Moja mala Pikica ...

Bubica* · 6549

Bubica*

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
: 06 April 2009, 12:57:24
Ubistvu nisi Pikica ampak Piki...Pikica sem te klicala ko si bil priden, ko si se crtal pri meni...uglavnem večino časa si bil zame Pikica.
Bil si del mojega vsakdanjika...ko sem prišla s faxa, si bil prvi ti ki si me pozdravil, prvi si bil ko sem te zagledala, ko sem prestopila prag hiše, k vhodnim vratom si prišel takoj ko si zaslišal moj avto...če bi znal mi bi odklenil vrata...vem da jih bi! KO sem se učila si bil ti tisti ki me je spodbujal k boljšemu jutru...ti si mi vedno stal ob strani...moj angelček si bil...Resa tujcev nisi maral, in sem večkrat kričala nate ko si na koga agresivno renčal/lajal....vendar VEM da je bilo to z razlogom! Bal si se da meizgubiš, tako kot sem se bala jaz tega usodnega dne, ko sem te izgubila... :'(

Še vedno te čakam...odprtih rok.....Čakam in se prepričujem da se VRNEŠ!
Svojega 5 rojstnega dne ne boš preživel z mano in Andrejem...
Meni bo hudo!Ko bom cele dneve sama....in pogrešala tvoje sladko renčanje "počohaj me!"... :'(

POGREŠAM TE MALI!!!
Obljubim, da bom izvedela kaj se ti je zgodilo in ne bo ostalo pri tem!!
Tisti ki je ti je to naredil, ne ve kaj je naredil meni....LUKNJO V SRCU!! :'(

Za vedno samo Tvoja

(Rex te tudi pogreša in je čist zmeden od kar te ni.... :( )


R.I.P. moja Pikica!!
 :-[



mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #1 : 06 April 2009, 15:25:31
Moje sožalje...  :(
Je bil zastrupljen?



Bubica*

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 06 April 2009, 15:58:15
Moje sožalje...  :(
Je bil zastrupljen?

Nevem še...zginil je....sploh ga ni...od nikjer!
 :'(



mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #3 : 07 April 2009, 08:42:38
Nevem še...zginil je....sploh ga ni...od nikjer!
 :'(
Potem ne veš, če je živ ali ne? Ga aktivno iščeš?



teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 07 April 2009, 10:12:48
potem se bo pa morda še vrnil. lahko da se je kakšna psička gonila. možno je 1000 in 1 možnosti. ne izgubit upanja prehitro. pokliči v kakšno zavetišče, jaz verjamem, da se bosta našla in da je z njim vse v redu ;)

***
rest in peace my precious friend


Bubica*

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 07 April 2009, 10:53:50
Ja ga aktivno iščem...sem izdelala plakate...po vasi sem šla povpraševat...NIČ!
Danes sem dala oglas na radio HIT, zavetišče je tukaj v bližini edino v Šempasu, kar se mi zdi še vedno predaleč...
Nevem...ga že 12 dni ni...

Ja ta čas se je "gonil" vendar...je vedno po dveh dneh prišel domou vsaj jesti...zdaj je že malček preveč čudno, ker ga ni....
Pa še jaz sem bila 10 dni odsotna (s faxom po evropi) in baje je že takrat odmanjkal...ubistvu to ni bilo nič nenavadnega, ponavadi ko me ni bilo doma, je tudi on pohajal...kao vračal :)
in ko sem prišla z izleta ga še vedno ni bilo...zato se mi zdi čudno...
sam še UPAM lahko..

Če je pes brez ovratnice ti ga lahko lovec ustreli...a to drži? :(



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 07 April 2009, 10:57:38
Ja ta čas se je "gonil" vendar...je vedno po dveh dneh prišel domou vsaj jesti...zdaj je že malček preveč čudno, ker ga ni....
Pa še jaz sem bila 10 dni odsotna (s faxom po evropi) in baje je že takrat odmanjkal...ubistvu to ni bilo nič nenavadnega, ponavadi ko me ni bilo doma, je tudi on pohajal...kao vračal :)
in ko sem prišla z izleta ga še vedno ni bilo...zato se mi zdi čudno...

Meni se zdi pa čudno, da imajo nekateri psi tako neodgovorne lastnike.
Upam, da je s psom vse v redu in da ga je posvojil kdo, ki bo zanj primerno skrbel.


Bubica*

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 07 April 2009, 11:10:07
Meni se zdi pa čudno, da imajo nekateri psi tako neodgovorne lastnike.
Upam, da je s psom vse v redu in da ga je posvojil kdo, ki bo zanj primerno skrbel.

Prosim???!!!
Če pa jaz ne lepo skrbim za psa, potem ne vem....PSE LJUBIM!!! in bi dala za njih vse!!!
Glede na to da živim na vasi s petimi hišami, ga nimam zaprtega v hiši ampak se prosto giblje po naši kmetiji ki je dokaj velika...skupaj s še enim kosmatincem k ga mamo doma, in psi niso nikoli lačni, nikoli umazani in nikoli osamljeni!!! Znajo osnovne reči katere sem jih sama naučila!!Pač ne hodim v pasjo šolo, vendar mislim da se z lubeznijo psov in prebiranjem literature lahko dokaj veliko nauči psa individualno!

Hvala za spodbudne besede YO...!!



mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #8 : 07 April 2009, 11:26:12
Žal mi je za psa, ne zate. Ti bi morala biti odgovorna in preprečiti to, da se naokol sprehaja. Tako ga je lahko zbil avto, kdo zastrupil, ker se je okrog njegove goneče psice vrtel,...mnogo možnosti je. Upam, da je res nekje živ in zdrav in mu preprečujejo, da bi se prosto gibal. Tale tvoj kuža plodi mešančke po vasi kot za stavo in se tebi zdi to o.k.?! nihče ne rabi še več mešancev, jih je že ogromno po zavetiščih, ki iščejo nove skrbne domove. Upam, da z drugim psom ne ravnate enako in ga spuščate po vasi! Ga lahko doleti enaka usoda. NEODGOVORNOST NA VIŠKU!



teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 07 April 2009, 11:37:32
Žal mi je za psa, ne zate. Ti bi morala biti odgovorna in preprečiti to, da se naokol sprehaja. Tako ga je lahko zbil avto, kdo zastrupil, ker se je okrog njegove goneče psice vrtel,...mnogo možnosti je. Upam, da je res nekje živ in zdrav in mu preprečujejo, da bi se prosto gibal. Tale tvoj kuža plodi mešančke po vasi kot za stavo in se tebi zdi to o.k.?! nihče ne rabi še več mešancev, jih je že ogromno po zavetiščih, ki iščejo nove skrbne domove. Upam, da z drugim psom ne ravnate enako in ga spuščate po vasi! Ga lahko doleti enaka usoda. NEODGOVORNOST NA VIŠKU!

ravno to sem hotela sicer napisati. lahko da ga imaš zelo rada, vendar je takšno dejanje skrajno neodgovorno in a njegovijeten za okolicoo varnost ni bilo dobro poskrbljeno. močno upam, da se bo kuža našel živ in zdrav in da bo tebi to dobra šola, da bo treba zanj nekoliko bolje poskrbeti, kot prvo kastracija in drugo mu omejiti gibanje s kakšno ograjo ali pa morda boksom, vsekakor je bolje kot pa da se brez kontrole, samovoljno sprehaja okoli.
zelo me motijo tile vaški potepuhi, razni mešančki ki so navadno brez kontrole, in se prosto sprehajajo po dvorišču in kasneje se seveda odpravijo tudi na kakšen daljši sprehod. nimam nič proti psom, da ne bo pomote, moti me samo njihova samostojnost, saj ne vem kako naj rečem, pač da se sami okoli sprehajajo, praktično se bojim iti s psom na kakšen sprehod po vaseh in podobnim, saj na vsakem koraku tvegam da se v naju zapodi kakšen pasji primerek in nikoli ne veš, kakšen je tisti pes, prenaša kakšno bolezen....
upam da se kuža vrne in da boš ti bolj odgovorna. kuža bi delal kar bi želel, na človeku je naloga da to prepreči in ga usmerja na pravi poti, da mu je prijten spremljevalec in družabnik in prijeten za okolico.

***
rest in peace my precious friend


Bubica*

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 07 April 2009, 11:52:55
Žal mi je za psa, ne zate. Ti bi morala biti odgovorna in preprečiti to, da se naokol sprehaja. Tako ga je lahko zbil avto, kdo zastrupil, ker se je okrog njegove goneče psice vrtel,...mnogo možnosti je. Upam, da je res nekje živ in zdrav in mu preprečujejo, da bi se prosto gibal. Tale tvoj kuža plodi mešančke po vasi kot za stavo in se tebi zdi to o.k.?! nihče ne rabi še več mešancev, jih je že ogromno po zavetiščih, ki iščejo nove skrbne domove. Upam, da z drugim psom ne ravnate enako in ga spuščate po vasi! Ga lahko doleti enaka usoda. NEODGOVORNOST NA VIŠKU!

Nerazumem vas...in vas tudi najbrš nikoli ne bom..
Nobene ni oplodil! Ker je ne more...
Hvala, za lepe tolažilne besede.....Jaz vem da sem za mojga Pikija lepo skrbela, vendar če zanj niso lepo skrbeli ko me ni bilo doma, tega ne vem! KO sem bila doma, je bil vedno ob meni vedno sem mu posvečala pozornost in sva bila nerazdružljiva!!! Ne vem kaj zdaj klobasate da hodi po vasi in plodi psičke...kar ni res! Bil je odličen moj zaščitnik in moj prijatelj...kamorkoli sem šla je šel z mano...razn na fax in u trgovino...za vikende smo šli v naravo (kjer imamo vikendico) in odšel je z mano in fantom...igral se je z drugimi kužki, nikoli ni bil napaden, ali on koga napadel, nikoli nobene bolezni, redno cepljen in čipiran...in vi meni da sem neodgovorna...Ob vsaki malenkosti sem šla do veterinarja, ker me je skrbelo zanj. Bil je moj sinček...(podaril  mi ga je pa fant za rd) ker je vedel za mojo ljubezen do psov.
V prihodnosti želim odpreti zavetišče na našem koncu, kjer bodo imeli dom vsi zapuščeni psički...ter dokončati šolo za veterinarja. Obožujem pse! Hočem nekaj narediti v tej smeri! res pa je da se na napakah učimo, in sm se veliiiko naučila s Pikijem...Dobila sem ga ko je imel 6mesecev in že imel grozno preteklost za sabo...Ma sem ga naučila vse kar prej ni znal in kar je delal narobe...Metle se je zeeeeloooo bal (najbrš so ga tepli z njo prej) vendar sva odpravila to napakico...Vedno je bil vesel in mahal z repkom...

Ko sem bila majhna se spomnim sem odnesla smeti v kontejner, ter zaslišala civkanje, odprla sem škatlo v kontejnerju in kaj je bilo noter...psičeeek!!! Takrat sem se zjokala...tako se mi je zasmilil...in ker smo imeli doma že dva nemška ovčarja nam tata ne bi dovolil še enega psa, vendar sem ga vseeno odnesla na podstrešje in ga tam hranila in se igrala z njim...več tednov...potem so me dobili ter smo tako psička dali v posvojitev bližnjim sosedom in ta kuža še vedno živi in me še vedno dobro pozna...ko me vidi je zelo vesel! in jaz sem vesela ker se njegovo življenje ni končalo v smetnjaku! TO JE NEODGOVORNO IN BREZ SRČNO!!!

Pred Pikijem sem imela nemškega ovčarja...prijazn, čustven pes...15 let je doživel in bil srečen z nami, vendar ko je bil čas za smrt je odšel od hiše...našli smo ga 200 m proč od hiše na travniku...naravna smrt...Spet sem jokala!

Piki NIKOLI ni odšel še od hiše! Ko mene ni doma, pa ne vem kaj je stara mama delala z njim...vendar sem ji vedno dajala napotke...za čuvanje psa ko te ni pa tukaj okoli ni nikjer nobenega ....še ni tako IN pri nas...

Nevem kako naj Vam pojasnim da sem za PSE še vedno dala VSe!  :'( :'(


(mi deluje da sem tako zmedeno napisala vse te reči...saj tudi sem...pogrešam ga, vi mi govorite da sem neodgovorna...že deset dni nisem dobro spala...sanjam...nevem več kaj naj....)

Na forum sem se prijavila z razlogom da mi bi pomagali....



mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #11 : 07 April 2009, 12:27:42
Poglej, verjamem, da imaš pse rada, da imaš Pikija zelo rada in da ga zelo pogrešaš. To mi je jasno. Vendar si ti kriva za to, da ga ni. Bil je svoboden, lahko je šel kadarkoli je hotel. Sama praviš, da ko se goni ga ni 2 dni in potem pride jest. Zakaj lažeš, da torej ni šel nikoli od hiše? Torej kako da ne more ploditi psičk? Je kastriran po novem? Če ni, potem lahko plodi psičke, ki se gonijo. Pokliči v bližnja zavetišča, pes lahko prehodi kilometre in kilometre. če ga najdeš, upam, da boš poskrbela za to, da ne uide več.



Bubica*

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 07 April 2009, 12:39:23
Poglej, verjamem, da imaš pse rada, da imaš Pikija zelo rada in da ga zelo pogrešaš. To mi je jasno. Vendar si ti kriva za to, da ga ni. Bil je svoboden, lahko je šel kadarkoli je hotel. Sama praviš, da ko se goni ga ni 2 dni in potem pride jest. Zakaj lažeš, da torej ni šel nikoli od hiše? Torej kako da ne more ploditi psičk? Je kastriran po novem? Če ni, potem lahko plodi psičke, ki se gonijo. Pokliči v bližnja zavetišča, pes lahko prehodi kilometre in kilometre. če ga najdeš, upam, da boš poskrbela za to, da ne uide več.

Ja jaz sem kriva ja!! Ker sem ga pustila moji nesposobni familiji!! Tako je!! Ker je šel od doma le ko me ni bilo doma...ko sem bila za dalj časa od doma...kar sem bila pogosto zadnje čase...

Ne lažem, nikoli ni oplodil psičk, ker bi vedela! Nismo tako velika vas da ne bi vedeli kdo nima psičkov in kdo jih ima.
Strah me je poklicati v zavetišča ker se bojim da me bodo nahrulili tako kot ste me vi tukaj, in da mi potem sporočijo slabe novice...Seveda bom poklicala...vendar najprej sem hotela sama ga poiskati...vendar ne gre...na plakate se noben ne odzove, na radio zaenkrat tudi ne...sosedje nič ne vedo..:(

.Bojim se da ne bom mogla imeti nobenega psička več.

Neodgovorna sem....



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 07 April 2009, 12:51:37
Pes je izginil in ti še vedno nisi preklicala zavetišč in naredila VSEGA, kar se v takem primeru naredi  ???
Meni ni nič več jasno.


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 07 April 2009, 12:55:54
Poglej, verjamem, da imaš pse rada, da imaš Pikija zelo rada in da ga zelo pogrešaš. To mi je jasno. Vendar si ti kriva za to, da ga ni. Bil je svoboden, lahko je šel kadarkoli je hotel. Sama praviš, da ko se goni ga ni 2 dni in potem pride jest. Zakaj lažeš, da torej ni šel nikoli od hiše? Torej kako da ne more ploditi psičk? Je kastriran po novem? Če ni, potem lahko plodi psičke, ki se gonijo. Pokliči v bližnja zavetišča, pes lahko prehodi kilometre in kilometre. če ga najdeš, upam, da boš poskrbela za to, da ne uide več.

morda je mislila to, da je neploden, vendar je njegov nagon še vedno živ in je treba takrat, ko se kakšna psička goni še bolj vestno poskrbeti zanj.

poslušaj, nisem rekla da ga nisi imela rada in kaj podobnega, samo neodgovorno je kar pustiti psa samega, brez nadzora, samo tu je težava. tudi šolani psi in ne vem še kakšni nimajo brez nadzora kaj početi sami, pes mora biti pod nadzorom, pa naj bo to na povodcu ali kako drugače. nikjer pa ni bilo govora, da ga nimaš rada, ne nas narobe razumet. prav rada bi ti pomagala, pa ne vem kako. jaz bi se na tvojem mestu usedla v avto in se peljala malo po okoliških vaseh, povprašala če se kje kakšna psička goni, lahko da je pri njih. poskusi, čeprav je že kar nekaj dni odkar ga ni in je v tem času lahko naredil kar precejšno pot, lahko pa je še vedno kje pri kakšni hiši, kjre se kakšne kužike gonijo.

***
rest in peace my precious friend


mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #15 : 07 April 2009, 13:04:43
Pes je pogrešam 12 dni in ker ponavadi pride nazaj po 2 dneh, si se od njega že kar poslovila??? Veš kaj pomeni R.I.P? In ti trdiš, da imaš psa rada, se lahko pa tako na hitro od njega posloviš, obupaš nad iskanjem? malo plakatov in objava na radio in to je to? Sicer, če je pes čipiran, bi vas iz zavetišča morali poklicati, če ga najdejo, ali pa nekatera ne, ne vem kako to gre. Pokliči še higienike, če so našli psa podobnega tvojemu.
Objavi na ta forum da ga pogrešaš, koliko je star, nujno sliko, kjer se ga dobro vidi. Jaz ti lahko pomagam z objavo na sosednjih forumih.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #16 : 07 April 2009, 14:07:11
Joj joj, pa ljudje pes nima kaj nikjer hoditi samo naokoli. Ne samo, da če ni bil kastriran ima lahko gručo nepotrebnih potomcev (sklepam, da ni bil, če si napisala, da se je gonil - no psi se ne, samo samičke jih zmešajo), malo je treba pomisliti ali smo pripravljeni, če povzroči prometno nesrečo, nositi posledice vse življenje? Ne samo, da izgubiš psa, ampak lahko plačaš ogromno vsote kot lastnik povzročitelja, lahko imaš na vesti tudi človeško življenje.

Ljubitelj psov je zame definicja, da brezpogojno skrbiš za psa, kot bi za lastnega otroka. In dvomim, da bi petletnega otroka kar tako pustila vandrati okoli samega.

Če ne znate poskrbeti za psa - s tem, da ima ali ograjen velik prostor s hiško, od koder ne gre razen s človeškim spremstvom, ali pa naj ima prostor v hiši - potem ga ne imeti.

Pes je živo bitje, ki si zasluži dostojno življenje, ne pa da konča bog vedi kje v kakih mukah. Tega mu ljubitelji psov in osatlih živali ne bi naredili nikoli.

Morda vsi zvenimo nesramni, a verjemi smo le realistični in odkrito povemo kar mislimo. Kar pa je danes kar odlika, če smo iskreni.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Cindy

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 07 April 2009, 14:27:03
Bubica!!!!!!!!

Vem kako je to, 03.03, dober mesec nazaj je izginila moja psička Judy, imela sem jo dobri 2. leti, vsi govorijo, da so jo ukradli in peljali čez mejo. Naredila sem vse, kar sem lahko, da bi jo najdla, obvestila vse...., a nje ni in ni nazaj. Zdaj imam novo psičko, kolikokrat ji govorim , kako bi bilo lepo, da bi se Judy vrnila, kako bi se imele lepo, igrale...vem, da jo nikoli ne bo več nazaj - sam moje srce se ne more in ne more sprijazniti! Sprašujem se le to, da kako lahko obstajajo ljudje ne ne ljudje to niso ljudje, ampak živali, ki ukradejo psička, ne naredijo samo lastniku praznino v srcu, ampak tudi psičku. Niti pomisliti nočem, kako ji je hudo..., tisti, ki mu je vzel želim, da bi bil za vsako mojo in njeno solzo kaznovan!!! Bog pa ne dej, da pa jaz ugotovim - kdo je ta oseba!

Dodajam še njeno sliko, če jo kdo vidi, naj me obvesti, ali naj jo pelje veterinarju, saj je psička čipirana!



Nush.

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
  • Time passes by when you look at me with dark eyes
Odgovori #18 : 24 Junij 2009, 21:29:22
Čakaj malo... sem prav razumela ???
Ti svoji "nesposobni familiji" dovoliš, da psa spuščajo in da se potepa nakoli , ko te ni. Ti "vrača ???"
Kaaaaaaaaaj !!!??? A se ti hecaš ??
R.I.P. pomeni rest in peace, prevod:počivaj v miru. Pa neveš niti, a je mrtev ali živ ?
Vem, da velikokrat ( oziroma še bom) rečem KATASTROFA, ampak to je pa u iber katastrofalno !!!

Ti ljubiteljica psov ? Kaj a potem sem jaz idiot ? Družina ti je povedala, da je parkrat šel od doma in ti tega nisi preprečila ?
Ubogi pes... Torej bi svojega otroka zaupala stari mami, ta bi ga spustila na cesto za dva dni in ko bi otrok končno prišel domov, bi bila ti vesela ?? Nebi rekla. Še za klicanje zavetišč. Bala si se, da te bodo nahrulili ??? Zakaj že ? A si ga ti spustila na cesto, ali kako ? Zavetišča bi ti sporočila slabo novico ? Kakšno le ? Da so ga posvojili odgovorni lastniki ? Ja, super ane ... Poteb bi bila brez skrbi, da je šel od doma.. Saj ga odgovorni ljudje ne bi spustili na cesto. Ja.

Oprosti, če zveni grozno nesramno, škodoželjno ali kakorkoli ti to besedilo dojemaš, a punca, povem ti, stara sem 34 let, sem veterinarka in videla sem že ogromno primerov, ko je pes "odtaval" od doma med lastnikovo odsotnostjo, nato pa so ga našli povoženega, razmrcvarjenega na neki avtocesti kilometre daleč. Pazi , kaj delaš.

Nuša Alknik

Nuša


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #19 : 24 Junij 2009, 22:12:35
Nočem te žalostiti ampak pes se mi v vsakem primeru smili.Vem sicer, da ti je hudo, ker ga ne najdeš ampak to ni način...
Upam, da se najde.

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...