zelo fino,kratko dlako,vendar tako kot Berry z močnejšo podlanko.Za razliko ima Tinka-bicolor zelo kratko,fino dlako,čeprav imata njena starša, oče Beckham-tricolor(kratka,fina dlaka) in njena pokojna mama Solitaire-bicolor(daljša  dlaka).Mogoče je to zaradi tega,ker sta oba njena starša tako kot ona v osnovi zelo bela.
Tako,da mislim,da alergija  ni razlog za izpadanje dlake,temveč je to bolj v zvezi genetiko.
LP Tjaša



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #11 : 27 Marec 2009, 12:20:41
Še nekaj,da si boš lažje predstavljala o čem govorim:
Hubijeva stara mama po mamini strani Vivien Dominik!
LP Tjaša



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #12 : 27 Marec 2009, 13:06:14
NO saj jaz sem tudi mislila da je to normalno. Pa takrat ko smo bili pri vas mu sploh ni tako zelo izpadalo. Sedaj pa ko smo bili testirati ga na vet fakulteti, in je veterinarka (dr. Kotnikova) takoj rekla da ni normalno da mu tako izpada... recimo samo z konicami prstov na rahlo primeš en mali šopek dlak, in ostane skorajda pol tega v roki oz. med prsti. In to pri psu ki je redno česan in furminiran. Ker se spomnim kako je blo točno leto dni nazaj, ko sem ga jaz česala in je bil 1x na teden počesani, ej ma ni blo 10 % tolko dlak kot recimo zadnje pol leta ali tam nekje. Ker samo na razlo ga pobožaš oz potegneš z dlanjo po hrbtu, in se mu na riti takoj nabere za šop izpadlih dlak.  Sicer se mu pa tud pozna že to izpadanje, da je ful oskubljeni... no saj pravim bomo videli kako bo, trenutno je nekje en mesec na dieti, tako da rezultatov še ne more biti.
Saj meni je logično da izpada, samo če psa redno češeš potem se nikoli nebi smelo tako poznati, pa čudno mi je to ker izpada krovna dlaka po šopih. Sicer ima pa lepo dlako, ful lepo svetlečo in vse  ;D Tako da jaz sem tudi bila skeptična ali je to lahko zaradi alergije, trenutno pa pač dopuščam možnost, saj pravim , bomo videli kako bo čez par mesecev oz. recimo čez eno leto :)


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #13 : 27 Marec 2009, 13:16:16
Huh.. to, da šnavcerjem dlaka ne izpada ni ravno najbolj res.

Dlaka odmira pri vseh živih bitjih, ki imajo dlako. Je pa res, da naj bi pravi šnavcer imel tako strukturo kožuha, da s pravilnim in rednim vzdrževanjem pobereš ven odmrlo dlako in v vmesnem obdobju dlaka pač ne leti ven tako močno kot pri drugih pasmah, tako da pričakovat, da ne bo prav nobene dlake v stanovanju,.. ne gre  ;)

Pri močnem izpadanju gre pa sigurno za kakšne zdravstvene težave. Dobro, sedaj je tudi vprašanje če je pes rodovniški, ker če ni, vprašanje s katero pasmo je mešan in potem pač nima tipičnega šnavcerskega kožuha.

Pa še nekaj je.. Ne vem sicer kako je pri srednjih in malih šnavcerjih, ampak pri VŠ se v zadnjem času veliko pojavlja netipična, mehkejša in bolj kodrasta dlaka, (modni trendi, ko naj bi vsi psi izgledali čimbolj medvedkasto  >:() kar se sigurno odraža tudi na izpadanju dlake.

Zakaj pa mojemu ne??? :o

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #14 : 27 Marec 2009, 13:22:23
Smrček, ti hočeš trdit, da imaš psa že kolk, ene 2 leti?, pa ti ga do zdaj ni bilo treba česat?  :o



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #15 : 27 Marec 2009, 13:34:35
ja sej češem ga vsak dan... ampak dlaka mu ne izpada :-\ češem ga ker bi bili drugače vozlčki, pa bi ga cukal. Pa tko k pridem k drugim ki imajo psa vidiš kar dlako po kavču, stanovanju... pri nas tega ni.

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #16 : 27 Marec 2009, 13:52:36
Kodri so ena izmed redkih pasem ki jim tudi načeloma dlaka ne izdapa, zahteva pa redno česanje in striženje, da se pes ne zavozla. So pa tudi posebneži med psi kar se dlake tiče, tako da tudi načeloma dlaka sama od sebe naj nebi izpadala pri kodrih, kolikor je meni znano.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #17 : 27 Marec 2009, 13:55:18
Sam to še vseen ne pomeni, da ma pes celo življenje eno in isto dlako na sebi



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #18 : 27 Marec 2009, 13:58:35
:) Seveda da ne, saj ti tud nimaš enih in istih las na sebi :) Je pa razlika če pes odmetava podlanko ali če nima podlanke oz, kako se dlaka menjava. In pri kodrih naj nebi bilo odmetavanja dlake. Ampak imaš pa zato bistveno bolj zakomplicirano nego - res redno česanje in striženje. Osebno mi ni nič gršega kot zavozlan zaraščen pes - ne glede na pasmo.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #19 : 27 Marec 2009, 14:03:16
Basset Houndi so znani po tem,da jim dlaka odpada kot listje jeseni.Ampak dobesedno in čez celo leto.To marsikateremu veterinarju ni jasno.Je pa to pač specifika pasme.Pri tistih veterinarjih,ki imajo veliko opraviti z Basset Houndi bi dobila isto razlago kot pri meni.Sicer pa dokler je dlaka lepa,svetleča,z leskom in nima golih mest se jaz ne bi sekirala.
Pa na rezultate kakršnekoli jaz ne bi čakala leto dni.
LP Tjaša



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #20 : 27 Marec 2009, 14:17:26
OK pol pa je kriva pač pasma  :P oz genetika. Saj pravim jaz ne vem, očitno tudi veterinarji ne poznajo tega (sem že slišala veliko čudnih izjav s strani vetov, tako za kitajčke kot yorkije, ::) :)  Na rezultate sem pa mislila glede alergije in ušes... sedaj je ok, ampak sedaj je po Otonazolu, ponavadi se je poslabšalo po kakšnem mesecu nehanja dajanja  Otonazola... tako da bomo videli kako bo :)

Vsekakor pa je res, da še nikoli nisem videla psa ki mu tako zelo izpada dlaka  :)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #21 : 27 Marec 2009, 14:29:47
boticelli, saj se gre le za to, da smrčkinemu psu dlaka pač ne odmira kar nekako pomeni, da je do konca življenja obsojen na ta kožuh.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #22 : 27 Marec 2009, 14:45:42
Ja ampak ti z česanjem vseeno odstranjuješ nekaj dlake, ki potem na novo zraste.


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #23 : 27 Marec 2009, 15:01:47
Kodri so ena izmed redkih pasem ki jim tudi načeloma dlaka ne izdapa, zahteva pa redno česanje in striženje, da se pes ne zavozla. So pa tudi posebneži med psi kar se dlake tiče, tako da tudi načeloma dlaka sama od sebe naj nebi izpadala pri kodrih, kolikor je meni znano.

Hvala. Jaz se vedno ustrašim če ni vse kot mora bit...je pač moj kuža :-*

PS:Uh.. spet sem jaz kriva za OT :-[

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #24 : 27 Marec 2009, 15:13:18
Nisi, začelo se je z baseti  :D

Sem pa očitno jaz tuki neki zaj**. A pol kodrom dlaka res ne odmira? Ko se ga češe, se še živa ven pobere al kako?



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 27 Marec 2009, 15:33:41
Mislim da je situacija podobna kot pri človeških laseh... oziroma v podobnih količinah kot lasje. Se jo pa tako, brez česanja itak ne opazi po stanovanju, ker vse ostane v kodrčkih.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #26 : 27 Marec 2009, 15:53:55
Ja smo malo zašli z originalne teme :) Ja po mojem je to, da ostane v kodru in potem ko češeš ostane na glavniku. SIcer se nikoli nisem poglabljala, ampak kolikor sem videla kodre nimajo podlanke ampak zelo gosto in kodrasto dlako.


yonna

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 27 Marec 2009, 18:57:23
Se bom tudi jaz strinjala, da je edino goli pes, tisti ki ne pušča dlake ;D Drugače pa jo puščajo vsi, samo da je mogoče pri kakih kratkodlakih psih to manj opazno (pol centimetra dolgih dlak ne opaziš tako hitro kot 3-5 cm dolgih črnih dlak na tleh).

Je pa sedaj že sezona za mejavanje dlake, jaz moram pometati po 2x na dan :'( Samo glede, na to, da se še veterinarki zdi čudno, je mogoče razlog kje drugje. Naši je lasnko poletje ful izpadala dlaka in smo potem zamenjali hrano, dodali nekaj dodatkov (več jajc, tune, lososovo olje..) in je se stanje izboljšalo. Je dobila močno in svetlečo dlako (ki sedaj pometam s tal..). Amak rezultatov ni pričakovati čez noč, traja nekaj tednov ali pa mesecef, da dlaka najprej neha izpadati in začne rastni nova, močnejša..



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #28 : 28 Marec 2009, 08:51:02
Joj, yonna tukaj se pa spet ne strinjam.Smo imeli pred leti dolgodlako NO v stanovanju.Je bilo veliko dlak ampak se jih je pol manj opazilo kot sedaj ko imamo kratkodlake pse.Njene dlake so se lepo navile na globinsko krtačo pa je šlo sorazmerno lahko iz tepihov.Potem smo nabavili Basset Hounda in naš tepih,ko smo ga vrgli ven je bil na "frišno odlakan".Pri kratkodlakih psih se dlaka zapiči v tepih in je nikakor ne spraviš ven.Sedaj imamo po tleh ploščice,pa se hudičevo poznajo dlake.O.K. vzemi v zakup še to da imamo štiri pse,kar je sedaj pri nas količino dlak še povečalo,ampak bomo že.
LP Tjaša



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #29 : 28 Marec 2009, 09:44:28
Nekje sem zasledila da so kodrčki primerni za alergike...Potem drži da jim dlaka ne izpada ;D .

PS:Yonna moj Timi ima zdaj okoli 12 cm dolgo dlako na glavi in okoli 6 cm dolgo dlako po telesu pa se ne pozna čisto nič. Dlake ni tudi če grem čez z mokro roko.

I´m the sweetest trouble maker ;) :D