ACANA

Urška · 263326

sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #300 : 15 September 2010, 08:36:24
V enem tednu pa res ne moreš videt ali psu hrana odgovarja ali ne ???



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #301 : 15 September 2010, 08:44:21
Je bilo že dostikrat napisano, če je pes hranjen z enimi briketi skoz in vedno in potem zamenjaš, lahko traja dolgo časa da se črevesje navadi. Druga stvar pa je seveda kaj se nam da in kaj ne... verjamem pa da katastrofa ko je dolgodlaki pes skoz posran...
Pač te kvalitetne hrane nimajo mašil, ki naredijo kompakten drek. In ne vem kdo je napisal, da valda da psu ustreza low quality hrana polna pesine pulple in podobno, ker je drek kompakten zaradi tega... samo to še ne pomeni da pa psu dejansko ta hrana ustreza. tako da sploh ni nujno da z prehodom na slabšo kvaliteto kjer so dreki ok naredimo uslugo psu, kvečjemu sebi ker ne rabimo pucati, vzroka pa še vedno nismo odpravili. No moje mnenje, in vsekakor absolutno zagovarjam da se pes mora navajati na vso hrano od malega, sicer nas čaka kasneje veliko dela.


Flo

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #302 : 15 September 2010, 08:54:22
Pravim,da je bila vreča odprta prejšnji teden!Toliko pa se spoznam na zadevo,da vem,da v enem tednu ne moreš vedeti,ali je vredu ali ni!
Dajem že dalj časa(3 tedne)ali pa celo več.
Meni je veterinar rekel,da če ima pes po kaki harni drisko oz.premehko blato,pomeni tudi,da telo izloči vse pomembne sestavine.
je pa res,da se mi več ne ljubi pucat rit,pucam jo od Maja,prej zaradi Orijena,zdaj pa Acane.Ne dvomim pa v kvaliteto hrane,ampak nič ne pomaga,če pa gre vse sproti ven ???



lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #303 : 15 September 2010, 09:12:59
Ja eni pač ne dojamejo, da ni vse v kvaliteti hrane in da vsi psi nimajo enake prebave. Da ma pes 3 tedne drisko pa tud ni dobr. Je treba psa matrat z eno hrano sam zato ker je kvalitetna, tud njemu ni lušten, da ima vsak dan drisko. Pa to ne leti nate Flo.
Je boljše dati psu drugo hrano, vi pravite manj kvalitetno RC in zravn sveže meso pa je mal večji izkoristek.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #304 : 15 September 2010, 09:18:27
potem lahko mirne duše lottika izpustiš RC in daješ samo sveže meso :):):) No to bi jaz naredila.


Kot sem pa že v drugi temi napisala, itak da driska ni ok in očitno psu briketi ne pašejo. kar pa ne pomeni da mu rc ali drugi briketi pašejo, samo zato ker je kompakten drek (itak da bo kompakten drek ker ti briketi vsebujejo mašila, pesina pupla in podobno, kar naredi kompakten drek, ne pomeni pa da ima pes boljši izkoristek hrane.

Moje osebno mnenje, če so take dolgotrajne težave prisotne, vidim edino rešitev da se briketi ukinejo in se ali začne kuhati ali hraniti surovo. sedaj pa če bo imel pes isto težave na kuhani ali surovi, potem pa je z psom dejansko nekaj bolj narobe kot samo nenavajenost na raznoliko hrano, lagko gre za kakšno dedno preobčutljivost prebavil, ... na pamet govorim, vsekakor pa to nebi bilo normalno.


lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #305 : 15 September 2010, 09:36:04
Nisem se glih poglabljala v RC sam o teh mašilih ko govorite kaj to mislite? A to da vsebujejo snovi ki absorbirajo več tekočine da je iztrebek bolj kompakten? Jst ne vidm nobenega problema, da ta hrana to vsebuje. Dokler pes ne hujša in ima konstantno težo verjamem da ima izkoristek. Sj pri ljudeh imajo eni tud težave s tekočim blatom in morajo kšne tabelte jest, čeprav je ponavadi glih obratno, da smo bolj zaprti.
Ne nebi reskirala, da bi ji samo meso dajala je treba mal briketov drugače so težave.
Opažam da so psi zelo občutljivi in to zmeraj bolj, že genske napake ???

Flo upam, da boš kmalu pogruntala kaj ustreza tvojemu pesjanu



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #306 : 15 September 2010, 11:39:37

Ne nebi reskirala, da bi ji samo meso dajala je treba mal briketov drugače so težave.



in potem naj ti človek verjame ::)

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #307 : 15 September 2010, 11:45:30
joj se moram pa prav nasmejati :):):):)

lottika...resno, če te te zadeve zanimajo, je ogromno informacij, strokovnih člankov na to temo - se rpavi sestava hrane, kaj je aktera sestavina in zakaj je v hrani, kaj so potrebe canidov, nenazadnje zakaj se isto kot pri ljudeh tudi pri psih zadnje 10-20 let pojavljajo civilizacijske bolezni ala rak in alergije... saj super da bereš forum in se želiš učiti, samo če te res zanima (no po mojem to mora zanimati vsakoga ki ima doma psa), potem se spravi brat malo strokovne zadeve. veliko zanimivega boš našla in ne dvomim da bomo takrat tudi lažje karkoli debatirali.


lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #308 : 15 September 2010, 11:47:20
Joj irzi in ti o vseh psih vse veš in kakše težave ma vsak pes........
Ja pač mešam brikete z mesom ponavad jetrca al pa piščanc, kdaj dubi pa tud ajdovo kašo jo ma ful rada, jogurt...
Pa kaj si tok pametna. Vsak lahko pove svoje izkušnje, da drugi k majo proble probajo kaj najbolj odgovarja njihovim psom. Forum je zato da kej zveš in probaš. Če odgovarja je kul drugače pa probaš kej druzga.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #309 : 15 September 2010, 11:47:54
Opažam da so psi zelo občutljivi in to zmeraj bolj, že genske napake ???

Še ena strokovna ugotovitev  ::)



lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #310 : 15 September 2010, 11:55:29
Ja ksalang strokovna ugotovitev. Veš dokler ne začneš brat foruma pač do sedaj ga nisem sm mislna da je moja ena velka driska. Ja ne veš, če ne bereš da ma tok psov težave??? Ne vprašam vsakega na sprehodu ali ma veš ps težave.... Halo! Pa kaj je s tabo

Ja botticelli lepo da se ti tok posvečaš tem stvarem ene to res veseli. Jst pa nimam tok časa da bi za vsako stvar lahko prebrala kaj dejansko pomeni in cele dneve visela za knjigam in računalnikom. Zato pa so taki k si ti, da drugim k se ne da povejo.

LP



Flo

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #311 : 15 September 2010, 12:56:29
Nisem prepričana,da razumem!
A naj vztrajam,ker je Acana kvaliteta,ali naj gledam na psico,da nebo driskala(najbrž tudi njej ni fajn).Prisežem,da pucanje ni fajn :'(



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #312 : 15 September 2010, 13:13:39
lottika...potem pa prebiraj, vprašaj in ne komentiraj stvari ki jih ne poznaš.

Flo...jaz bi na tvojem mestu probala surovo ali kuhano. ker briketi ji očitno ne pašejo, pa ne samo tile ta kvalitetni ampak verjetno tudi manj kvalitetni vprašanje ...


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #313 : 15 September 2010, 13:41:45
Ja ksalang strokovna ugotovitev. Veš dokler ne začneš brat foruma pač do sedaj ga nisem sm mislna da je moja ena velka driska. Ja ne veš, če ne bereš da ma tok psov težave??? Ne vprašam vsakega na sprehodu ali ma veš ps težave.... Halo! Pa kaj je s tabo

Kaj je z mano? Verjamem in močno upam, da predvsem to, da se me še drži pamet in ne zamenjujem forume za vir strokovnih ugotovitev. ;)
Si mogoče pomislila, da ni stvar v tem, da bi bili psi kar naenkrat bolj bolni, celo genetsko, kot praviš, ampak da je na voljo več informacij kot recimo pred leti, ko psa še k veterinarju ni nihče peljal, da bi se postavile diagnoze, temveč se je pač čakalo, ali se bo zlizal ali bo pa crknil? In je pes zato veljal zdrav, dokler ga enkrat ni "nenadoma" pobralo iz neugotovljenih razlogov?

To, da prej nisi vedela, zdaj pa imaš na voljo več informacij, ker bereš forume, ne pomeni, da so psi bolj bolni kot prej, temveč samo, da imaš več informacij! Halo! Kaj je s tabo?  ::)

PS: Strokovne ugotovitve so po definiciji podprte s podatki, pridobljenimi z znanstveno podprtimi metodami. Branje forumov sem ne sodi.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #314 : 15 September 2010, 13:46:14
Flo je možno, da ima tvoja psica alergijo na prehransko pršico? Moja je tud skos mela mehko blato po vseh možnih briketih, potem sem pa začela kupovat manjša pakiranja (po možnosti vakuumska), pa zmrzovala/prelivala sem brikete in je sedaj ok.



Flo

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #315 : 15 September 2010, 14:14:09
Sem pomislila tudi na to,ja.
pa sem zamrznila brikete(sem neki tu prebrala)in ji včeraj zvečer dala takšne,danes zjutraj Driska.Kaj še lahko probam?



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #316 : 15 September 2010, 14:34:13
Prelij brikete z vrelo vodo, potem pa takoj odlij in ponudi, ko bodo dovolj hladni. Je pa tako, da ne bo takoj boljše. Poskusi tako delat par dni, pa dodajaj ji kakšne probiotike..



Flo

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #317 : 15 September 2010, 14:46:00
Bom probala,hvala!



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #318 : 15 September 2010, 14:56:33
Meni na tem mestu ni jasno zakaj z glavo skozi zid. Ja, sta Orijen in Acana super hrani po sestavi, vsaka čast, ampak nekaterim psom pač ne paše, kaj hočemo. Jaz sem se z mojim matrala več kot pol leta, pucala rit, na sprehodu je več sral kot se sprehajal, ukinila vse priboljške, ker sem krivila vse drugo za nastalo situacijo, postopoma menjavala, ni da ni....na koncu končno menjala brikete, prekinila brez uvajanja, ker sem imela že vsega dovolj, čez dva dni je bil mir, sedaj lahko je vse, vse priboljške, surovo, kuhano,druge brikete, ni več omejitev, prej si tega nisem smela privoščit. Smo na drugih briketih več kot pol leta.  

Pa s psom ni sedaj nič narobe, ima isto svetlečo dlako, isto količino energije, isto količino iztrebka, nobenega zadaha, vse tako kot na prejšnjih briketih, le odsotnost driske je. Dokler bom hranila z briketi, se bom držala enih osnovnih vodil, ker kar se mene tiče so tile briketi ena sama potuha za lastnike in velik zaslužek za proizvodnjo le teh. Upam, da bo naslednja moja generacija psov doživela hranjenje s surovo hrano in šele takrat bom srečna, do takrat pa mi vse te debate o teh in onih briketih sploh ne ganejo več, ker v teh briketih je polno bog ve česa in zaradi mene lahko pišejo in mahajo z ne vem kakšnimi vsemi certifikati, jim ne verjamem niti koliko je pod nohtom črnega.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Flo

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #319 : 15 September 2010, 15:28:29
Se strinjam!



lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #320 : 16 September 2010, 07:48:48
Bravo Felina, se strinjam! Na surovo jih je treba mlade navadit.
Moja surove ne povoha, moram kuhat meso (brez dodatkov, na hitr).

Ja eni pasjeljubci mal pretiravate kok vse veste o hrani. Kaj vse dajejo v hrano za ljudi zakaj nebi v pasjo hrano??? Pa, če se tok poglabljate kaj je v pasji hrani, kaj katera sestavina pomeni in učinkuje, kolikokrat preštudirate kaj daste vi v usta (kaj je v čipsu, čokoladi,....)



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #321 : 16 September 2010, 07:49:53
Joj lottika  ::)



lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #322 : 16 September 2010, 08:03:13
Ja joj ::) Tale forum sm začela brat sam zato, da vidm kok so eni pametni, če se en tkole mal oglas in vidm, da so to skos eni in isti pametnjakoviči k o vsem vse vejo. Je zanimiv brat kok je enga pamtnga folka na kupu. Dejte kšno novo hrano pol uves k ste taki strokovnjaki.
HAHAHA.... dobr da mam čas

Sj z enimi se strinjam, no to niste vi pametnjakoviči.

Lepo je bilo prebirat tale forum sam škoda časa, konec zabave



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #323 : 16 September 2010, 08:04:29
Hvala bogu, da nam ne bo treba več bedarij brat.

lepo se imej!



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #324 : 16 September 2010, 08:59:33
Ja ne vem, jaz tudi natančno preštudiram kaj dam v svoja usta :):):) Ne rečem da nikoli ni junk fooda, ampak v minimalni meri, enako kot tudi svojim psom občasno dam kaki ˝junk food˝ kot pasje konzerve ali pasji priboljški  :)
Vse je v glavi in vsak se sam odloči kaj mu je važno v življenju in čemu bo posvečal čas. Eni smo taki da bomo šli študirati vse kar nas zanima - ja zahteva ogromno časa, ampak saj vsak dan nekaj in potem čez par let imaš pa že nekaj znanja :) znanje ne dobiš čez noč ali v enem tednu.


dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #325 : 16 September 2010, 17:12:13
ampak je res zanimivo kako vsakega "novinca" prijazno sprejmete... :P
Bi morali v pravila foruma zapisati kdo je vsa pamet tega sveta, da potem ne bi prišlo do pregovarjanj  ;D

A ja BTW, ACANA je zakon!!!



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #326 : 17 September 2010, 11:07:05
Imamo novo prodajno mesto v Ljubljani.

Orijen in Acana sta sedaj dobavljiva v trgovini Planet živali v podhodu Plave lagune (Bežigrad).


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #327 : 17 September 2010, 20:45:37
Odlično! :o



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!

Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #329 : 19 September 2010, 12:41:05
Samo po ribji varianti.