ACANA

Urška · 259660

Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #30 : 12 Junij 2009, 02:36:05
Najprej hvala za pohvale. Male vrečice bodo še naprej na voljo, za na pot se mi zdijo najbolj primerna 2,5 kg pakiranja, ker imajo na vrhu "zadrgo", da jo lahko zapremo.

Tip hrane bi lažje priporočila, če bi psa poznala. Odvisno od njene telesne konstitucije, gibanja, občutljivosti, nagnjenosti k debelosti. Za labradorko mislim, da bi bila primerna kar Adult Dog različica, če je bolj občutljive sorte, potem Lamb & Apple (ker je zasnovana kot hipoalergenska dieta), v primeru povečane telesne teže pa Light & Fit.



Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 12 Junij 2009, 11:29:40
Aha no bom ji dala enkrat za poskusit adult in lamb, pa naj se sama odloči. :) Predebela ni, sva na strogi dieti, tako da s tem za zdaj nimava težav. Se še oglasim, če bova kaj probavali, najprej morava končati tole vrečo ... in izbire hran je toliko, da naju čaka še celo "potovanje".
Pozdrav!

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #32 : 22 Junij 2009, 21:10:20
hej

Ne vem kam bi tole vprasanje bolj pasalo, v Orijen temo ali tu..  :-[ No, mi smo pretekle 3+ mesece hranili z Orijen 6fresh fish in bili blazno zadovoljni. Sedaj smo zaradi cenovne razlike in pa skoraj iste kvalitete in istega proizvajalca presaltali na Acano (adult), za probo.. No, sedaj po skoraj treh tednih hranjenja pa vidim, da je kolicina kakcev bistveno vecja, kot prej pri Orijenu. Ok, dejstvo je, da je treba dajat Acane kolicinsko vec (Orijena tam okoli 350g na dan, sedaj Acane okoli 500g), ampak tudi kakcev je kolicinsko veliko vec (skoraj dvakrat toliko kot prej). Pa tudi trdota ni taksna kot prej (oz. kot bi si jo jaz zelela). Sedaj me zanima, a je to samo pri nas, ali se pri komu drugemu, tuhtam pa tudi, da mu mogoce kura, ki je v Acani ne sede..  ???

Kaksna ideja?  :-[

Hvala in lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #33 : 23 Junij 2009, 09:52:07
Jaz mislim, da nebi imela problemov z acano pacifika, ki jo pa prinas nažalost še ni. Po mojem je pacifika daleč najbolj podobna orijenu 6freshfish. Ali pa če poizkusita acano ki je brez piščanca, to je pa lamb and red apple, pri nas se je vredu obnesla.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #34 : 23 Junij 2009, 10:46:38
Tocno to sem razmisljala, da bi naslednjo vreco poiskusila z jagenjckom.. Pa mogoce kar 7kg, da ce bo isto, da ne bo za tok casa  ;)

Bomo videli.. Iz tujine se mi ne da ravno narocevat (pa tukaj dobim se nekaj popusta  ;)).

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #35 : 24 Junij 2009, 14:46:25
Razlika bi lahko dejansko bila iz treh navedenih razlogov:
- beljakovinski vir
- žitarice, ki jih v Orijenu ni
- količina hrane

Morda za primerjavo, Pax je na Orijenu, Ajka na Acani light&fit, iztrebki pa se minimalno razlikujejo, na prvi pogled ne bi človek niti opazil (Acanini so malo manj čvrsti, posledica žitaric).


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #36 : 25 Junij 2009, 13:33:23
Jaz bi pa nekaj vprašala!
A je ful bistvena razlika v hrani adult large breed in adult dog??

:)


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #37 : 25 Junij 2009, 14:35:31
ADULT DOG:
SESTAVA: surove beljakovine 29,0 %, surove maščobe 16,0 %, ogljikovi hidrati 30,0 %, surovi pepel 6,5 %, surove vlaknine 3,0 %, kalcij 1,2 %, fosfor 1,0 %, omega-6 maščobne kisline 2,5 %, omega-3 maščobne kisline 0,3 %, glukozamin 700 mg/kg, hondroitin 500 mg/kg, vlaga 10,0 %.

ADULT LARGE BREED:
SESTAVA: surove beljakovine 34,0 %, surove maščobe 14,0 %, ogljikovi hidrati 30,0 %, surovi pepel 7,0 %, surove vlaknine 3,0 %,kalcij 1,3 %, fosfor 1,1 %, omega-6 maščobne kisline 2,8 %, omega-3 maščobne kisline 0,4 %, glukozamin 900 mg/kg, hondroitin 500 mg/kg, vlaga 10,0 %.


Najpomembnejša razlika je v razmerju in količini beljakovin in maščob in v količini glukozamina. Adult Large Breed je zasnovana tako, da večji del energije prihaja iz beljakovin v primerjavi s hrano Adult, z razmerjem med beljakovinami in maščobami pa skrbi za optimalno prehranjenost in primerno telesno težo velikopasemskega psa


**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 13 Julij 2009, 14:47:21
Živjo! Mene pa zanima, kje so v sestavi Acane navedeni vitamini? In čemu je dodana vlaga? Mar to ne poveča količine, ki bi morala biti zaužita in ali ne to zmanjša kalorične vrednosti hrane? Torej mora pes pojesti večjo količino hrane, več je tudi iztrebkov. Ali se motim? Ali niso bolj suhi briketi tudi bolj zdravi za zobe? Zanima me še, ali Acana in torej tudi Orijen najbrž, testirata kateregakoli od svojih produktov na živalih, oz. kje je cerfitikat, da ne? Iskala sem ga namreč, pa ga nisem našla... Hvala za odgovore in opravičujem se, če je katero od vprašanj neumno... se še ''izobražujem.''  :-[ ;)



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #39 : 13 Julij 2009, 21:12:29
vlaga ni dodana, temveč jo briketi že sami po sebi vsebujejo. in ti vsebujejo pač 10% vlage.
nobena stvar ni 100% brez vlage.

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #40 : 13 Julij 2009, 21:31:56
Zanima me še, ali Acana in torej tudi Orijen najbrž, testirata kateregakoli od svojih produktov na živalih, oz. kje je cerfitikat, da ne? Iskala sem ga namreč, pa ga nisem našla...

TULE najdes glede testiranja na zivalih..  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 13 Julij 2009, 22:22:28
Briketi jo seveda vsebujejo...pa je ta iz sestavin ali je dodana? In ali ni mogoče bolj dehidrirati hrane? Obsatjajo tudi hrane z manj vlage...

Uh...saj razumem to s testi, ki ''ne škodujejo,'' pa mi vseeno ni preveč všeč. Ne testiramo v nobenem primeru zveni vseeno bolje.  :-\

Torej...najbolj od vsega me je zmotila odsotnost vitaminov... sem jih spregledala, ali jih resnično ni?  :-\



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #42 : 14 Julij 2009, 01:11:07


**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 14 Julij 2009, 11:35:34
Urška hvala lepa. Sem prebrala celotno sestavo.  :) Mi je všeč, ampak sem zdaj samo še bolj zmedena... kaj dejansko izbrati za svojega psa, če mu želiš res najboljše, vsak ki ga vprašaš za mnenje pa seveda promovira svoje... poleg tga v eni literaturi piše, da naj bi pes zaužil 40% mesa in mesnih proizvodov (torej maščob, hrustanca npr.) dnevno, drugod priporočajo skoraj dvakratni odstotek 70%...? Trenutno se odločam med Acano, Orijenom in Arden Grange, pa resnično ne vem glede na kaj se naj odločim...  :-\ Doma že vsi govorijo, da ''kompliciram,'' jaz bi pa samo rada čim boljše za svojo psičko...  :-\



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 14 Julij 2009, 15:42:36
Tudi meni niso čisto jasne tele sestavine oz. razmerja med njimi.

ADULT DOG:
SESTAVA: surove beljakovine 29,0 %, surove maščobe 16,0 %

ADULT LARGE BREED:
SESTAVA: surove beljakovine 34,0 %, surove maščobe 14,0 %

Na neki ameriški strani sem brala, da bi moja ND morala jesti največ 24% B in 12-14% maščob. Če je temu res tako, potem je bolj primeren adult, ne pa adult large, kot bi predvidevali.  ??? Meni tole res ni več jasno..  ???



**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 14 Julij 2009, 16:17:10
Ja saj...če ne kar takoj ansedeš prvemu, ki reče, da je pa to res super (meni so tako rekli tudi za HIlls :-\ ::)), potem postaneš ob vseh teh teorijah kar malce zmeden... kakšna naj bi bila resnično razmerja? Huh...kako se odločiti čemu boš verjel? Enemu psu ustreza eno, drugemu drugo, jaz pa nekako ne bi rada poskušala ves čas nekaj drugega... in kaj potem, ko znanost odpove, ker se kregajo med seboj kaj je bolj dokazano in kaj je bolj prav???  :-\



catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 17 Avgust 2009, 10:01:14
no evo... kljub temu, da je Lora požrešna je zbirčna z birketi... včeraj pojedla prvo dozo light and fit :D Sicer je prvih nekaj doz vedni poje, ko končamo s to vrečko, bomo šli pa na dijeto :D hvala za priporočilo  :o



_nnn_

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 20 Avgust 2009, 17:06:18
Zdravo!
Zanima me, če je že kdo poskusil puppy small breed in kakšno je doziranje?
Hvala
Nina



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #48 : 20 Avgust 2009, 21:15:40
Ta hrana ima precej zadovoljnih uporabnikov, na njej rastejo tudi cela legla.


Tabela s količinami:

                          Starost v mesecih/ Dnevna količina v g
Teža
odraslega psa      1,5-3      3-5       5-9      9-11      11+

2 kg                     65 g     65 g     75 g      Adult    Adult
5 kg                     85 g    125 g    100 g    Adult    Adult
7 kg                   125 g    140 g    125 g    120 g    Adult
9 kg                   150 g    170 g    200 g    180 g    Adult


_nnn_

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 21 Avgust 2009, 08:25:16
Aha, hvala ;D. Zanima me, če bi za weimaranca bila primerna puppy large breed? Trenutno je na Royal caninu maxi junior, vendar pa ima vedno polno žlezlo, pa tudi praska se?
LP
Nina



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #50 : 21 Avgust 2009, 09:19:44
Bila bi primerna, pa tudi Puppy-Junior mislim.

Glede žleze in praskanja pa takole...
Če je žleza polna, potem je ponavadi vzrok v ne dovolj trdem blatu. Mnogim je težava izginila po hranjenju z Orijenom (tudi moj Pax je med njimi). Ena najbolj izkušenih kinologinj v Sloveniji, med drugim tudi dolgoletna vzrediteljica pa v tem primeru (sploh dokler ne pojesta RC) svetuje, da se pri mesarju kupi kostno moko in se jo v manjši količini občasno doda obroku. S tem se izogneš problemu nevarnosti poškodb s kostmi.

Za praskanje je lahko nešteto vzrokov, ponavadi gre za alergije. Pogoste so na žitarice (pšenica je verjetno najpogostejši alergen), pa na pršice, ki so skorajda v vsaki hrani. Morda pa je težava tudi v določeni vrsti mesa. V prvem primeru bi spet bil Orijen boljša izbira (ker ne vsebuje žitaric), morda tudi Acana (ker vsebuje manjšo količino ovsa in rjavega riža). V primeru težav s piščancem in bolj običajnimi vrstami mesa pa morda orijen 6 Fresh Fish ali pa Acana lamb& Apple, ki je zasnovana kot hipoalergenska dieta s samo enim virom beljakovin (jagnjetina) in samo enim virom žita z nizkim glikemičnim ondeksom, to je oves. V primeru alergije na pršice pa mislim, da je vakumsko pakiranje določenih Orijenovih vreč še vedno edina opcija.


Tiva

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 21 Avgust 2009, 09:38:14
Se da kje v LJ kupiti Acana Light - 2,5 ali 7,5 kg?



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10

_nnn_

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 21 Avgust 2009, 10:08:21
Kaj pa v MB? Ker za začetek bii vzela manjše pakiranje, da vidim če malima ustreza, samo me pride preko hov-hova več dostava, kot pa hrana ::).



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #54 : 21 Avgust 2009, 10:22:20
http://www.zoopluton.com/ , mislim pa, da je smiselno, da jih najprej pokličeš, če jo imajo na zalogi.


_nnn_

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 21 Avgust 2009, 10:46:12
Najlepša hvala! Bomo sprobali pa sporočili kako se obnese :o ;D.



_nnn_

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 21 Avgust 2009, 17:03:58
Spet jaz :P
Sem bila tam in so mi rekli, da imajo izključno Lamb&apple in da drugih vrst sploh ne dobavljajo. Kako je zdaj s puppy verzijami?
LP



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #57 : 22 Avgust 2009, 11:21:24
_nnn_, bomo preverili kako je prišlo do tega in ti javim.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #58 : 06 September 2009, 22:09:00
_nnn_, si ti povpraševala za hrano po telefonu? Po kontaktiranju trgovine namreč mislim, da ste imeli nesporazum, vsekakor se obrni na trgovino za željeno hrano in če je nimajo jo bodo naročili.


**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 09 September 2009, 18:55:25
Živjo!

Mene pa nekaj zanima...a je še kdo, ki svojega psa hrani z Acano in potem pes iztreblja po 5x dnevno?  :-\ Moja psička gre kakat tudi 6x na dan...ne dobiva nič druega razen briketov, nima glist, je živahna, ni videti, da bi se počutila slabo, blato je sicer kompaktno...stara je dobro leto in pol. Mogoče ni nič narobe s tem, ampak meni se zdi malo zaskrbljujoče. Glede na to, da je hrana dobra, bi pri zdravih prebavilih moralo biti manj iztrebkov, ne?  :-\