Raily obedience - KD BARJE, 19.4.2009

Ivana · 4562

Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
: 03 April 2009, 11:43:04
Vabimo vas na Raily obedience tekmo, ki bo potekala na vadbišču Kinološkega društva Barje v nedeljo 19.4.2009.
Predviden urnik tekmovanja je takle
8.00 prihod sodnika, postavitev prog RO I
8.30-9.00 plačilo startnine/izpita, oddaja dokumentov, prevzem kataloga
9.00 merjenje plečne višine
9.30 otvoritev prireditve
9.35 ogled proge RO I
9.45 začetek tekmovanja
14.00 podelitev pokalov in priznanj, zaključek uradnega dela prireditve
Sodnik: Štefan Kolman

Prijave bomo na društvenem mailu sprejemali do 16.4.2009. Klubski mail pa je [email protected] .
Na klubski strani bo tudi objavljena štartna lista (par dni pred tekmo).
Upam, da se vidimo v čimvečjem številu.


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 03 April 2009, 22:40:29
 :)

Mi trije po mojem pridemo...  :)

Da vidimo. če smo se kaj naučili...



Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 07 April 2009, 13:27:49
Prijave se že sprejemajo!!!!!!!

Prosim pa tudi, če se mi lahko prijavite na društveni mejl, ker drugače ne morem poslati potrditev, ker prepozno dobim prijave.
Dajmo punce...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3 : 07 April 2009, 18:29:47
Prijava poslana!  ;)

Mimogrede, ker sva na bolniski, in sva omejena s treningi, upam da nama rata nastudirat se par vaj, ki nama "falijo"  (beri: niso se cisto utrjene) za v dvojko. Ce ne ti posljem se do 16. spremembo prijave za v enko, velja?  ;)


Lp,
Maja

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #4 : 07 April 2009, 18:36:57
Mene žal ne bo :( - službene dolžnosti. Upam, da ne bo spet kot lani, da bom šla jeseni na prvo tekmo ???

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #5 : 07 April 2009, 21:53:17
Naju z Asko tudi kot kaže ne bo. Žal na isti dan in dveh stvareh tako ne moreva biti :(



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #6 : 08 April 2009, 08:15:58
aska kaj pa je se tisti dan?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #7 : 08 April 2009, 08:20:48
aska kaj pa je se tisti dan?

Jaz vem samo, da je v MB razstava.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #8 : 08 April 2009, 09:13:28
Jaz vem samo, da je v MB razstava.
Nak, ne bo naju na razstavi :P


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #9 : 08 April 2009, 10:10:57
Midva sva tudi prijavljena. Žal še vedno v dvojko  :(, pa tako sem hotela letos še trojko in mogoče štirko sprobat, ampak glede na vse, kar smo prestajali, je bilo učenje novih RO vaj kakih 5 galaksij stran od naših prioritet. No ja, glavno, da bomo še vedno nekaj počeli.

Se že veselim!



Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 10 April 2009, 20:09:19
Mi smo prijavljeni!  :)

Koliko denarčka je že treba pripraviti?

LP, T

P.S.: Bambi, pomembno, da se je Sambo čim boljše pobral. Trojko in štirko pa še boste zrihtali, pa bo... Saj se RO sezona sploh še ni začela.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #11 : 14 April 2009, 18:35:59
Joj, midva sva bila pa prejsnji teden na bolniski (pa sva se vedno boljkone), pa sploh ne vem, ce sva pripravljena za v dvojko.. Ubistvu samo vaje s preskoki ne zna (levi hop, desni hop), no, pa se mizo iz enke.. Ostalo pa kar (za silo) gre.. Prosim za nasvet, naj vseeno poiskusiva dvojko ali naju prestavim v enko, pa se raje natrenirava do naslednje tekme (da si ne bova sramote delala)? Pozornost pa pac je kakrsna je, vcasih ful dobra, vcasih z nekaj gledanja naokoli  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #12 : 15 April 2009, 07:56:25
Ovčka-čist vseeno v kateri kategoriji si. Verjetnost,da bo ravno vaja, ki jo ne znata dobro v parkurju, je majhna. Če pa bo , bosta pač improvizirali. Navsezadnje velikokrat najbolj zamočimo vaje, za ketere mislimo, da jih pes super obvlada .
Tako da , če misliš v vsakem primeru to sezono bit v dvojki ni razloga, da to ne bi to bila že ta tekma.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #13 : 15 April 2009, 21:29:14
deteljica glede tega imas cisto prav.. Ampak taksno sreco kot imava, bo zihr miza in preskoki  ::) Sva pa prejle sla cez vse ostale vaje iz dvojke (no, razen gugalnice, slaloma itd.) in nama kar gre no.. Sploh ko je videl, da sem dala igraco v zep, je sel poleg in delal tako, da sam gledas  :o :D Tako da, ce res ne bova imela smole z vajami, bi morala vsaj naredit izpit.

Mah, imas prav, greva probat v dvojko, do nedelje so se vedno trije dnevi, in cudezi se dogajajo  :P

Pa zdaj pred spanjem moram ponovit oz. se se malo naucit znakce in kaj kateri pomeni.. Hudic je tole, ce vadis kar tako zunaj na travniku, brez poligona, znakov, pomocnika ki ti narekuje kaj je naslednja vaja... :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #14 : 20 April 2009, 11:52:02
Kakor je po drugih prireditveh vedno takoj vse polno novic RO očitno rabi dalj časa , da si opomore od silnih naporov  :P.
Bom pa za spremembo jaz prva nekaj napisala  :):
Dež nam ni uspel več kot toliko zagrenit življenja, najbrž je vzrok tudi ,da je Barje itak vedno mokro in tako celo so celo mimozasti psi nepričakovano stoično sprejeli dejstvo,da si bodo navlažili podvozje.  Kulinarika je bila odlična- vsaj za moj okus in še večje presenečenje je bilo, da je bila brezplačna  :o.
Dodatno pozitivno presenečenje je bilo- vsaj zame tudi število udeležencev, saj sem ob objavi datuma sumila, da bodo sočasne prireditve - agility Zagreb in razstava Maribor, pobrale večine tekmovalcev- na srečo ni bilo tako  8).
Udeležba je bila precejšnja, izstopalo je veliko število izspitov, kar je opazil in pohvalil tudi sodnik.

V skupnem- vse je bilo prav v redu in trend gre v pravo smer.

Ob parkurjih je bilo opaziti tudi take, ki bodo upam vsaj, objavili rezultate svoje truda (slilice) , ki so najzanimivejši del forumov  ;D.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 20 April 2009, 12:15:02
 ;D

No, Kayča si je oddahnila od strahu pri podrti prečki preskoka RO I.
Že včeraj je s polovico hrenovke uspešno premagala strah pred velikansko kockasto pošastjo iz katere je prihajal glas in včasih kak pok.
No, punca je letos končno na dobri poti za uspešno premagovanje njene plašnosti in stresa pred novim okoljem. Od tukaj tudi veje moja odločitev, da se bova udeležili čim več tekem v letošnjem letu, da bo čim večkrat izpostavljena različnemu okolju, ploskanju in raznim drugim dejavnikom. Če pa povrhu še nisva diskvalificirane oz. neuvrščene pa toliko boljše!

Ajku je po včerajšnji tekmi sicer manjkalo še kar nekaj gibanja in akcije in mi je kljub svojim seniorskim letom vztrajno prinašal vse možne igračke in mi jih porival v naročje, v noge itd...

Tukaj lahko pogledate nekaj foto vtisov z včerajšnje tekme in si ogledate najino delo z Ajkom:
http://www.teski.eu/gallery/index.php?album=k9%2Frally-obedience%2F2009%2Fbarje-april

Žal ugotavljam, da imam z RO tekem, kjer sodelujem z obema kosmatincema polne roke drugih stvari in posledično ostane manj prostora za fotoaparat ...  :-[  :-\



Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #16 : 20 April 2009, 12:17:56
Moram reči, da je bilo tudi meni zelo všeč, da je bilo tako število izpitnikov.
Sploh so me presenetili nekateri, za katere si nisem mislila, da bodo prišli.

Osebno se mi je delo na splošno zdelo lepo (vsaj kar sem imela priliko opazovati). Čestitke vsem!

Pohvale organizaciji! Pohvale kuharju! In seveda vsem, ki so kakorkoli sodelovali!
Družba je pa itak bila prisrčna.

LP, T



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #17 : 20 April 2009, 12:21:20
Tudi jaz moram pohvalit organizacijo in super vzdušje na tekmi..  ;) Mene je tudi presenetila brezplacna malica, hvala organizatorjem tudi za to!!  ;D Sicer se je dez precej trudil, da bi pokvaril vzdusje, ampak ni mu uspelo! Vseeno je bila lustna tekma, ceprav smo prisli domov malo premoceni in premrazeni  :-[
Drugace sem jaz osebno z rezultatom kar zadovoljna, sicer ce naju je kdo gledal bi se verjetno kar krizal, ampak pac, storasta jaz in pes, in potem izgleda to tako, kot je, z rusenjem slaloma in mojo ogromno napako pri stetju korakov pri eni vaji  :P  ::) Vendar naju je kljub temu sodnik pohvalil, da sva nekatere vaje prav lepo izvedla, in da je pes zelo z veseljem in temperamentno delal (pa ceprav je hotel dvakrat malo znakce posnofat  ::)).

Glavno, da je izpit za dvojko narejen!!  ;D ;D Sedaj pa se malo vaje, cez tri tedne pa na naslednjo tekmo, upam da z malo manj napakami in bedarijami z moje strani  :-[

Lp,
Maja

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #18 : 20 April 2009, 12:29:29
Sedaj pa se malo vaje, cez tri tedne pa na naslednjo tekmo, upam da z malo manj napakami in bedarijami z moje strani  :-[

Lp,
Maja

 :D
Tudi jaz se trudim poboljšat kar se bedarij tiče ... Bi morali še kak poseben krožek organizirat - he he, za take, ki pozabijo psu povedati, da naj počaka itd...  :-[



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #19 : 20 April 2009, 12:51:37
...pa za take, ki se ob prvi napaki psa tako zmedemo in pozabimo celo progo, potem pa se stet ne znamo  :-[ :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #20 : 20 April 2009, 13:02:24
Tudi mi smo se na tekmi imeli kljub bolj kilavemu vremenu prav fajn  :).

Doma je pogovor sicer po mojem prihodu potekal v stilu: No, katera sta bila na koncu? - Sedma. -A šeleeeeee al kaaaaj  ::).

Mislim, jaz vesela, da je Sambo po vsem sploh še živ in da je lahko tekmoval in povrh vsega še super delal, moj trenutno-ne-tako-dragi  ;) pa mi pirhe razbija, ker sva bila šele sedma. Res sva luzerja  :D.

Z najinim delom sem zelo zadovoljna (za spremembo), za razliko od sodnika mi je bilo čisto simpatično, da je Sambo ubil žabico  8) :D (če bi od blizu videl njegovo zobado žabi, ki ji je napovedovala skorajšnjo smrt, potem pa naskok s taco iz zasede, bi nama še bonus pike dal  :P), saj je bil to le še dokaz več, da je Sambo v stari psihični formi, nevrotično-moronski, vsesplošno hajper in dobre volje  ;D. Če to ni razlog za veselje, pa tudi ne vem. Razen tega, da je Doli iz neznanega razloga (res sumim rep) nazijal, oprosti Doli, pa baje še enega psa, žal mi Gregor ni uspel raztolmačiti, koga je še nakuril od daleč - oprosti tudi tebi  :-[.

Sploh se mi zdi, da so na tej tekmi vodniki in psi generalno pokazali najboljše delo do zdaj, kar mi je za začetek sezone skorajda malo presenetljivo, vsekakor pa je bil pravi užitek videti toliko dobrih nastopov, kdo mi je bil najljubši, se itak ve  :D - mopsi so zakon!

Čestitke vsem sodelujočim, hvala KD Barje za odlično malico, pa se vidimo naslednjič  :).

Še posnetek najinega dela - zaradi vremena in slabih baterij imam tokrat žal le svoj posnetek, bo drugič bolje: http://www.youtube.com/watch?v=a7rJqGFGM34 .



Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #21 : 20 April 2009, 13:09:48
Ah, saj žabico pa ni tako hudo ubil.... Sem si po tvojem pripovedovanju predstavljala precej drugačno ubijanje ...  ;D




deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #22 : 22 April 2009, 08:25:08
rezultati so objavljeni na :

http://www.rally-o.si/tekme.htm

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #23 : 22 April 2009, 11:33:35
Dež nam ni uspel več kot toliko zagrenit življenja, najbrž je vzrok tudi ,da je Barje itak vedno mokro in tako celo so celo mimozasti psi nepričakovano stoično sprejeli dejstvo,da si bodo navlažili podvozje. 

Sam je čist res tole  :D Moj pes tokrat čist nič ni protestiral ob vaji prostor  :D

Fajn je bilo, res. Sodnik korekten in odgovoren, psi vseh barv, obli, velikosti - vsi krasni, mops je tudi mene navdušil, faca  :-*
Se vidimo naslednjič!