Kaj se prodaja lažje samčki ali samice?

GoldenGirl · 4334

GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Kakšne izkušnje imate, glede spola mladičev? Kaj se prodaja lažje samčki ali samice? 
Jaz osebno imam izkušnje, da večinoma želijo samičke??? Kaj pa vi ???
GG


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 25 Marec 2009, 14:02:01
Pri meni poznanih leglih so na koncu ponavadi ostajale samičke. Pač več dela je ko se gonijo



melisa

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 25 Marec 2009, 14:05:03
Mi imamo trenutno leglo 9 bernskih planšarskih psov, 5 samčkov in 4 samičke. In pri naši pasmi se trenutno veliko bolje prodajajo samčki. Sama nisem imela skoraj nobenega povpraševanja direktno po psičkah, vsi hočejo samčka. :-\
Pri prejšnjem leglu, pred petimi leti, pa smo imeli npr. večje povpraševanje po samičkah. Je čisto odvisno...

Lp, Eva


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #3 : 25 Marec 2009, 14:11:02
Slišala sem, da je za NO isto..vso hočejo samce... pri škotih pa samice  :-\ GG


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 25 Marec 2009, 14:33:20
Pri nas ni bilo razlike.Nekateri so se odločili kaj hočejo in so potem izbirali karakter in videz.Drugi pa so spet povprašali o slabostih in prednostih obeh spolovin se potem odločili.Pri Nemških ovčarjih pa so na žalost velikokrat vzreditelji tisti, ki sami nižajo ceno samičkam.Še vedno.Le zakaj,za božjo voljo.Hvala bogu se izboljšuje.



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 25 Marec 2009, 15:33:06
Pri nas se boljše prodajajo psičke, zakaj nebi vedela :)
Obstaja menda en stereotip, da je z njimi lažje, pa da so bolj vodljive, to mi vsaj govorijo vsi :)
Čeprav če jaz pogledam svoje pse in tiste, ki jih zelo dobro poznam, so dost bolj trmaste in svojeglave kot psi.



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #6 : 25 Marec 2009, 15:36:35
Se strinjam s taboj... babe zlasti če jih je več so veliko bolj težvane/tečne kot deci  ;) GG


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #7 : 25 Marec 2009, 19:54:15
Pri nas je bilo povpraševanja po obojem.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Manca

  • Gost
Odgovori #8 : 25 Marec 2009, 20:13:23
Pri nas so vsi želeli psičke. Imeli smo samo enega samčka pa je šel zadnji od doma. Vsi, ki so klicali so najprej vprašali po psički. Ko so že vsi odšli v nove domove,in so nas ljudje še klicali, bi prodali še 5 psičk, samčka pa nobenega.
Vidim pa da je povpraševanje po spolu od pasme do pasme različno, vsaj po napisanih postih  :)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #9 : 26 Marec 2009, 08:08:59
Pri borderjih grejo veliko  bolje psičke v prodajo, čeprav je to čudno,saj je ravno pri tej pasmi razlika med spoloma skoraj nična.
Meni so se pri malinoisih tudi psičke lažje prodale. Bilo je samo 1/5 samčkov, pa še ti so ostajali. Priznam ,da sem bila presenečena,ker sem pričakovala obratno.
Na splošno se mi zdi, da se na podeželju bolje prodaja samce, v mestih in pri najvišje  izobraženih pa so v prednosti psičke.
Pa ne zdaj razumet,da kdor kupi samca je neizobražen ali kmet  :D.
 Tudi jaz sem imela nekoč skoraj same samce- pač izberem najboljšega psa ne glede na spol, ali pa spol, ki predvidevam,da se bo najboje vklopil v trenutno sestavo krdela. Pri izbiri pri meni vpliva karakteristika pasme , tudi konstitucijsko ne samo značajsko.
Se pa na splošno stanje spreminja-v preteklosti so bili samci praviloma v prednosti. Zdaj pa so mnogi odkrili čudo stvarstva ,da se da psičke imet pod nadzorom v času gonitve in "vesoljsko tehnologijo", ki omogoča sterilizacijo za tiste, ki se jim ne ljubi psice čuvat in tako samičke pri večini pasem  prehajajo v vodstvo ;).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Farii

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
  • A dog is someone that every good person must have!
Odgovori #10 : 13 April 2009, 17:36:44
Jaz sem hotela kupit samčka Belega Višavskega Terjerja. Pa so se začudli, in so mi rekli, da se ponavadi prej prodajo samičke kot samčki, ker so bolj ubogljive in mirne.

Dogs rulz!*


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #11 : 14 April 2009, 16:49:50
Za škote še enkrat..več je povpraševanja za punce... 8) GG


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #12 : 14 April 2009, 18:45:46
Pri shih tzujih definitivno več popraševanja po puncah kot po fantih, in to pri pasmi, kjer prav tako ni neke bistvene razlike. Včasih ljudje tako strmo vztrajajo pri psički, da se vprašaš, kakšni so njihovi nameni (mogoče štepanje mladičev?)  ::)



Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #13 : 14 April 2009, 19:17:20
Samičke, rjavo bele, mislim za škote, bi šle za med. Ampak odvisno, avgusta, ko sem imela leglo, tri psičke, nikakor niso šle, so sparaševali za samce, zdaj, ko ima sestra samce iste barve, pa nikakor. Res odvisno. ;)

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #14 : 14 April 2009, 19:28:34
Jaz imam stalno povpraševanje za blue merle samičke...če teh ni vzamejo tudi tribarvne..opazila sem, da je spol bolj pomemben kot barvna različica.... Za zlate sploh nobeden ne vprašal ... amapk tisti, ki kličejo že vejo katere brave vzrejaš  ;) GG