Odstranitev krempljev

katya · 8613

katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
: 29 December 2005, 11:31:28
Mačje kremplje je mogoče odstraniti enkrat za vselej z operacijo, ki jo izvedejo pod popolno anestezijo. To v nekaterih državah ni dovojleno. Zanima me ali je to v Sloveniji mogoče?

Zanima me tudi nekaj o popolnoma vsakdanjem rezanju krempljev? Kako naj se lotim le tega?  ???  ???  ???

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #1 : 29 December 2005, 12:00:01
O sami odstranitvi krempljev nimam pojma ....

Me pa definitivno zanimajo razlogi ZA in PROTI :)

Glede navadnega rezanja krempljev pa mi prakticiramo z posebnimi škarjicami za kremplje ... dobiš jih v vsaki trgovini za male živali.
Edino kar moraš paziti je da ne odrežeš preveč, ker lahko prerežeš žilo ki gre skozi krempelj... če ima muc ali pes svetle kremplje se ta žilica lepo vidi če krempelj pogledaš od strani, če so pa kremplji temni pa priporočam da ti najprej veterinar pokaže do kam odrezati.
Edini problem pri rezanju krempljev pri mačkih je... da ponavadi noče držati tačke na miru :) Zato jaz ponavadi izkoristim čas ko Frajer ležerno počiva na postelji in je poplnoma sproščen ... hitro letim po škarje in mu jih poizkusim čimveč postriči dokler je še malo omotičen :)

Lp, Črt



Lanyca

  • Gost
Odgovori #2 : 29 December 2005, 12:11:03
No jaz ne vem jaz sem proti. Kako lahko mačka brez krempljev pleza pa kaj ulovi(če prav ne rabi lovit). No jazmislim, da pač to ni potrebno, ker sta naši muci zunaj in najraje plezata po drevju.
Aja brez krempljev se ne bi mogle braniti pred hudobnimi psi primer Lana.
Hcam se z lano se dolično razumejo. :-*



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #3 : 29 December 2005, 12:21:28
a so si to spet kakšni kitajci zmislili ??? Pa ne moreš to počet. To je isto kot, da bi bili ljudje brez rok in nog.
aja... no.... se opravičujem za tale izpad.
Midva jih imava kar dobro navajene že od malega. Pa tudi ko jih crkljaš sploh ne porajtata. Drugače pa stisneš tačko, da so krempeljčki zunaj pa nekoga, ki ti mucka drži pa gremo. Enga za drugim...



katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 29 December 2005, 13:01:22
No to sem prebrala v neki knjigi in me čisto informativno zanima, če kdo ve kaj več o tem. Sicer pa naj bi bili mačji ljubitelji množično proti temu sam, kot ste že omenili, mačku s tem odvzamemo edino orožje.

Aja pa še to: ne to si nisio zmislili Kitajci. In to naj bi bilo mogoče opraviti že nekaj let, tako da to ni najnovejše odkritje.

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #5 : 29 December 2005, 14:01:36
ponavadi imao kitajci kake čudne zamisli



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #6 : 29 December 2005, 14:12:53
Jst sem PROTI, čeprav nimam mačke/ona se mi zdi(kot ste že povedali), da ji s tem odvzememo edino `naravno´orožje :).
Pa tudi zato, ker mačka(kot vsaka mačka, tako domača kot divja npr.tiger,leopard) rada pleza.



lp Jure


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #7 : 29 December 2005, 14:56:29
Pa to je čista bedarija mislim res no !! Ne vem, kako morejo ljudje..mislim, da je to zraslo na ameriških glavah ???
Sem brala, da obstajata dva načina..lasersko in khm..mesarsko  :-\
Odstranijo jih pa zato, da ne bi tistih finih bab popraskale..madona naj si kupijo plišasto mačko...  >:(
jaz imam čisto pokrempljene roke in vem ja, da ni lepo za videt, sam če me pa kar napade  ;D , saj ne, ga jaz izzivam...pa še pomislim ne, da bi mu zato dala kremplje stran....

http://www.declawing.com/

Drgač pa vpište v google al pa dogpile  declawing cats  :)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #8 : 29 December 2005, 20:26:02
Amputiranje katrih koli delov telesa, je zdravi živali z zakonom prepovedano!! Ja tudi amputacija krempljev.

O za ali proti pa mislim, da mi ni vredno zgubljati besed. Kot da bi psu, ker grize populili zobe ::)


Lp nina



Lanyca

  • Gost
Odgovori #9 : 29 December 2005, 20:52:57
ponavadi imao kitajci kake čudne zamisli
Ja s tem se popolnoma strinjam, kitajci so  pač kitajci. :-X ::)
Mačka bres krempljev bi se pa teško znajdla pa še čudno bi bilo.
Še malo pa si bodo kitajci zmislili in naredili posebne brivnike za mačjo dlako in bodo meli gole mačke in pse, da ne bo treba dlake gor sesat. lol ::) HALO :o


Lp



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #10 : 30 December 2005, 08:07:45
Ja, predstavljajte si, da se takšna mačka izgubi :(
in`ti´je ne najdeš ona pa sama tava okrog mesta(vasi).
Pa jo najde kkšen pes, ki jo hoče napasti in mačka se nima sčemerkoli braniti :o.
In seveda v tem primeru `zmaga´pes.
Mačka pa pogine :-[ :'( .
"`Ti´pasi doma misliš,da bo že preživela ::)" ali "Joj zakaj sem ji moral/a odstraniti kremplje :'(" .

Človeške `znanstvene´napake  >:( ,zaradi katerih plačujejo živali :-[ :-\ :'(.


lp Jure


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11 : 30 December 2005, 10:13:14
O za ali proti pa mislim, da mi ni vredno zgubljati besed. Kot da bi psu, ker grize populili zobe ::)

Niso si zmislili Kitajci, ampak Americani. Tudi psom operativno odstranijo glasilke, ce lajajo ::) ::) ::)
(ne vsi, seveda... ampak ze to, da sploh obstaja moznost, je... <brez besed>)

Sem proti odstranjevanju krempljev - razen mogoce iz kaksnih zdravstvenih razlogov ali kaj takega, ampak samo zato, ker macke praskajo, se mi zdi pa "outrageous" ;)

battito animale


katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
Odgovori #12 : 03 Januar 2006, 13:16:12
No danes smo naši Kali pošipali krempljčke. Najprej je bilo kar nekaj upiranja, zato smo počakali, da se je zlaknila na svojo posteljico in zadremala- en dva tri in krempeljčkev že več ni  ;D hihi pa smo jo malo zafrknili  ;D

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #13 : 08 Januar 2006, 15:25:48
Evo tule sem dolžna še en delček zakona o zaščiti živali.
20. člen zakona o zaščiti živali:
Prepovedano je in se šteje za mučenje živali popolno ali delno amputiranje telesnih delov in popolni ali delni odvzem ali uničenje organov ali tkiv vretenčarjev, ki je storjeno naklepno, razen če je:
......
odstranjevanje krempljev mačkam, odstranjevanje glasilk živalim in boleče podkovanje kopitarjev;

......

Lp nina






Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #14 : 23 Februar 2006, 16:53:59
meni se zdi odstranjevanje absurd  :-X

Drugače pa Maxu sprednjih ni rpoblem postričt pri zadnjih pa nujno rabiš nekoga da ga drži ker se upira ko maček, Pa prov zanimivo jodla zrave  ::)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #15 : 24 Februar 2006, 17:19:09
 >:( !

Pa sej kako bo pa maček/mačka plezal/a po (npr.drevesih)..,če nima krempljev >:( :-X !
Ne zasopim al so taki ljudje tako "butasti" al pa mučijo živali !
 :-[

lp Jure


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #16 : 24 Februar 2006, 18:11:11
>:( !

Pa sej kako bo pa maček/mačka plezal/a po (npr.drevesih)..,če nima krempljev >:( :-X !
Ne zasopim al so taki ljudje tako "butasti" al pa mučijo živali !
 :-[

lp Jure
yure žal so na svetu ljudje, ki se tega ne zavedajo in jim je bolj pomembno to, da niso popraskani in imajo cele zavese in sedežno. Mi smo rešili problem tako, da imamo polovico dnevne sobe pod stropom zavese pa čisto kratke.



kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #17 : 30 Julij 2006, 00:27:39
Ali mi lahko tisti, ki muckom porežete krempeljčke poveste, na približno koliko časa to delate. Dobila sem mačko, pa so mi  jih prvič porezali pri veterinarju. Opozorili so me, da potem hitreje rastejo. Kakšne so vaše izkušnje ?
Lp, T.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #18 : 30 Julij 2006, 09:41:19
Ali mi lahko tisti, ki muckom porežete krempeljčke poveste, na približno koliko časa to delate. Dobila sem mačko, pa so mi  jih prvič porezali pri veterinarju. Opozorili so me, da potem hitreje rastejo. Kakšne so vaše izkušnje ?
Lp, T.

Potrebno bi jih bilo vsaj 1x mesečno, ampak jih redkeje, ko ga začnejo motit in mu praskalnik ni več dovolj ;)

Lp nina