število obrokov

S1b · 18569

Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #30 : 30 December 2006, 23:04:13
O, Mojca tega pa res nisem vedela, ja pa bomo res morali začeti razmišljati v tej smeri, da bi nekako začel jesti same brikete vsaj za en obrok, pa magar mu iz roke dajem enega po enega, za drugi pa magar dobi nekaj kar res obožuje, da bo zadovoljen....

Hvala, ker si to povedala - joj me je kar groza, misliš da delaš dobro za kužka, pa mu lahko hkrati škoduješ.... :-\

Lp, Tina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #31 : 30 December 2006, 23:17:10
Nisem mislila dodatkov kot so: kakšna žlica olja na vsak nekaj časa, kakšna žlica medu 1x na teden...in podobno (to je ok).
Astor se je tudi nekaj časa zmišljeval nad briketi, potem pa sem ga imela dovolj in enostavno uvedla "čas hranjenja" - torej ko dobi obrok, počakam tam cca 15 min. Če poje poje, če ne, mu vzamem posodo s hrano in naslednjič dobi isto (seveda dopolnim "manjkajoči" del  :) ). Če noče jesti, bo pač lačen. Zmišljeval se ne bo.  ;D Tako je bil problem v parih dneh rešen in sedaj brez problema zmaže celo skledo briketov. In nič ne ostaja (kljub povečani dozi briketov  :o ).  8) ::)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #32 : 30 December 2006, 23:37:24
scythe podobno bilo pri Aski, pač ne bo se mi zmišljevala in pač če ne bo pojedla v določenem času, bo pa pri naslednjem ali še naslednjem obroku. In tako sedaj poje vse. Res pa vmes še zaradi šolanja je dobila vse preko roke in to tudi pripomoglo k temu, da sedaj karkoli dobi v skledo, zmeraj vse takoj z veseljem poje..lp


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #33 : 31 December 2006, 08:38:06
Jaz Bugza hranim dvakrat na dan in nameravam pri tem ostati. Predvsem zaradi nasvetov da je pri dveh obrokih možnost zasuka manjša.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #34 : 31 December 2006, 08:46:56
Ravno zaradi zasuka želodca in da se ga ne obremeni preveč na enkrat, dobiva in bo dobivala še naprej, kot že napisala 2 krat dnevno. Pa še to ji dam vsaj eno uro pred sprehodom ali pa po njem, po nasvetih drugih, da tako je tudi manjša možnost zasuka želodca.

Lp, M.


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #35 : 31 December 2006, 08:52:04
Ja to je tudi zelo pomembno, da po jedi ni neke pretirane aktivnosti ampak moremo počakat vsaj eno urco in gremo šele potem lahko na sprehod. Morem priznat da sama kdaj to prekršim( ko ni časa) ampak se bom potrudla da se bom tega res držala.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #36 : 31 December 2006, 09:39:21
Jaz bom čist kratka. Doti bi itak pojedla vse, kar bi ji dala. Kar se mi prav fajn zdi.
Sicer pa sem ji pri približno sedmih mesecih začela dajati dva obroka (zjutraj in zvečer) namesto treh. Prve dneve, se mi zdi, je kar pogrešala vmesnega :).

Lp,
Darja


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #37 : 31 December 2006, 12:57:53
Moja žaba že od malega dobiva 3 obroke dnevno. Ko je bila še mladiček, sem ji hrano nekajkrat ponudila 5x dnevno, pa je ni niti povohala, tako da smo pristali na treh obrokih. Razlog, da jo hranim (ali bolje rečeno: ji hrano ponudim) 3x dnevno je ta, da je blazno neješča. Redkokdaj oz se ne spomnim, da bi že kdaj, poje hrano v vseh obrokih. Jo je pa zelo različno. Zjutraj jo, pa jo okrog 12. ure ne, pa jo potem zvečer spet (če jo). Včasih je zjutraj ne, pa jo samo popoldne in tako naprej.

Hrano ji, če je ne poje, po kakih 15ih minutah umaknem. Vmes pa dobi navadno (1x dnevno) goltanec ali kos bikovke ali pa posušen vampek. Če mi ne je 2 dni skupaj, ji priboljškov ne dajem. Je pa na briketirani hrani s kakšnim kuhanim obrokom na vsake toliko časa. To pa so zelenjavne juhe s kosi mesa.

Je pa pri svojih 2 letih za moje pojme nekoliko presuha (pa še hiperaktivec je). Ampak rediti je ne nameravam namerno, saj ima dovolj in kvalitetno hrano vedno na razpolago.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #38 : 31 December 2006, 14:21:15
Jaz Spelo hranim 3x dnevno, izjemoma 2x. Na tak nacin smo presli po torziji, ko je dobivala po 5 manjsih obrokov dnevno (prej 2x dnevno). Postopoma smo stevilo obrokov zmanjsali na 3 in bomo pri tem ostali. Tako smo se pac navadil, kadar spustimo kaksnega od obrokov (kolicino navadno nadomestim pri naslednjem obroku), je cisto nesrecna.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #39 : 01 Januar 2007, 18:33:34
te teme nikjer nisem zasledila pa sem jo odprla koliko obrokov ima vaš pes ali psica?

kolikokrat na dan pa ti hraniš svojega maksa? ??? ???



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #40 : 01 Januar 2007, 19:48:13
zdaj ko ima 6 mesecev mu bom zmanjšala n dva prej pa jih je imel 3.

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #41 : 02 Januar 2007, 18:56:07
Hej!
Mi Bonotu dajemo 2x dnevno za jesti. Nekaj časa, po ukinitvi obrokov 3x dnevno, je buljil vame, češ, kje je moja hrana ;D, ampak je bil itak že bajsi ::) ::) ::) in mu nismo pač dajali...
Pa se je hitro navadil, na srečo. :) :)

Lp, Ana & Bono  :-* :-*

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Odgovori #42 : 03 Januar 2007, 19:23:20
Pri Sybylle sem dobila knjižico z ''navodili'' od vzrediteljice, tako da je od 2. do 5. meseca jedla 5x dnevno, potem nekje do 8. meseca 4x, do 10. trikrat in potem do enega leta 2x na dan.
Ko sem dobila Danteja, mi je pa njegov vzreditelj rekel, da so mladiči vajeni jesti samo trikrat dnevno - in to pri 7 tednih ???, kar se mi je pa zdelo občutno narobe in sem uvedla enak sistem kot pri psici... ki pa se ni obnesel - Dante je nekako pri treh mesecih začel zavračati najprej dopoldansko malico in kmalu potem še popoldansko, med 4. in 5. mesecem je jedel samo še trikrat na dan, potem pa tudi kosila ni več hotel. Sedaj je star osem mesecev in pol in se že kakšen dober mesec borim z njim, da poleg večerje, ki mu gre res v želodec, poje tudi zajtrk... Čeprav je bernardinec, sicer zelo aktiven in zelo rad je, bi mu očitno že zdaj zadoščal en obrok dnevno, kar pa zdaj uspešno preprečujem s kuhanjem po receptih iz Domače pasje kuharice, pa malo po nasvetih veterinarja, s čimer mu razbijem enoličnost briketirane prehrane nekako 4x na teden (če računamo, da v enem tednu dobi 14 obrokov). Od tega sta dva obroka ribja in dva mesna, ostalo samo briketi. Če bo ostalo po mojem, bo Dante tudi kot odrasel jedel dvakrat na dan, ker naj bi bilo to za njegovo pasmo bolje (nekako bi naj on zdaj jedel 3-4x dnevno, kolikor svetujejo tuji vzreditelji bernardincev), ampak pri njem sem srečna že, če je dvakrat na dan...
Je pa po mojih izkušnjah tako, da pes, če ga ne navadiš požrešnosti sam uravnava kdaj ima dovolj, glavno je, da mu ti ponudiš zadostno količino zdrave hrane, kolkor sem jaz doslej delala s psi so obroke nekako sami narekovali, pa ni bil nobeden debel ali kaj bolan zaradi tega. Syb si celo sama naredi nekaj dnevni post vsake toliko časa, tako da  - ravnaj se po nasvetu vzreditelja, veta, predvsem pa sam presodi in dovolj spoznaj svojega kuža, da boš vedel, kaj je zanj najbolje. Pa vso srečo!   

+1

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


Lucija

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 23 November 2007, 10:29:45
Živjo!

No, pa še moje vprašanje.

Doma imam cca 11 mesecev staro psičko. Ker je prišla iz zavetišča, smo imeli na začetku kar nekej težav s hrano (dobesedno jo je metala vse, sploh ne vem ali jo je grizla ali samo goltala, sedaj se je že umirila in obrok dokaj mirno poje).  V glavnem, še vedno jo hranimo 3x na dan (količino razdelim tako, da zadovolji dnevno potrebo).
Zanima me, ali je pametno, da ji za kosilo zmanjšam količino briketov in jo počasi navajam na dva obroka dnevno ali naj počakam, da bo sama pokazala, da ji en obrok ne paše (ta možnost se mi zdi da je minimalna).

Hvala,
Lucija


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #44 : 23 November 2007, 10:48:42
Živjo Lucija.
Pri enajstih mesecih lahko preideš na dva obroka. S tem boš tudi sebi olajšala delo. Najbolj enostavno to narediš tako, da vsebino srednjega obroka počasi zmanjšuješ, ostalim dvem pa povečuješ. Prav počasi potem srednji obrok ukineš.

Jaz sem sicer prešla iz treh na dva obroka, ko mi je psica sama dala vedet, da ne bo jedla.

Kristinca & Florinca


Lucija

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 23 November 2007, 10:58:19
Aha, hvala!
In verjetno je tudi čas, da počasi naredim prehod na hrano za odrasle pse,ne?

Lp,
Lucija


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #46 : 23 November 2007, 11:09:34
Ja, lahko. Čeprav pri velikih pasmah imaš lahko hrano za mladiče tudi do 18 meseca.

Kristinca & Florinca


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 24 November 2007, 14:41:58
Jaz bi ti svetovala glede na zgoraj napisano več majhnih obrokov. Tudi sama sem imela s psico iz zavetišča te težave, da je goltala hrano in potem bruhala. Začeli sva s 5-imi obroki, zdaj, po 2,5 letih sva na 3-eh.


Lucija

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 24 November 2007, 15:41:29
Hvala za predlog.

Sicer se je Ula že zelo umirila kar se tiče hrane in dejansko je ne hlasta več. Je sposobna za trenutek nehat jest (če se kaj zanimivega dogaja) in mirno nadaljevat ko se dogajanje konča, kar se prej ni zgodilo nikoli. Prej je skočila k skledi in toliko časa stala pri njej dokler ni pojedla.

Zanima me, ali je pametno že preiti na hrano za odrasle ali jo še kakšen mesec (ko dopolni eno leto) hranimo s hrano za mladiče?Je pa neka srednja velikost psa, cca 12 kilogramov.
Do sedaj sem mislila, da se menja hrana pri enem letu, zdaj pa...

Lp,
Lucija


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 24 November 2007, 15:44:30
Glede na velikost lahko menjaš tudi zdaj, samo menjaj postopoma.


Lucija

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 24 November 2007, 21:26:22
No, bom začela postopek menjave.

Še eno vprašanje (matr, vedno več jih postavljam): a je pametno da ji zamenjam tudi znamko hrane. Zdi se mi, da se je teh naveličala (mogoče je to samo moje človeško mnenje in je njej čisto ok)! Sedaj jo hranim z Nutro Choice, sem gledala malo po netu in razmišljam, da bi kupila Candidae ali Pro nature.
Kaj menite?

Še enkrat najlepša hvala za odgovore!

Lucija


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 24 November 2007, 21:35:48
če nima težav z alergijami, komot.
Postopoma pač.