Izpadanje dlake pri kokeršpanjelki - alergija?

malinovec · 1427

malinovec

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
Naša Kaja, kokeršpanjelka, stara 11 let, sterilizirana ima zadnje dva tedna težave z dlako. Hranjena je bila s "preveč" energijsko hrano, kar je najverjetneje tudi posledica izpadanja dlake, vendar pa bi vseeno rada slišala še vaše izkušnje in pa mnenja.
Prej je dobivala hrano Eukanuba Lamb & Rice, zadnji mesec pa je jedla hrano Biomill Energy. Psička nima nobenih težav s težo. Danes smo ji zamenjali hrano in dobiva Biomll Lamb & Rice in čakamo, če bo kaj bolje.



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1 : 18 April 2009, 10:17:48
Tudi sama sem ze kar lep cas nazaj napravila enako napako. Hranila s prevec energetskimi briketi, ki so bili namenjeni delovnim psom. Enaka tezava kot pri tvoji spanjelki. Samo smo imeli se tezavo z sklepi in odprtimi ranami. Ker sem jih hranila malo daljse obdobje smo na normalizacijo razmer cakali skoraj pol leta. Veterinar nam je napovedal se daljse obdobje, ker telo potrebuje daljsi cas, da se ocisti. Dlaka nam je pa kar hitro zrasla, ker sem jim dodajala v hrano  naravno spirulo v prahu.
Upam, da se kmalu pocajtata!

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2 : 18 April 2009, 12:03:43
Kaj zelenjave ji dodajte med hrano, pa mičkeno lanenih semen.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


malinovec

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 12 Julij 2009, 21:27:45
Bila je kriva hrana. Po menjavi hrane je spet vse v najlepšem redu. ;D