Princ Simba Plemeniti (mešanček=)

Maia.Love · 15439

T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #30 : 10 Maj 2009, 21:57:09
Am zakaj pa pri sedmih?tukaj ni logike,nobene..sori ampak no comment.Lepo da boš pazila nanje,ampak oglaševanje na net ni ravno dober začetek...

Aja glede žval...žvale ne bolijo!V rokah izkušenega jahača ne boli niti kandara niti ostroge,če veš zakaj si na konju in zakaj imaš konja.Drugače pa uživaj pri jahanju ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Maia.Love

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 11 Maj 2009, 15:17:30
Lej, tukaj jaz nemorem nič... Mami se je tako odločila in jaz jo moram ubogati.

A ja ? Meni se je pa un konj tako revček zdel, da ga skori nisem hotela jahat.. Je imel tako jezik vzunaj pa slinil se je pa še una vajenka mu je žvale nad jezik dala, koza  >:( Sej potlej sem jih jaz popravila, ko ni gledala  :P



Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #32 : 11 Maj 2009, 16:18:53
Mi smo ga dali kastrirati kakšen mesec nazaj.Res da se je malo zredil ampak se mi zdi da ga lažje vse naučim in je prijanjši do samcev (razen velikih pasem :-[).
Priporočam da ga čimprej kastriraš.Večjih sprememb ne bo.

My best friend is a westie


Maia.Love

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 11 Maj 2009, 16:37:55
sej midva sploh nimama problemov, ne zaganja se v druge pse, zelo rpijazen tudi do samčkov, obožuje igro, samo skače pa veliko ( naskakuje) samo zdej s sabo vedno flašo ledene vode, pa če naskoč, ga mal pošpricam ker on to sovraž. Neeeeee. ne mučim ga, samo lepa beseda ne pomaga  ::) Sej ga ne tepem. Malo je neprijetno, pol pa itak mine.  :o



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #34 : 11 Maj 2009, 16:48:00
"Žvale" morajo biti nad jezikom, ne pod jezikom!

Naskakovanje pa ni tako nedolžen problem. Se bo prej ali slej kakšen samec uprl in napadel tvojega psa.



Maia.Love

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 11 Maj 2009, 17:00:49
oskrbnica 8 ne vajenka) je rekla, da morajo žvale biti pod jezikom in naj vajenka pazi da bo tako. sicer nisem blazen strokovnjak, samo tako je ona rekla.



Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #36 : 11 Maj 2009, 17:01:56
Žvale so tisto k daš konju v usta ane???Če je to to se jih da nad jezik.

My best friend is a westie


Maia.Love

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 11 Maj 2009, 18:31:06
Aja  ;D ? no prov. Si bom zapomnila.  :o



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #38 : 11 Maj 2009, 20:30:44
Ma veš kaj,menjaj ti prvo klub...al pa kakšno knjigo v roke pa malo študiraj kam gre konjska opreme,potem pa zajahaj.Kr konji v klubih so res čezdalje večji revčki :(...žalostna resnica.In zdanje čase me takšne stvari vse bolj dvigujejo s stola,ker sem se končno malo poglobila (sploh v westrn) in ugotavljaš,da so žvale resda skoraj za okras...
Ampak ok,za to so teme o konjih...o kastraciji pa tudi ne bom izgubljala besed.

P.S:če bi jaz ubogala mojo sveto mamico,bi moj pes še vedno žrl Pedigre,odpadkov ločevali pa tudi ne bi tako striktno...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #39 : 11 Maj 2009, 23:15:43
Ne predstavljam si, v katerem klubu bi konju uzdo dali pod jezik. Res ne. Razen če hočejo konja po hitrem postopku uničit. Močno dvomim, da je bilo res tako naročeno.

Pravilno uporabljena in nameščena običajna uzda konja prav nič ne boli. Drugo pa je seveda, kaj počne potem jezdec z vajetmi. In glede na to, da je tega konja jezdila začetnica, ga je ziher zeloooo bolelo, če je imel res uzdo pod jezikom. Sicer si pa ne predstavljam, kako si mu ti uzdo popravila pod jezik? Si mu odpela naglavnico, jo popustila, da je uzda zdrsnila pod jezik, potem pa oglavnico spet zapela? Pa pri tem noben ni videl, kaj počneš? Strašno zapleten postopek za začetnico. In poleg tega so te imeli na lonži, kolikor razumem? In nihče ni opazil, da je nekaj narobe z uzdo? Ne verjamem!

Zato, daj, ne nakladaj spet v tri dni. Piši po resnici. A si moraš res kar naprej izmišljevati drame? A drugače ni dovolj zanimivo ali kaj?




Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #40 : 11 Maj 2009, 23:27:22
Se bom malo oglasila na to temo o kastriranju. Jaz še vedno prav ne morem verjet, kako so nekateri prepričani o pasji lenobi po kastraciji/sterilizaciji  :-X Moj Tai je kastriran od 7 meseca dalje in je cele dneve aktiven, trenirava agility, se sprehajava, tečeva, zdaj bova začela tudi rolat. Tako da, nehaj nakladat o lenobi! Če bo kastriran mu nebo prav nič manjkalo.

Pa še o jahanju...nevem kako je lahko človek toliko neumen, da sploh pomisli, da bi se brzda dajala pod jezik?! In ni mi jasno, kako si lahko že prvič jahala galop? Ker ponavadi gre to malo bolj postopoma, vsaj kolikor je meni znano.

Tako da, punca, malo pameti v roke  ;)

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #41 : 12 Maj 2009, 00:15:24
Najbolj zanimivo pri vsem tem pa je, da ima tvoja mama očitno denar za ure jahanja, ne pa za pasjo šolo ali kastracijo.

Maia.Love, kaj je zdaj? A spet nakladaš?



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #42 : 12 Maj 2009, 15:01:33
Očitno res ne zna/more nehati nakladati in lagati: http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,8180.new.html#new

Prosim jemljite to uporabnico z rezervo.


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #43 : 12 Maj 2009, 19:16:48
Prebrala sem zadevo tudi na drugem forumu in moj komentar na vse je  :-X

Draga punca, mislim da je čas, da malo razmisliš o svojih dejanjih in (pre)bujni domišljiji. Ker glede na tvoje obnašanje si resnično že zrela za kakšno pomoč. Malo pa tudi razmisli v tej smeri, da se ti bo prej ko slej vse tole vrnilo, potem pa ne jokaj in stokaj. Vse skupaj je že prav absurdno.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #44 : 12 Maj 2009, 19:41:08
 :o kaj takega pa še ne :-X

Pa še o jahanju: galopa ne moreš jahati že prvo uro(sigurno ne bi ostala na konju :P) in to z žvalo je res neumno.  V prihodnosti ne delaj svari ki jih ne znaš. >:( (čeprav dvomim da si to naredila, ker tega v prvo nobeden ne zna).


Lp



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #45 : 12 Maj 2009, 22:18:16
Mene pa žalosti,da je vse več takih mladih,ki se pojavljajo na forumih in se delajo da so nekdo in nekaj....pa upam da je razlog dolgčas,ker če pa že pri 13 rabiš psihiatra zaradi iskanja samega sebe in nepriznavanju lastne identitete pa :-X

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Remi

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 0
  • Rembrandt "of Sedna"- Remi
Odgovori #46 : 13 Maj 2009, 16:06:24
Maia.Love...zakaj se izmišljuješ da imaš doma Japonskega špica, nekje, da maš Pekinezerja, pol pa še mešančka...deodloč se že no kaj maš in se ne izmišljuj

Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem, da pes maha z repom ne z jezikom!


Maia.Love

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 13 Maj 2009, 17:46:47
Maia.Love...zakaj se izmišljuješ da imaš doma Japonskega špica, nekje, da maš Pekinezerja, pol pa še mešančka...deodloč se že no kaj maš in se ne izmišljuj
imela sem posvojenega japonskega čina , zdaj pa imam psa, ki je podoben pekinezerju. a prav ?



Remi

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 0
  • Rembrandt "of Sedna"- Remi
Odgovori #48 : 13 Maj 2009, 19:15:51
Aja uredu....po pa naslednjič bl natančno povej, da ne bo čudn izpadl...sory  :-[

Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem, da pes maha z repom ne z jezikom!


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 14 Maj 2009, 11:22:48
Maia.love, Patrishk, Princ Simba....

Daj, zamisli se že enkrat nad sabo in poskusi najti kako strokovno pomoč...lepo te prosim! >:(

http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,8186.0.html


Remi

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 0
  • Rembrandt "of Sedna"- Remi
Odgovori #50 : 14 Maj 2009, 14:20:21
Maia.love, Patrishk, Princ Simba....

Pa še Missy si pozabu... :P

Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem, da pes maha z repom ne z jezikom!


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 15 Maj 2009, 09:59:15
Aja, saj res!  :o >:(

Pa saj ne sledim več toku dogodkov, ko nas to dekletce tako radodarno zasipava s svojimi neprecenljivimi izkušnjami!!! >:D


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #52 : 20 Maj 2009, 16:23:50
To je samo rezultat, da ima lahko otroka vsaka budala. Ne, resno odločitev za otroka je nič drugega kot predano in dosledno delo, postavitev mej in učenje sprejemljivega in nesprejemljivega na tak način, da otrok to razume in pri malčkih se ogromno z igro in zgodbicami doseže. Ko gledam ene mame, ki se kar ne morejo odločiti kaj hočejo od otroka me glava boli. In jih komandira 3letnik potem pa vidiš kam gre starševstvo. In če nimajo mej-je rezultat tak.

Jaz res ne vem kaj delajo starši. ???

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Maia.Love

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 25 Maj 2009, 13:55:23
zakaj pišete stvari, ki v to temo ne spadajo ?  ???
prosim, da se takoj nehate vsajati vame, saj se jaz tudi ne vsajam v vas.  :-X
če vam kaj ne paše , si odprite temo , v kateri me boste blatili in očitali.
hvala.
p.s. pustite me na miru, jaz vam ne težim ni vam potrebno brati če vam ne paše  >:(



Nush.

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
  • Time passes by when you look at me with dark eyes
Odgovori #54 : 12 Februar 2010, 14:54:13
Malo sem se pomenila s to punco in ugotovila, da je v resnici stara 9 let ( bila ko je tele neumnosti pisala). V resnici je prijetno dekle, ima pa majhnega psa, mešančka med pekinezerjem in tibetanskim španjelom in zanj krasno skrbi. Povedala je, da jo je sram za to kar je pisala tu in tudi v sosednjem forumu, in da je bilo vse laž. Zakaj? Rekla je, da se opravičuje za vse, pravega razloga pa ni hotela povedati. Predvidevam, da je to storila zaradi pomanjkanja pozornosti. Opravičuje se vsem, ki jih je užalila, opravičuje se tudi tistim s sosednjega foruma in še posebej Jani z mojpes foruma, ker jo je takrat tako grdo zmerjala. Zdi se mi, da punca misli resno in ji je resnično žal za vse, to pa mislim, ker se je res iskreno opravičevala in povedala, da je bila takrat še nedozorela smrklja.
Vse tukaj in pa tudi na sosednjem forumu naprošam, da ji opravičite njene neumnosti. To pa že samo zato, ker je povedala resnico in se vsem opravičila. 

Nuša