Healthy Paws

Sinica · 69322

šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #30 : 21 Avgust 2009, 09:29:00
Opis našega Janka:  Briketov nima ravno rad, ima kup alergij in večina briketov (razen ribjih) mu je bila premočna.
Healthy Paws je zdaj pojedel cca. 5 kg. Zaenkrat so krasni, prebava je super, kakec, dlaka tudi.

Mi smo zadovoljni, upam, da bo tako tudi ostalo.


Lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #31 : 13 September 2009, 11:07:55
Ker izbiramo hrano tudi po velikosti briketov, me zanima kako veliki in kakšne oblike so najmanjši za odrasle pse? ::)


edit: šele zdaj videla, da je samo v eni velikosti..torej morajo biti briketi kar veliki?


anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #32 : 13 September 2009, 12:31:59
Ker izbiramo hrano tudi po velikosti briketov, me zanima kako veliki in kakšne oblike so najmanjši za odrasle pse? ::)


edit: šele zdaj videla, da je samo v eni velikosti..torej morajo biti briketi kar veliki?

Naš Spajk je na teh briketih. So ravno prav veliki zanj. Približno 1x1x0,5cm (še malo manj).  ::)



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #33 : 13 September 2009, 13:36:29
fora je, ker jaz futram med delom in rabim čimveč briketov..če so veliki, jih potem treba dat manj, kar pa ni fajn za ta namen, kot jih jaz uporabljam..se jih da lomit?


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #34 : 18 September 2009, 07:20:26
fora je, ker jaz futram med delom in rabim čimveč briketov..če so veliki, jih potem treba dat manj, kar pa ni fajn za ta namen, kot jih jaz uporabljam..se jih da lomit?

Adult briketi so večji kot Puppy, ki so res majhni (približno velikosti Canidae, če poznaš).
Imam pa že nekje sliko velikosti, samo najti jo moram  :-[ :)

Lp, Črt



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #35 : 19 Februar 2010, 11:30:28
Ker proizvajalec ne ponuja srednje velikosti pakiranja, kar nekaj pa vas je takih, ki kupujete več manjših pakiranj skupaj, ker vam 15kg pakiranje ne ustreza, je sedaj na voljo 8kg in sicer 4-je zavoji po 2kg ( s seveda tudi malo nižjo ceno :P)

http://pasji.net/shop/index.php?main_page=index&cPath=3_77




frekje

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 08 April 2010, 11:33:37
Čaw,

sem poslala že 31_3 mail za testerček, pa ni prišel. Tako, da sem danes spet poslala pa upam da mi uspe. :)

lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #37 : 08 April 2010, 16:00:30
Čaw,

sem poslala že 31_3 mail za testerček, pa ni prišel. Tako, da sem danes spet poslala pa upam da mi uspe. :)

lp

Danes smo dobili mail in poslali vzorček.

Lp nina



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 08 April 2010, 16:28:19
Obstaja možnost nakupa za vzreditelje- z popustom in kje?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #39 : 08 April 2010, 16:55:23
Obstaja možnost nakupa za vzreditelje- z popustom in kje?

Preko pasji.net z dogovorom o količinah itd. na [email protected] ;)



lely

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 22 Junij 2010, 16:09:07
dons narocili 2kg te hrane zdaj pa bomo vidli kako bo ustrezala nasi pesjanarki...



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 28 December 2010, 17:47:28
No mi moramo zopet zamenjat hrano - acana mu ne ustreza (mehko blato), tko da sem poslala email za testerček. A je možno da je kakšna hrana premočna za psa? Kako naj vem kdaj mu hrana super ustreza?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #42 : 28 December 2010, 18:16:46
Testerček prinesemo jutri. Očitno smo bili včasih sosedje ;)

Vsaka hrana ni za vsakega psa, tako da nekaterim visokoproteinske hrane ne ustrezajo in bolje funkcionirajo na proteinsko lažjih hranah.
Hrana psu ustreza ko je iztrebka malo, je kompakten, je dlaka ok, se ne praska itd. Ampak tega po enem testerčku ne moreš videti,ker se vse to ponavadi pojavi ko psa s hrano že nekaj dni /tednov hranimo. Tester je le toliko, da če je pes izredno izbirčen vidiš ali bo hrano dejansko pojedel ali ne ;)

Lp, nina




sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 28 December 2010, 18:42:11
OOO a res? No mi smo tu že cel lajf :D

Potem dejansko je najboljše kupit malo pakungo pa probat? Sej ta hrana ima manj proteinov kot acana ane?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #44 : 28 December 2010, 18:50:29
OOO a res? No mi smo tu že cel lajf :D

Potem dejansko je najboljše kupit malo pakungo pa probat? Sej ta hrana ima manj proteinov kot acana ane?

A ste tisti s papigo? :) Ker mi je ravno zadnjič sestra rekla, da imamo frenčija v bloku pa, da ni tista črno bela psička iz pritličja (Pussy?) ampak da se ji zdi, da ga imajo tisti ki imajo papigo :D
Jaz sicer že več kot 4 leta ne živim doma, ampak mogoče se spomniš zlatega prinašalca Smarta iz 10-ega štuka ;)

Tule: http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=index&cPath=3 lahko pogledaš sestavo in analizo posameznih hran in jih primerjaš  :)




sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 28 December 2010, 20:52:51
ja tisti s papigo :-[ Men je kr nerodno, kam vse jih oči vleče  :-[ :-[:) Ja mi mamo zdaj na ''novo'' frenčija - pa mamo vzreditelja iz hrvaške pa se jst ne sporazumevam glih najbolj z njim pol pa iščem drugje nasvete, spodaj je pa Possy. Se te spomnim ja, meni pa ni blo jasno kam je odšel ta kuža :)

aha, super - bom pogledala :)



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 29 December 2010, 20:22:08
En VELIK hvala za testerčke! Je fant prevzel in ni mogu vrjet da smo kr na vrata dobili :) Res super, no tamali je že dubu porcijo (je bil zelo zadovoljen), jst sm mu kr dala cel obrok ker tako al tako že driskamo...bomo vidli



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 02 Januar 2011, 11:56:43
Mene pa zanima če je kje v Ljubljani fizična trgovina, ki drži to hrano? Sem vidla na prejšnji strani seznam trgovin - pa če se je že kaj updajtov :) Me pa še zanima če naročim preko spleta v kolikšnem času dostavijo (recimo pasji.net) in koliko pride poštnina? lp





ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #48 : 02 Januar 2011, 12:09:32
Mene pa zanima če je kje v Ljubljani fizična trgovina, ki drži to hrano? Sem vidla na prejšnji strani seznam trgovin - pa če se je že kaj updajtov :) Me pa še zanima če naročim preko spleta v kolikšnem času dostavijo (recimo pasji.net) in koliko pride poštnina? lp

V centru Lj - Princ Boutique poleg Magistrata ali pa na Tržaški trgovina Repek. Če naročiš v pasji.net pošljemo naslednji delavni dan. Poštnina nad 50€ je brezplačna, za ostalo pa glede na kilažo in izbrano dostavo Pošte slo ali GLS-a  ;) Ti pa ko oddajaš naročilo točno pokaže znesek poštnine. Na cca. pa znaša tam okoli 5€



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 02 Januar 2011, 12:16:24
Ouky super :D A repek ima na zalogi al morjo naročiti? Mojima so ljubše fizične trgovine + malo se prišpara :D Sem se pa kr odločila da bomo probali zamenjat, mamo še 1 paket acane doma - pa bomo mešali.

Kje pa ima pasji net skladišče? Se tudi da prevzet ane?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #50 : 02 Januar 2011, 12:17:22
Ouky super :D A repek ima na zalogi al morjo naročiti? Mojima so ljubše fizične trgovine + malo se prišpara :D Sem se pa kr odločila da bomo probali zamenjat, mamo še 1 paket acane doma - pa bomo mešali.

Ima na zalogi ;)



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 02 Januar 2011, 13:24:25
Zdravo,
Nikjer nisem zasledila sestave teh briketov in če mi lahko kdo pomaga. Predvsem me zanima kakšna je razlika med Orijenom in temi briketi. Po domače prosim  ::)

hvala



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #52 : 02 Januar 2011, 13:29:19
To niso beljakovinsko močni briketi kot Orijen, imajo manj maščob, skratka so lažji in niso grain free ;)
Sestava pa tule: http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=index&cPath=3_77



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #53 : 02 Januar 2011, 13:32:52
Healthi paws : Sestava: Rjavi Riž (min 51%), Zajčja Mesna Moka (min 26%), Oves, Sušeno Korenje, Alfaalfa, Morska Trava, Piščančje Olje, Ribje Olje, Organsko Sončnično Olje, Minerali, Vitamini, Izvleček Regrata, Izvleček Plezajoče Lakote, Sušene Brusnice.

Tipična analiza: Beljakovine 21%, Maščobe 7,5%, Vlaknine 2,5%, Pepel 6%, Vitamin A 10.000 iu/kg, Vitamin D3 1.500iu/kg, Vitamin E 75 iu/kg, Baker 18mg/kg.

Orijen adult:
SESTAVINE: svež piščanec brez kosti, piščančja mesna moka (nizka vrednost surovega pepela), puranja mesna moka, rdečerjavi krompir, svež losos brez kosti ( naravni vir DMA in EPA), mesna moka atlantskega sleda, indijski krompir, grah, sveža jezerska ozimica brez kosti, svež ameriški smuč brez kosti, piščančja maščoba (naravno konzervirana z vitaminom E in citronsko kislino), piščančja jetra, lososova moka, svež puran brez kosti, sveža cela jajca, svež atlantski sled brez kosti, na soncu sušena mlada lucerna, lososovo olje, korenina cikorije, sušena organska haloga, buča, korenje, špinača, listje bele repe, jabolka, brusnice, jagode šmarne hrušice, črni ribez, holin klorid, luščine semen trpotca, korenina golostebelnega sladkega korena, korenina angelike, božja rutica, cvetovi ognjiča, sladki janež, listi poprove mete, cvetovi kamilice, regrat, vrtni šetraj, rožmarin, morska sol, vitamini (vitamin A, vitamin D3, vitamin E, niacin, vitamin C, tiamin mononitrat, riboflavin, vitamin B5, vitamin B6, folna kislina, biotin, vitamin B12), rudninske snovi (cinkov proteinat, železov proteinat, manganov proteinat, bakrov proteinat, selen), dodani mikroorganizmi (dehidriran product fermentacije Lactobacillus acidophilus in Entrcoccus faecium).


ANALIZA: surove beljakovine 40,0 %, surove maščobe 16,0 %, ogljikovi hidrati 20,0 %, surovi pepel 7,5%, surove vlaknine 2,5 %, kalcij (min.max.) 1,5/1,7 %, fosfor (min./max.) 1,2/1,4 %, omega-6 maščobne kisline 3,0 %, omega-3 maščobne kisline 1,1 %, glukozamin 1200 mg/kg, hondroitin 900 mg/kg, mikroorganizmi: 120 M cfu/kg, vlaga 10,0 %, korenina cikorije: 700 mg/kg, korenina golostebelnega sladkega korena: 500 mg/kg, korenina angelike: 350 mg/kg, božja rutica: 350 mg/kg, cvetovi ognjiča:350 mg/kg, sladki janež: 350 mg/kg, listi poprove mete: 300 mg/kg, cvetovi kamilice: 300 mg/kg, korenina regrata: 150 mg/kg, vrtni šetraj: 150 mg/kg.



Če na hitro pogledaš vidiš, da ima orijen več beljakovin - ker vsebuje več mesa in več maščob.

Za moje pojme sta obe hrani dobri, tako da probaj kaj ustreza psu :) Moji psički Healthy paws popolnoma ustreza, med tem ko je imela pri Orijenu nekaj težav pri iztrebljanju. Vsak pes je zgodba zase, tako da ni nujno, da bo pri tvojemu enako kot pri ostalih.

Ah ninci, si me prehitela :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 02 Januar 2011, 14:02:41
Hvala,

Mislim da bom to probala. Pri Orijenu so se začele pojavljat manjše težave z prebavo, pa da vidimo če bo druga hrana to popravla. In kaj mislite, bi še vedno hranla z hrano za mladiče? Ima 13 mesecev



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #55 : 02 Januar 2011, 16:20:28
Jaz bi pri tej starosti definitivno dajala že Adult - ne glede na vrsto hrane  :)



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 04 Januar 2011, 15:01:49
jst lahko poročam da po 2dneh mešanja acane in pa healthy paws je iztrebek ful bolši!



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #57 : 08 Februar 2011, 07:52:48
Mi smo dobili ta testerček in je moja tako z veseljem pojedla (nemara briketov oz. ne poje dokler res ni že ZELOO lačna - popoldne od zajtrka). Prebava je bila vredu. Bomo verjetno na te rpestavili ker je bila vesela do konca ;).

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #58 : 08 Februar 2011, 12:21:57
Nad testerji so vsi veseli. Ko pa izbirčneži pojejo 3kg pa rečejo ne hvala. Eni psi so pač izbirčni. Pri psu od sorodnikov je pomagalo, da so ga futrali zunaj, zraven je pa sosedov pes kukal. Parkrat mu je obrok pojedel, pol je ugotovil, da če on ne poje, mu drug pes poje, to je pa nesprejemljivo. ;D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #59 : 08 Februar 2011, 12:38:41
Nad testerji so vsi veseli. Ko pa izbirčneži pojejo 3kg pa rečejo ne hvala.

Tko je pri navadnih hranah, healthy paws sodi pa v čist drugo kategorijo  :P Kali se je zmrdovala nad čisto vsem, HP pa je v prvo pojedla takoj in tako je tudi ostalo. Pa še edina hrana je bila, ki je ustrezala. Buda sicer ni zbirčen, je pa tole njegova najljubša hrana, tako da mi je res žal, ker mu sicer ne ustreza. Nima meje in bi je požrl kolikor mu je dam, seserje je pa še več kot jo je pojedel..