Sijoča dlaka?

katya · 4988

katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
: 04 Julij 2005, 19:47:26
Kaj naj dajem mucki Sariki,da bo imela lepo in sijočo dlako???Za pse je dobro surovo jajce.Kaj pa mački??Slišala sem,da bi naj večino potrebnega dobila iz briketov.Ampak me vseeno zanima,če je še kakšen dodatek??

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 04 Julij 2005, 20:45:54
Jah velja isto kot za pse. Surov rumenjak, kvas, olivno olje, lahko dodajaš tudi missing link (http://www.mitax.si/macke.html),ki se uporablja tudi proti izpadanju dlake, pri kožnih alergijah itd.
Kakšne vitamine za mačkone, glej da imajo predvsem veliko B vitaminov. Predvsem so pa pomembni kvaliteti briketi.


Lp nina



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2 : 06 Julij 2005, 21:52:27
Mi dajemo Rini 1× tedensko srov rumenjak zmešan s skuti in kar dodamo briketkom.Res se ji dlaka sveti( dokaz ;) TUKAJ)

LP,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lanyca

  • Gost
Odgovori #3 : 14 December 2005, 19:50:28
Jaz pa glede dlake z mucki nimam nobenih problemov. Vedno majo lepo sijočo dlako in ne dobivajo kakih dodatkov. Mogoče pa je Hrana v redu. ::)
Sicer pa a za mačjo hrano tudi velja, da je boljša hrana če so briketi enobarvni, ker za pasjo hrano to velja. No mislim, da potem zudi za mačjo, ker če tako gledamo so te ta boljše mačje hrane torej briketi eniobarvni, ne. ;)



Lp
Lanyca :D



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #4 : 24 December 2005, 16:39:24
Tom tudi na srečo nima problemov z dlako, tako da mu ne dajam kaj posebnega zraven, samo ne je samo briketov, dobi še kako skuto, sir, sadja pa ne je  ;D , jajce je, samo mu jih ne dam.
Glede enobarvnih briketov, pa itak da je bolš, ker ni umetnih barvil pa nič..samo so eni briketi iz Eurospina (  ::) ja moj ati, jih je kupil enkrat..pač ati   ;D) tud enobarvni, pa niso glih ne vem kako kvalitetni....tisti od Friskies pa Whiskas pa ne vem kaj še vse so pa ful pisani ja (lepi so ;D ), pa je ful barvil not pa konzervansov...

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 27 December 2005, 17:59:12
moj mucek ima lepo sijočo dlako, ko sem brala vaše prispevke sem ga gledala in ugotovila da je njegova dlaka res vredu. mi mu dajemo 1x tedensko jajco in mu kopujemo vitamine ki se dobijo pri veterinarju (trenutno je dino na dieti ker je preveč debel) drugače pa mu kupujemo friskas ali wiskas, darling pa tudi hill`s je že blobal pa ga ne mara ;)

LP, ewe


Zala

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 2
  • moj moj:)
Odgovori #6 : 27 December 2005, 18:02:57
jaz tud dajem suriv jajc, in pomoje da za mečkone isto velja ;)
lp

Zala & Ares


katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 27 December 2005, 20:01:59
No pri nas je pa tako odkar ma Kali nove brikete ji ne dajemo več jajca, saj z briketi dobi vse...glede na to, da ima črno dlako se sijaj še bolj opazi  :) in tako smo vsi srečni. No mislim,da če ima maček dobre brikete, da ne rabi nikakršnih dodatkov.

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!