ACANA

Urška · 259622

Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #120 : 21 Januar 2010, 00:06:28
Možno, da so jo za ameriški trg zamenjali prej. Tudi pri Regional Red je bilo podobno, s tem, da je bila prej na voljo pri nas kot v ZDA. Pri dobavitelju sem bila konec decembra, pa je imel več kot polovico izdelkov še staro recepturo in z zadnjo pošiljko iz Kanade je prejel tudi še stare vreče. Za novo recepturo je tudi pakiranje drugačno. Takoj, ko bo v celoti na voljo nova receptura, jo bomo pripeljali.


Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #121 : 22 Januar 2010, 01:19:49
Pozdravljeni!
Mogoče to ne bo v ustrezni temi, saj ne vem ... upam, da bom kljub temu dobila odgovor.
Torej, moj pes že dva meseca je Acano Adult in ima po enem letu, odkar jo imam, super iztrebke! Hrano ima rada, tudi shujšala je (na normalno težo, ker prej je bila malo predebela), skratka, vse super! Pa se je pred približno tremi tedni začela pojavljat ena čudna stvar: če jo popraskam po trebuščku, vse od prsnega koša dol, ji tleo trzne, koža pod mojimi prsti se naguba in Athena začne v prazno mahat z eno od zadnjih tac. Kot, če bi jo srbelo in bi se hotela popraskat. Včasih se je samo dotaknem, pa začne mahat. Tudi v stoječem položaju maha, to se enim zdi smešno, ampak mene skrbi. Pravijo, da koža ni vneta ... to mahanje s taco se je zdaj začelo tudi, če jo praskam/češem po hrbtu. Zvečer sem jo česala in sem jo morala ves čas za zadnje tace držat. Prej mi tega ni nikoli počela! Tudi okopali smo jo, zaradi soli, pa je bilo dan dva boljše potem pa spet (pa se medtem ni gibala po posoljeni cesti). A mislite, da bi ji Acana Adult lahko kakorkoli vplivala na kožo? Ali bi jo vi na mojem mestu peljali k veterinarju? Res ne vem, Acane ne bi menjala... :(
Hvala za odgovor!
Sinica

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #122 : 22 Januar 2010, 01:40:57
Sinica, na kateri hrani sta bili prej, ker (ne vem, če sem prav razbrala) Ateni ni najbolj odgovarjala?

Acana ima kar precej sestavin, zato bi bilo ugotavljanje vzroka srbenja s prehranskega vidika kar dolgotrajno. Je morda kaj drugega, kar bi lahko povzročalo srbenje, mene po opisu to spominja na kontaktno alergijo, ki jo je imela moja amstaffka. Morda novo čistilo, mehčalec, nekaj, kar prihaja v stik s kožo?

Acana Lamb & Apple je drugače zasnovana kot hipoalergenska dieta, tako, da je to morda ena od alternativ.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #123 : 22 Januar 2010, 09:19:18
Sinica tole počne labradorka, ki jo imajo pri fantu. Nima nobene alergije niti nič. Zgleda, da ji tako paše, ko jo božaš, da začne kar s taco trzat in zgleda kot da bi se hotela praskat..



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #124 : 22 Januar 2010, 09:45:16
Tole je delala moja, ko je bila še mladiček, čisto isti simptomi. No smo zamenjali hrano, na keteri je bila že pri vzreditelju in potem pri meni ta prvi mesec (no ta hrana je bila Hill's, ki njej očitno ni pasal, meni pa tudi ne  :P ::) je pa to hrano imela od malega ker je vzreditelj veterinar,...)

Skratka, pri njej je bilo tako, da če si jo pobožal na hrbtu, je kar začela kožo grbančit in mahati z taco :) Ko smo menjali hrano, je vse skupaj zginilo in od takrat je itak samo high quality brikete, če jih že je, pa dobiva svega in svašta od surove, kuhane hrane. Nikoli nobenih težav. Tako da itak da je bil neki odziv na tisto hrano....

Moj predlog bi tudi bil da se zamenja hrana, pa tudi da se natančno pogledati ali je karkoli novega v njenem okolju. tako kot je bilo že omenjeno, lahko da je tudi kaj drugega iz okolja.


Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 22 Januar 2010, 11:31:38
Athena je pred Acano Adult imela Orijen Adult, ampak po tem je imela mehko blato in redila se je, zato sem šla na Acano.
Stvar je v tem, da je Athena, ko je prišla k meni lansko leto, jedla ProPac lamb and rice. Rečeno mi je bilo, da je to super hrana zanjo, no, iztrebki so bili res v redu, je imela pa prhljaj in z analno žlezo sva imeli probleme. Potem sem jaz malo zabluzila in ji v pol leta zamenjala ene tri hrane, pa niti enkrat ni delala tega s taco kar dela zdaj. Nekje v septembru sva potem prešli na Orijen, ki ji, kot sem že napisala, ni bil ok, zdaj pa sva na Acani.
Jaz sem najprej sumila, da ji srbečico povzroča sol, ker vem, da je na njo občutljiva (če se kopa v morju, jo moramo čim prej stuširat, ker se začne praskat). Ampak zdaj nisem več čisto prepričana, da je kriva sol. Danes jo mislim okopat, samo z vodo, in izčesat ven čim več mrtve dlake, ker ji ravno na veliko odpada, potem bomo pa videli, če bo kaj manj mahala. V vsakem primeru greva, ko končava to vrečo in to bo zelo kmalu, na Lamb and appple. Razen, če ne bova šli na kliniko in bi tam dobili druga navodila. Pismo, res sem malo razočarana, ker ima končno iztrebke ok in sem bila prepričana, da sva našli tapravo hrano.

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #126 : 22 Januar 2010, 11:44:24
Aja, še to, sem pozabila napisat ...
A potem nekateri res mislite, da je to preprosto zaradi ugodja in da ni nič narobe, če tako maha?
In tisti, ki mi predlagate, da bi menjala hrano, a to mislite znamko hrane ali samo recepturo?
Hvala! :)

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #127 : 22 Januar 2010, 11:50:22
Kaj pa če je samo zdaj ob času kurjave bolj suha koža zaradi centralne?



Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #128 : 22 Januar 2010, 11:58:19
Hmmm, možno. Čeprav lani je bila že pri nas, ko smo še kurili in tega ni počela. Prejle sem jo malo praskala po trebuščku in je manj mahala. Saj je res možno, da je samo zrak/sol, da ni nič hudega. mogoče ji tudi paše, saj ne vem. Ker izmika se ne, samo s taco maha v prazno.
Ninči, super, da ste dodali nove hrane na pasji.net! :D

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #129 : 22 Januar 2010, 12:16:43
Sinica, glede na napisano samo še tole...

Sposobnost pasjega organizma, da se prilagaja na menjave hrane, je pri različnih psih različna. Prilagodljivost na spremembe je v naravi znak "uspešnega organizma", preživijo najbolj prilagodljivi. In pri psih se ta prilagodljivost zmanjšuje, težava izvira po mojem mnenju tudi že iz sistema prehrane mladičev. Psi, ki s spremembami nimajo težav, prehajajo iz hrane na hrano brez stresa za organizem. Za pse, ki jim menjave povzročajo težave, pa je vsaka menjava za organizem stres in težave se pogosto stopnjujejo. Tako, da na tvojem mestu bi počakala, če psici hrana drugače ustreza.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #130 : 22 Januar 2010, 14:21:33
Ima mogoče bolhe? Ko je Ginny imela bolhe, je mahala s taco kadar sem jo čohljala tam, kjer jo je srbelo.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #131 : 22 Januar 2010, 16:55:28
Zoe, smo že pogledali in nima bolh.
Urška, hvala za mnenje! Bom počakala, saj po mojem bi se moralo umiriti. Če bom pa imela občutek, da se stopnjuje, oz. da v določenem času ne bo ponehalo, jo pa odpeljem na kliniko.

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #132 : 22 Januar 2010, 19:19:48
Moja tudi to dela, enako je bilo pri prejšnji psici. Jaz predvidevam, da jo pač dotik na določenem delu telesa žgečka. Kadar je imela katerakoli od njuju težave s kožo se je tako mahanje s taco spremenilo v praskanje, kadar pa samo žgečka pa ne(neha mahati, ko jo neham čohat)...Tako odreagira samo, ko se dotaknem določenih delov telesa. Glede na tvoj opis, da se ji skrči koža, se mi zdi, da jo žgečka. Moja isto vedno najprej tako trzne...Mislim, da se ti ni treba kaj dosti sekirat, če ima drugače v redu kožo in dlako ter se sicer ne praska.



grebenarka

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #133 : 01 Februar 2010, 11:52:38
OJ!

Mogoče kdo ve kje v Ljubljani se da kupiti omenjeno hrano v fizični trgovini in ne na internetu? Do zdaj se 2x kupila na hov.hov in so se mi res zamerili, ta hrana pa še najbolj odgovarja moji psički in ne bi rada menjala saj sem končno našla kvalitetno hrano, prej pa je jedla hills

LP




Beka

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Herkules Slnko Zemplina
Odgovori #134 : 01 Februar 2010, 11:57:01
V kliniki 300 kosmatih na Kajuhovi.



Tarika

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #135 : 12 Februar 2010, 12:50:26
Mene pa zanima, če ima kdo izkušnje s senior različičo Acana hrane?

Lp



Beka

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Herkules Slnko Zemplina
Odgovori #136 : 12 Februar 2010, 14:26:12
Pred časom mi je nekdo rekel, da je Orijen boljši id Acane, nekakšna izpopolnjena foruma, ker bi naj bil novejši. Kdo ve kaj o tem?

Čudno se mi zdi, da bi bil boljš, ker je na dogfoodreview ocenjen slabše kot Acana. Če se prav spomim, je pisalo, da ima preveč proteinov.



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #137 : 12 Februar 2010, 14:49:21
http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/ če že gledaš analize.

Drugače pa Orijen ne vsebuje žitarci in ima večji % mesa, Acana vsebuje manjši % mesa (še vedno zelo visok) in tudi žitarice - kar se torej sestavin tiče je Orijen 'boljši' in verjetno zato tudi dražji. Te dve hrani pa itak proizvaja isti proizvajalec - ki je na zelo visokem nivoju kar se pasje hrane tiče - tako da če boš hranil eno ali drugo nimaš kaj za zamočit. Acana je na nek način cenejša varianta Orijena. Kar se pa tiče proteiniov pa težko rečeš boljše/slabše ker vsakemu psu pač odgovarja kaj drugega.



Beka

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Herkules Slnko Zemplina
Odgovori #138 : 12 Februar 2010, 17:30:25
Konkretno za Orijen piše, da zaradi velike vsebnosti proteinov ni primeren za mladiče, še posebej ne za mladiče velikih pasem. Jaz pa imam ravno velikega mladiča.

Seveda želim svojemu psu najboljšo hrano, ampak to v konkretnem primeru pomeni Orijen ali Acana? Trenutno ga imam na Acana puppy large breed.



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #139 : 12 Februar 2010, 17:56:59
Jaz osebno bi naredila tako. Če mu ta hrana sedaj odgovarja ga pač imej na tej dokler telesno ne odraste, potem bi pač poskusila prešaltati na Orijen za odrasle pse velikih pasem. Če bi tudi to bilo psu ok super, če ne pa pač nazaj na Acano za odrasle velikih pasem. Ni treba preveč komplicirati! Sploh pa ne če psu hrana odgovarja.



Tarika

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #140 : 14 Februar 2010, 20:48:29
A je kdo, ki hrani svojega seniorčka z Acano senior? Rada bi slišala kakšno mnenje, kako se obnese pri drugih, ker imam sama namen v kratkem zamenjati adult hrano s senior različičo, pa malo zbiram menja.



panaque

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #141 : 18 Februar 2010, 14:49:11
Se že morda kaj več ve, kdaj pride izboljšana formula Acane grain-free.

Morda tudi okvirne cene?



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #142 : 18 Februar 2010, 16:09:54
Zaenkrat še ne vemo, čakamo na informacijo iz tujine. Cene bodo objavljene, ko bo hrana na voljo.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #143 : 18 Februar 2010, 23:19:20
Acana je sedaj na voljo tudi v spletni trgovini Pasje mesto: http://www.pasjemesto.com/


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #144 : 23 Februar 2010, 20:41:18
Na zooplusu je baje nova formula - deklaracija je identična kot na championfoods strani. 27kg pride 110€, tako da grem v kratkem v nabavo.

BTW, se meni samo zdi al so se dvignile cene Acane? Ko sem zadnjič naroču Lamb&Apple je bil 75€.



Beka

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Herkules Slnko Zemplina
Odgovori #145 : 23 Februar 2010, 20:45:05
27 kg!?!?!? Wow, to pa je doza!! Jaz sem do sedaj našla največ 18 kg.



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #146 : 23 Februar 2010, 20:50:31
2x13,5  8)



MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #147 : 23 Februar 2010, 23:23:25
Globus, če uporabiš pa še stock-up-and-save, pa dobiš še 5% popusta...Bi ti pa priporočila, da kar čimprej naročiš, ker imajo zadnje časa malce probleme z dobavo in hrane velikokrat ni dolgo na voljo.

lp

maja



Lara88

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #148 : 06 Marec 2010, 09:36:47
A je možno, da se kuža zredi po Acani? Naša jo je zdej 6 mesecev in jo obožuje :o Je alergična na velik stvari zato, bi ostala pri Acani. Kako nej jo shujšam? Je pa zelo lena. S čim naj jo motiviram? A obstaja kakšno igralno društvo za kužke?



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #149 : 06 Marec 2010, 15:13:15
Sprehodi, igranje, na splošno večja aktivnost (ukvarjanje s psom) in seveda manjši obroki hrane.