2. Katera pasma ?

Gost · 8116

Love_kokerspaniel

  • Gost
: 02 Maj 2009, 20:25:50
Imam eno vprašanje.
Najbrž imate že vsi psa.
Mene pa zanima , če bi zdaj kupovali psa ali bi se odločili za enako ali za drugo pasmo ? Če da katero ?

Lp  :)



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #1 : 02 Maj 2009, 20:27:16
Jaz nevem...po eni strani za isto (samo z rodovnikom) po drugi pa za drugo! Zdaj bi mogoče izbrala malega italjanskega hrta! Ker me je ta živalca totalno prevzela! :o

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 02 Maj 2009, 20:28:28
Doma imam rodovnisko labradorko. Cez cca dve leti pride k meni se ena rodovniska labradorka, tako da sem se odlocila za isto pasmo :D



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 02 Maj 2009, 22:03:36
Misliš POLEG tega psa, ki ga imam že zdaj, ali NAMESTO, če bi se odločala še enkrat?

Poleg tega bi definitivno vzela drugo, kaj manjšega, družnega (čivavo recimo) - in čez par let zagotovo bom.

Namesto pa v bistvu niti ne vem. Unaija ne dam za nič na svetu, so pa trenutki, ko pomislim, kako fajn bi bilo, če bi bil recimo čivava...povsod bi ga lahko prešmuglala zraven (vsak dan v službo, dala bi ga v kengurujček, pa bi lahko bil skoz zraven hehe, pa na vlak brez nagobčnika,...), nahranila bi ga za desetinko toliko denarja, kot ga dam zdaj, ne bi se bala, da bo morda slučajno kdaj preveč entuziastičen pri lovljenju mačk in kakšni slučajno kaj naredil, in pa glede na to, da so čivave tako zelo naročni psi, bi ga lahko nonstop žulila, ne samo takrat, ko je utrujen in ima čas za take nepomembnosti  ::)

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Love_kokerspaniel

  • Gost
Odgovori #4 : 02 Maj 2009, 22:13:14
Misliš POLEG tega psa, ki ga imam že zdaj, ali NAMESTO, če bi se odločala še enkrat?

Poleg tega bi definitivno vzela drugo, kaj manjšega, družnega (čivavo recimo) - in čez par let zagotovo bom.

Namesto pa v bistvu niti ne vem. Unaija ne dam za nič na svetu, so pa trenutki, ko pomislim, kako fajn bi bilo, če bi bil recimo čivava...povsod bi ga lahko prešmuglala zraven (vsak dan v službo, dala bi ga v kengurujček, pa bi lahko bil skoz zraven hehe, pa na vlak brez nagobčnika,...), nahranila bi ga za desetinko toliko denarja, kot ga dam zdaj, ne bi se bala, da bo morda slučajno kdaj preveč entuziastičen pri lovljenju mačk in kakšni slučajno kaj naredil, in pa glede na to, da so čivave tako zelo naročni psi, bi ga lahko nonstop žulila, ne samo takrat, ko je utrujen in ima čas za take nepomembnosti  ::)

Poleg .



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 02 Maj 2009, 22:14:08
Najprej je bil bernardinec, ampak ker sem hotela psa ki gre lahko vedno z mano, ne pušča dlake (ne vem osebno dam velik povdarek na to ker ne mislim vsak dan sesati :)) in ga imaš lahko v naročju, zato sem se odločila za yorkija.
No ko sem iskala drugega malega psa, da ima yorkica še kakšno pasjo družbo, sem tudi razmišljala o mogoče še enem yorkiju, ampak ugotovila da bi probala drugo pasmo, ki me je totalno prevzela, in ustreza ostalim kriterijem (ne pušča dlake), ter je res hiperaktiven, živahen, crkljiv, ...verjetno če bi bila yorkica taka, bi se odločila še za enega yorkija, ampak usojeno je bilo očitno drugače, in tako je prišel kitajski goli pes. :) No to pa je v vseh pogledih pasma za mene, in tudi naslednji bo kitajček, pa verjetno tud četrti in peti in... :):):) Se pravi ko najdeš pasmo ki te prevzame do konca, potem se ne moreš ločiti od nje. Res je da mogoče v prihodnosti si želim še kakšno nemško dogo, in mogoče kdaj še kakšnega mehiškega golega psa in kakšnega miniaturca, izključno za ljubljenčka (mogoče kakšna čivava, sigurno kdaj še kakšen yorki enkrat :))

Se pravi, meni osebno se zdi fajn, da še izbiraš samo ljubljenčka, da za drugega psa vzameš neko drugo pasmo, ki te je predhodno očarala - se pravi fajn je da spoznaš pasmo v živo in se odločiš na podlagi izkušenj drugih, da vidiš ali je to res to.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 04 Maj 2009, 18:37:10
Poleg moje igrive (z)mešanke bi prav pasal kak airedalec.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 04 Maj 2009, 18:55:32
Oj!
Kakšen Aussie ali pa Border, Pirenejček ali kaj podobnega naspidiranega  :) Ker tale naša pojava se čisto prehitro utrudi  :(
Lp, Tjaša



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 04 Maj 2009, 19:16:48
Smooth Collie  :)  :-* So kot ne vem hmmm droga, ko ga enkrat imaš si ne moreš predstavljat življenja brez.


Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #9 : 04 Maj 2009, 21:23:05
No, enako kot Alma za Smooth Collie lahko jaz rečem za Basenjije!  :P
Jaz imam doma basenjiko in ostala bi pri tej pasmi. Basenjiji so zakon!!!! ;D



TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 05 Maj 2009, 09:46:08

Jaz imam doma že eno hiperaktivko (belgijko), v kratkem pa pričakujem še enega kužka, tokrat druge pasme in malo manj naspidiranega, njufija  ;)
Mi smo vedno imeli kužke različnih pasem pri hiši in se mi to zdi skoraj bolj zanimivo kot dva predstavnika iste pasme... Po navadi so se pesjani lepo dopolnjevali med sabo glede na karakter in zunanjost in upam, da bo tako tudi sedaj. Čeprav seveda ne bi imela nič proti npr. 5 psom dveh različnih pasem :P :P (se pravi, da bi imela več psov iste pasme, dokler pa imam le dva psa :-\ :D, pa bosta verjetno vedno različnih pasem).


svetlana

  • *
    • Prispevkov: 287
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 05 Junij 2009, 15:58:15
Jaz bi zelo rada imela zlatega prinašalca. :)


Remi

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 0
  • Rembrandt "of Sedna"- Remi
Odgovori #12 : 05 Junij 2009, 16:12:01
jaz bi imela pa še enga malamuta....pol pa še neki hitrejžga in mn trmastga..to bi bil pa toller

Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem, da pes maha z repom ne z jezikom!


Terrierka

  • *
    • Prispevkov: 1.555
    • Točke: 4
  • to the ∞ & beyond
Odgovori #13 : 05 Junij 2009, 16:20:26
Jaz od Kerryjev ne odstopam; bi takoj imela še enega ali dva...po Kerryjih bi bil pa naslednji pes Softy. ::)


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 05 Junij 2009, 16:28:41
Jaz bi pa imela poleg našega weimija še greyhounda ali pa ibiškega psa. Ker pa moji boljši polovici omenjeni pasmi nista pretirano všeč, smo naredili kompromis in se bomo čez kakšno leto verjetno odločili za kraljevega kodra.




Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 05 Junij 2009, 18:30:10
jaz bi verjetno ostala pri landseerju, al bi si pa še kkšno nemško dogo omisnla (verjetno bi bil harlekin)  8) Drugače sem pa s pasmo tako zadocvoljna, da bo landseer vedno z mano, potem pa še kdo drug za družbo  :P


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #16 : 05 Junij 2009, 20:24:46
Brez dvoma isto pasmo - bernski planšarski pes...  8) :-* :-*



Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #17 : 05 Junij 2009, 20:34:44
Jst bi takoj še enga višavča (rodovniškega).

My best friend is a westie


zdenkaa

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 12 Marec 2012, 19:31:42
Poozdravljeni!Jaz živim z psi že vse moje življenje(tega ne želim spremeniti).V mladosti sem bila v družbi Nemških ovčarjev pozneje sem dodala koker španjela.Sedaj sem ovčarja zamenjala za Bernskega planšarja.Vse tri pasme so karakterno zelo različne in drugačne.Če bi sedaj izbrala drugo pasmo,da ,mogoče Alaškega malamuta.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 24 Marec 2012, 09:34:17
Kraškega ovčarja.

Sedaj imam mešanko med kraškim ovčarjem in zlatim prinašalcem  :)



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #20 : 24 Marec 2012, 11:53:34
Trenutno imam bernsko planšarsko psičko. In smo vsi zadovoljni z njo. In, če bi se še enkrat odločala za trenutnega psa ne bi nič spremenila, mi je tko kot je super. V prihodnjosti (čez prbl. +10 let) pa bom oz. načrtujem, (če bo šlo tko kot sem si zadala :) ) da bom imela Lagotto Romagnola.  :)

Dogs are best friends ever!


Lia

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 24 Marec 2012, 12:59:14
Isto pasmo kot zdaj-borderja :)



lara

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 24 Marec 2012, 17:49:30
enako seveda, in to flata   ;D mogoče bi le poskusila s psom (sedaj imamo psičko)

"Naj drugi mislijo, da ste nepomembni - za vašega psa ste središče vesolja." - Pam Brown


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #23 : 24 Marec 2012, 18:10:04
Imam bernca in weimaranerja. Če bi prišel še en pes, bi definitivno bil weim  :-*

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Banjusie

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 04 April 2012, 13:20:30
No, glede na to da imam mešanca zaenkrat še ne morem reč, da ostajam pri svoji pasmi. ::) Drugače pa bom verjetno ostala pri flatih, naslednjega predstavnika druge pasme pa načrtujem čez cca. 10-15 let. Najverjetneje pa bo basenji ali pa border.