kako po vaše reagira pes če dobite novega psa?

čili · 6961

čili

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • * I LOVE DOGS *
jaz dobim 1.maja nemškega ovčarja in me zanima(če ima že kdo izkušnje) kako bo moj stari pes reagiral nan. ???
dobili bomo kratkodlakega nemškega ovčarja  starega 6 tednov.z mačkami se zelo razume in z drugimi živalmi vendar nevem kako bo s psom :(
hvala ker mi pomagate lp.
čili :-*

lp čili dog!


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 30 Marec 2009, 13:09:46
odvisno kakšen je tvoj kuža, ki ga že imaš, kako se razume z drugimi psi, še bolj pomembno je pa kako se obnaša, če vas obišče kakšen kuža, ga sprejeme ali brani teritorij. odvisno od kužka, kakšen je, kako je vzgojen. zelo bo treba paziti, da od začetka ne bosta sama prepuščena sebi, ker nikoli ne veš kako bosta odreagirala, zlasti starejši do mlajšega. pazi, da se ne bo počutil zapostavljenega in prikrajšanega, za igro, hrano, tebe... pri hrani, sprehodih in vsem naj ima on prendost, šele nato novi član, da stari ne bo imel občutka, da je zaradi prišleka za kar koli prikrajšan, da je na slabšem. prišleka mora povezati s čim pozitivnim (prav tako je tudi pri ljudeh, ko edinček kar na enkrat ni več edinček in se mu pridruži mlajši bratec - starejši dobi kakšno malo darilce, kakor, da mu je to prinesel bratec) ;) pazljivo in previdno, da ne bo prišlo do kakšne nesreče ;)

***
rest in peace my precious friend


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2 : 30 Marec 2009, 13:20:57
Odlično... 6.tednov starega mladiča... odlično... ::)



čili

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • * I LOVE DOGS *
Odgovori #3 : 30 Marec 2009, 15:33:52
ravno zaradi tega me skrbi ker moj kuža brani teratorij :( :-[
drugače pa se lepo vede je naučen in je zelo priden drugače pa ne bo prikrajšan ker ga imam še vedno zelo rada ;D :)
hvala lp
čili :-*

lp čili dog!


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #4 : 30 Marec 2009, 15:37:45
6 tednov? Kdo je pa tak biser da krši vse možne zakone in prodaja mladička mnogo pred zakonsko določeno starostjo? >:(


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 30 Marec 2009, 15:57:58
Najprej nam zaupaj kakšne pasme je kuža ki je že doma.
Potem NUJNO vzemite ovčarčka kasneje ko bo star najmanj 7 tednov in pol ,drugače ga boste na silo odstranili iz legla.(čeprav se ne zdi tako).
Kdo bo skrbel za nadzor v prvih mesecih,nad razvojem in šolanjem novega kužka in sožitjaa s starejšim-
Ne misliti da bo vse preprosto ker ne bo ,Novi kuža potrebuje nego,učenje in morebiti ga bo potrebno zašćititi pred živalicami kio imajo status v vaši družini že določen.
Kljub temu da imaš psička ki je že doma rada boš za novega potrebovala veliko dela,ljubezni,nadzora in sigurno pomoči vse družine.
Vse zelo počasi in previdno.Srečno :-* :-*



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 30 Marec 2009, 16:48:17
Če vas ima stari pes za šefa in uboga, ni posesiven, pozna pasji jezik potem je OK. Če vas zdajšnji pes ne upošteva pa morate najprej poštimat odnos tako, da si boste pridobili spoštovanje psa-šele potem si lahko privoščite drugega psa.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #7 : 30 Marec 2009, 23:59:30
cili,
karkoli boste poceli imej vedno na umu eno osnovno pravilo, ki ga sveto uporabljamo vsi, ki se srecujemo s tem problemom: domaci pes, ki je bil prvi pri hisi je vedno prvi! Prvi gre lulat, prvi gre jest, prvega se pozdravi ob prihodu domov, prvi.... Poleg tega mora obdrzati vse prvice in privilegije ki jih je imel do prihoda novega psa. Mladicku nikoli ne dovolite, da maltretira starejsega psa niti mu ne dovolite, da mu odvzema mesto v domu in vasem srcu. Pes to cuti!

Imeli boste veliko dela, kajti posvecati vso pozornost starejsemu psu, da se ne bo pocutil zapostavljenega in se ukvarjati se z mladickom je kar zahtevna naloga. Predvsem je potrebno paziti, da ne prihaja med kuzkoma do rivalstva, ljubosumja in zamer.

Po drugi strani pa je potrebno vedeti, da mladicek ob prihodu v dom kjer ze biva en kuza vedno vnese velike spremembe in hkrati tudi velike radosti. Tako staremu kuzku kot druzini. Zelim vam veliko zabave z mladickom za katerega pa vam toplo priporocam, da ga ne jemljete iz legla pred njegovim osmim tednom starosti. Predvidevam tudi, da bo psicek nerodovniski, zato vam priporocam ponovni razmislek ob nabavi taksnega kuzka. Na forumih veliko pise o nerodovniskih psickih, pa si kaj preberi se na to temo.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 31 Marec 2009, 09:06:16
glede teh 6 tednov...sem mislila, da je prišlo do kakšne napakice in je mislila 6 mesecev ali pa se je zmotila pri številki ??? samo očitno ne :(

čili, poslušaj nasvete tistih, ki imajo več izkušenj in vzemi mladička ko bo star 8 tednov, drugače bodo resne težave in bo močno pogrešal mamo, podobne težave sem imela jaz, ko sem dobila mačkončka

***
rest in peace my precious friend


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #9 : 31 Marec 2009, 11:07:02
Ma ne, 7 tednov je idealno, zlasti če je v bajti že kakšen drug pes. Se pa tisti teden med 6 in 7 res neverjetno pozna.  6 tednov je prezgodaj.  Kakšna bo reakcija starejšega je pa težko reči. Pri nas so bile reakcije ob prihodu novega mladiča vse od navdušenega sprejema, preko ignoriranja do tega, da je starejša psica ob prihodu mladičke dobesedno okamenela od groze. Ampak na koncu se je navdušenje rahlo ohladilo, ignoranti so se omehčali in psica, ki je bila zgrožena, je pestovala užaljenost samo en teden. Potem so bili prijatelji.


Schakal

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 31 Marec 2009, 11:53:31
Jaz sem naredila tako, da se malega (mladega) psička prinesla na rokah in ga je stari lahko najprej povohal. Dosti je odvisno tudi, koliko ti sama zaupaš svojemu staremu psu, kakšna je tvoja avtoriteta itn.
Najboljše bi bilo, če bi starega lahko vzela kar s seboj, že ko boš šla po majhnega. Jaz poznam zgodbe, ko v takih primerih ni bilo nobenih problemov, takokot to opisuje Lanabela, včasih pa se stvari tudi zapletejo pa je treba malo več potrpežljivosti, da življenje steče normalno. Vsekakor naj stari pes pri hiši ohrani vse privilegije, ki jih je imel doslej (ležišče, pozornost...)

Želim ti dosti sreče...
K.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #11 : 31 Marec 2009, 12:05:31
Jaz nikoli nisem komplicirala. Tamalo sem spustila med tastare brez nekih silnih  ceremonij. Mladička je bila v transporterju, da so jo tastare povohale, potem pa sem odprla vratca in pustila, da je tamala zlezla ven, ko se je počutila dovolj samozavestno. Ko je enkrat zlezla ven, se nisem vmešavala. Se je enkrat zgodilo, da je preveč predrzna mladička najprej od vsega zgrabila tastaro za rep in dobila klofuto - ampak ji ni niti najmanj škodilo.
Paziti je treba, da mladič ne teži tastaremu bolj, kot je tastaremu všeč. Nekateri odrasli psi, ki niso imeli dovolj stika z mladiči, se le teh bojijo (ker se mladiči ne obnašajo kot se normalno obnašajo psi, so nepredvidljivi in tastar ne ve, kako naj pravzaprav odreagira.) V takem primeru ju imamo ločena, stiki so omejeni na minimum in mladič nikakor ne sme lesti v tastarega. Ko mladič malce zraste in njegovo obnašanje postane podobno pasjemu, ponavadi problemov ni več.


čili

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • * I LOVE DOGS *
Odgovori #12 : 31 Marec 2009, 13:50:49
ja res prišlo je do napake :-[ :-\
star bo 8 tednov tko da... se opravičujem... :( :-[
lp čili :-*

lp čili dog!


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 31 Marec 2009, 19:49:25
No bravo.To je pa čisto nekaj drugega. ;D :-* :-*



teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 31 Marec 2009, 21:28:37
sem rekla, da je prišlo do pomote...tipkarski škratek jo je malo zagodel  ;D :P

***
rest in peace my precious friend


yonna

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 01 April 2009, 04:34:55
Najboljše bi bilo, če bi starega lahko vzela kar s seboj, že ko boš šla po majhnega.

Če boš želea to storiti, se najprej pozanimaj pri vzredtelju, če dovoli. Ko je šla kolegica na ogled za psa in je bila še moja psica zraven, vzrediteljica ni pustila, da bi šla notri (je počakala v avtu), da ne bi prišlo do konflikta z njihovo psico. Psice z mladiči so zaščitniške, vsaj do mladičev.

Vseeno, če tvoj pes doma počaka in boš ti prinesla novega psa v njegov teritorij.



čili

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • * I LOVE DOGS *
Odgovori #16 : 03 April 2009, 15:13:08
ja ja teja! ;D :D :)
hahaha :D :o

lp čili dog!


wrangler

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 24 Maj 2009, 10:50:39
Tudi mi gremo čez en teden po novega psička avstralskega govedarčka in bo dobil starejši sestrici Beti in Horso. Ko smo šli po Horso je bila mešanka Beti stara že tri leta in jo je kar lepo sprejela...je šla z nami gledat mladička. Na začetku jo je kar lepo sprejela, dala ji je vedet da je ona taprva in taglavna, da sta se porangirali. Zdaj pa je Horsa stara že 3 leta in je že ona prevzela vodstvo v krdelu. Me zanima kako bo z novo psičko...



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #18 : 05 Februar 2012, 18:38:21
Ko smo sli mi po drugega psa, je bil prvi zelo ljubosumen. Bil je zalosten, umikal se je meni in psicki. Ni jedu par dni. Sameval par dni. Ce se mu je psicka priblizala, jo je napadel. ( pekinezer bokserko) No, to je trajalo par dni, ko sta bila prvi dan sama (sluzba), sta je ujela. Danes sta nerazdruzljiva. Se tudi kdaj "stepeta", on njo, seveda, ce je pregroba pri igri, drugace se imata pa rada - zelo.

Sta pa dober team. Pekinezer je glavni, cudno, ampak tako je. Pri igri se podrejata en drugemu, s tem ni tezav. Imata pa zrihtano pri hrani. Ko pride hrana, bokserka sede pred njim, on je, ko konca, jo pogleda in zamenjata polozaj. :) Smesna izgledata pri tem. Nekateri mi pravijo, da zna bit to cez leta tezava, ker je v bistvu potem takem tamali nadrejen njej. Ampak mislim in upam, da temu ne bo tako, ker se niti ne vidi, da bi jo karkoli motlo, se mu zelo prilagaja. Ukrade mu samo kaksno igraco, to si pa upa, ceprav zelo previdno in pocasi.

Mimi*


margiela

  • *
    • Prispevkov: 76
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 13 Januar 2014, 11:28:30
Mi smo imeli veliko srečo, ker sta se psa super poštekala! :) Doma smo že imeli 10-letnega mešanca, 1. januarja pa smo pripeljali še 2,5 meseca starega mešančka. Kakšen teden prej smo mladička pripeljali samo za kakšne pol ure, da smo videli reakcijo starejšega psa. Ko smo videli, da se super razumeta, smo se odločili, da mu damo dom :) med njima ni nobenega ljubosumja, je pa res, da smo se ekstra potrudili, da se s starejšim psom ravno tako ukvarjamo kot z mladičem. Situacija je zdaj takšna, da je starejši strašno zaščitniški glede mladiča, pa čeprav mu ta rad nagaja (skače po njemu, ga grizlja po ušesih, ker se hoče igrati) in bog ne daj, da kakšen tuj pes skoči proti tamalemu :) Celo tako dobro se razumeta, da si delita pejsak in čeprav imata vsak svojo uto, gre mali skoraj vedno spati k starejšemu.
tudi staffordka od svakinje je mladiča lepo sprejela, ker ima zdaj končno nekoga s katerim se lahko igra (starejšemu psu ni do igre).