Pasje blazinice

Višauska_terierka · 32137

Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
: 27 April 2009, 15:42:38
Naš ima zelo grobe blazinice, mu jih lahko mažem z kremo ??

My best friend is a westie


Love_kokerspaniel

  • Gost
Odgovori #1 : 27 April 2009, 17:18:43
Ja lahko .  :)



EucH

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
  • Bloomy - special dog
Odgovori #2 : 04 Maj 2009, 21:05:12
Ja seveda :)

LP, Eva & Bloomy


EucH

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
  • Bloomy - special dog
Odgovori #3 : 04 Maj 2009, 21:06:42
Krema pomaga tudi ko je sol na cesti (pozimi) da psa ne pečejo blazinice. MIslim da sem brala dovgo nazaj da se lahko jih maže tudi z navadnim vezelinom za ustnice.

LP, Eva & Bloomy


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #4 : 05 Maj 2009, 13:10:26
Hvala za odgovore ;)

My best friend is a westie


Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 08 Maj 2009, 23:07:09
Za blazinice je zelo dobra jelenova mast, vem, da se jo dobi v Olimju, ne vem pa, če še kje drugje. Priporočljivo je tudi, da tačice namažeš, nekaj časa mast pustiš gor, potem pa tisto, kar se ne vpije pobrišeš stran, saj se pes skozi tačice "poti", če na tačkah pustiš preveč kreme, se lahko zamašijo žleze.
Upam, da sem bila kaj v pomoč. ;)

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


Beardy

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 30 Maj 2009, 14:35:45
Moj sicer nimam problemov s tem, je pa kriza pozimi, ko je vse posoljeno. Takrat mu jih namažem z vazelinom za ustnice in potem doma sperem in je super.
Prvo leto je bil čisti šok, ker revček niti hoditi ni mogel.



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #7 : 17 Oktober 2009, 20:17:31
Mene pa zanima, kako psu utrdit blazinice? Lum ima probleme takoj, ko malo skače po morju ali snegu - je že ves bogi.  ??? Pa dnevno hodiva tudi po asfaltu na primer in pesku, ampak se mi zdi, da je vsako leto slabše, namesto da bi bilo bolje? Ima kdo kakšno idejo, kaj narediti, da ne bodo tako občutljive? Danes je malo skakal po skalah na obali, pa že šepka. Vsake ideje bom vesela!



tash

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 17 Oktober 2009, 20:42:13
Po snegu se velikokrat sprehajamo več ur, naš kuža ful uživa ko skaže po snegu. Lahko dobi kakšne ozebline, če je predolgo na snegu?  Je dobro da kupim čeveljce za psa ali to ni potrebno?



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #9 : 20 Oktober 2009, 09:17:52
Mene pa zanima, kako psu utrdit blazinice? Lum ima probleme takoj, ko malo skače po morju ali snegu - je že ves bogi.  ??? Pa dnevno hodiva tudi po asfaltu na primer in pesku, ampak se mi zdi, da je vsako leto slabše, namesto da bi bilo bolje? Ima kdo kakšno idejo, kaj narediti, da ne bodo tako občutljive? Danes je malo skakal po skalah na obali, pa že šepka. Vsake ideje bom vesela!

Jaz sem jih Deepu mazala z navadnim vazelinom, ki ga dobiš v lekarni. Blazinice postanejo mehkejše in ne razpokajo tako hitro. Tudi pozimi (zmrznjen sneg, sol) se mu je precej dobro obneslo.



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #10 : 20 Oktober 2009, 09:53:20
Hvala, Alenka. Mi je tudi kolegica svetovala neko fino mastno kremo, ki dobro zaščiti in bom poskusila že kar danes, ker ga očitno še vedno malo boli (sej si je res naredu prav luknjo v vsaki sprednji taci  >:(), ampak ga hkrati tako razganja, da moramo nekam na normalen sprehod.

A ti si namazala samo preden si šla ven ali tudi recimo zvečer pred spanjem?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #11 : 20 Oktober 2009, 11:24:45
Dobijo se tudi kreme zanalašč za pasje blazinice na podlagi čebeljega voska. Namažeš pa seveda "pred uporabo". Za na ostro kamenje, še posebej če so vmes tudi črepinje, je bolje natakniti čevelčke.
Vendar: preveč  občutljive blazinice, ki se jih nikakor ne da dovolj utrditi, so lahko tudi znak, da je narobe nekaj sistemskega (pri eni od mojih psic so bile zanič blazinice v povezavi s slabim delovanjem ščitnice).


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 20 Oktober 2009, 11:32:09
Jaz imam za blazinice eno stvar s CleanRuna. Formulo so prej uporabljali za konje, že dolgo pa tudi za pse. Vonj ima po propolisu. Uporabljam samo poleti na morju in pozimi, ko solijo, pa nobena nima težav - ne vem pa, ali zaradi te tekočine (ki je mišljena kot preventiva, ne kurativa) ali pač nimata težav.



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 20 Oktober 2009, 11:42:39
Gulu jaz za moje uporabljam  mazilo za zaščito tačk od  Karlia. Meni je super, posebno pri Maršu sem imela probleme ko je bil majhen, ker je imel vedno razpokane, od kar mu pa s tem mažem pa je OK.  Je na zeliščni bazi  ;)


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #14 : 20 Oktober 2009, 13:19:51
Jaz sem mazala 2x na dan, ko je imel tako blazinico, da je šepal, potem pa samo še preden je šel ven. Po mazanju so se mu blazinice lepo utrdile, niso bile več suhe in se tudi porezal ni več tako hitro.



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #15 : 20 Oktober 2009, 14:39:15
Hvala vsem za nasvete, zdej gremo pa mazat  :D Čeveljčki so pa tud že "na nakupovalnem listku"  8)



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #16 : 28 Januar 2011, 16:43:05
Naši jaz samo pobrišem tačke po sprehodu pa nima težav s soljo. Ma pa blazinice suhe. Lahko namažem tudi z kremo za obraz (Solea, Nivea)?

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #17 : 05 Februar 2011, 13:35:27
Suhe blazinice? Saj navadno so trdne, morajo biti. Če nima težav na kamenju, snegu etc. Jih ne rabiš z ničemer mazat.
K sreči pri nas ni potrebno nobenih mazil. Samo tuš in umivanje šap po potrebi. Če greva po mestu-zaključiva po našem travniku in je problem s soljo rešen.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #18 : 05 Februar 2011, 13:41:40
Suhe blazinice? Saj navadno so trdne, morajo biti. Če nima težav na kamenju, snegu etc. Jih ne rabiš z ničemer mazat.
K sreči pri nas ni potrebno nobenih mazil. Samo tuš in umivanje šap po potrebi. Če greva po mestu-zaključiva po našem travniku in je problem s soljo rešen.
Hvala. Ja tudi midve po večini hodiva po travnikih, gozdu...

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #19 : 05 Februar 2011, 13:50:14
Pa še to. Zelo rada se rolam in sem z psičku tudi probala, in se ji zdi zanimivo pa še všeč ji je, ker se zalufa. Ampak jaz rolam po asfaltu in menda tek pa asfaltu ni dober za blazinice. Naj ji maže preden bova šle ali se ji bodo same dovolj utrdile?

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #20 : 05 Februar 2011, 16:33:46
Če boš začela postopno se bodo lepo utrdile in ne bo problemov. Razen, če ima nasplošno občutljive blazinice. Najprej sprobaj pol pa če bo treba maži. Tak bi jaz naredla. Fajn je izbrat kako tako pot za začetek, kjer lahko gre tudi po travi ali makedamu. Pa še fajn se nohti zbrusijo. :P


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #21 : 05 Februar 2011, 17:53:33
Če boš začela postopno se bodo lepo utrdile in ne bo problemov. Razen, če ima nasplošno občutljive blazinice. Najprej sprobaj pol pa če bo treba maži. Tak bi jaz naredla. Fajn je izbrat kako tako pot za začetek, kjer lahko gre tudi po travi ali makedamu. Pa še fajn se nohti zbrusijo. :P


Ja sej morem eno fajn pot najt. Ker tu pri nas v Vuzenici sta 2 poti kjer se lahko rolaš. Samo sta obidve taki da je zravn cesta in se mi zdi da ni najbolš da tam z psom treniram. More neko fajno dobit tu na Koroškem :).

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #22 : 05 Februar 2011, 19:13:04
Če boš šla na kak izlet v SG-je kolesarska pot fajn. Sploh tista proti Pamečam na strani kjer je Nieros (nasproti DiAntonia), so drevesa in senca, kar v toplih, sončnih dnevih pride prav. Tam se tudi dosti psov sprehaja, tekačev, nordijcev in kolesarji. Pa dovolj stran od ceste je in jo imaš kamot spuščeno, če nima nekega blaznega lovskega nagona. :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #23 : 05 Februar 2011, 20:37:04
Če boš šla na kak izlet v SG-je kolesarska pot fajn. Sploh tista proti Pamečam na strani kjer je Nieros (nasproti DiAntonia), so drevesa in senca, kar v toplih, sončnih dnevih pride prav. Tam se tudi dosti psov sprehaja, tekačev, nordijcev in kolesarji. Pa dovolj stran od ceste je in jo imaš kamot spuščeno, če nima nekega blaznega lovskega nagona. :)
O hvala. Bova v prvi priliki, ko bo lepo šli pogledat. Imam border collie-ja :D.

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 08 December 2012, 14:45:14
Jaz sem ravno naročila Karlie mazilo za blazinice in imam eno vprašanje: saj to se namaže preden greš na sprehod? ::) :-[



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 08 December 2012, 15:24:25
Zna bit da ti bo pisalo direktno na embalaži.
Jaz običajno mažem pred in po. Pred da zaščitim in namastim, ker se potem manj sneg oprijema na rahlo mastno dlako. Po pa zato da jih razvajam z masažo.  ;)
Drugače pa kot alternativa http://www.lek-veterina.si/si/izdelki-za-izboljsanje-zdravja-zivali/vetaseptal/
Dobiš v vsaki lekarni. Pa prav pride za vse možno mazat. Blazinice, komolce, tvoje roke...

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 08 December 2012, 16:28:26
Hvala! :)



Miss.Cavalier

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 08 December 2012, 19:14:28
S katero kremo mu lahko namažem???



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 08 December 2012, 20:59:15
Citiraj
Drugače pa kot alternativa http://www.lek-veterina.si/si/izdelki-za-izboljsanje-zdravja-zivali/vetaseptal/
Dobiš v vsaki lekarni. Pa prav pride za vse možno mazat. Blazinice, komolce, tvoje roke...
;) :)



rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #29 : 08 December 2012, 21:12:45
Midva samo umijeva po sprehodu z mlačno vodo pa ima blazinice čisto v redu?  ???

Je pa zanimivo, da na cesti noče več delati sedi, ker ga verjetno peče tazadnja. :) Prou faca je, ko se hodi na ukaz sedi usedat dol iz ceste v sneg. Pa mu niti ne težim s tem, če mu pač ne paše.  :P :P

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.