število obrokov

S1b · 18645

S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
: 28 December 2005, 23:46:33
Mene zanima koliko obrokov dajete svojim kosmatincem.

Jaz sem sibu od 2-3 meseca dajal 4 obroke
                      3-4         3 obroki
                      5 mesecev - 2 obroka

Ali je mogoče malce prezgodaj da sem šel na 2 obroka ? Sib je kar velik za svojo starost pa tudi malce debel tako da sem se odločil da mu dam zjutraj in popoldne dva obroka( med dnevom dobiva razne priboljške itd...)   

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #1 : 28 December 2005, 23:53:37
Pri rumbalaji je bilo nekako takole:

2-12 mesecev: 3 obroki
12 mesecev ->  2 obroka

Načeloma mislim da nebi smelo bit problemov z dajanjem dveh obrokov že prej... predvsem se gre za to da se ne obremenjuje preveč telesa z hrano... da jo lahko pes lepo prebavi ... pa tudi za izogibanje zasuku želodca.

LP, Črt



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #2 : 29 December 2005, 00:07:36
Pri Neonu je šlo do 10 mescev približno 3x
pol do enga leta 2x pa pol počas enkrat zdej pa če se men uspe med počitncah zbudit okol 7 bo pa spet dvakrat. Če ne pa nasledn tedn k je šola. Uglavnem sem se odločla da je enkrat preveč tvegano zarad torzije ki je res ne rabim  ::)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #3 : 29 December 2005, 07:27:41
Atos že od 6. meseca je samo dvakrat in ni nikakršnih problemov. Vmesnega obroka sploh ne pogreša ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #4 : 29 December 2005, 07:47:24
Ja Indi tudi nem, zdaj ko je 2× mu dajemo zjutraj malo več, popoldan divja in sploh ne pogreša. Zvečer pa papca ko nor  :o ;D joke .. mislim da mu ustreza, ker če je jedu še popoldan .. potem ko je bil spuščen mu nič ni šlo na telo ampak je veliko kakal a ne , tako pa zdej je 2× pa popoldan kaka kostka al pa kej drugega in je super vsem  ;D :D ;)



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #5 : 29 December 2005, 07:49:02
Mojadva zdaj dobivata 2 obroka na dan

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #6 : 29 December 2005, 08:33:33
Rina je do 6 meseca jedla 3 obroke(1 je bil ponavadi mlečen).
Od šestega meseca naprej pa je 2 obroka in tako bo tudi ostalo ;)

Pravijo,da je čas za ukinitev "kosila" oz drugega obroka takrat,ko pes pušča hrano,ampak tega pri našem požeruhu nismo videli....vse je pojedla kot bi bila nevem kako lačna.Tako da smo počasi srednji obrok manjšali,na koncu je za kosilo dobila le posušen uhelj ;)

LP,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #7 : 29 December 2005, 09:14:09
Pri nas je ron do 1leta imel 4 obroke.Od tega je bil eden kuhan (ponavadi testenine ali riž)...sedaj ima pa po2 obroka in je tudi ponavadi eden (večerni) kuhan.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lanyca

  • Gost
Odgovori #8 : 29 December 2005, 14:16:17
Lana pa je od
 2-4 mesecev dobivala 4 obroke,
4-6 je dobivala 3 obroke,
6-12 je dobivala dva obroka
12-17 pa dobiva en obrok dnevno.(tak nam je Lanin učitelj svetoval)

Mi nimamo nobenih problemov Lana je ravno prava ni ne debela pa tudi suha ni. :)
Ko dam Lani njeno posodico z hrano dol ji jo postim 15 min. in potem, če kaj pusti vzamem in dam ob naslednjem obroku naslednji dan. :)
Vse je O.k. Lana na vajena, kdaj ima obrok ima ga okoli 17-18 ure po sprehodu, zdaj v počitnicah je en sprehod še ob 22.00-


Lp :)



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #9 : 29 December 2005, 14:24:42

King dobiva 2x na dan
Valy pa 1x na dan ;)



lp Jure


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #10 : 29 December 2005, 14:27:11
Tyson in Pago sta do približno 7 meseca dobivala 3 obroke dnevno, od 7 meseca dalje pa 2 obroka dnevno in tako je tudi sedaj (in bo še naprej). ;) :)

1x na dan baje ni najbolj dobro, ker je bolje da pes dobiva obrok 2x dnevno. No, vsaj tako jih mnogo pravi, tako da mi bomo kar na dveh obrokih dnevno.

Lp, Maša



Zala

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 2
  • moj moj:)
Odgovori #11 : 29 December 2005, 14:31:02
ares dobiva zjutri enga večjega, pa potem od kosila in zvečer mleko pa še kej... lačen ni nikol ;D

Zala & Ares


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #12 : 29 December 2005, 19:12:22
moram se malo popraviti... zgoraj sem napisal da sva dajala 3 obroke do enega leta starosti... pa sem sedaj razmišljal in se mi zdi da sem se kar uštel... mislim da je bilo bolj do okoli 8ga mesca.

Lp, Črt



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #13 : 29 December 2005, 19:23:00
Sammy je od vsega začetka dobival 3 obroke (po priporočilu veterinarja; smo ga vprašali, če naj ima 5 obrokov, kot piše v večini knjig, pa je rekel, da bodo trije čisto dovolj). Potem smo pri nekje 9-ih mesecih šli na dva obroka, pri enem letu pa na enega, vendar sem čez pol leta spoznala, da bo boljše, če ga hranim dvakrat dnevno (edino, ko so bli treningi agilityja je dobil obrok samo enkrat - dve, tri ure po treningu).

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #14 : 29 December 2005, 23:36:45
Rondo ima en obrok...ampak to izgleda pri nas nekako takole.....on dobi svoje brikete ali pa kar koli drugega okoli 2 ali 3 poje malo gre počit gre že spet malo pojest ...tko on ima nastavljeno do zadnjega sprehoda in do takrat vse poje. nikol ni še pojedu vsega naenkrat...razen pač kuhane hrane pa še to poje pol pa pol posti za čez pol urce ::) ;) :).
sm mu dajala 2 krat na dan pa sem prišla, da zaključka da je čisto en in isti drek ker itak ne poje vsega na enkrat. no nevem, če je ta način vredu...važno mi je da odgovarja Rondeku!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #15 : 30 December 2005, 00:42:43
Irena :D

Ne obstaja en sam način ki bi ustrezal vsem psom. Glede na to da Rondo ni požrešen je tak način čisto vredu, edino poleti moraš paziti da mu ne ostane hrana predolgo v skledi, da se nebi kaj zaredilo v njej.
Rumbalaja pa je prava mala požrešnica ... in če bi ji dal 3-kilsko vrečo briketov, bi jo verjetno celo pojedla naenkrat :) Zaradi tega moram paziti koliko poje naenkrat - da nebi prišlo do zasuka želodca.

Fino je (sploh v poletnem obdobju) da se psu daje jesti samo toliko kolikor vemo da bo takoj pojedel, ker drugače lahko tvegamo razne okužbe in podobno ... po drugi strani pa vidim pri Smartu da se do vrha polne sklede sploh ne bo lotil, ker se mu enostavno zdi preveč in bo raje vse skupaj pustil :) Res je vsak zase nekaj posebnega :D

Lp, Črt



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #16 : 30 December 2005, 08:50:39
Indi se pa v polno skledo tko zažene da kr frči .. požrešn je  ;D :D :D parkrat je že tut bruhal, sam to takrat ko je še mel pedigre!! :(



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #17 : 30 December 2005, 09:21:05
Rondo ima en obrok...ampak to izgleda pri nas nekako takole.....on dobi svoje brikete ali pa kar koli drugega okoli 2 ali 3 poje malo gre počit gre že spet malo pojest ...tko on ima nastavljeno do zadnjega sprehoda in do takrat vse poje. nikol ni še pojedu vsega naenkrat...razen pač kuhane hrane pa še to poje pol pa pol posti za čez pol urce ::) ;) :).
sm mu dajala 2 krat na dan pa sem prišla, da zaključka da je čisto en in isti drek ker itak ne poje vsega na enkrat. no nevem, če je ta način vredu...važno mi je da odgovarja Rondeku!

lp
Ko je bil pri nas na čuvanju je obadva dneva pojedel vse naenkrat ;) Mogoče zato,ker smo ga tako matrali,pa je rabil novo energijo ::) ;D

LP,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #18 : 02 Januar 2006, 21:20:11
Jaz sem Astorju pri 6ih mesecih zmanjšala iz 3eh obrokov na 2. In tukaj tudi nameravam ostati zaradi strahu pred zasukom želodca.


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #19 : 02 Januar 2006, 21:32:09
ali ni ravno obratno ? da pride do zasuka želodca če daš psu dva večja obroke kot 3 manjše ?

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #20 : 02 Januar 2006, 21:52:35
2 obroka ni nič kritičnega(za zasuk) je pa treba pazit,da kuža najman 1uro po obroku počiva(ne skače,teče),v tem primeru lahko pride do zasuka.Če pa pes je 1 obrok(ponavadi zvečer) pa lahko  pride,saj je želodec cel dan prazen,potem pa pride kar naenkrat toliko hrane v telo.

LP,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #21 : 02 Januar 2006, 22:00:20
Do zasuka lahko pride tudi, če ti daješ psu 5 krat na dan za jest, če pes je hitro..se pravi da golta in zraven pogolta še enkrat več zraka. ali pa če takoj po končanem obroku se kaj hitro obrne, skoči, zalaufa,...res pa da je manj možnosti kot če poje 1 obrok na dan in to z vso hitrostjo! Kolikokrat damo psu na dan za jest vedno moramo gledat da potem miruje.! sicer pa kmalu pride članek o zasuku in si boste lahko prebrali!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #22 : 02 Januar 2006, 23:21:25
jaz tudi hranim obadva 2x na dan in bo tako tudi ostalo.. sta si paa Johny pa Very full razlicna.. johny bi pojedel vse kar mu dam, veryka pa kak ji je, vcasih sploh noce nic pojest, vcasih pa vse takoj zmaze..sem pa zdaj to tako resla, da dam johnyju manj za jest, veryki pa dosti in ce noce jest, ji spustim johnyja k posodi, potem pa skupaj pojeta, kar je se v posodi.. ;D
drugace pa jima dajem za jest vsakemu v svoji sobi, to pa zato, ker je johny full pozeruh in v 1 minuti vse zmaze, very pa si vzame čas.. in potem jo johny tako bogo gleda, pa mi je hudo.. zato ju zaprem posebej, razen saj pravim, ce very noce jest, ji spustim johnyja zraven,ter mu pustim da je iz njene posode ;D :) ..tako da 2 obroka dobita  ponavadi vsak dan..
ko je bil johny manjsi pa je tudi jedel mislim da 3x (bi pa magari 8x tudi, ce bi mu dala ::))


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #23 : 24 Januar 2006, 19:26:01
ali ni ravno obratno ? da pride do zasuka želodca če daš psu dva večja obroke kot 3 manjše ?

ja, ampak scythe je s tistim mislila, da bo ne bo šla na 1 obrok dnevno, ampak bo ostala na 2 ...

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #24 : 30 December 2006, 14:03:40
te teme nikjer nisem zasledila pa sem jo odprla koliko obrokov ima vaš pes ali psica?

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #25 : 30 December 2006, 14:30:53
te teme nikjer nisem zasledila pa sem jo odprla koliko obrokov ima vaš pes ali psica?
Preberi si od začetka temo.

Dugače je Aska dobivala obroke takole:
2-4 mesecev dobivala 4 obroke,
4-6 je dobivala 3 obroke,
6-12 je dobivala dva obroka
in od 12 dalje ravno tako dvakrat dneveno in tako bo tudi zmeraj dobivla obroke.

lp


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #26 : 30 December 2006, 14:43:09
O jej... naš Taj pa še vedno pri 9. mesecih dobiva 3 obroke na dan... :-[
Ja bomo zgleda mogli počasi in postopoma en obrok umakniti z jedilnika.  :)

Ampak bo pa tudi Taj imel potem za naprej vedno dva obroka... se mi zdi en obrok premalo in pa pretežek zalogaj za želodček... ;)

Lp, Tina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #27 : 30 December 2006, 22:23:37
O jej... naš Taj pa še vedno pri 9. mesecih dobiva 3 obroke na dan... :-[
Ja bomo zgleda mogli počasi in postopoma en obrok umakniti z jedilnika.  :)

Meni se zdi, da ni velike razlike med 3emi obroki ali 2emi. Zato Tina - kakor paše tebi in Taju (včasih kužki začnejo sami od sebe izpuščati sredinski obrok).

Mi smo pristali na enem (zaradi "logističnih problemov), čeprav bi bilo mogoče bolje, da bi ohranili 2.  :-\ No ja, zaenkrat nobenih težav, upam, da tako ostane.


Lp,
M


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #28 : 30 December 2006, 22:41:30
Mojca, po moje bo kar treba ukiniti sredinski obrok, ker se včasih kar malo zmišljuje - bi jedel/nebi jedel - če je kaj zelo dobrega poje, če je pa kaj kar mu pa ne paše oziroma ne spada med njegovih top 5, pa ne bo pojedel... ::)

Pa naj povem, da nikoli ne dobi nič slabega. Ker briketov samih noče jesti, mu moramo vedno zraven dodajati kakšne dobrote, kot so mesek, hrenovke, korenček, itd, itd.... :) vedno pa poskrbimo, da imajo obroki poleg briketov tudi druge hranljive in zdrave sestavine, kot je zelenjava, ki jo ima Taj na srečo rad... ;D

Tako, da bomo po mojem sredinski obrok res ukinili, da bo mogoče malo bolj lačen za jutranji in večerni obrok in bo z užitkom pojedel, kar bo dobil... ;)

Lp, Tina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #29 : 30 December 2006, 22:56:32
Pa naj povem, da nikoli ne dobi nič slabega. Ker briketov samih noče jesti, mu moramo vedno zraven dodajati kakšne dobrote, kot so mesek, hrenovke, korenček, itd, itd.... :) vedno pa poskrbimo, da imajo obroki poleg briketov tudi druge hranljive in zdrave sestavine, kot je zelenjava, ki jo ima Taj na srečo rad... ;D
Sicer je to druga tema, ampak čisto tako na hitro. Načeloma se ne priporoča mešati briketov z drugo (surovo/kuhano) hrano, ker se ti 2 vrsti hrane različno dolgo prebavljata. Kar pomeni dodatno obremenitev za želodec. Poleg tega pa naj se ne bi (če sem pravilno poučena) briketom dodajalo druge hrane tudi zato, ker pes v briketih dobi vse potrebne hranljive in zdrave snovi in lahko z dodajanjem druge hrane porušimo ravnovesje (tudi preveč nečesa ni ok). Kuhan obrok (no - seveda lahko vsebuje tudi surove sestavine) naj bi drugače zamenjal 1 obrok briketov. Primer: zjutraj briketi, zvečer kuhano/surovo (kakor pač že) - seveda, če ima pes 2 obroka na dan.

Kaj bolj podrobnega najdeš tukaj -> http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=200.0 in tukaj -> http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1711.0


Lp,
M