Pes - človekov najboljši prijatelj ali nekakšen otrok?

Sammy · 12076

Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Ker na sosednjem forumu nisem dobila nekih konkretnih odgovorov, postavljam vprašanje še tukaj. Se strinjate s starim pregovorom, da je pes človekov najboljši prijatelj, ali bolj s tem, da je bolj kot prijatelj nekakšen otrok?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1 : 28 December 2005, 22:50:00
Jaz menim da je oboje hkrati.

Zame pes predstavlja nekoga s katerim grem z veseljem na sprehod, se z njim poigram, se ob njem sprostim praznujem drugače uživam....

Po drugi strani pa je kot malo otroče. Moram mu dat za jest, moram ga učit in navajat na družbo moram se ukvarjat z njim, zameri mi če ga kaznujem, zameri mi če ga ne pogledam tisto sekundo ki gospodu za paše...

Uglavnem otrok približno dveh let. Obveznost in sreča. Bi preživel brez mene in moje skrbi? Mogoče, če ga pod okrilje kdo vzame. Sam prav gotovo ne.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #2 : 28 December 2005, 22:51:07
Sammy... zanimivo vprašanje :)

Tukaj se seveda da razpredati v neskončnost ... jaz osebno sem mnenja da je pes oboje.

Definitivno je pes lahko naš najboljši prijatelj ki nam bo vedno stal ob strani, poslušal vse naše bedarije brez komentiranja in podobno :) Še sedaj imam v spominu živo sliko reklame (se ne spomnim več za kaj) ko se moški pred psom preoblači v žensko (travestit pač :) ) in pes lepo miren in vse in na koncu je blo nekaj ala "psu ni mar kako ste oblečeni ali kakšne barve ste, važno da ga imate radi"

Po drugi strani pa pri dosti ljudeh pes nadomešča otroka, bodisi zato ker lastnih ne morejo imeti ali pa so se recimo otroci že odselili pa nimajo za koga skrbeti. No seveda so razlogi lahko tudi drugi... dejstvo pa je da lahko zase rečem da ne bom delal velike razlike med svojim psom in svojim otrokom... tudi psihološko gledano naj bi bil odrasel pes na istem nivoju kot približno 4 leta star otrok ... zdajle se sicer ne spomnim vira ... mogoče mi bo lahko nina pomagala :) In dejstvo je da bolj kot opazuješ svojega psa, lahko opaziš v njem otroka :) Takega, večnega ;)

Za začetek bo tole dovolj :)

Lp, Črt



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3 : 28 December 2005, 23:00:10
Meni... osebno... je otrok :) priznam...

Pa nimam obcutka, da zato, ker nimam otrok (se ???); ampak ker mi je kul, da zanj skrbim. Prijatelj, mah, ne. Jaz ga dozivljam bolj kot "podrejenega", zato otrok. Mislim, je moj kolega, ampak kadar je treba, pa mora ubogat - jaz pa svojih prijateljev ne obravnavam na tak nacin ;)

battito animale


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #4 : 28 December 2005, 23:11:57
Jaz moram povedati, da prej ko še nisem imel psa, sem ta predogor velikokrat slišal!  ;) ;) Pa sem si mislil svoje.  ::) :o

Zdej pa imam Gano že več kot 3,5 lete vem, da je Gana moja najboljša prijateljica. Kamor koli grem jaz, gre ona za mano, ne da bi ji jaz kar koli ukazal ali namignil. Meni mama, (ko me vidi in Gano za menoj) pravi ali imam peseka zraven. Pes je res najbolj zvest svojemu lastniku.

Najbolj mi je pa všeč, ker ji lahko zaupam svoje probleme in jih ne bo naprej povedala in bo čisto tiho ko ji bom kaj povedal. Mi ne bo segala v besedo. ;D ;D ;D ;) ;) ;)

P.s. Psi so zakon!  :) :) :) :) :)


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 28 December 2005, 23:23:41
hehe jaz še ne bi bil rad očka  :P tko da je sib meni dober prijatelj  :)

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #6 : 28 December 2005, 23:26:02
ja prov res zanimivo vprašanje! In se strinjam z zgornjimi posti...so najboljši prijatelji in otroci!
 rondo zna bit moj najboljši prijatelj in sva prijatelja včasih je pa moj dojenček! tako, da iz moje strani kar oboje :)
je pa vsekakor zvest svoje lastniku do konca ;D...

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #7 : 29 December 2005, 09:16:09
...še posebej njihova hinavščina,ki jo imajo kot otroci ne ;D.Pa prilizovanje,fehtanje ipd...otroci na kvadrat pa še najbolši prijatelji :-*

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #8 : 29 December 2005, 09:28:39
Otrok ;D Saj je tudi prijatelj ampak najboljši prijatelji ne spijo tako pogosto v moji postelji ;D ;D
Midva sva če naju kdo opazuje sigurno zelo smešna, ker se jaz z njim pogovarjam " a bova jedla zdele?, Ja si bil priden fant, boš ušesa dobil, ja zelo priden, si lepo ubogal, ja super dečko" ;D in če naju kdo kdaj sliši si sigurno misli, da sva malo čez les.
Črt itak ko kliče Rumbo reče "kje si `bla´lubica? ::) ;D". Psov naj ne bi počlovečili, ampak če itak spi v moji postelji in mi leži v naročju ko gledam tv, je vseeno če se z njim še pogovarjam, kot z malim otrokom ::) Za "nepočlovečenje" je že prepozno :-[.

Pri nas mami reče " so otroc zrastl mamo pa zdej psa, da nam ni dolgčas." In to je dejanjsko res, edina razlika, ki je med malim otrokom in psom je, da psa lahko pustiš samega doma majhnega otroka pa ne (oz. moraš plačati varušo :P). Enako delajo bedarije, razmečejo igrače, da jih zvečer preden greš spat pospravljaš za njim...
Od Črta mami pa je mnenja, da je itak tko kot bi imela dva mala otroka 8)

Tisto, da so na ravni 4-letnega otroka pa je v eni knjigi od S.Coren-a se mi zdi samo nism pepričana v kateri.

 One big happy family ;D
Lp nina



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #9 : 29 December 2005, 09:33:57
jaz se zmeraj pogovarjam z mojima dvema kuštramca: " Ja lubi moj kje si pa bil?" in pol "dej mi enga lubčka" pol "he he je hvala ti moj lubi" .....pa take kot ima nina ;D potem me pa sestra zmeraj zafrkava ko se znjima pogovarjam pa začne za mano ponavljat potem sem pa tok jezna  >:( ;D
pri tem pa uporabljam tak popačen glas

psi so res eni otroci :D, ki zmeraj delajo vragolije, lumparije,....

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #10 : 29 December 2005, 10:15:47
Je že res, da mu lahko vse povemo; da imamo občutek, da nas zna potolažiti, saj se pri božanju umiri srčni utrip, dihanje postane enakomerno in znaki stresa izginejo. A psi nam nikoli ne bodo znali dati nasveta, tudi če bi ga le-ti hoteli.
Pes je zame predvsem neke vrste otrok, ki nikoli ne odraste (v pasjem smislu že), je treba zanj vse življenje skrbeti, vse življenje potrebuje igro in našo ljubezen.
Mislim, da je ljubezen do psa predvsem starševska in ne toliko prijateljska. Ljudje imamo že od nekdaj potrebo po tem, da skrbimo (tudi) za mladiče drugih živalskih vrst.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #11 : 29 December 2005, 11:46:32
Sammy :) ti dam čisto prav ... sploh glede zadnjega.. pač nekateri ljudje imamo nagon skrbeti za nekoga in kaj je boljše kot imeti psa :)

Je pa res da otroku nebi mogli povedati nekaterih stvari ki jih lahko psu :) In verjemi da dostikrat pomaga že to da nam samo nekdo prisluhne, pa tudi če vemo da ne razume 5% tega kar mu povemo :) Res je da od prijatelja lahko dobimo nasvet ... vendar je ponavadi tako da je rešitev tik pred našim nosom pa je ne vidimo ... z malo osebne refleksije pa jo brez problema najdemo :)

No pač... recimo takole... psi so naši otroci, vendar so malo več kot to, so tudi naši zaupniki.

Lp, Črt



Lanyca

  • Gost
Odgovori #12 : 29 December 2005, 12:05:40
Ja se z vsemi strinjam. :)
Meni je Lana moja najboljša prijateljica in vedno pravim, da mam jaz lano najraje. ::)
Jaz se z lano tudi pogovarjam, pa me eni čudno gledajo, ko vidijo človeka kako gre po cesti pa psu govori, no tako je zadnjič bilo z Lano cel dan nisem mela časa it na sprehod, pa sem ob 22.30 vzela vrvico pa sva šli na sprehod.
In greva po ulici pa Lani pravim, ko je hotela iti na kanal rekla: "Lana ne moreva zdaj na kanal it, ne bi bilo v redu, verjemi!" saj veste kanal ponoči. :o ::)
In se je gospodična usedla in trmasta, kot je sem jo moarla malo ne na kolenih prositi, da greva nazaj. Ena babica pa je misla, verjetno, da sem z norišnice.
Lana ima mene tudi za frndico vs čas hodi okrog mene, pa sedim na stolu in bi glavo, na kolena položi pa hoče, da jo božam. ::) :-* razcartana, da je kaj.
Včasih je Lana tudi moj dojenček, pa se obnaša kot mali trok. :-[ :P
Pa seveda bi me Lana branila pred vsemi, ki se ji zdijo malo ::).
Sva šli po temni ulici, svetilke so bile zelo slabe, pa srečava enega fulll čudnega tipa, ki se je tudi tak obnašal. :o
In ji je rekel" Ja kuža, pridi sem." Lana pa se malo raztregala ni pred mene se je postavilaa, pa tak lajala in se v njega zaganjala, da sem jo komaj nazaj sparavil in potem sem se mogla za lano, ki je bila ko nora opravičevat. >:(
Lana pač misli, da so vsi čudni slabi, no ni nujno, ne.

Lana je v glavnem moja naj naj boljša prijateljica in bo seveda to tudi ostala.
 :-*

Lp ;)



Zala

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 2
  • moj moj:)
Odgovori #13 : 29 December 2005, 14:38:58
men je oboje, otrok in najbiljši prijatelj. otrok glede skrbi, obveznosti in prijatelj glede vsega ostalega :)

Zala & Ares


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #14 : 29 December 2005, 14:50:42
Ninci,urša,s1b... :D :D :D !

Ja,na to vprašanje ima vsak svoje mnenje :).
Se strinjam z Nino(ninci),da s prijateljem ne spiš v postelji :D.
Strinjam se pa tudi s S1bom,nebi še rad postal očka  :D :D.

Jst na to vprašanje nimam odgovora :-\ , ker Valy spi v moji postelji,z mano gleda TV .... pa je hkrati en velik otročiček :D.
Tk, da res nimam odgovora :-[.Isto King :).


lp Jure


Zala

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 2
  • moj moj:)
Odgovori #15 : 29 December 2005, 14:52:39
ares pr men sploh v hišo noče jet, tko da tud če hočm da pride sam na hodnik ga morm s piškotkom notr zvabt :-\

Zala & Ares


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #16 : 30 December 2005, 14:17:53
Svoje pse obravnavam kot odrasle partnerje druge vrste, ki imajo sicer drugačne potrebe in drugače dojemajo svet, vendar so samostojne osebnosti. Sicer so v nekaterih potrebah odvisni od mene, vendar se v primeru, da tega kar potrebujejo ne dobijo dovolj dobro (še predobro) znajdejo sami. Psi, ki so prisiljeni igrati vlogo otroka se mi globoko smilijo.


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #17 : 30 December 2005, 15:21:43
Hm.. težko vprašanje.
Jaz bi rekla, da je Witty bolj prijateljica kot pa otrok. Meni ni toliko do tega da jo hranim, peljem na sprehode, čistim za njo (da skrbim zanjo), ampak da skupaj uživava. Da greva skupaj na obisk k babi (ne da grem jaz in s seboj vzamem psa), da skupaj delava dogdance... Jaz jo imam za enakovredno meni, čeprav ima drugačne zmožnosti in sposobnosti. Ubogat me sicer vseeno morein mi je podrejena, ampak jo poskušam razumet in upoštevat njene želje.
Kot otrok je takrat ko jo recimo kopam, ker tega ne zna oz. ne more naredit sama.
Ubistvu je Witty zame tako nekako kot je rekla Lanabela, nek partner oz. družabnik, ki sodeluje s tabo v raznih dejavnostih, čeprav je odvisen od tebe. :)

Lanabela, zakaj se ti smilijo psi v vlogah otrok?

lp

Los je car!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #18 : 30 December 2005, 15:55:34
Svoje pse obravnavam kot odrasle partnerje druge vrste, ki imajo sicer drugačne potrebe in drugače dojemajo svet, vendar so samostojne osebnosti. Sicer so v nekaterih potrebah odvisni od mene, vendar se v primeru, da tega kar potrebujejo ne dobijo dovolj dobro (še predobro) znajdejo sami. Psi, ki so prisiljeni igrati vlogo otroka se mi globoko smilijo.

Kje pa bi bila meja med "normalno" skrbjo za psa in tem, da pes igra vlogo otroka?

Ker recimo to, da se dovolj dobro znajdejo sami... se pravi, ce ne dobijo vecerje, jih spustis v gozd, oziroma kako si to mislila ???

battito animale


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #19 : 31 December 2005, 12:56:59
Lilit.. da še jaz povem kako sem razumel Lanabelo

Glede tega da si znajo sami priskrbeti hrani je verjetno imela v mislih da ji stikajo po omarah.. seveda pa je možno da ima tudi v mislih lov na ptice in podobno.

Glede igranja vloge otroka pa predvidevam da je ciljala na stare mamce ki si kupijo psa samo zato da imajo nekoga ki ga potem oblačijo v vse možne cunjice in nadirajo vse ostale lastnike psov naj se ne približujejo da ne bodo poškodovali njene fifi :)

Lp, Črt



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #20 : 31 December 2005, 15:19:19
Glede igranja vloge otroka pa predvidevam da je ciljala na stare mamce ki si kupijo psa samo zato da imajo nekoga ki ga potem oblačijo v vse možne cunjice in nadirajo vse ostale lastnike psov naj se ne približujejo da ne bodo poškodovali njene fifi :)

a ni Fifi moškega spola? no, saj če takole pomislim, se sliši kar univerzalno ;D.

pa ne vem no .... jaz prijateljev ne vzgajam, niti jih ne šolam (kakšne "inštrukcije" med odmori ne štejejo :P), ne peljem jih k zdravniku, ne umivam jim zob, ne dajem jih hrano, ne češem jih, igram se več z njimi tudi ne ...

mislim, da to kar sem zgoraj naštela ni počlovečavnje, zgolj skrb. ne pravim, da psi ne bi mogli biti podobni prijateljem, vendar v tem, kar počnemo zanje, so bolj podobni otrokom.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #21 : 31 December 2005, 16:15:32
Kako znajo moje psice poskrbeti zase, če jim jaz ne priskrbim kar rabijo? No hrane uloviti (razen miši) si ne znajo, ker nimajo skoraj nobenega lovskega nagona. znajo pa hrano ukrasti, nafehtati od drugih ali pa si jo same nabrati  na vrtu ali v smeteh. tudi sicer si naberejo na domačem vrtu ogromno sadja - od jabolk do orehov vse mogoče in tudi kakšno zelenjavico si najdejo. Skrtačiti se znajo tako, da se smukajo po grmovju, okopajo se v kakšni luži ali pa si same naredijo blatne luknje, kjer se namakajo. Če jim ne bom zagotovila dovolj gibanja, bodo zanesljivo našle način, da bodo pobegnile in šle same (enkrat so mi naredile luknjo v streho, da so se šle lahko potepat). Če jim je dolgčas, ker se ne ukvarjam z njimi, se igrajo med seboj ali pa se zabavajo po svoje (= delajo škodo)
Pravzaprav ni nič hudega, če so psi scrkljani, če jedo pri mizi, spijo v postelji, če jih napravljajo v oblekce in se pogovarjajo z njimi. Hudo je, če od njih pričakujejo, da bodo dojemali svet kot majhni ljudje. Ne pustijo jim njihovega naravnega vedenja,ne pustijo jim da bi se razvili kot pasje "osebnosti", pričakujejo pa, da bodo razumeli stvari, ki jih nikakor niso sposobni razumeti. (ena moja znanka, sicer čisto prijetna gospa, je potem ko ji je psico povozil vlak povsem resno izjavila "pa saj sem ji lepo povedala, da je vlak nevaren"). Taki psi navadno končajo kot histerične živčne razvaline.


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #22 : 01 Januar 2006, 21:13:41
Se strinjate s starim pregovorom, da je pes človekov najboljši prijatelj, ali bolj s tem, da je bolj kot prijatelj nekakšen otrok?

Strinjam se, da je pes človekov prijatelj. Drugi del, ki govori o otroku... ::) vsak oz. ( predvidevam ) vsaka, ki si nabavi psa za nadomestek otroka je zrela za psihiatrijo. Malo preberite znanstvene študije o tem, da ne bo kakšnih zablod.

Moj pes je moj prijatelj, ki gre z menoj brez besed na sprehod, ko jaz o tem odločam. Me spremlja in čuva toliko, kolikor jaz to želim.Se igra z menoj ko meni odgovarja. Vesela sem, če lahko njemu povem svoje skrbi in nanj stresem jezo, ki je ne morem na nekoga, ki me je razjezil, ker me mora poslušati na mojo željo. Vedno me uboga in posluša, me spoštuje in me ima na svoj pasji način rad. NIKOLI pa mi ne more nadomestiti dobrega prijateljstva, pristnega človeškega odnosa ali biti nek argo ( instant ) nadomestek nekega živega človeškega bitja, še najmanj otroka. Prava človeška prijateljstva je potrebno negovati in vzdrževati leta in leta. Pasje prijateljstvo si kupimo in pes ne ve, da bi si on lahko izbral koga drugega za gospodarja, če bi le hotel. Naš prijatelj je zato, ker smo MI tako odločili.

Pes je na koncu koncev samo žival. Vsako počlovečenje ne škoduje samo njemu ampak tudi nam lastnikom. In mi smo tisti krivci, ki povzročamo počlovečenje psa. Kako daleč to dovolimo je odvisno od naše psihične stabilnosti. Manj kot smo stabilni, bolj je pes počlovečen ( pootročen ).

In nespametno mišljenje, da pes v divjini brez ljudi ne bi preživel je zmotno. Kako pa preživi nešteto psov brezdomčkov, ki so jih lastniki zavrgli ?

Če bi mene kdo vprašal katere tri stvari bi vzela s seboj na samotni otok bi jim odgovorila, da mi naj dovolijo vzeti vse moje pse in neomejene količine toaletnega papirja. Psi bi me ponoči čuvali in greli. Podnevi bi lovili hrano in se zabavali. In če kdo misli, da nebi preživeli, vam zagotavljam, da se moti.
Psi so še zmeraj za večino ljudi samo živali in upam, da bo tako ostalo tudi v naprej. Za vse ostale so na voljo psihiatrične ustanove. ( moje skromno mišlenje )

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #23 : 01 Januar 2006, 21:26:23
Upam, da ni kdo dobil občutka, da želim pse počlovečevati in jih imeti kot nadomestek za otroka ... ::) Pravim samo, da je v odnosu do mene bolj podoben otroku, ker sem jaz tista, ki zanj skrbim materialno (psiho sedaj odmislimo) in mu omogočam dostojno življenje (tega pa s prijatelji ne delam).

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #24 : 02 Januar 2006, 07:37:40
Ja, jaz sem istega mnenja kot Sammy...
Ne poclovecujem svoji psov, ampak jih tezko imam samo kot prijatelje...
Recimo, ce primerjam z mackom - macka obravnavam kot prijatelja, ker vem, da bi se lahko cisto spodobno sam prezivljal (ker vsak dan pobiram napol pozrte podgane po dvoriscu), pa se sam odloci in se pride crkljat k meni.
To je cisto drugace kot pes, ki je odvisen od mene. Poleg tega mora pes ubogat, ko je treba, mojih prijateljev pa ne silim v to ;)

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #25 : 02 Januar 2006, 07:38:56
Upam, da ni kdo dobil občutka, da želim pse počlovečevati in jih imeti kot nadomestek za otroka ... ::) Pravim samo, da je v odnosu do mene bolj podoben otroku, ker sem jaz tista, ki zanj skrbim materialno (psiho sedaj odmislimo) in mu omogočam dostojno življenje (tega pa s prijatelji ne delam).

Enako ::) Niti ni bil kupljen kot nadomestek otroka :o

Lanabela imaš zelo prvinske pse. Jaz Smarta lahko stradam 48 ur in pustim na klubski mizici v dnevni kos mesa, pa se ga ne bo v moji  odsotnosti  niti dotaknil samo ležal bo zraven in ga čuval zame 8) Kaj šele, da bi si sam postregel z hrano iz kakšne omare ni šans. Ali pa ta njegov nagon v treh letih še ni prišel na dan ::) ;)

Sicer pa v naslovu piše "nekakšen otrok". Otrok je do te mere, da je njegov sprehod odvisen od mene, njegovo igranje z drugimi psi tudi, njegova hrana tudi, ... do te mere je otrok. Otrokom pač tudi zamenjaš plenice ali jih pelješ ven se igrat z drugimi otroci, jim pripraviš zajtrk. Ima podobne potrebe. Še enkrat pa poudarjam, da ni nadomestek otroka.
Da me ne boste še v norišnico zbasali, ker tako hudo kot je rekla Lanabela (sem mu lepo rekla, da je vlak nevaren) pa še ni :o ;D

Lp nina



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #26 : 02 Januar 2006, 15:00:49
Ninci: tudi moji goldenčki so bili podobni. Kar je prepovedano je prepovedano in mesa z mize se ne sme vzeti. Pika. Samo malce bolj iznajdljivi so pa vseeno bili : če oni ne smejo do mesa, potem bo meso prišlo do njih - tako da se ga  potegne dol s prtom vret. Ali pa se spusti v sobo mačka, maček ukrade meso, pes ga vzame mačku - pes  je sit in nič kriv - nobenega pravila ni prekršil. Samojedke so veliko manj prefinjene. Hrana brez lastnika je od tistega, ki si jo prvi vzame. Na mizo se sicer ne sme skakati, ampak če nihče ne vidi...(edina sreča, da niso preveč pametne - tega, da jih ne vidim ko spim še niso ugotovile)
Sammy: ti boš šla študirat, verjetno se ne boš imela več za otroka, a od svojih staršev boš materialno še vedno odvisna.In mogoče se bo zgodilo, da boš morala nekoč menjati plenice svojim staršem - ali bodo zaradi tega, ker bodo potrebovali tvojo pomoč otroci?


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #27 : 02 Januar 2006, 16:38:11
Sammy: ti boš šla študirat, verjetno se ne boš imela več za otroka, a od svojih staršev boš materialno še vedno odvisna.In mogoče se bo zgodilo, da boš morala nekoč menjati plenice svojim staršem - ali bodo zaradi tega, ker bodo potrebovali tvojo pomoč otroci?

V razmerju do svojih staršev smo njihovi otroci tudi pri šestdesetih ... Takrat se za otroka na splošno res ne bom imela (vprašanje, če se zdaj), imela se bom pa za njihovega otroka.
Pa ne pravim, da SO otroci, samo, da so jim podobni.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #28 : 02 Januar 2006, 18:35:06
Lanabela, ampak to s starsi je drugace :)
Prvic, otroci enkrat postanejo neodvisni, psi pa ne.
In drugic, jaz sem ze pri koncu studija, tudi financno sem ze napol neodvisna, pa se vedno slisim "dokler zivis pod to streho..." - in tudi jaz starsev ne obravnavam kot "prijatelje", ceprav se dobro razumemo, samo... je drugace. tudi ce jim bom kdaj menjavala plenice, se mi ne bodo zdeli kot moji otroci - ampak se vedno ne prijatelji.

battito animale


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #29 : 03 Januar 2006, 06:11:10
hmm .. kot s1b in YURE, otrok si še ne želim  ;) mi je pa en supr frend  :D ;D