bolezensko stanje - na pomoč

froggy · 2541

froggy

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 19 April 2009, 09:23:26
Pozdravljeni!

Imam 10 let staro sterilizirano muco, ki smo ji lani diagnosticirali sladkorno bolezen. Bolezen držimo pod kontrolo z Antidiabom, četrt tabletke vsak drug dan. Krvni test smo zadnjič naredili pred nekaj tedni, vrednost sladkorja je bila normalna. V bistvu sva bili z muco pri veterinarju zaradi drugih težav, saj se je slabo počutila in je šepala. Po testu urina s stixi je bilo ugotovljeno povišanje vrednosti levkocitov in proteinov, kar smo zdravili s penicilinskimi antibiotiki - veterinarska diagnoza cistitis, zato tudi šepanje. Zdravljenje smo zaključili, testi s stixi pa še zmeraj niso negativni!
Poleg vsega pa mi muca vsak dan hodi jest čisti pesek za mačje stranišče, ko ga zamenjam (ni tak kot se dobijo pri nas, ampak ga vozim iz Avstrije, je pa popolnoma bio brez dodatka kakršnihkoli kemikalij). Očitno ima probleme z želodcem, saj ji tudi zelo ustreza mačja trava. V blatu se ji dnevno pojavlja krvava sluz, občasno pa kar cela kaplja krvi. Je to lahko povezano s tabletami za diabetes? (Prehrano ima cel čas isto.)
Kaj naj še z njo delam, saj se mi smili, ker ni tista ta prava, veterinarska podpora je pa več kot očitno nepopolna. Naj še dodam, da muca normalno je, pije in se iztreblja, le giblje se ne toliko, saj jo verjetno boli.
Vsakega nasveta oz. diagnoze bi bila zelo vesela, saj bi mi bil v pomoč pri posvetovanju z veterinarjem. Hvala že v naprej.

LP,
Froggy



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 19 April 2009, 09:54:30
Da je travo, ni povezano z bolezenskim stanjem, to naj bi jedli vsi.
S čim jo hraniš? Pri katerem veterinarju jo zdravite?


froggy

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 19 April 2009, 10:05:19
Za uživanje trave mi je jasno, da ni odraz bolezni, nakazuje pa probleme z želodcem.  :)
Hranim jo s Shebo, saj druge konzervirane hrane ne mara (3x dnevno) in briketi Hill´s za seniorje ter Royal Canin Diabetic (1x dnevno). Po mnenju veterinarja iz okolice MS je to v redu.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 19 April 2009, 10:08:08
Shebo ukini, ker je čisto brezveze jo dajat.
Pokliči na 300kosmatih v Lubljano in se posvetuj z dr. Vanjo Knez.


froggy

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 19 April 2009, 10:17:07
Naj je potem lačna?  ;)
Hvala za nasvet. Imaš mogoče kakšno telefonsko številko?



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 19 April 2009, 10:23:53
Naj je potem lačna?  ;)
Hvala za nasvet. Imaš mogoče kakšno telefonsko številko?

Lačna? Zakaj? Tako bolna mačka naj je kvalitetno hrano. Za eno konzervo Shebe kupiš pol kile piščanca, ga skuhaš, narežeš in ima veliko bolši in bolj zdrav obrok.

Kontakt:

http://www.tristokosmatih.si/sl/informacija.asp?id_meta_type=88&type_informacij=0