Clorexyderm

mia+zar · 5099

mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
: 27 April 2009, 22:36:59
Živjo,
Naš gordon je imel vneta ušesa. To smo uspešno pozdravili, nato pa nam je veterinar priporočal uporabo clorexyderma. Ok, mi ga kupimo, meni je vse jasno (tako sem vsaj mislila), pridemo domov: in imam problem. Kako se clorexyderm sploh uporabi? Ga naneseš na vato in potem tako očistiš uho ali ga samo zliješ v uho ali kako?  :-[ :-[ :-[ Ne vem zakaj nisem na kaj tako osnovnega pomislila že pri vetu...stupid me...

HVALA, Živa

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1 : 27 April 2009, 22:46:43
Tudi meni je veterinar dal Clorexyderm za usesa. Je rekel naj naspricam (je kao s pumpco) in obrisem. Ni mi pa povedal, da navaden Clorexyderm ne pomaga pri vnetjih uses, ampak je samo za zunanjo uporabo >:( >:( Ali ni vedel, in mi je prodal prvo stvar, ki mu je prisla pod roke, ali kaj. ::)

Uglavnem, point: prvo se prepricaj, da imas tapravega - Clorexyderm OTO je prav za usesa. Baje ima tisti prav nastavek za usesa, s katerim lazje zlijes tekocino v uho, zmasiras, ter potem obrises z vato (in pes naj strese z glavo, da gre se ostalo ven).

To je to.. :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #2 : 28 April 2009, 10:19:33
Hvala  :-*
Zagotovo imam Clorexyderm OTO, taka belo-modra škatlica je z irskim setrom gor (samo glava). Nastavek je tudi notri. Potem pa gremo ušesa zalivat  :D.
Enkrat sem sicer ta Clor. OTO že uporabila, vendar sem z njim najprej navlažila vato in mu potem tako očistila ušesa...

A ima kdo tisti Clorexyderm OTO, ki se peni? So me vprašali če hočem navadnega ali takega ki se peni in sem vzela raje navadnega, ker peneči šumi v ušesih... Že ta je problem, pa je popolnoma tiho  :-\...  No, je kdo mogoče opazil kako razliko (npr. da šumeči bolje očisti ušesa? )?

Lp, Živa

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 28 April 2009, 12:06:57
Jaz ji ga nalijem v sluhovod toliko, da je poln, premasiram s prsti in potem ocistnim z vatko.

Za penecega pa se nisem slisala :-\



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 22 April 2010, 15:38:33
MEni pa ga je vet dal za neki kožni izpuščaj, ki ga ima moj pes pri repu. In da naj ga 2x na dan namažem. Sedaj pa me zanima, če kdo ve, če mu lahko škodi, če bi ga slučajno lizal ? Sem že klicala veta (pozabila tam vprašat  >:(), pa se mi trenutno ne oglasi...a kdo ve ?



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 23 April 2010, 14:22:41
Sredstvo ni nevarno za psa, ni škodljivo če ga liže. Sem izvedela od veterinarja.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #6 : 23 April 2010, 14:56:51
Je pa bzrevzeze mazat, če si pes zliže, zato ga nadzoruj  ;)



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 23 April 2010, 16:29:01
Točno tako mi je tudi naročil, ja. "Nevarno" je lahko le toliko, da če ga pes liže, potem seveda ne deluje. Ga bom nadzorovala, seveda.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #8 : 23 April 2010, 18:00:56
lol, kok mi je pa tale brezveze ratal napisat  :-[