ACANA

Urška · 260881

Li Mei

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #180 : 28 April 2010, 15:26:03
Acana brez žitaric je že pri nas...
Ali to pomeni, da Acane z žitaricami (take kot je sedaj) ne bo več možno kupiti?



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #181 : 28 April 2010, 21:23:45
Upam, da bo vredy cena, ker iz zooplusa pride vreča slabih 53€ (riba, z zastonj poštnino).



justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #182 : 28 April 2010, 22:51:19
Ne verjamem da bo šlo skozi, tudi če bojo promocijske cene na začetku. :(

Lp Andrej


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #183 : 29 April 2010, 01:04:56
Ali to pomeni, da Acane z žitaricami (take kot je sedaj) ne bo več možno kupiti?

Ne, to pomeni samo, da bomo dopolnili obstoječi sortiman še z Acano brez žitaric.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #184 : 29 April 2010, 07:30:08
Upam, da bo vredy cena, ker iz zooplusa pride vreča slabih 53€ (riba, z zastonj poštnino).

Ma kje ???

battito animale


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #185 : 29 April 2010, 08:30:52
Mislim da Globus misli tisto varianto, kjer imas dve vreci za 109,90 eur.. Potem je ena vreca 54,95 eur, ja  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #186 : 29 April 2010, 10:51:07
104.90 z stock-up-and-save popustom ;-) 



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #187 : 03 Maj 2010, 13:47:07
Presenečeno sem ugotovila, da psica po Light in Fit varjanti ni bila lačna.  :P Dobila je en obrok, s tem, da sem od predvidenega obroka dve pesti briketov vzela stran in prišparala za nagrade.
To je definitivno + . V primerjavi z ostalimi Light varjantami je bill naš Karo večno lačen, laaačen in isto po senior varjantah.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #188 : 04 Maj 2010, 01:25:58
Čara, to je zaradi nizkega glikemičnega indeksa, ki ne povzroča velikih nihanj sladkorja v krvi.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #189 : 04 Maj 2010, 07:33:59
Urška, lahko da res, ampak so pa tudi psi, ki so VEDNO lačni. Tudi 2 min po jedi, vedno in kar naprej. Pač požrešni. Ne glede na vrsto hrane.  :P

Sem pa tudi jaz kupila Acano in psica ima raje od Orijena.   ::)

Kristinca & Florinca


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #190 : 04 Maj 2010, 13:50:27
Zdaj bi pa rada vedela kaj je to nizek glikemični indeks. Kako to prepoznaš? Pe ne da bi iskala zamenjavo za Acano.

Florinca, Bina je vedno pripravljena jesti, tu ni dvoma. Samo ni pa bila nič bolj lakotna, kot so psi pri ostalih dietnih in senior hranah.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #191 : 04 Maj 2010, 17:37:21
Čara,
mislim da je Urška v eni temi omenjala nizek glikemični indeks v povezavi z Montignac-ovim načinom prehranjevanja pri ljudeh.

Glikemični indeks je ubistvu številka (med 0 in 100), s pomočjo katere lahko razvrstiš živilo glede na to, kako zaužitje določene stvari vpliva na dvig krvnega sladkorja.
Tukaj je par različnih vrst "človeških hran" z različnimi glikemičnimi indeksi (vse kar je nad 55 se smatra za visok glikemični indeks)
Citiraj
100 - glukoza
95 - francoski kruh
85 - pečen krompir
68 - pijače kot npr. Fanta
68 - čokoladica Mars
67 - lešniki
66 - ananas
66 - gobova juha
65 - sladkor
36 - jabolko
36 - hruška
36 - polnozrnati špageti
35 - energij. tablica (Powerbar)
34 - čokoladno mleko
33 - PR bar
33 - jogurt, sladkan
30 - banana, polzrela
29 - leča
27 - mleko, polnomastno
25 - grenivka...

Všeč mi je tale citat iz te strani
Citiraj
...hitrost, s katero se hrana v telesu razgradi v obliko glukoze, ki jo telo nato porabi kot energijo. Hrana z visokim glikemičnim indeksom se razgradi hitro in vas pusti v pričakovanju naslednjega odmerka. Hrana z nizkim glikemičnim indeksom se razgradi počasneje in vas naredi site za dlje časa. Prav živila z nizkim glikemičnim indeksom so jedro diete GI.

Več si lahko prebereš recimo tukaj:
http://www.cenim.se/115-a.html
je pa o tem ogromno napisano na internetu, tako da če te zanima in imaš čas priporočam googlanje :)

Kar se pa prepoznavanja tiče, je pa glede na prebrano, poudarek na tem, katere sestavine določena hrana vsebuje in kakšen je glikemični indeks določene sestavine.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #192 : 04 Maj 2010, 19:12:19
Čara, če malo pogooglaš boš našla marsikaj, gre pa dejansko za merilo učinkov živil na raven krvnega sladkorja (na vrhu so seveda vse oblike enostavnih oglikovih hidratov, ki so v bistvu sladkorji).

Kako to izgleda potem pri psih:
-   enostavni sladkorji se hitro absorbirajo v kri in povzročijo hitro rast ravni krvnega sladkorja
-   rast ravni krvnega sladkorja povzroči hitro rast ravni insulina, katere rezultat je pretvorba sladkorjev v maščobe
-   hitri rasti ravni krvnega sladkorja ponavadi sledi tudi hiter padec ravni krvnega sladkorja, posledica katerega je občutek lakote in šibkosti

http://en.wikipedia.org/wiki/Glycemic_index


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #193 : 04 Maj 2010, 20:34:04
Po domače:  visok GI - cuker hitro in visoko naraste in hitro in nizko pade ter si spet lačen; pri nizkem GI cuker počasi in malo naraste in malo in počasi pade torej si dlje časa sit. Na grafu je visok GI Triglav nizek pa Rožnik  ;D http://www.diabetic-diet-secrets.com/images/stories/gi_graph.gif



moly

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #194 : 11 Maj 2010, 14:19:25
Na Orijenu smo že leto in pol in psički odgovarja. Zaradi ponavljajočega gastritisa je že 1 mesec na Eukanubi Intestinal, ki jo namakam (če ne, je ne poje  ::) ) in na Intestinal konzervah. Ker vem da je to zanič hrana me moti, da jo uživa že 1 mesec, vendar ko poje kaj normalnega (npr. Orijen Adult ali kakšen domač neškodljiv priboljšek) se pojavi slabost in bruhanje.

V določenih komentarjih na internetu sem zasledila, da je pri občutljivem želodcu primerna Acana Pacifica, ker je lažje prebavljiva.
Ali je bolj primerna kot Orijen Fish zaradi manjše proteinske vrednosti? Ali lahko brikete namočim (baje so za občutljiv želodec boljši namočeni - vsaj takrat ko so problemi)? Kaj narediš s takimi namočenimi briketi ko jih pol dneva ne poje :(  Morajo v smeti? ???

Ali moram sedaj z Eukanube na Acano postopoma?

Ali je za občutljivčke primeren losos in tuna v konzervi?

Hvala in lp



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #195 : 11 Maj 2010, 19:11:38
Ninci se že vejo cene za grainfree varianto?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #196 : 11 Maj 2010, 19:13:11
Ninci se že vejo cene za grainfree varianto?

Mi jih še nismo dobili. Tako, da bo treba na Urško počakat  ;)



justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #197 : 11 Maj 2010, 22:15:54
Na Orijenu smo že leto in pol in psički odgovarja. Zaradi ponavljajočega gastritisa je že 1 mesec na Eukanubi Intestinal, ki jo namakam (če ne, je ne poje  ::) ) in na Intestinal konzervah. Ker vem da je to zanič hrana me moti, da jo uživa že 1 mesec, vendar ko poje kaj normalnega (npr. Orijen Adult ali kakšen domač neškodljiv priboljšek) se pojavi slabost in bruhanje.

V določenih komentarjih na internetu sem zasledila, da je pri občutljivem želodcu primerna Acana Pacifica, ker je lažje prebavljiva.
Ali je bolj primerna kot Orijen Fish zaradi manjše proteinske vrednosti? Ali lahko brikete namočim (baje so za občutljiv želodec boljši namočeni - vsaj takrat ko so problemi)? Kaj narediš s takimi namočenimi briketi ko jih pol dneva ne poje :(  Morajo v smeti? ???

Ali moram sedaj z Eukanube na Acano postopoma?

Ali je za občutljivčke primeren losos in tuna v konzervi?

Hvala in lp

Zanimivo, da veš da je zanič a devaš jo bolnemu psu. Predpisal ti jo je verjetno veterinar in ti še vedno veš da je zanič :-\ Zanimivo.
Za psa je dobro kar mu odgovarja. Če je bolan se sprijazni z hrano ki mu odgovarja v tem primeru Eukanuba.


moly

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #198 : 12 Maj 2010, 11:21:35
Zanimivo, da veš da je zanič a devaš jo bolnemu psu. Predpisal ti jo je verjetno veterinar in ti še vedno veš da je zanič :-\ Zanimivo.
Za psa je dobro kar mu odgovarja. Če je bolan se sprijazni z hrano ki mu odgovarja v tem primeru Eukanuba.

Da je Eukanuba ena izmed slabših hran ni zrastlo na mojem zeljniku, ampak ima hrana samo 1* na Dog Food Analysis. Seveda jo jemo izključno zaradi navodila veterinarja in ker je glede na trenutno situacijo (gastritis) to potrebno. Glede na to, da bomo počasi prešli nazaj na redno hrano pač samo sprašujem kakšna so mnenja oz. izkušnje z Acano Pacifico. Po sestavinah se mi zdi, da bi lahko bila občutljivim želodčkom bolj primerna kot Orijen. Ker pa nisem noben strokovnjak sem si hotela to svojo tezo potrditi s tistimi, ki imajo več izkušenj s hranjenjem in z branjem ter razumevanjem deklaracij.

Me prav veseli, da obstaja ta forum in uvozniki hrane, ki v SLO pripeljejo kvalitetno hrano (s 6* in 5 *) in da smo seznanjeni da Eukanuba, Hills ipd. niso najboljše kar lahko nudimo svojemu psu.

lp



justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #199 : 12 Maj 2010, 12:28:30
Ker Pacific še ni pri nas (in ne vemo kdaj bo) tudi izkušenj ne more biti dosti. Zato predlagam, da se obrneš na kak tuj torum.

p.s. Ka pa veterinar ve kaj je dobro za psa >:D

Lp Andrej


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #200 : 13 Maj 2010, 02:06:41
Veterinar ve, kar so ga naučili na faksu. Kar pa je pri nas na žalost zelo malo. In to povedo sami.

Pacifica je že, v manjših pakiranjih, do konca meseca bo na voljo tudi v večjih.

Moly, me veseli da nekaj od tega, kar poskušamo razložiti glede prehrane, pade tudi na plodna tla. Resnično ne vem kako psi z gastritisom reagirajo na Orijen 6 Fresh Fish v primerjavi z Acano Pacifica. Zagotovo pa je počasen prehod iz ene hrane na drugo za želodec lažji. Če pes noče jesti namočenih briket poskusi tako, da jih malo preliješ in takoj ponudiš (da poje trde brikete in vodo). Za želodec je vsekakor to bolje kot pa da se briketi napihujejo v želodcu.


moly

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #201 : 13 Maj 2010, 08:19:18
Urška hvala za odgovor.

Trenutno pes je samo namočene brikete, ker jih drugače ne mara (dietne). Drugače vztrajam na suhih, da se tudi zobje čistijo. Vendar bi zaenkrat Pacifico tudi namakala (upam, da je ne bom preveč razvadila ::)).

Me pa zanima kaj narediti z namočenimi, če od zjutraj stojijo v skledici in se jih odloči pojesti šele popoldan  :'(  Sem vedno v dilemi ali jih moram zavreči... Ker z suhimi pač ni teh problemov.




maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #202 : 13 Maj 2010, 11:19:56
Nekateri psi Orijen dejansko slabo prenasajo in imajo po njem prebavne tezave - gastritis, driska. Tistih nekaj, ki jih jaz poznam (trije) veliko bolje prenasa Acano Pacifico, oz. Orijen z vmesanimi OH (ovseni kosmici, riz).
Jaz resnega gastritisa pri svoji psici, ki je na Orijenu nisem imela, pri tistih zimskih (posledica pozrtega snega) je bila dovolj pardnevna terapija z ventrom in ranitalom in en dan brez hrane, potem pa razkuhan riz in konjsko meso. V treh dneh je ze normalno jedla tudi brikete.
Strinjam se s tem kar je bilo napisano nekoliko visje - zal se moramo v nekaterih primerih sprijazniti, da posamezni zivali dolocena hrana, pa naj je se tako kvalitetna, ne ustreza. Ali zaradi zdravstvenih razlogov ali pa je enostavno ne je. In tam je pac potrebno najti kompromis, ki je za zival najboljsi.

O tem kar nas naucijo na faksu glede prehrane mesojedov je pa dejansko skoda izgubljati besede ...

Glede namocenih briketov - jaz jih ne bi pustila stati pol dneva, se posebno ne pri psu z gastritisom in v teh toplejsih dneh. So idelano gojisce za vse mogoce mikroorganizme. Moj nasvte je, da ji pac dajes manjse obroke - kar je itak priporocljivo pri vse GI obolenjih.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #203 : 13 Maj 2010, 22:02:42
A je lamb & apple primerna za psa, ki je sicer na sensitivity controlu od RC - zaenkrat smo dolocili riz kot potencialnega krivca za alergijo, prej smo jo imeli pa na lamb & rice in light (piscanec) od Hillsa. Na dieti je pa zaradi ponavljajocih se vnetij uses, pa kronicni gastritis ima, pa bruha obcasno kljub dietni hrani.

aja, bruha pa, ce so briketi dlje v plasticnem kosu oz. zadnje pakiranje se nam je celo pokvarilo ocitno  ???

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #204 : 13 Maj 2010, 22:57:55
Jaz imam izkušnje z Orijen 6 Fresh Fish pri psički s kroničnim gastritisom. To je sicer tema o Acani, ampak ker je že govora o tem ... pri nas se na mojo veliko žalost ni obneslo. Briketi so zelo kompaktni in traja res dolgo, da se namočijo (v primerjavi z drugimi briketi). Tudi ponujeni samo v vodi se niso najbolje obnesli, res škoda! Kar težko jih je prebavila, občasno bruhala in imela vetrove, sigurno ni bila kriva samo hrana, ampak očitno ji najbolj ustrezala ni, tako da smo jih opustili. Meni se najbolj obnese mokra hrana (kvalitetne konzerve in kakšno meso, pa samo občasno briketi v vodi, posebno kadar kam gremo). Na tej dieti smo se popolnoma znebili bruhanja parkrat na mesec. Pa so rekli, da bom pač vedno morala imeti Ranital na zalogi, ampak ni potrebno. Kadar vidim, da žveči travo, dobi Dygiton od Himalaye, ampak to je res enkrat na 6 mesecev. V glavnem, sem ful zadovoljna tako.



invisible

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
  • Green Mubev FB Buffy
Odgovori #205 : 13 Maj 2010, 23:04:50
Ribica*, ste že poskusili Arden Grange Sensitive (Bela riba + krompir)?

Nina


andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #206 : 13 Maj 2010, 23:57:21
Jaz bi ti poleg Orijena priporočil še ZiwiPeak, sem skoraj siguren, da problemov ne bi smela imeti.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #207 : 14 Maj 2010, 00:46:15
Ribica, precej bolje bi bili Acana Pacifica ali Orijen 6 svežih rib.


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #208 : 14 Maj 2010, 12:57:56
Rib ne bi, ker je blue whiting v sensitivity controlu in je hrana hitro pokvarljiva in ocitno ji dela kislino (ker s bruhanja in naziranje s travo vedno in samo ponoci). Za zjutraj pac rabi brikete, popoldne ji ze lahko kuham in dajem konzerve, ampak med 5. in 6. pa ne bomo ji kuhali - takrat namrec je zajtrk in ko zapiska, ji pac natresemo tiste brikete. Ker zdaj je tako, da dobi se ob 23h ultop (enomesecna kura) in se malo briketov - in teh tezav ni.

Zdaj bo pa sensitivity control pocasi pri koncu in ne vem, kaj ji kupit. 12kg vreca se nam je pokvarila, zdaj imamo 6,5kg pa so briketi v prejsnji "dozi" plasticne posode spet zasmrdeli, 1,5kg al kaj je najmanjsa pakunga je pa lih za par dni (+ pozna se pri €). Je pa zanimivo, da je to najmanjse pakiranje bilo povsem drugacno od velikih vrec - svetlejsi briketi, drugacna oblika, manj vonja.  :-\

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


moly

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #209 : 16 Maj 2010, 11:48:22
Xsara
ali Digyton Himalaya pomaga? Glede na to da je rastlinsko lahko daješ dlje časa? Kje si pa naročila? Na Himalaya Europe ga ne najdem.  :-[  Se mi zdi pa zelo fajn, ker takole stvar dam veliko bolj brez skrbi kot "prava" zdravila.