klop

ABBY LABRADOR · 18580

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #30 : 31 Maj 2011, 11:36:57
Ne vem kako je drugače ampak ena opcija je da se kri jemlje v Postojni - mogoče zdaj to omogoča tudi ZD za živali v Lj. in kri pošlje na Dunaj - mi smo se za to opcijo zanimali, ker smo hoteli testirat še babeziozo. Kri smo sicer vzeli v Celovcu jo poslali v nek nemški laboratorij in imeli čez 2 dni že razultate. Tako da v tem primeru se splača vprašat v Postojni koliko časa traja, če se kri pošlje v tujino.



artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 31 Maj 2011, 11:40:45
Tudi pri nas je trajalo tri tedne, ampak se je veterinarka odločila, da ga bo začela zdraviti takoj.
Se mi pa zdi, da če gre za babeziozo, da je tudi hitri test pokaže rezultat.



miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 31 Maj 2011, 12:06:11
Mi smo bili na VF pred 14 dnevi. Dali kri na četrtek, naslednjo sredo so že bili rezultati za borelijo, za erlihijo so bili na četrtek, torej en teden. Morda je odvisno tudi od tega, pri katerem vetu ste dali kri, kam pošlje na testiranje, na kateri dan (konci tedna in podobno)...



Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 31 Maj 2011, 12:12:38
hej!

Teh klopov je pa nenormalno, mi smo bli zanč na obrobju gozda in sm jih mogla psički skoz dol pobirat. Ampula ne pomaga nč  :'(. Nazadnje sm pa še jst enga staknila  :( :( Pa niti ni treba it u gozd, dons mi je dobila še enga na travniku  :-\ groooza res

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 31 Maj 2011, 17:57:48
A tako, no hvala za pojasnila. Pri nas ni šlo za neke izražene simptome, zgolj rahlo pošepavanje in pa nekoliko več sopenja in manj kondicije (kar sem jaz pač pripisovala vročini, dokler mi ni rekla, da se anaplazmoza pozna na dihalih). Vse ostalo je bilo okej. V prvo smo imeli pa izcedek iz nosi, vročino, bljuvanje, grozno šepanje itd. in tudi 5-tedensko zdravljenje z doksiciklini. Izvide smo takrat tudi mi dobili v enem tednu.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 31 Maj 2011, 18:09:57
Datelj, pri nas je bil pravzaprav edini opazni simptom umiritev (prej je norela od sreče ob mojem prihodu domov, vsakokrat, ko sem ustala od mize, s postelje, prišla iz kleti, iz kopalnice, izza vogala,....) in to, da se je kljub veliki želji po .... (tek, rolanje, norenje,...) utrudila še preden smo npr. pritekli do konca ulice (ki ima 5 hiš...). Ko so nam potrdili borelijo in erlihijo in sem šla brat po netu, pa sem šele videla, da je pravzaprav bilo še veliko drugih malih simptomov, ki jih nisem niti povezala z boleznijo (izcedek iz nosu, stresanje z ušesi, lizanje tačke, "žalostni" pogledi in še kaj...)



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 31 Maj 2011, 19:21:56
Ja, jaz v prvo sploh ne bi pogruntala, da gre za klopno bolezen, če mi ne bi prijateljica omenila te možnosti, saj je tudi njen pes staknil erlihijo. Ampak zdaj načeloma simptome poznam in trenutno ni vidno, da bi se kaj dogajalo - tudi dihanje se je uredilo in precej bolj nori kot je prej. Upam, da smo ven iz vode, ker ga bom morala v kratkem cepiti proti steklini (bi že morala, ampak bolnega psa seveda ne moreš cepiti).

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 31 Maj 2011, 19:26:22
Tudi jaz odlašam s cepljenjem  :(. Imamo potrjeno okužbo in jo zdravimo, ne vem, kaj bi morala naredit "po pravilih", glede na to, da je veljavnost cepljenja že potekla. Vetko sem pozabila vprašati. Še razmišljam, ampak preden bomo šli na naslednji dopust čez mejo, bom morala nekaj naumit.



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 31 Maj 2011, 22:44:04
Hm, meni je rekla najhitreje lahko cepim 2 tedna po prenehanju jemanja antibiotikov...ampak mi smo jih jemali samo 10 dni, ne vem, kakšen je protokol, če jih daješ dlje.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #39 : 01 Junij 2011, 17:28:05
Ma ne še cepit. Sem ti že v temi o razglistenju napisala. Bo preveč za organizem. Mi nikoli ne cepimo točno na datum. Se je kdaj zgodilo, da smo z dvomesečnim zamikom cepili.

Ti imaš pa tehten razlog-pes se mora najprej spočiti od kure antibiotikov- jaz bi mu po končani kuri vsaj 14 dni dajala probiotike v hrano in počakala, da se telo odahne. Potem šele cepila in za tem na morje, nič prej.

Jaz imam sicer kar občutljivo psico in se hitro vznemiri (nova okolja...). Jaz je pred kakim dopustom, kampiranjem nikoli ne cepim- nekako uskladim, da je to vsaj teden dni prej...ali pa potem, ko pridem iz dopusta kar naslednji dan.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 02 Junij 2011, 14:58:16
Čara, vprašanje: kje dobim probiotike za pse? In imaš kakšno priporočilo glede znamke...? Hvala!

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #41 : 02 Junij 2011, 15:07:05
Jaz imam probiotike v pasti - Vebac (dobi se ji pri veterinarju). Za mene osebno je to še vedno najboljša zadeva za uravnavanje prebave.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #42 : 02 Junij 2011, 18:58:30
Jaz sem takrat dajala kar probiotični jogurt zraven briketov. Probiotiki nimajo samo vloge uravnavanja prebave.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #43 : 02 Junij 2011, 21:31:49
In imaš kakšno priporočilo glede znamke...?

http://www.mlekarna-celeia.si/lca

Pa še dobri so ful  ;)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 02 Junij 2011, 21:44:13
Jaz isto delim jogurt s psom. Je tako srečen, ko me zagleda z lončkom  ::) 8)


miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 02 Junij 2011, 22:07:11
Jogurti so fajn (pa še dobri in za pocrkljat  ::) ). Pri bolezni pa je boljš kaj bolj koncentriranega. V lekarnah (in po mojem da tudi v DM) se med prehranskimi dopolnili dobi na tone kapsul, praškov,... Na lekarnar.com jih imajo za 4 strani. Jaz sem malo naokrog spraševala in za čas, ko smo na antibiotikih, sem nabavila kapsule pegastega badlja. Naravna zaščita za jetra, ki so zaradi zdravil najbolj obremenjena.



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 03 Junij 2011, 19:26:47
Torej so koristne bakterije v črevesju pri psih in ljudeh enake, ali kako?  ??? Sem mislila, da so drugačne, glede na povsem drugačno prebavo in hrano.

Poleg tega mene pri jogurtih skrbi, da ne bi večina probiotikov "smrt storila" že v pasjem želodcu. Že pri ljudeh veliko bakterij iz jugurta nasrka preden sploh pridejo v črevo. No, itak jogurti ne pridejo v poštev zaradi netolerance kravjega mleka (ovčjih in kozjih pa še nisem videla probiotičnih). Vsekakor pa hvala za info!

Bom preverila tale pegasti badelj, če bomo meli še kakšno antibiotično kuro, hvala!

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #47 : 20 Julij 2012, 17:55:50
Zdravo,
Čapi mi je dopoldne parkrat bruhal; Zjutraj ob 8h, ko sem se zbudila sta bila v sobi 2 kupčka, kasneje je bruhal še dvakrat. Izgledal je tudi precej slabo, ampak sem sklepala, da je prejšnji večer kaj takega požrl in da bo minilo (ne morem vedeti zagotovo, ker me zvečer ni bilo doma).
V glavnem, malo prej sem mu na trebuhu našla ogromnega klopa, poleg klopa pa je bila ob koži neka strjena, črna snov (nimam pojma kaj bi to bilo, krasta ni). Tega je bilo kar precej, tudi v dlaki, nisem pa še nikoli videla, in me grozno skrbi, da je bil klop s čim okužen... Klopa in črno zadevo sem odstranila, rana pa je takšna kot vedno, ko odstranim klopa, mogoče malo večja.
Pes zdaj zgleda že boljše, bruhal ni več nič, ampak me je vseeno strah, da bi bilo kaj narobe... Če se bo stanje spet poslabšalo gremo, jasno, k veterinarju ampak me zanima če je nujno iti že zdaj? (Nameravam iti v naslednjih dneh v vsakem primeru.) Pa predvsem za tisto črno stvar me skrbi, ve kdo kaj je to? :/



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #48 : 20 Julij 2012, 18:46:59
Moje mnenje je, da ga peljite k vetijem. Če ne drugega jih poklicati in jim vse vse tole povedati.


Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 20 Julij 2012, 22:17:40
Ko prebiram vaše komentarje me je zaskrbelo, da ima moja psička katero od klopnih bolezni. Sicer že kar nekaj časa ni imela nobenega klopa prisesanega, jih je pa imela kar nekaj, ko se je začelo toplo vreme. Skrbi me predvsem zato, ker se je psička vidno umirila. Doma večinoma prespi, zunaj na sprehodih se še vedno igra in teče za igračami, plava. Ampak vseeno se mi zdi, da nima več toliko energije kot pred ca. dvema tednoma. Res pa je, da ima psička precej aktiven dan. Na sprehodih smo z njo 5-6 ur na dan. Je mogoče vzrok prevelika utrujenost zaradi predolgih sprehodov? Stara je 13 mesecev. Ne dolgo nazaj smo se igrali z njo tudi doma, sedaj pa raje leži in spi. Naj jo peljem k vetu na hitri test ali kar na dolgega? Koliko pa stanejo ti testi?



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 21 Julij 2012, 23:00:44
Mogoče se je umirila zaradi vremena, v res vročih dneh se tudi moja samo preklada iz sonca v senco in to lahko počne cel dan...



maša_

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 30 Julij 2012, 19:43:54
kakšne dva tedna nazaj sem na psu opazila belkasto, kožno bulico (izgleda kot mozolj). dober mesec nazaj je na tem mestu imel klopa. je možno, da je glava od klopa ostala not? bi ga mogla peljat pokazat k veterinarju?

lp