ACANA

Urška · 259641

justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #90 : 17 December 2009, 22:17:05
Je 3x na dan. Včasih tudi 4x. Če je 3x so obroki enakomerno porazdeljeni cca 160g na obrok. Psička se sicer normalno razvija.

Ja z ostalimi v leglu imam  kontakt samo z eno psičko, ki je tako ali tako na posebni hrani od homeopata.

Kuhana hrana, enostavno ni časa kuhati in priznam, da še nismo poskusili. Ji pa dam vmes riž in ga poje z lahkoto. Ko je bla pa prava driska dva dni je tut riž ni zapru sma morala vetu. Tri tablete in intastinal od Eukanube pa je blo spet OK.

Hvala

Lp Andrej


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #91 : 17 December 2009, 23:06:10
Jaz bi se lotila ločevalne diete, se pravi kuhano-surove hrane, da bi ugotovila kaj psici ne odgovarja. Začneš s tremi sestavinami in potem v 14-dnevnih razmakih dodajaš po eno sestavino. tako počasi zato, da vidiš, če je kaj narobe (in da takoj veš vzrok).

Morda je prvi korak lahko prehod na 6 Fresh Fish, pa potem lahko začneš sumiti, da je problem res v piščancu, če bo OK. Če je to, potem za občasno alternativo obstaja tudi regional red (različica z rdečim mesom).

Glede posebne hrane od homeopata pa predvidevam, da gre za Stamino. No comment.


justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 18 December 2009, 10:25:09

Glede posebne hrane od homeopata pa predvidevam, da gre za Stamino. No comment.

Te hrane ne morem komentirati, se je pa prebava popravila

Hvala

Lp Andrej


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 18 December 2009, 13:31:59
Kar se tiče hrane za odrasle se mnenja, kdaj zamenjati hrano itak razlikujejo. Eni pravijo pri 6 mesecih, drugi pri 2 letih. Star je šel na hrano za odrasle pse pri 6 mesecih po nasvetu vzreditelja. Jaz sem mnenja, da je to pametno za velike pasme, ker potem počasneje rastejo, škoditi pa po mojem (laičnem) mnenju tudi ne more.

Edino kar me malo bega je to, da je Star skoraj malo presuh, ampak ne vem ali je to od tega ker je jedel odraslo hrano ali ne? Bi mogoče lahko sedaj pri 1 letu jedel kakšno junior hrano, da bi ga poredila ali ne? Urška, mogoče tvoje mnenje?



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #94 : 18 December 2009, 14:01:14
Maruša zato ker je pri sestih mesecih jedel hrano za odrasle sigurno ne  :P Ce je presuh ga poiskusi s hrano poredit (meni je uspelo, ko sem dajala dvojne porcije), kar se pa konstitucije tice pa, Star nikoli ne bo "vornk" doga (ne me narobe razumet, s tem "vornk" mislim tip od Valvasorja), ampak je ze genetsko bolj "slank".. Sicer moras pa pri Starju itak se pocakat.. Je se premlad, in ima se kaksne dve leti cas da "se naredi".. Kar poglej Marshalla od Ane.. Malo se je naredil, malo ji ga je uspelo popravit in poredit, ampak ne mores pa delati cudezev, ce je genetski zapis tak kakrsen pac je..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #95 : 18 December 2009, 15:57:57
Kar se tiče hrane za odrasle se mnenja, kdaj zamenjati hrano itak razlikujejo. Eni pravijo pri 6 mesecih, drugi pri 2 letih. Star je šel na hrano za odrasle pse pri 6 mesecih po nasvetu vzreditelja. Jaz sem mnenja, da je to pametno za velike pasme, ker potem počasneje rastejo, škoditi pa po mojem (laičnem) mnenju tudi ne more.

Prehod na odraslo hrano je pri šestih mesecih npr. nadvse priporočljiv, če ne nujen, za majhne pasme, ker se takrat njihov glavni razvoj zaključi. Ne vem, če je po tej logiki prav tako priporočljiv za velike pasme.



Beka

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Herkules Slnko Zemplina
Odgovori #96 : 02 Januar 2010, 22:25:03
Kje se da trenutno dobiti to hrano v Mariboru? Na spletni strani trgovine pluton namreč ni omenjeno, da bi jo imeli.

Konkretno me zanima za Puppy large breed in Pacifica.

Hvala!



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #97 : 03 Januar 2010, 01:51:56
V trgovini Pluton, se pa splača poklicati ker zaradi omejenega prostora nimajo vsega na zalogi. Če nimajo, bodo naročili.

Pacifica in ostale variante grain free Acane bodo na voljo, ko bo do konca zamenjana receptura. Je ravno v menjavi, pa ne bi želeli, da prihaja do zmede.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #98 : 03 Januar 2010, 09:26:40
Drugače lahko tudi naročiš od hov-hov.si, pošljejo po pošti.



*AJKA*

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Ajčika
Odgovori #99 : 03 Januar 2010, 12:14:56
S trgovino Pluton imamo mi zelo slabe izkušnje. Hrano so trikrat naročili posebej za nas, nato pa jo prodali, kljub temu, da smo prišli po njo še isti dan, ko bi naj bila dostavljena.Hvala bogu, da smo še imeli nekaj zalog, ker naša zverinica ne prenaša dobro pogostega menjavanja hrane. Zdaj pa hodimo po hrano na Ptuj, kjer je vedno na zalogi, pa tudi rezerviramo jo lahko. Me pa zanima, če bo dobavljiva še v kateri drugi trgovini v Mariboru?

Lep pozdrav

Ne obstaja psihiater, ki bi vam pomagal tako kakor pes, ki vam poliže lice!


Beka

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Herkules Slnko Zemplina
Odgovori #100 : 03 Januar 2010, 12:59:58
aha, hvale za tale info. Bom šla jutri v Plutona, če nimajo, pa šibam na Ptuj. Zdaj ko je avtocesta mi tistih 15 min baš ni daleč. Kje na Ptuju pa jo imajo? V MB razen Plutona drugih prodajalcev ni?



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #101 : 03 Januar 2010, 15:28:49
Na Ptuju je na voljo v Veterinarski bolnici Ptuj in so res precej dobro založeni. Drugje v Mariboru je trenutno ni, je pa tudi v slovenski Bistrici v trgovini Ajka.


mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 04 Januar 2010, 10:52:30
Pozdravljeni

Veliko sem prebrala o hrani Acana, pa me zanima, ali je primerna tudi za psičke manjših pasem. Sama imam Yorkija. Zanima me predvsem glede velikosti briketov. Ko sem mu kupila Orijen, jih ni maral. Pa ne vem ali zaradi velikosti ali česa drugega. Hvala.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #103 : 04 Januar 2010, 11:03:36
Seveda. Obstaja različica za mladiče malih pasem (Puppy Small Breed) in za odrasle pse malih pasem (Adult Small Breed). Tudi velikost briketov je prilagojena.


mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 04 Januar 2010, 12:07:29
Hvala za odgovor, sem že naročila  :)

Upam da mu bo všeč, vsa ostala hrana (Orijen, Nutra Gold in ostale, pa bodo romale v najbljižje zavetišče).

Lep pozdrav.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 05 Januar 2010, 11:44:05
Ce je presuh ga poiskusi s hrano poredit (meni je uspelo, ko sem dajala dvojne porcije), kar se pa konstitucije tice pa, Star nikoli ne bo "vornk" doga (ne me narobe razumet, s tem "vornk" mislim tip od Valvasorja), ampak je ze genetsko bolj "slank"..

Ja, to, da ne bo nikoli debeluhar mi je jasno.  :D Kar se pa tiče tega, da bi mu dajala dvojne porcije je pa tako, da dobi kolikor hoče!! Ampak še tega ne poje, tako, da ni variante, da se bo od tega zredil. :(  Zato tudi iščem brikete, po katerih bi se malo zredil.



Beka

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Herkules Slnko Zemplina
Odgovori #106 : 05 Januar 2010, 12:03:54
Urška, mogoče veš kdaj približno bi naj bila zamenjana receptura za Pacifico?

Za ta čas sem mu kupila Orijan 6 fish in upam, da bo OK. Edino...kakšne pa so predipsane pricije?! Za odraslega (naktivnega) psa bi naj bilo 200g na dan dovolj?! Jaz imam 3 mesece starega mastifa in mu dajem 3 obroke na dan - za 1 obrok bi to bilo slabo polovičko škatlice od Fererro rocher (ta male)??? A je res možno, da je takšna kalorična vrednost, da je to dovolj? Kar jaz si milo rečene ne predstavljam, da ima en mastif za cel dan dovolj briketov, ki komaj pokrijejo dno posode.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #107 : 05 Januar 2010, 12:17:56
Ja, to, da ne bo nikoli debeluhar mi je jasno.  :D Kar se pa tiče tega, da bi mu dajala dvojne porcije je pa tako, da dobi kolikor hoče!! Ampak še tega ne poje, tako, da ni variante, da se bo od tega zredil. :(  Zato tudi iščem brikete, po katerih bi se malo zredil.

Saj meni tudi ni hotel samih dvojnih porcij briketov jest, ker mu je bilo enostavno prevec. Zraven sem mu kuhala makarone, tako da je imel "makaronflajs" iz briketov in testenin, tisto je pa z veseljem pojedel  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #108 : 05 Januar 2010, 12:29:23
Kar poglej Marshalla od Ane.. Malo se je naredil, malo ji ga je uspelo popravit in poredit, ampak ne mores pa delati cudezev, ce je genetski zapis tak kakrsen pac je..  ;)

Tnx Maja  :-[ Konstitucije psa ne moreš spremeniti, vizuelno pa lahko psa vsaj na pogled spremeniš tako, da mu pomagaš pridobiti mišice, ki psa vizuelno spremenijo. Marshallu definitivno še malo manjka, da bo mal bolj za videt, ampak že sedaj je super, glede na to kaj je bil  ;)


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 05 Januar 2010, 12:36:31
Ovčka, tud z makaroni, rižem, tuno, mesom .. + briketi sem probala. Količinsko je res več pojedel, ampak poznalo se mu pa ni.  :'( Tako, da sem šla nazaj na same brikete (z malo konzerve, jogurta, smetane, tune), ker sama ne vem kaj bi bilo boljše (ali s testeninami ali brez).

Ana
, kakšen nasvet še s tvoje strani? Star se sicer giba nekje 1,5 ure na dan, če greva sama seveda manj intenzivno, če imava pa kakšno pasjo družbo pa seveda bolj divja. Ima pa 3 obroke na dan (npr. ko je jedel brikete+testenine je pojedel tudi po 1,8 kg na dan - ampak to je težko merit, k so testenine polne vode), samih briketov pa poje nekje okrog 1 kg.



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #110 : 05 Januar 2010, 13:08:37
Maruša ni point v tem koliko se pes giblje, vsaj moje mnenje je takšno. Marshall je mišice ki jih trenutno ima in jih poskušamo vzdrževati pridobival s težavnostnimi stopnjami. Itak jih je nekaj pridobil z divjanjem po travnikih, moraš pa računati da to ni bilo dovolj. Naprimer prsni koš je razvijal predvsem s tem, da sem ga dala na oprsnico ( takrat sva imela hurttino T oprsnico, ki je lepo objela prsni koš in je bila teža enakomerno razporejena) in nato sem mu dovolila da je vlekel v hrib, pozimi naprimer smo ga vpregli v sanke, na sanke položili tanajmlajšega nečaka in ga je lepo vlekel, med tem ko je tako razvijal prsni koš so delale tudi mišice na nogah. Mišice na nogah je pridobival tudi s tem da sva skupaj hodila tečt, spet različne stopnje( po ravnem, v hrib, hitrost teka,... ). Sedaj za jačanje hrbtne mišice izvajava nekajkrat dnevno prosi ( tako da sedi in ima obe tački v luftu), stojo na zadnjih tacah, nekaj se trudiva tudi s počepi,... ja je full smešn za videt, ampak je vedno boljši :P sicer še vedno kdaj zatraumira, ampak če mi dnevno naredi vsaj nekaj teh vaj, sem jaz čist zadovoljna.

Je pa tudi tako, da jaz Marshalla pri divjanju na ravnih površinah travnika tudi v mladičkasti dobi nisem nazaj držala, je imel prepoved divjanja po hribu, po ravnini nikoli, seveda to ne pomeni da je lahko divjal eno uro, par minut pa sem mu vedno pustila. Tako da je on svoje telo bildal v bistvu že od malega. Mogoče bo pa pri 3 letih kar OK za videt  ;)
Mogoče ima Marshall pred Starom to prednost, da je on dejansko tolk hiperaktiven, da si sam določa težavnostne stopnje, njemu ni bil nikoli problem preskočiti z mesta 1,5m visokih vrat, sicer pa saj vidiš na fotkah, da on ni lih običajna doga  :P


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 05 Januar 2010, 13:30:06
hm, no saj se mi je zdelo, da je kaj takšnega.  :) Ma, počasi se bo že zredil, vsaj toliko, da se bodo kolki malo skrili.  :(



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #112 : 05 Januar 2010, 15:22:18
Urška, mogoče veš kdaj približno bi naj bila zamenjana receptura za Pacifico?

Za ta čas sem mu kupila Orijan 6 fish in upam, da bo OK. Edino...kakšne pa so predipsane pricije?! Za odraslega (naktivnega) psa bi naj bilo 200g na dan dovolj?! Jaz imam 3 mesece starega mastifa in mu dajem 3 obroke na dan - za 1 obrok bi to bilo slabo polovičko škatlice od Fererro rocher (ta male)??? A je res možno, da je takšna kalorična vrednost, da je to dovolj? Kar jaz si milo rečene ne predstavljam, da ima en mastif za cel dan dovolj briketov, ki komaj pokrijejo dno posode.

Upam, da čimprej, ampak obljubiti se ne upam ničesar. Gledam, kako je prehod potekal pri Orijenu, pa je trajalo par mesecev. Bom pa sporočila, ko bo na voljo.


mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 11 Januar 2010, 07:59:21
Sem iz Novega mesta, pa me zanima ali se da kje na Dolenjskem kupiti Acano, da mi ne bi bilo treba plačevat še poštnine? Hvala za odgovor.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #114 : 11 Januar 2010, 08:46:22
http://www.zvc.si/ , vsaj načeloma, ne vem pa kaj imajo na zalogi, zato se splača poklicati, naročijo lahko vse...


mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 11 Januar 2010, 08:56:22
Hvala za informacijo, ampak vseeno mi je Ljubljana bližje oz. grem večkrat gor, tako da bom kar pri  Tristokosmatih drugič pogledala.  ;)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #116 : 13 Januar 2010, 13:58:13
Bo imel mogoce kdo izmed posrednikov Acane stojnico na Lj raztavi?  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #117 : 14 Januar 2010, 11:41:12
Ne.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #118 : 16 Januar 2010, 00:16:12
Acana je sedaj na voljo tudi na Pasji.Net  :)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #119 : 20 Januar 2010, 12:04:25
Pacifica in ostale variante grain free Acane bodo na voljo, ko bo do konca zamenjana receptura. Je ravno v menjavi, pa ne bi želeli, da prihaja do zmede.

Sem malo brskala in sem na enem tujem forumu zasledila, da je bila receptura menjana ze lani (po datumu na forumu sodec enkrat poleti) ??? tudi na spletni strani od Championpetfoods pise "enhanced grain-free formulas".
A jo zdej se enkrat menjujejo?

battito animale