ACANA

Urška · 259630

LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #690 : 01 September 2015, 22:32:41
Za simbolično ceno prodam hrano ACANA puppy&junior (dobrih 6kg). Odprla sem jo prejšnji teden in našemu mladičku žal ne ustreza.  :-\

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #691 : 09 September 2015, 15:38:20
Champion Petfoods me ni navdušil. Ravno nasprotno. Če se tako odzovejo na vsako pritožbo ni čudno da nimajo nikoli odpoklica. So se prav zafrkavali z menoj. Kar se tiče teh ostrih koščkov naj bi to bili deli ovsa - nepredelani ampak naj bi jih pes kljub temu lahko jedel  ::) , kar se pa plastike tiče pa so mi rekli da se ta ne more zaznati ko gre skozi detektor kovine (? - jaz bi raje vedela kako je ta plastika v hrano prišla  (to da plastike detektor kovine ne more zaznati že vem)). Res dvomim da sem bila edina, ki je naletela na tako hrano je pa tako da sem plastiko našla tudi znotraj briketa tako da je čisto razumljivo če je kakšen drug lastnik ni opazil.

Njihov odgovor sem jim tudi v določeno FB skupino prilepla tako da tudi drugi lahko vidijo kakšen Customer Service imajo.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #692 : 09 September 2015, 18:40:15
Hvala, ker si napisala kako in kaj. Sem čakala tvoje javljanje  :).
Leseni delci bi res lahko bili stebelca rastline, plastika pa ... Očitno se ne sekirajo, če se kaj takega zgodi. Jaz še vedno skrbno pregledujem vsebino in upam, da ne najdem nikoli nič podobnega.
Lp



solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #693 : 21 Oktober 2015, 19:28:04
Champion Petfoods me ni navdušil. Ravno nasprotno. Če se tako odzovejo na vsako pritožbo ni čudno da nimajo nikoli odpoklica. So se prav zafrkavali z menoj. Kar se tiče teh ostrih koščkov naj bi to bili deli ovsa - nepredelani ampak naj bi jih pes kljub temu lahko jedel  ::) , kar se pa plastike tiče pa so mi rekli da se ta ne more zaznati ko gre skozi detektor kovine (? - jaz bi raje vedela kako je ta plastika v hrano prišla  (to da plastike detektor kovine ne more zaznati že vem)). Res dvomim da sem bila edina, ki je naletela na tako hrano je pa tako da sem plastiko našla tudi znotraj briketa tako da je čisto razumljivo če je kakšen drug lastnik ni opazil.

Njihov odgovor sem jim tudi v določeno FB skupino prilepla tako da tudi drugi lahko vidijo kakšen Customer Service imajo.

Tudi jaz sem čakala na tvoj odgovor, hvala.

Bi rada slišala še mnenje uporabnice Urške, ki tole hrano propagira in hvali. Urška, kako je mogoče, da je plastika v hrani oz. da tako oh in sploh proizvajalci (menda si bila tam) podajo tak odgovor?



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #694 : 22 Oktober 2015, 16:22:49
Mislim da jih je Urška malo dregnila glede tega če ne se motim? Ker sem sem pred dvema dnevoma dobila tole na mail. (Jaz jim po prejetju tistega poraznega odgovora nisem več pisala nazaj, pa tudi hrano sem menjala in je pes zdaj na Barking Heads Fusspot.

I understand you still have some concerns regarding the plastic you found. I have attached a letter from Quality Assurance with more in depth information. Please let me know if you have any questions or concerns.

in pripeto "pismo".




Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #695 : 26 Oktober 2015, 11:20:07
Ja, res je, pred kratkim sem jim namignila, da pojasnilo, kakršno je bilo, ni odgovorilo na postavljena vprašanja in porajajoče se dvome. Zanimalo me je kaj so ugotovili. Ta odgovor upam, da je to pojasnil. Poleg tega so v kontroli kakovosti uvedli dodatne postopke kontrole plastičnih posod, v katerih so sveže sestavine.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #696 : 27 Oktober 2015, 15:54:52
Naš najnovejši izdelek je ACANA PORK & BUTTERNUT SQUASH (svinjina z masledno bučo) iz nabora ACANA SINGLES, to so hrane, ki vsebujejo le en vir živalskih beljakovin in maščob.

o ACANA SINGLES | formula z enim virom živalskih beljakovin, primerna za vse alergike na perutnino, ribe…, prva taka različica je Acana Lamb & Apple
o 50% MESA | samo en vir živalskih beljakovin, svinjina, ki jo psi odlično prebavijo (ne drži, da bodo imeli psi po njej težave, gre za izvrstno alternativo)
o CEL PLEN | hrana je sestavljena po konceptu celega plena: mišično meso (70%), meso notranjih organov (20%), kosti, kostni mozeg in hrustančevina (10%) – vsi minerali in vitamin so naravnega izvora, brez dodatkov in sintetičnih sestavin, dodan je samo cinkov proteinat
o DHA in EPA BREZ RIB | omega-3 esencialne maščobne kisline iz morskih alg
o 50% SADJA, ZELENJAVE in ZELIŠČ | sveže ali sušeno in regionalno pridelano
o DODANA JETRA, SUŠENA Z ZAMRZOVANJEM | kot nalašč za zbirčne jedce
o Hrana je sestavljena enako kot Acana Lamb&Apple in predstavlja novo kategorijo SINGLES, kateri upamo, da se bo v doglednem času priključil še okus Acana Duck & Bartlett Pear (raca s hruško viljamovko)


SESTAVA: svinjina brez kosti (20%), sušeno svinjsko meso (20%), zelena leča, rdeča leča, svinjska jetra (5%), buča maslenka, svinjska maščoba (3%), grah, rumeni grah, olje oljne repice, alge v prahu (vir DHA, EPA), čičerika, buča, korenje, svinjske ledvice (2%), svinjska jetra, sušena z zamrzovanjem, haloga, korenina cikorije, koren ingverja, listi poprove mete, melisa, sušen produkt fermentacije Enterococcus faecium.




Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #697 : 07 December 2015, 11:09:22
hej

Jaz se ponovno odlocujem med verzijami Acane.. Star je 9 let, trenutno smo na Light&Fit, ampak bi ga rada poredila za ene dve kilce (s povecano porcijo ni efekta). Aktiven je nekje srednje, z 1h normalnega sprehoda na dan (brez tekanja ali drugih divjaskih aktivnosti - se se vedno pazimo zaradi preteklih poskodb vezi). Ker gledam tudi na vrednosti glukozamina in hondroitina se trenutno odlocujem med Adult Large Breed in Senior, ne vem pa katera bi bila bolj primerna..

Kaksen nasvet?  ???

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #698 : 07 December 2015, 14:23:36
Jaz hranim kar navadni adult (10 let) in ji ustreza. Na light&fit mi je ful hujšala, zato si tudi seniorja ne upam dat. Na navadni Acani se mi pa celo poredi, če je preveč priboljškov zraven. Dodatke za sklepe dajem ekstra zraven. Jaz bi na tvojem mestu poskusila LB, če bi se ti zdela premočna pa potem senior mogoče. Jaz sem o seniorju razmišljala bolj zaradi takratnih težav z želodcem, ampak zdaj je OK.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #699 : 07 December 2015, 14:36:16
Vse ostale Acane imajo več kalorij, več maščob. Tako, da ti ne bo težko. Konkretno pri Acana ima tudi Senior nekaj več kalorij, maščob od Light.

Zakaj bi ga poredila? Je presuh al bi rada, da ima zalogo?

Kar se tiče pa glukozamina in hondrotina v briketih. večinoma je naravno prisoten in če gre za bolezensko stanje je bistveno večji efekt od kvalitetnega dodatka, kot od briketov.

Meni doma sicer vsi govorijo kako zelo suha je Bina (plečna cca 65cm, kilaža med 32-33kg) niti malo ni presuha, ravno toliko je, da rebra z lahkoto ošlatam, pa hrbtenico pretežno tudi, proti repu se pa že izgubi in je ne zatipam več.

Ovčka probaj s testeninami al pa dodaj malo masti. Dokler pač ne porabiš žaklja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #700 : 07 December 2015, 17:34:32
Hvala obema za odgovor!  :)

Drugace ja, presuh je.. Rebra se mu zelo cutijo, tudi hrbtenica, na riti je tudi precej koscen, se mu cutijo kolki (sem ravno prejsnji teden bila pri vetu in mu rekla naj ga preslata, in se strinja z mano, da mu par kilc nebi skodilo).. Njegova normalna optimalna teza je tam, 37 kg, ko smo prisli z morja sredi septembra jih je imel 34  ??? (kljub konkretnim porcijam zaradi plavanja). Zdaj v teh parih mesecih je se naprej dobival visje porcije ampak smo spravili samo na 35, ampak rada bi prisla na 37. Zato sem tudi skepticna za senior, ker naj bi bolj vzdrzevala tezo kot pa kaj poredila..

Glukozamin in hondroitin dobiva itak dodatno (flexadin), ampak vseeno so mi vsec visje vrednosti tudi v hrani, da ima res dovolj vsega (sploh pri njegovih problemih z vezmi).

Sem pa ravno vceraj odprla zadnjo vreco L&F, tako da naslednja bo verjetno res najbolj primerna LB..  ;)


Btw, ne vem ce je kdo opazil, recepture Classics-ov se bojo v zgodnjem 2016 ponovno spremenile - vse bodo brez zitaric  ;D Upam pa, da to ne bo pomenilo konkretnega porasta cen  :-\

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #701 : 08 December 2015, 12:46:27
Jaz bi ti priporočila kakšno Acano Wild Prairie ali pa Acano Chicken Burbank /Acano Adult. Adult Large Breed ima manj maščobe, morda bi bil primernejši za potem, ko bo enkrat že dosegel željeno težo, če bo kazalo, da bi se po kateri od prej omenjenih prekomerno redil.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #702 : 08 December 2015, 14:15:55
Hvala Urska! Navadnih adult pa niti gledala nisem  :-[ Torej gremo na Chicken Burbank Potatoe ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #703 : 14 December 2015, 18:32:21
Sedaj nas lahko spremljate tudi na Facebooku https://www.facebook.com/AcanaOrijenSLO/


resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #704 : 30 Januar 2016, 11:37:48
Moram povedat . . . Sicer se Laja še praska, ampak tako lepe dlake, kot jo ima zdaj po 4 mesečnem hranjenju z Acano Lamb/Apple, še ni imela v svojih treh letih  :o. Se je pa malo zredila, ker je ta hrana "težja" kot so bile ostale. To vidim po tem, da iz 2 kg naredim samo tri moje škatle, prej sem pri drugih naredila 4  8). Zaenkrat prisegam na to hrano, upam, da ne bo kdaj izginila s polic  ::).



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #705 : 06 April 2016, 11:46:51
No, jaz sem se pri Roxy odločila za Acano senior (pri njenih 10,5 letih) in ji zaenkrat zelo ustreza. Moja bojazen, da bi po njej hujšala kot na Light&fit je bila odveč ;) .



Mimozaver

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #706 : 23 Junij 2016, 14:41:17
Urška a mogoče veš kdaj bo prišla verzija Heritage Cobb Chicken and Greens? In koliko je kaj močna? Trenutno sem na Lamb and Apple, ker je nekako beljakovinsko najnižja(29% če se ne motim) ampak bi ji zamenjala okus, da se princeska ne naveliča :D

“Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”


― Albert Einstein


abraxas

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #707 : 22 Julij 2016, 10:42:54
Živjo,
mogoče kdo ve, zakaj ima Zoohit zadnje mesece takšne dolge čakalne roke za Acano? Je zadeva vezana le na Zoohit ali so tudi sicer kakšne težave z dobavo v Slovenijo/Evropo...?
Upam, da je Zoohit ne neha dobavljati, ker imajo vendarle najboljše cene. Ravno danes so mi poslali email, da "se lahko v trgovini pojavijo težave z zalogo" (ja, vem, opažam že dva meseca :( ) in mi poslali predloge drugih znamk, katerih sestavine in lastnosti naj bi ustrezale izdelkom Acana (japajade  ::)).
Če že, pa upam, da je stvar vezana le na Zoohit, ker bi na tej točki res težko našla novo hrano, ki bi mojima psičkama tako fajn ustrezala...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #708 : 22 Julij 2016, 16:08:24
Jaz opažam vsako poletje, da so malo težave z hmmmm zalogo, logistiko pri zoohitu. Pa pri zdravnikih in povsod pravzaprav.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Loonca

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #709 : 18 Avgust 2016, 10:16:51
Pozdravljeni.
Zanima me ali kdo ve, če kje na goriškem in okolici prodajajo hrano Acana...v konkretnem primeru Lamb and apple. Trgovin tu okoli niti ne bom več klicala, ker mi začnejo takoj ponujat kaj drugega in še huje...pametni prodajalec mi začne celo solit pamet, da moja psička sploh ni alergična!  ???

Zanima me ali kdo, ki ima psa alergičnega na pršice v hrani, uporablja to hrano in kako je z alergijo.

Hvala za odgovore.

Alenka



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #710 : 18 Avgust 2016, 11:24:13
Spletne trgovine. :) Jaz opravim ogromno nakupov preko spleta-še nikoli ni bilo težav in tudi vedno plačam predhodno na trr, ne da se meni gotovine štet in drobiž nastavljat.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Loonca

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #711 : 18 Avgust 2016, 11:40:26
Spletne trgovine. :) Jaz opravim ogromno nakupov preko spleta-še nikoli ni bilo težav in tudi vedno plačam predhodno na trr, ne da se meni gotovine štet in drobiž nastavljat.

Saj jaz jo vedno naročim preko spleta, ampak ko paket odprem, večino hrane dam v skrinjo, kar so mi svetovali zaradi alergije na pršice v hrani. Pred predvidenim dopustom običajno naročim 2kg pakiranje, tako da nesem svežo hrano s sabo. Sem pa danes zvedela, da bom verjetno čez 2 dni šla na "nepredviden" dopust, zato bi tisto 2kg pakiranje kupila v trgovini, ker je za spletni nakup prepozno.



Minana

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #712 : 18 Avgust 2016, 16:16:51
Zanima me ali kdo, ki ima psa alergičnega na pršice v hrani, uporablja to hrano in kako je z alergijo.

Naša je tudi alergična na prehranske pršice in so na veterini povsem odsvetovali brikete, tako da jo imamo zdaj na surovi hrani in se mi zdi, da je malo bolje. Sem že pozabila točno razlago, ampak tudi zamrzovanje/prelivanje s kropom naj ne bi bilo optimalno (mislim da je catch v neki beljakovini, ki jo spustijo pršice, tudi če pocrkajo).



Loonca

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #713 : 18 Avgust 2016, 18:22:37
Naša je tudi alergična na prehranske pršice in so na veterini povsem odsvetovali brikete, tako da jo imamo zdaj na surovi hrani in se mi zdi, da je malo bolje. Sem že pozabila točno razlago, ampak tudi zamrzovanje/prelivanje s kropom naj ne bi bilo optimalno (mislim da je catch v neki beljakovini, ki jo spustijo pršice, tudi če pocrkajo).

Ja, problem je v tem, da če so pršice že prisotne v hrani, jih z zamrzovanjem samo ubiješ in preprečiš njihovo razmnoževanje, ne pa odstraniš že prisotne beljakovine, ki je vzrok za alergijo.

Pri naši psički je tako, da smo sicer dobili nek izvid, na kaj naj bi bila psička alergična in zato sem tudi lani oktobra zamenjala brikete in prešla na omenjeno Akano in izločila iz prehrane še druge stvari. V dveh mesecih so znaki alergij šli brez kakršnih koli kortikosteroidov in antibiotikov. Nato je bilo pol leta vse v redu, spomladi pa spet pojav znakov alergij, vendar ne v takem obsegu. Tudi jaz vem, da bi bila za psičko najboljša surova hrana, problem pa nastane, ko gremo z njo na dopust, sploh v poletnih mesecih. Po drugi strani pa se mi zdi čudno, da je po uvedbi Acane bilo pol leta vse v redu, potem pa spet pojav alergije, sicer ne v takem obsegu kot prej. 
No, naslednji teden itak peljem psičko na kožne teste za alergije in upam, da bodo kaj več pokazali. Če bo potrebno, bomo pač šli na surovo hrano.



UrssaK

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #714 : 27 Oktober 2016, 13:27:52
Pozdravljeni !

Ce koga zanima imam doma se zaprt zakelj hrane Acana puppy and junior...11.4 kg :)
Mojemu psu zal ne odgovarja. Sem iz primorske lahko pa pripeljem komu do ljubljane.Ce koga zanima mi lahko pise na mail.

Lp UrssaK

[email protected]



UrssaK

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #715 : 30 Oktober 2016, 20:54:46
Hrano prodam za 40€

Lp ursa



Metuljeva

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #716 : 06 Junij 2018, 16:19:17
Zdravo,

nujno prodam brikete Acana jagnjetina&jabolko 2kg (kjer manjka 35g - za eno pest), ker je naša kužika prešla na druge brikete, ki ji bolj ustrezajo.


Redna cena je sicer 20€, prodam za 10€, kupljeni so bili na novo (prilagam tudi slikan račun) in je škoda, da mi predolgo stojijo in se ne porabijo.


Prevzem možen osebno na Dolenjskem,

za več info. mi pišite na ZS.



Metuljeva

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #717 : 12 Junij 2018, 17:59:28
Zdravo,

nujno prodam brikete Acana jagnjetina&jabolko 2kg (kjer manjka 35g - za eno pest), ker je naša kužika prešla na druge brikete, ki ji bolj ustrezajo.


Redna cena je sicer 20€, prodam za 10€, kupljeni so bili na novo (prilagam tudi slikan račun) in je škoda, da mi predolgo stojijo in se ne porabijo.


Prevzem možen osebno na Dolenjskem,

za več info. mi pišite na ZS.

Sporočam, da ni več na voljo.



Metuljeva

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #718 : 09 September 2018, 10:49:10
Acana bo (spet!) spremenila svojo formulo - vsaj Singles kategorijo, kot je brati na njihovi uradni strani.

Škoda, škoda  :-\