Vstavljanje slik

ninci · 118288

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 27 Avgust 2005, 11:17:04
Ker imate nekateri probleme z vstavljanjem slik, upam da vam bodo ta navodila v pomoč

Slike najprej naložite nekam na internet najpogosteje se uporablja kar www.moj-album.com. Če še nimate svojega gesla in uporabniškega imena se najprej registrirate. Nato slike dodate v svoje albume. Ko so slike dodane in bi jih radi delili z nami je postopek sledeč:

Iz albuma se najprej odjavite in greste neprijavljeni v svoj album naslov mora biti sledeč : http://blabla.moj-album.com (blabla je primer imena vaše police).

Nato desen klik na sliko, ki jo želite objaviti in lastnosti ter označite link in CTRL+C da ga skopirate. Nato v sporočilu klknete na gubmek vstavi sliko, pokaže se vam tole
Koda: [Select]
[img][/img] link slike kopirate (CTRL + V)  med oglati zaklepaj in oglati oklepaj  takole :
Koda: [Select]
[img]http://blabla.moj-album.com/imeslike[/img]in slika je vstavljena.
Med oklepaji in tekstov ne sme biti presledkov!!
Lp nina



Lanyca

  • Gost
Odgovori #1 : 14 December 2005, 20:46:41
Imam eno vprašanje, ko vstavljam slike iz mojega album v pesjanar.si so zelo majhne, kako jih lahko povečam? In še eno zakaj ne v moj album vstaviti slike, kisem jih dobila po elektronski pošti? ??? ::)


Lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 14 December 2005, 20:52:17
Slika, ki si jo dobila po mailu:
Najprej klikneš na priponko in sliko shraniš nekam na računalnik. Nato greš v moj-album se prijaviš in naložiš sliko. Sigurno ti jo bo naložilo, razen če imaš album že zelo poln in nimaš dovolj prostora. Se odjaviš in greš nazaj v svoj album recimo lanyca.moj-album.com klikneš na sliko, ki jo želiš pokazati na forumu, daš na povečano sliko desni klik, lastnosti in skopiraš link.

To je to.

Lp nina



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #3 : 14 December 2005, 20:53:57
ninci kako pa se sliko doda v priponki?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #4 : 14 December 2005, 20:56:50
Dodatne možnosti .. pol pa samo tak Browse/Prebrskaj pa naložiš, samo mora bit manjša od 128 KB!!



Lanyca

  • Gost
Odgovori #5 : 27 December 2005, 14:27:23
Jaz mam eno težavo glede teh slikic. :-\
Grem lepo na planet med svoja sporočila pa se mi slika z priponke lepo odpre pa pritisnem shrani kot in jo shranim. Do tu je vse O.K., slikca se shrani v mapo LANA, ki jo mam ali pajo  shranim med svoje slike.
Potem pa jo hočem dodati v moj album pa moram čakati in nič ni nič več ne piše pa se sploh ne doda. :-X :'(
Slike, ki sem jih potegnila z interneta ali pa slike, ki sem jih dol kopirala z ozadij se mi v par sekundah dodajo, ostale iz e-pošte pa se ne morejo in ne morejo.
Rada bi jih dodala pa ne vem, kaj še naj poskušam. ??? ???
Ninci, kaj naj naredim v takem primeru. ???
Imam pa zelo lepe slikce, od Lanine mame z svojim leglom(kar nekaj) pa od Lane kako je v nekem nahrbtniku ali pa v brisači zavita so res fajn slike. Pa če nimam slike od zdaj sem hotela, da bi vidli slike od male Lane in mamaice, ki je izrazana Lana.
Mogoče bi pa lahko komu slike posredovala naprej po e-pošti pa bi tisti v temo kjer je lanin pa od muckov opis dodal slikce, no če se kdo javi, da bi mi pomagal.
Ali je druga možnost?
Prosim, lahko kdo pomaga? 8) :-* :)


Hvala

Lp
Lanyca :) 8)



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #6 : 27 December 2005, 14:30:26
Mogoče nimaš v albumu dovolj prostora...

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #7 : 27 December 2005, 14:30:34
Lanya, si probala slike dodati tudi z drugim načinom, ne z javo? Mogoče je v tem problem.

Lahko pa jih meni pošlješ na mejl, pa jih bom dodala v album ;)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lanyca

  • Gost
Odgovori #8 : 27 December 2005, 14:35:31
Ja zoe veš nisem probala z javo ampak z osnovnim načinom, jave nimam gor inštalirane.
A ti lahko pošljem pa ti potem v temo Pri nas kombiniramo zlato barvo z črno in belo dodaš?
Prosim :)


Lp



Lanyca

  • Gost
Odgovori #9 : 27 December 2005, 14:43:44
Mogoče nimaš v albumu dovolj prostora...

Ne imam samo 10 slikc notri. ;)
Ni to.



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #10 : 27 December 2005, 14:44:51
Si preverila kater "tip" slike je? Ker moj album sprejema samo jpg. Te ki jih z neta vzameš so pa dostikrat druge.

LP,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lanyca

  • Gost
Odgovori #11 : 27 December 2005, 14:48:54
Te slikce mi je stric dol z cd-ja vzel pa poslal po e-pošti, ker meni to za cd ne dela. :-\
Vrsta je image pa je ostale sprejel iste vrste in eno z e-pošte, te pa ne, ne vem zakaj. ???


Lp



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #12 : 27 December 2005, 14:55:15
Lanyca, kar pošlji pa bomo videli v čem je problem ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lanyca

  • Gost
Odgovori #13 : 27 December 2005, 15:49:28
Zoe jih že pošiljam nekaj danes nekaj jutri, ker nimam ravno časa. Nekaj si jih že dobila, pa jih prosim če boš lahko prilepi v spodaj napisano temo. ;)

HVALA :-*



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #14 : 27 December 2005, 18:48:36
To je tvoj album, kajne... :) http://lanyca.moj-album.com

Slikice so verjetno zelo majhne, zaradi tega ker nanje ne klikneš z miško....poglej...

Slika, na katero nisem kliknila...


Slika na katero sem kliknila...( http://lanyca.moj-album.com/album/887820/?os=887831 )


To je to... ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #15 : 27 December 2005, 20:06:51
erika

1. prvo se moraš odjavit pol šele linkaš sliko.

2. pod ukaz img lahko daš samo sliko ki ima na koncu .jpg ali .gif ali karkoli že pač. Ta link pa najdeš če z desnim gumbom klikneš na sliko, izbereš lastnosti in od tam kopiraš link. Drugače pa prilepi samo link iz vrstice, brez da dodajaš [img]

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #16 : 27 December 2005, 20:09:44
Neyka si me prehitela   :)
pa dobro da si me..jaz bi napisala samo da slikica ne dela  ;D ;D



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #17 : 27 December 2005, 20:38:00

Hvala punce za navodila, ampak meni to ne re prav dobro od rok :-[, bom probala še 1x, če ne bo pa sine pomagal  ;D

lp erika


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #18 : 27 December 2005, 20:43:49
 He he ne gre

lp erika


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #19 : 27 December 2005, 20:47:37
Na moj-album se moraš odjavit, it kot 'gost' v svoj album in prekopirat link.. ;D

torej greš na http://liberty.moj-album.com  poiščeš sliko in prekopiraš link od strani sem, brez tistih (img)

Ps. sem vidla zdaj..albume si moraš nastavit na 'javno' , drugače ne bo šlo... to narediš tako, da tam (ko si prijavljena) ko ob imenu albuma piše zasebno, klikneš, pa se spremeni na javno  :)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #20 : 27 December 2005, 21:04:31

Butterfly!

Super si, sem študirala zakaj mi skoz piše da nimam javnega albuma he he. No bom še 1x poskusila, hvala ti ;D

lp erika


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #21 : 27 December 2005, 21:42:07
Ni kaj, držim pesti, da ti uspe  ;D

Sem ravnokar videla, da ti je že uspelo  ::) :D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Lanyca

  • Gost
Odgovori #22 : 27 December 2005, 22:49:38
Zoe hvala da si vstavila te dve slikci mladičkov jutri ti pošljem še slikce Boni-mamice z mladički.
Za tisti dve pa hvala :-*

Zdaj vem hvala Tosy ;)

Lp



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #23 : 28 December 2005, 18:06:43
Še en dodatek ki bo mogoče razjaznil stvar ali dve....

če želim v postu prikazati sliko moram napisati sledeče (pomaga vam lahko tudi gumbek za vstavljanje slike ;))
Koda: [Select]
[img]http://www.pesjanar.si/logo.gif[/img]
Ko prispevek objavimo je to videti takole...


Pozorni bodite predvsem na končnico... torej na koncu linka mora pisat .gif ali .jpg ali .png .. mislim da drugi formati niso podprti :)

LP, Črt



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #24 : 28 December 2005, 18:44:46
Citiraj
Dovoljeni tipi datotek: txt, doc, pdf, jpg, gif, png, xls
Najvecja dovoljena dolžina priponke: 128 KB, na sporocilo: 4

;)

Imam samo eno pripombo. Glede na napisano se razume, da je lahko ena slika velika 128 KB, ne pa vse skupaj. Bi se dalo ta tekst kako popravit?

battito animale


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #25 : 28 December 2005, 18:59:03
Lilit... seveda se da... samo črt si more vzeti malo časa da najde kje v skripti to piše :)

LP, Črt



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #26 : 28 December 2005, 19:10:41
Naj bi bilo spremenjeno pa povej če je vredi :)

LP, Črt



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #27 : 28 December 2005, 19:18:16
Jaaa, super :D Hvala ;D

battito animale


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #28 : 29 December 2005, 16:16:02
Kako lahko vstaviš sliko tako, da je pod drugim imenom, pa potem tist klikneš, pa ti odpre sliko  ??? Recimo, da nekaj pišem bla bla Tom in potem lahko klikneš na Tom, pa odpre sliko kjer koli jo pač imam ...

Se mi ne sanja  ;D :-[


"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #29 : 29 December 2005, 16:21:03
Če imaš sliko shranjeno v moj-album greš tja,klikneš sliko,da se poveča po tem pa desni klik "properties" in nato kopiraš tisto kar je napisano desn od "Location".
Nato greš v svoje sporočilo in napišeš Tom

Vse to narediš brez kakršnega koli presledka in to je to.

Upam,da razumeš :-[

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/